Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) GaS-


GaS-
aktív tag

Night Mode shots using the rear camera

S20 Ultra

Iphone 11 Pro Max

Pixel 4XL

(#352) laci_csk


laci_csk
senior tag

ja, penibilisek mar ezek az osszehasonlitasok, mikor keresgeljuk azt az egy pixel elterest... :Y

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#353) stewe780


stewe780
őstag

Ez a kamera elég parasztvakítósra sikerült. A zoom tesztnél az a szerencsétlen távoli ház egyre nagyobb lesz, de gyakorlatilag semmilyen új részletet nem látok a legelső 5-szörös nagyításhoz képest. Egyre nagyobb, egyre homályosabb, semmi plusz infó nélkül. Ennek mi értelme :F

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#354) RaZroX


RaZroX
addikt

Komolyan az értesítési led hiánya a probléma egy olyan telefonnál, ahol van Always on Display ? :N

This is the way

(#355) Kasya válasza RaZroX (#354) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, mert az "aksi / üzemidő harcosok" nem tudjak elfogadni, hogy az AOD 0,5-0,75% energiát szív el óránként. Ekkora aksinál kitudja mennyire valtozik.
Pedig mar a beeges se gond.

(#356) Kasya válasza stewe780 (#353) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szoftveresen tudja, ennyi. A lehetoseg adott. A gond az, amire a marketing is alapoz (es a regi digitalis videokameraknal is ez volt), hogy az emberek ezt a nagy szamot minoseggel egybekötik fejben.

15 eve a digitalis kamerak is tudtak 60x-os zoomot hasonloan xar minosegben. Akkor meg OIS sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#357) laci_csk válasza Kasya (#355) üzenetére


laci_csk
senior tag

az kb 15%, minimum, egy nap, ez nagyon sok hogy elmenjen a semmibe

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#358) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Tech2 teszt: [link]

(#359) Kasya válasza laci_csk (#357) üzenetére


Kasya
nagyúr

De nem megy el ennyi. Ugyanis ha a kozelsegerzekelo/fenyerzekelo közeli dolgot észlel (zseb, letakart kijelzo, stb), akkor az AOD inaktiv. Tovabba belehet allitani aktiv idoszakokat is.
Az AOD ketfele fenyerosseget nem is emlitettem, ami a kulso fenyforrastol fugg szinten.

Tegyük fel egy nap (7:00-18:00) elmegy 7% (akkor vegig irodaban, asztalon volt a telo mondjuk). A LED-del ellentetben az AOD alkalmas jegyzetelesre, zene iranyitasara, ora kijelzesere es minden ertesites ikonos megjelenitesere.

[ Szerkesztve ]

(#360) Tiger. válasza ForRedGlory (#358) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Votma😂

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#361) ForRedGlory válasza Tiger. (#360) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Értem, és?

(#362) NavySeal válasza Kasya (#359) üzenetére


NavySeal
senior tag

+1
A mostani telefonom is időzítve van 07:00-22:00 között megy csak az AoD.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#363) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Egy biztos: még egyetlen Ultra tulajdonos se panaszkodott se a kamerájára, se semelyik más tulajdonságára.
Minden más: szükségtelen lánccsörgetés :DD

(#364) opr


opr
veterán

"Már csak azért is, mert 1440p felbontáson pár döccenés előfordult, amivel 1080p-n egyszer nem találkoztam."
Eddig olvastam. Ez egyenesen szanalmas. Konkretan mar 2-3 evvel ezelotti csucskeszulekeken is az lett volna. Es mindez egy be nem lakott, ujdonatuj csucskeszuleken. Mi lesz itt fel-egy ev mulva... :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#365) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Samsung Galaxy S20 Ultra Real World Camera Test: Wow!

link]

(#366) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ha már téma.

Az Egyesült Államokban intenzíven vizsgálják a kórokozó túlélési idejét különféle felületeken.

Az Egyesült Államokban intenzíven vizsgálják a kórokozó túlélési és fertőzőképességének időtartamát különféle felületeken – erről számolt be a járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) igazgatója csütörtökön a kongresszusban.

Robert Redfield elmondta, hogy réz- és acélfelületen a vírus mintegy két órán át életképes, de egyelőre nem tudni, hogy más felületeken, például műanyagon vagy kartonpapíron mennyi ideig marad életben. Redfield szavai szerint ezeken hosszabb az időtartam.

Az igazgató úgy véli, hogy inkább felületek érintésével terjed a kór, mint levegő közvetítése révén.

(#367) laci_csk válasza Kasya (#359) üzenetére


laci_csk
senior tag

jaaa, en csak megszoroztam 24gyel azt amit irtal de, azert az a 7% is soknak tunik nekem
amugy nalan az AOD amit maskeppen hivnak, csak akkor aktiv ha megmozditom a telot vagy ha jon egy ertesites

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#368) Kasya válasza laci_csk (#367) üzenetére


Kasya
nagyúr

En is csak hasrautottem. Note8 eseten kb ennyit fogyaszt nekem. Annak 3300-as az aksija es 2,5 éves.
Itt is lehet ugy aktivalni, hogy érintésre jelenjen meg 10 secre.

Kinek mi. Szvsz jól kiforrta magát az idővel.

(#369) kchris78


kchris78
veterán

Nekem egy dolog tűnt fel: évről évre kisebb a szélén a kijelző lehajlása. Egyértelmű beismerése ez annak igazából hogy parasztvakitason kívül ennek semmi praktikus haszna nincs (sőt, a elhajló széleken a szín tónusok el is másznak). Az ultran konkrétan már szinte észre sem lehet venni... Pedig mennyire oda voltak mikor anno megjelent az s6 edge...

(#370) joey04 válasza kchris78 (#369) üzenetére


joey04
titán

+1

nem baj, legalább kikopik. sunyin, de beismerték.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#371) Juhaszatti válasza kchris78 (#369) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Én speciel sajnálom, hogy ennyire eltűnőben van. Az S7 Edgen is szerettem már, de ott azért még tok nélkül gépelésnél zavaró tudott lenni. Tokkal már nem. Most S10-et használok, ezen már abszolút nem az, annyit finomodott.
Nekem jobban bejön ez a fajta kialakítás, az S7 Edge után nem is vettem volna másmilyet. Számomra jobb kézbe fogni is ezt, és tetszik is...végtére is ez egy design elem, tényleg nem a gyakorlati haszna miatt lett ilyen.
A Huawei volt még aki próbálkozott ezzel, már az S7 Edge után, de valahogy nem volt az igazi, túlzásba estek. Most is vannak gyártók, Xiaomi, Motorola stb, többen is csinálnak, úgyhogy azért bízom benne hogy nem fog teljesen eltűnni ez a megoldás.
Én megértem hogy sokaknak nem tetszik, sérülékenynek vagy nem praktikusnak tartják, de rengeteg sík kijelzős telefon volt és van is a piacon, ez csak egy alternatíva azok számára, akiknek erre van igénye.

(#372) Noukoum válasza kchris78 (#369) üzenetére


Noukoum
veterán

Részben. Egyrészt edge funkció mai napig van, és a kávamentesítés trend miatt nem is lenne kellemes használni egy nagyon lehajlított kijelzőt, főleg alul.
És azért valjuk be nagyon jól néz ki, az s6 edge-t mellé rakod egy iphone 8-nak és ég és föld. De még a mai napig nagyon jól öregszik küllemben.
Másrészt az összes cég szeret nagyokat mondani, aztán zömében nem lesz belőle semmi. Szóval csak a szokásos.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#373) kchris78 válasza Noukoum (#372) üzenetére


kchris78
veterán

Az ultra az teljesen vállalható, kritikusabb szemnek is :).

(#374) #72042496 válasza opr (#364) üzenetére


#72042496
törölt tag

A korábbi Samsungjaim alapján (S7, S8+, S10) fél-egy év múlva fogják a leghasználhatóbbra faragni a szoftvert. :)

(#375) #24536576 válasza kchris78 (#369) üzenetére


#24536576
törölt tag

Miért kéne, hogy praktikus legyen? Többire inkább nem reafálok, mert moderálva lenne. ;]

(#376) HThomas válasza Kasya (#368) üzenetére


HThomas
senior tag

Az érintésre megjelenő AOD tök jó dolog... engem pl zavar, ha mindig ott van, de így pont jó.
Ezzel együtt meghagyhatták volna, hogy néhány pixel értesítési LED jellegel felvillan időnként ha valaki pont azt akarja... minden adott hozzá. Egyszerűen zavaró, ha egy csúcsmodellből kivesznek funkciókat, amikhez egyébként minden adott, csak azért mert kevesen használják.

(#377) kchris78 válasza HThomas (#376) üzenetére


kchris78
veterán

főleg ha ki-be kapcsolni is lehetne. z flip esetében a kis kijelző nagy ötlet (és nem is új :)))

(#378) Tiger. válasza HThomas (#376) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Van led,a kamera.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#379) h4h01


h4h01
senior tag

Nah, én csak azért a 100X ŰRZÚM felirat miatt adnék érte fél miskát..Kicsit a célközönség is be van lőve ezáltal szerintem..Lehetett volna az egészet valahogy ízlésesebben, és ez csak a máz része..az ráadás, hogy nem adják hozzá a fullos töltőt, normális kábelt..az hogy melegszik mint a barom..üzemidő sem valami fényes..kamera csak oké, QHD-n röcög?! MIVAN?? Ez a samsung-nak az X7-ese, egy kis alma hogyangomboljunkleróladmégegykicsit árpolitikával..Szal nekem személy szerint nem szimpi a cucc..de nem is nekem készült..

(#380) Lajtorja válasza #30662400 (#339) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Lényegtelen hogy nem hiszitek el.

[ Szerkesztve ]

--- ---

(#381) HThomas válasza h4h01 (#379) üzenetére


HThomas
senior tag

A parasztvakító zoom és a mélységszenzor helyett tegyenek bele egy-egy ekv 20, 24, 50 és 100mm-es optikát és máris kész az ideális fotós mobil.

(#382) kchris78 válasza h4h01 (#379) üzenetére


kchris78
veterán

sok mindent lehet ra fújolni de a felbontást fölösleges. az úgyis csak a logikai felbontás nem észrevehető úgy mintha a fizikai panel is akkora lenne. szerintem sokan így gondoljak anélkül hogy odamentek volna és kipróbálták volna... gyakorlati napi életben észrevehetetlen a difi. ellenben a 120Hz feltűnő bármelyik scroll esetén. Kivéve ha az nem nagyon finom görgetés.

(#383) h4h01 válasza kchris78 (#382) üzenetére


h4h01
senior tag

Hát mondjuk részben igazad van, de nekem bruttó 485-ért a legnagyobb felbontáson se röccenjen meg egy pillanatra se! Amivel talán egyet értettem volna, ha azt írod, hogy a kamera minőségét leszóltam.. DE, ebben a kategóriában már tudhatna valami PLUSZ dolgot ez a telefon, mint a maga idejében a HTC desire vagy akár a Mate 20pro..De ebben a telefonban a tömegén és a méretén kívül nincs semmi kimagasló..SZERINTEM

[ Szerkesztve ]

(#384) sittes79


sittes79
addikt

[link] vr teszt

(#385) Kasya válasza Lajtorja (#380) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nehez elhinnunk, mikor tobbunknek is csereltek csak aksit hivatalos szervizben.

(#386) kchris78 válasza h4h01 (#383) üzenetére


kchris78
veterán

a röccenéssel egyetértek, én csak a felbontására gondoltam :).

(#387) leslien


leslien
nagyúr

akkor lássuk a SD felhozatalt.... [link] [link]
Koreai verzák ...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#388) funkmester


funkmester
aktív tag

A tezstben milyen redmenyeket kell nezni a geekbenchen kivul, amik megmutatjak milyen "gyorsan" fut a youtube alkalmazas?

(#389) Tiger. válasza leslien (#387) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Jó lassú a fokusza. Ez mi a tököm? :))) s20+ jobb, mint az ultra.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#390) joey04


joey04
titán

Kint a gsmarena teszt. Háát.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#391) #16514048 válasza Tiger. (#389) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ha már gsmarena teszt, abban elég jól meg is magyarázták az okát:

"the level of detail inside the footage isn't anything special and doesn't offer any meaningful advantage over 4K. This isn't a surprise, given our experience with stills out of that 108MP sensor in nominal resolution. And what we're looking at in 8K is the center 7680x4320px portion of it - with 9px squares of each primary color. So they're big enough and far enough apart not to be able to provide minute detail like what you could potentially get out of a classic Bayer array with a 1px pitch."

Viszont a S20+ "zoom" kamerája (8K-hoz ezt használja) elvileg sima bayer szűrős, ott nincs pixel binning, csak a crop zoom miatt kellett 64MP-esnek lennie. Így teljes felbontásban az tisztább eredményt ad.

Nem kellett volna még ezt a 8K-t erőltetni. Az Ultrában rossz minőségű, a simában meg az optikai nagyítás lett miatta kukázva.

[ Szerkesztve ]

(#392) bayarena


bayarena
aktív tag

Kar hogy ilyen hatalmas tegla. Tul nagy.
Mas baja nincs.

(#393) NavySeal válasza joey04 (#390) üzenetére


NavySeal
senior tag

Azért 1080p-n picit többet vártam volna az akkuidőtől 120Hz-en, még ha Exynos is. Meglátjuk mit gurít majd az S20+

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#394) <Lacy85> válasza opr (#364) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azért egyetlen tesztből nem nagyon kellene ilyen negatív következtetést levonni.
Tech 2 tesztben meg azt mondta Laci, hogy egy kis röccenést sem tapasztalt a tesztidőszak alatt.
Furcsa is lenne, ha dadogna a telefon. Már csak azért is, mert a Note 9 sem produkál ilyeneket, pedig nem épp idei csúcs, valamint több, mint 1 éve be van lakva.
One UI 2-vel meg az animációkat is gatyába rázták.

[ Szerkesztve ]

(#395) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Ez a cikk mondjuk érdekes. Kiadják tesztelésre a nem végleges verziókat azért, hogy jól leszólja mindenki? :D
Nem túl szerencsés húzás a mostani időkben, mikor 1-1 márka hívői vallási fanatizmus tüneteit produkálják, és remegve keresik a legapróbb hibákat is a konkurencia készülékeiben.

(#396) Malák


Malák
aktív tag

Tudom, hogy unalmas kérdés, de miért kellett megválni az S10e mérettől?
Vagy ami azt illeti, annál is lehetne picit kisebb.

(#397) <Lacy85> válasza Malák (#396) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ennek nagyjából 2 oka lehet:

1. Nem hozta a számokat, így kukázták
2. Feljebb akarták tolni az árakat (ahogy tették is), ebbe pedig nem fért bele egy "olcsó" modell.

(#398) joey04 válasza Malák (#396) üzenetére


joey04
titán

Nem kell az embereknek a kis méret.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#399) Aryon87 válasza <Lacy85> (#395) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig ezek a végleges verziók lesznek, amiket Ti is ugyanúgy megkaptok... Ne legyen igazam...
Másképp miért is mentek volna ki a tesztelőkhöz? Hiú ábrándokat kergettek ha azt hiszitek hogy nem véglegesek ezek...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#400) leslien válasza <Lacy85> (#395) üzenetére


leslien
nagyúr

mikor 1-1 márka hívői vallási fanatizmus

van még ilyen elmerogyant?!
btw cikkben is 03. 06. írnak ....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.