Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Stabi83 válasza Engikrisztus (#100) üzenetére


Stabi83
senior tag

Szinte újat, használtan bárhol...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#102) Hopkins95 válasza Aryon87 (#96) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát figyelj, igazából arra a 108 megapixelre úgy tekints, mintha nem is létezne. Csak a Samsung ráírta a telefonra meg a dobozra, mert papíron jól mutat. De az előnye abban van, hogy ha megnézed a 27 megapixeles képeket, akkor sok részletet rögzít. Olyan ez, mint amikor a játékban felhúzod a resolution scalet mondjuk 200 százalékra, de pl. FHD-ra van állítva a felbontás és abból kapod te FHD-s képet, ami élesebb lesz a natív FHD-nál.

Amúgy a telefon zoomképeit megvizsgálva úgy látom, hogy 12 megapixelesben menti el a zoom képeket is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#104) sasa134 válasza Engikrisztus (#100) üzenetére


sasa134
addikt

Az S10 a tesztelt S20 Ultrához képest van féláron...Nem olyan nehéz megéteni azert ezt az egyszerű mondatot..Nem azt írták, hogy az S10 már féláron kapható a kezdeti árához képest.

Avanti Roma

(#105) adamssss


adamssss
veterán

Nem rossz kutyu de ha a fotos kepessegeket nezem akkor foleg ejszaka a p30 pro agyon veri de meg egy i11 is. Bar szerintem ezt lehet orvosolni kesobb szoftveresen.
az meg sajnos ennyi. Minden gyarto elment ebbe az orult hianyba. Nem csoda. Egyre kevesebben vesznek laptopot tabletet hiszen a mobil egy kijelzovel mar tenyleg mindenre jo.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#106) Plazmacucci válasza Hopkins95 (#102) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hogy lesz valami élesebb mint a kijelző natív felbontása? :Y

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#107) Hopkins95 válasza Plazmacucci (#106) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem azt mondom, hanem hogy nagyobb felbontásból leskálázva jobb képet kapsz. A Playstation 4 Pro is használja ezt a technikát például...szerintem a Galaxy S20 Ultra kamerája is hasonló elven működik.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#108) kchris78


kchris78
veterán

"Mint kiderült, és mint ahogy a YouTube-csatorna is megjegyzi, szinte lehetetlen volt eltávolítani az akkumulátort anélkül, hogy potenciálisan meg ne sértenék az alatta lévő képernyőt. Lehetséges, hogy akarattal csinálta így a Samsung, pontosan azért, hogy még véletlenül se távolítsák el az akkut, ugyanis az nagyon közel van a kijelzőpanelhez."
Ennyi, vegyetek és egyetek... Többszázezer ft a készülék, de meg egy aksit is csak úgy lehet kicserélni hogy lehet a kijelző fogja bánni... ha ezért is a samsung hoz kell menni akkor hamarabb lesz csőd..

(#109) Stabi83 válasza Hopkins95 (#107) üzenetére


Stabi83
senior tag

Teljesen más az elv a kamera mögött...
Itt azert nem éles annyira a kép natív felbontáson mert nem is arra tervezték.
9pixel adatait egyesíti 1pixelbe. A 9 pixel más beállítások alapján rögzít ( van amelyik direkt túlexponál és van amelyik direk alul exponál és így tovább ). Ezzel sokkal több hasznos infó kerülhet a képre, nagyobb dinamika stb...
Mivel a 108-at osztani kell 9-el így jön ki hogy 12Mp-el es képek készítésére lett tervezve ez a szenzor. A többi érzékelőnél még ez a szám álltalában 4 az 1-hez.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#110) prolad válasza gattolino (#50) üzenetére


prolad
őstag

Azt használok most, nem is érzem eddig, hogy érdemes lenne váltani. De némi lag/döccenés ott is van, hiába piszok gyors,nekem belefér. De ez is már 200k volt,ennek fel az árak ész nélkül.

(#111) rayman2006 válasza Bone123 (#82) üzenetére


rayman2006
tag

Köszönöm a tesztet.
S20+ teszt lesz,ha igen mikor várható?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#112) Kasya válasza Stabi83 (#78) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azert a 855+-nal jobbnak tunik.
O7T eredménye: 777/2668
Benchmark score of Snapdragon 865 and Exynos 990

Majd az USA verzioval lesz jo osszehasonlitani.
Ami engem jobban zavar, az a melegedes. Ha itt jelen van, mi lesz Note eseten...

[ Szerkesztve ]

(#113) Stabi83 válasza Kasya (#112) üzenetére


Stabi83
senior tag

Máshol egy kicsivel jobb multiban a 855+ de az mérési hibahatáron belül van. Egy szálon hagyományosan erős az Exynos. Viszont nem a 855+ al hanem a 865-el kéne pariban lennie.
Nem azt írtam amúgy sem hogy jobb a 855+ hanem hogy kb egy szinten van vele és ezt ez a diagramm is alátámasztja.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#114) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

"A dolgok picit rosszabbra fordulnak QHD+ felbontáson: egy-egy ritka akadás előfordul, telepítés és nyomkodás közben pedig a készülék annyira felmelegedett, hogy megijesztette AliceWake-et, amikor a hőmérsékletet alkarján demonstráltam."
w t f ?

"nincs hiány Samsung alkalmazásokból"
nekem eddig sem hiányoztak. s7-ről jobban örülnék ha lelehetne kaparni némelyiket.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#115) S e t h válasza Kasya (#112) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kigyullad.
Ezért kreatívnak sem kell lenni a fiúknak, volt már rá példa.
Jáj, ez de rossz volt, elnézést. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#116) NavySeal válasza rayman2006 (#111) üzenetére


NavySeal
senior tag

+1
Várós az S20/S20+ teszt is :R

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#117) Stabi83 válasza bitblueduck (#114) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem jó ez az irány amit erőltet a Samu az Exynos-al. Nem jobb mint a 2019-es 855+ cserébe legalább melegszik és mindezt egy fél millás Ultrában...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#118) aelod válasza S e t h (#115) üzenetére


aelod
veterán

Járt utat járatlanért :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119) mihail38 válasza Stabi83 (#117) üzenetére


mihail38
aktív tag

Lehet, hogy majd főzni is lehet vele annyira ultra... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120) Kasya válasza Stabi83 (#113) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azert linkeltem csak, hogy egy szalon pariban van a 865-tel. A felbontas (eddigi tapasztalataim szerint) pedig elso sorban a single core-on mulik. Tehat nem kellene roccenie se 60/120Hz QHD+-n sem.

(#115) S e t h : jájj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#121) Stabi83 válasza Kasya (#120) üzenetére


Stabi83
senior tag

A felbontás és frissítés a GPU-n múlik nincs sok köze az egyszálas vagy többszálas teljesítményhez. A CPU és a GPU külön részegység a SOC-n belül. GPU-ban pedig az Exynos mindíg is gyengébb volt mint a Snapi.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#122) papi77 válasza mihail38 (#119) üzenetére


papi77
addikt

SD 865 el az s20 ultra 40 fokos volt antutu után!
Ekkora különbség lenne az exynoshoz képest? :U
Visszahozza a samu a SD810 forralós esetét :DD
Lehet majd kénytelenek lesznek ők is visszavenni a teljesítményből.

Az első: NOKIA 1611

(#123) Juhaszatti válasza 7Heads Drago (#4) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Van gyorstöltő mellé csomagolva, írja is a teszt. Csak nem a maximális sebességű, amit a telefon még kezelni tud.

(#124) #76289792 válasza Pythoncobra (#66) üzenetére


#76289792
törölt tag

Arról mesélhetsz majd az unokáknak, ezekről az ipari hulladékokról nem :)

(#125) Stabi83 válasza papi77 (#122) üzenetére


Stabi83
senior tag

És akkor még meg sem terhelték 5G-vel...
5G + Péklapát QHD + 120Hz!!!
Paksot szétzabálja de legalább megcsinálhatod rajta a vacsit :DD

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#126) enginev3.0 válasza bobace (#85) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem is ez jutott eszembe

Könnyen elfedni mint megoldani

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#127) Stabi83 válasza enginev3.0 (#126) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ultra gyorsan merül :C

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#128) #76289792 válasza Stabi83 (#125) üzenetére


#76289792
törölt tag

Idén tényleg nem éri meg csúcskategóriát venni. Samsung most nagyon átesett a ló túloldalára.

Ha melegedés nélkül akartok QHD 120hz-et, akkor várjátok meg a op8 prot. :DD

(#129) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Az az 5000mAh igen csekély egy 6.9 hüvelykes 120Hz-s telefonhoz :U

(#130) mihail38 válasza #76289792 (#128) üzenetére


mihail38
aktív tag

Inkább szifon ;)

(#131) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Egyszerűen már akkora ez a telefon, hogy hiába non plus ultra, de évek múlva, olcsóbban se kellene, mert fizikailag kellemetlen használni.

Mintha egy S8-as Audi nyerges vontató hosszúságú lenne.
Bár ez se állja meg a helyét, mert amellett lehet egy kissebb autóm. S20 ultra mellé is vegyek kissebb telefont ha a maximumot akarom?!

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#132) Stabi83 válasza #76289792 (#128) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nyugtával a napot...
A 120Hz a ROG-nak is FHD-n aktív hűtés mellett sikerült stabilan. Eddig nem tűnik annyival jobbnak a 865 hogy ezt QHD-n passzívan megoldja ( jelentős melegedés nélkül ). Az OP 8-ban is biztos a 865 lesz szóval sok a megoldandó feladat a mérnököknek.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#133) kalimist válasza Stabi83 (#117) üzenetére


kalimist
aktív tag

Ezért is zárták be néhány hónapja az austin-i CPU fejlesztő részlegüket 300 embert lapátra téve. Kicsit hamarabb kellett volna. Nem sikerült a cél megközelítése sem a Mongoose-magokkal (ARM saját fejlesztései gyorsabbak és energiahatékonyabbak). Ez mellett még ott van a 2db A76 mag 2018 közepéről szemben az SD865 Cortex A77 magjaival (ami nincs egy éves még) és a 4db low power A55 mag (3 éves fejlesztés) bár ez utóbbi az SD865-ben is megtalálható. És nem utolsó sorban a TSMC (SD865) gyártástechnológia fölénye a Samsunggal (Exynos 990) szemben jelenti. Ezek összeadva jelentik a fogyasztásbeli különbséget a két SoC között és akkor a GPU-kat még nem is néztük.

(#132) Stabi83: OP 8-ban MediaTek Dimensity 1000 SoC lesz ami CPU-ban megegyzik az SD865-tel (4xA77, 4xA55) GPU pedig a Mali G77 ami az Exanos 990-ben is megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#134) novinyul válasza Engikrisztus (#100) üzenetére


novinyul
veterán

150-160-ba nem lehet venni, de hivatalos garanciával pl. [link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#135) Hopkins95 válasza Stabi83 (#109) üzenetére


Hopkins95
addikt

van amelyik direkt túlexponál és van amelyik direkt alul exponál és így tovább ). Ezzel sokkal több hasznos infó kerülhet a képre, nagyobb dinamika stb...

Köszi, így már még jobban értem ;)

Akkor végül is abban megegyezhetünk, ahonnan kiindultam, hogy a 108 megapixel natív felbontást tekintsük csupán marketing értékűnek és a valóságban úgy ahogy van felejtsük el.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#136) Stabi83 válasza kalimist (#133) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ezt a SOC-ot max a 855+ ellen kellett volna bevetni és nem a 9825-el viccelődniük.
Ez csak azért elszomorító mert az öreg kontinens megint ezt kapja de legalább jó vastagon megnyomva a ceruzát.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#137) Stabi83 válasza Hopkins95 (#135) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ez így féligazság de kb igen.
Natívan tudja a szenzor a 108Mp-t de nem arra van optimalizálva. Maga az elképzelés amúgy jó és már sokan és rég óta használják. A Huawei is azért tesz 40Mp-es szenzorokat a készülékeibe hogy jó 10Mp-es képeket lőhessenek.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#138) bolvar


bolvar
senior tag

Végigolvasva fura senkit se zavar az aminél az iphone-nál, mindenki nyomta a savat az elb***ott kamera kialakítást... :D Meg is fejelték itt még nagyobb kocka lett :D
Kilógni ez is kilóg, akkor samsungéknál is vegyél tokot rá a megoldás? :D
A kinézete se változott az S8- óta érdemit alul felül kisebb kávát kapott a nép oszt jóvan.
Ára csillagos ég nc :D
Érdekes ez a kettős mérce csak az apple kell gyűlölni ezekért? :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#139) Juhaszatti válasza bolvar (#138) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A kamerakialakítást illető savazáson már túl vagyunk. Nézd csak meg a telefon bejelentéséről szóló hír kommentjeit..

(#140) Engikrisztus válasza sasa134 (#104) üzenetére


Engikrisztus
tag

Még egyszer visszaolvasva igen,érthető így is.Köszönöm mester a tanítást! :R

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#141) Kasya válasza Stabi83 (#121) üzenetére


Kasya
nagyúr

Bocs, igazad van, teljesen mashol voltam fejben.

(#142) <Lacy85> válasza Aryon87 (#96) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez annyira erőltetett "akkor is leszólom" duma.
Minden telefonnál így működik. Még a minden este simogatott P30 Pro-d is sokkal rosszabb képet lő 40Mpixel-en. Mondjuk az cserébe 10Mpixel-en is olajfestmény. :D

(#143) Pythoncobra válasza bolvar (#138) üzenetére


Pythoncobra
tag

Egyszerű.
Akit ott zavart, az kötelező jelleggel nem kell ide is beírja.
Viszont akit itt nem érdekel, azt ott se érdekelte.

(#144) jacis válasza Kasya (#112) üzenetére


jacis
nagyúr

A melegedéstől én is tartok kicsit. Már csak azért is mert ha minden igaz majd csak ezután jön a 120Hz 1440p-n is ami ha már most melegszik a teló hogyan lesz kivitelezve :F

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#145) Ricardo válasza jacis (#144) üzenetére


Ricardo
félisten

Mi lesz nyáron?

(#146) espi38


espi38
őstag

Hát aki ilyen telefont vesz, az ne is vegye elő az utcán olyan mintha tablettel telefonalna tuti kinevetnék.
Most őszintén kinek kell egy tablet méretű negyed kilós telefon, szerintem az veszi meg a típust akinek annyi pénze van, hogy nem tudja mire költeni 🤣🤣

[ Szerkesztve ]

(#147) ForRedGlory válasza jacis (#144) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Már korábban is írt a MA melegedős Samsungokról és érdekes módon a végtermék nem melegedett. Kizártnak tartom, hogy normál használat esetén úgy melegedjen, hogy megijedjen a felhasználó. Linkeljen már valaki 1db youtube videót, ahol említenek hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#148) lolal


lolal
senior tag

Alapvetően egy nagyon szuper erődemonstráció ez a készülék.
De...egy erős, ami több ponton kritikus:
-horror áron kínálják,
-kályha szintjén melegszik,
-Európába a rosszabb akku zabáló exyfost adják jó ez így is...gondolják a koreaiak
- szvsz negatívum szerintem a férfiaknak vállalhatatlanul nagy méret, csak női kis táskába lehet beletenni ezt a tabletet.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#149) Stabi83 válasza ForRedGlory (#147) üzenetére


Stabi83
senior tag

Note 10+ erősebb használatkor azért már tudott kényelmetlen lenni...
S8-am a navigációtól is fel tudott forrósodni főleg ha töltött is közben.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#150) Hopkins95 válasza bolvar (#138) üzenetére


Hopkins95
addikt

Parancsolj, még külön cikk is írodott róla, ahol többek közt én is leírtam a véleményem ;) : Nem túl esztétikus az S20 Ultra a friss rendereken

Amúgy valóban nem lett szép, egy Mate 20 Pro vagy P30 Pro hátlapja sokkalta szebb szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.