Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Thom!


Thom!
veterán

[link] The Exynos Galaxy S20 and S20+ don't use the same main camera sensor as the Snapdragon models

Egyel több ok arra kuka nekem az egész S20 széria 😆

[ Szerkesztve ]

(#302) mihail38 válasza Aryon87 (#282) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ez most nem jött össze... :N és ugy látszik, hogy nem csak én gondolom így ...
A huawei nem csinálna ilyet vagy csinál...? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#303) 7Heads Drago válasza Thom! (#301) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De ha nincs különbség akkor miért baj? A szoftverezésben lehet ez majd gond. Mivel gondolom beállításokban már eltérőek lehetnek, és lehet hogy a másik beállítása ront a minőségen.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#304) 7Heads Drago válasza mihail38 (#302) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sztem az övéké is hasonló áron készül el.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#305) Thom! válasza 7Heads Drago (#303) üzenetére


Thom!
veterán

exynos+isocell vagy snapdragon+sony imx marhára nem mind1

(#306) 7Heads Drago válasza Thom! (#305) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nincs róla tapasztalatom. A cikk szerint hasonló.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#307) leslien válasza 7Heads Drago (#303) üzenetére


leslien
nagyúr

hamarosan kiderül h van különbség.. és tovább megyek szándékosan szorított a gyeplőn a SD verziókban, h ne legyen nagy különbség az Exynos al szemben...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#308) mihail38 válasza 7Heads Drago (#304) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ebben biztos lehet minenki, nem csak a samsung vagy a huawei, ha nem minden gyártó... csak furán jön ki az hogy valaki nagyitó alá veszi a samsungot amikor minden gyártó ezt csinálja aminek mi vásárlók nem nagyon örülünk, de ez van.

(#309) 7Heads Drago válasza mihail38 (#308) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sztem nem vette ő nagyító alá. Mivel a cikk adott volt. Csak a megjegyzés nem kellett volna. De sztem lapozunk.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#310) mihail38 válasza 7Heads Drago (#309) üzenetére


mihail38
aktív tag

Szeretem mikor jót tulajdonít valaki egy masik embernek mert az ilyen ember barátságos, de nem csak itt tolta be a cikket, hogy mindenki jól láthassa hogy neki igaza van...de sem az ő véleménye, sem ez a cikk nem változtat a döntésembe és még sokan másnak sem...
Na, de lapozzunk :K

(#311) Aryon87 válasza mihail38 (#302) üzenetére


Aryon87
félisten

Csinal, csak nem ekkora atb.-al... szerintem.
Mert itt nem hinnem hogy ekkora hasznot kell kihuzni a vevokbol.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#312) papi77 válasza Aryon87 (#311) üzenetére


papi77
addikt

Azért itt nálunk a 27%-os áfa is sokat dob rá az árra!
A 485 ezerből 103 ezer az áfa!

Az első: NOKIA 1611

(#313) Wapmester válasza Aryon87 (#311) üzenetére


Wapmester
senior tag

a Mate Xs biztos nem húz nagy hasznot a vevőkből ;]

(#314) Aryon87 válasza Wapmester (#313) üzenetére


Aryon87
félisten

Az egy teljesen más liga, nem kisembereknek készült, ellenben az S20 családdal.

Papi77: na igen, azt el is felejtettem..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#315) Wapmester válasza Aryon87 (#314) üzenetére


Wapmester
senior tag

aha ;] és a HMS -el árult modellekkel se húznak hasznot ... ugyanolyan árban adják, mintha GMS rajta lenne :DD

[ Szerkesztve ]

(#316) fogtunder válasza Aryon87 (#311) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Továbbra is az a gond ezzel a logikával, hogy a termék gyártási költsége és eladási ára közötti különbség az nem a haszon. És nem a Samsungot védem, mert ennyi pénzt soha nem adnék telefonért, akármit is tud, hanem az objektivitás intézményét.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#317) mihail38 válasza fogtunder (#316) üzenetére


mihail38
aktív tag

+1 a véleményem ugyaz ez, de aki nem így látja az nem fog ezzel egyet érteni...szerinte csak a samsung a többi gyártó és főleg a huawei nem, dehogy csinál ilyet :K

[ Szerkesztve ]

(#318) kovilac


kovilac
tag

A Telekom előrendelőktől kérdezem, hogy nálatok is a rendelés státusza "készletre vár"?

(#319) ForRedGlory válasza kovilac (#318) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igen... Nem akarom inkább az ördögöt a falra festeni. :(

(#320) leslien


leslien
nagyúr

de jó áron van... összes költséggel is jó... [link]
Verzion kérdés ittnon h működik... ez a SM-G986U, viszont még nem láttam HK verziót SM G9860.. az elvileg itt lesz és EU szállítás... [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#321) fogtunder válasza leslien (#320) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Tudtommal a Verizon az CDMA hálózat, fizikai SIM nélkül, szóval leginkább sehogy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#322) S e t h válasza Aryon87 (#314) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem a kisembereknek készült, ez fáj neked is, különben nem vívnál keresztes háborút ellene.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#323) Aryon87 válasza S e t h (#322) üzenetére


Aryon87
félisten

Dehogy.
Ha mindenáron a Samsungot szeretném megvenni nyár elején, akkor az nem az Ultra lesz, hanem a 20+ ;)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#324) NavySeal válasza Aryon87 (#314) üzenetére


NavySeal
senior tag

Szerintem nincs nagyságrendbeli különbség a P30 Pro és az S20+ nyitóára között. A különbözetet meg szerintem simán magyarázza a kettő közötti hw-es fejlődés.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#325) glacious válasza fogtunder (#321) üzenetére


glacious
addikt

De a készülék nem csak azt tudja és roaminghoz a verizon ad sim-et, viszont csak olyan kártyával lehet aktiválni.

(#326) fogtunder válasza NavySeal (#324) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ezzel mondjuk kicsit vitatkoznék, múlt csütörtökön költöztem át egy P30 Proból egy S20+-ba. A mindennapokban zéró különbség érezhető a kettő között. Kicsit jobb a kamera, kicsit nagyobb a kijelző, de mindkettő gyors és elég mindenre alapvetően, szerintem egyáltalán nem indokolt, hogy idén (megint) drágábbak a flagshipek, mint tavaly. Egyszerűen arról van szó, hogy a gyártók rájöttek, így is ki fogják pont elegen fizetni és ezért felárazzák. Ennek amúgy az Apple volt a nagy úttörője, aztán mindenki szépen eltanulta tőlük.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#327) fogtunder válasza glacious (#325) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Lehet, rég nem foglalkoztam már ezzel, akkoriban még SIM slot se volt a Verizonos telefonokon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#328) Ricardo válasza fogtunder (#326) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ennek amúgy az Apple volt a nagy úttörője, aztán mindenki szépen eltanulta tőlük."

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Évek őta az övék (Apple) a legnagyobb nyereség, úgy, hogy nem az övék a legtöbb eladott készülék.

(#329) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Szolgáltatótól vett s20 ultra másabb mint egy pl media marktban lévő? Mert előrendeltem egyet a telenornál kártyásan 65eft olcsóbb mint a lista ára bárhol. Nincs előfizetés meg semmi,csak sima hello kártyásat rendeltem. Ugyan úgy az is független igaz? és remélhetőleg nem is más semmiben,esetleg egy két előre telepített program kivételéve igaz? Sokat gondolkodtam hol is vegyem de azért 60k nem is pénz. Igaz ha várok kicsit akkor olcsóbb lesz mindenhol,de most járt hozzá egy vezeték nélküli füles gondoltam az is érték. Köszi a választ. :R

(#330) NavySeal válasza fogtunder (#326) üzenetére


NavySeal
senior tag

Azért mert érzetre szted nincs különbség, azért például jobb a proci, memória, kijelző a hangszóró. Azt elfogadom, hogy Neked ezek nem jelentenek többet, vagy annyival többet, amennyivel (cca 30kHuf?) drágább, de tagadhatatlan, hogy benne vannak.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#331) leslien válasza glacious (#325) üzenetére


leslien
nagyúr

viszont ez van a leírásban...

These phones are currently for Verizon but will automatically network unlock onMay 6, 2020*

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#332) TODI1111 válasza lajosx (#329) üzenetére


TODI1111
addikt

S10+ van a páromnak ugyancsak a telenortól semmi különbség. A firmware is XEH. Feltételezem ez az S20 ultra esetében sem lesz máshogy.

(#333) fogtunder válasza NavySeal (#330) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A RAM már abban is több volt, mint amit értelmes körülmények között ki lehet használni, a hangszóró is jobb, de a funkcióját az is betöltötte és amúgy zenehallgatásra szerintem mindkettő alkalmatlan, fülessel meg mindkettő ugyanolyan. A 120Hz is tök jó, csak inkább nem használom, mert akkor fixen töltöm nap közben a telefont. Szóval igen, tök jó, itt vannak, csak éppen a hasznalati értékük megkérdőjelezhető. Lehet ezt más máshogy fogja látni, de én se csak vagizok a telefonokkal, munkaeszköz, használva van és játszok is rajta, utálom, ha lassú, és ez nyilván nem az, de nem érzem indokoltnak a drágulást.
Arra amúgy nagyon kíváncsi vagyok, hogy mire kell 12GB RAM egy mobiltelefonba, mert eddig még nem sikerült belefutni abba a helyzetbe, ahol 8 kevés lett volna.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#334) NavySeal válasza fogtunder (#333) üzenetére


NavySeal
senior tag

Állítólag az 5G miatt indokolt, másra manapság még nem hiszem, hogy kellene. Én is az 5G-s 20+ verziót veszem (pedig talán méretben a sima S20 állna hozzám közelebb).

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#335) glacious válasza leslien (#331) üzenetére


glacious
addikt

Az első aktiváláshoz, akkor is először amcsi hálózaton kell pár perc hívás, mert ez a régiózár, nem a hálózati zár. Hacsak meg nem szüntették ezt a szokásukat.

(#330) NavySeal : Telekomnál konkrétan fele annyiba kerül most a p30 pro, mint az s20+ 5G a legnagyobb csomaggal.

(#334) NavySeal : én szeretném, ha annyit bírna 120Hz-en akksival, mint az s9+-om, ezért is az s20+-t választottam, pedig méretre a sima 20 ideális.

(#327) fogtunder: Én egy iPhone 5C-vel szívtam, mert elveszett a kártya

#329) lajosx: ha nem lenne az, kötelesek ingyen függetleníteni, főleg, ha kártyással veszed

[ Szerkesztve ]

(#336) leslien válasza glacious (#335) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor marad a Koreai verza vagy HK....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#337) NavySeal válasza glacious (#335) üzenetére


NavySeal
senior tag

Okok, de a P30 Pro nyitóárához kell nézni az S20+ nyitóárat szvsz.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#338) leslien válasza leslien (#336) üzenetére


leslien
nagyúr

vagy hagyom az egész Samsungot a genyoba és veszek egy érkező Sonyt vagy V60..
frankon belefáradtam csicska Koreai bandába...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#339) lajosx válasza TODI1111 (#332) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm szépen :)

(#340) lajosx válasza glacious (#335) üzenetére


lajosx
őstag

Igen kártyásan köszönöm szépen :)

(#341) NavySeal válasza leslien (#338) üzenetére


NavySeal
senior tag

Vagy majd a Pixel5 ;]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#342) leslien válasza NavySeal (#341) üzenetére


leslien
nagyúr

azt nem érem h itt a fórumon aki parszor megfordult h tud szemet hunyni ? mert akinek fogalma sincs arról hogy SD vagy Exynos annál érhető, de majdhogyem 400k lista árnál ne legyen egy hajszálnyi különbség sem....most nem kell a duma h nincs annyi különbség, meg h magyarázd meg mivel jobb.. jobb és kész !

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#343) NavySeal válasza leslien (#342) üzenetére


NavySeal
senior tag

Teljesen igazad van, csak nem lehet sok mindent tenni. Aki flagship Samut szeretne garival, az kénytelen az Exynosos verziót választani. Én is teszek egy próbát, meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#344) glacious válasza leslien (#342) üzenetére


glacious
addikt

Az exynos jobb volt sokkal (s6,s7), csak az arm elkezdte kidobni az új designokat, ők pedig valamiért egy évvel később követik azóta is, pedig már az s9-nél egyértelmű volt a hátrányuk. A gpu driverek optimizálatlanságáról ne is beszéljünk, mert az mindenkit sújt, aki nem SD köré épít.
Remélem két év múlva már nem kell ezen töprengeni.

[ Szerkesztve ]

(#345) davidfeher96


davidfeher96
csendes újonc

Nem hiszem el, hogy egyik gyártó sem tudja megcsinálni már (sajnos az iPhone Xs óta az apple sem), hogy a készülék alja szimmetrikus legyen. :O

(#346) kutyek válasza leslien (#342) üzenetére


kutyek
senior tag

Ez tényleg vérlázító egyébként, és egyre több cég csinálja, nemcsak a Samsung.

Ott van pl a NatGeo, múltkor néztem Bécsben, és sokkal szebb képek voltak a februári számban! A szöveg is más volt (nyilván jobb), mondjuk ez nem érdekel, mert nem olvasom :)
McDonald's dettó... ettem egy Big Macet Mumbaiban és hát köze nem volt az eredetihez! Pedig elvárom, hogy ha már egy fél havi átlagfizu (ott), legyen is 100% ugyanolyan, mint a 5th Avenue-n...

Te azt nem érted, hogy miért nem háborodik fel ezen mindenki más is, mindenki más meg azt nem érti, hogy hogyan lehet ezen ennyit rinyálni - csak azért nem teszik sokan szóvá, mert a szekunder rinya is csak rinya.

[ Szerkesztve ]

(#347) <Lacy85> válasza fogtunder (#333) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"még nem sikerült belefutni abba a helyzetbe, ahol 8 kevés lett volna."

A 6GB sem fogyott még el soha a Note 9-ben.
Sőt, az S8+ is teljesen életképes a mai napig, pedig csak 4 van benne.

(#323) Aryon87:

Mondjul nem igazán értsm, mi ezzel a célod, de egy pszichológus felkeresése szerintem erősen javasolt lenne.
Ekkora utálat, vagy irigység egy fémdarab irányába szerintem minden, csak nem normális. :D

(#342) leslien:

A specifikáción kívül milyen körülmények között mondod meg, hogy nem SD van benne?
Nincs olyan szoftver, vagy játék, amit ne futtatna minden gond nélkül. Ugyanúgy kompromisszummentes lesz évekig a hardver, mintha SD verziót vennél.
A Krin még az Exynos-nál is gyengébb, mégse panaszkodik senki, hogy lassú lenne az 1-2 éve vásárolt telefonja.
Nem kicsit van túltolva ez az Exynos hiszti...

[ Szerkesztve ]

(#348) Aryon87 válasza <Lacy85> (#347) üzenetére


Aryon87
félisten

Köszönöm, de nincs szükségem pszichológusra :N
Nem a belsőt utálom. hanem a külsőt, ami körülötte van.
Irigység? Erre? Ugyankérlek.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#349) <Lacy85> válasza Aryon87 (#348) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ugyan kérlek. Hetek óta minden hírnél, tesztnél csak ontod magadból a hülyeséget megállás nélkül.
Ha nem az irigység beszélne belőled, már rég elengedted volna a dolgot.
Így viszont csak egy vérciki önigazolás, meg léleknyugtatás az egész.

[ Szerkesztve ]

(#350) Schuler888 válasza <Lacy85> (#349) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! Folyamatosan probalja bemagyarazni maganak, hogy a samsung nem jar a huawei elott. Nyilvan a huawei az elso szamu gyarto es a vezeto innovator... ja nem.. :DDD de o ezt makacsul tagadja maganak.. hatha a valosag is megvaltozik, tenyleg van baj :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.