Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) enginev3.0 válasza Kékes525 (#100) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én átlag felhasználó vagyok, de eddig minden telefonnál ahol a tesztekben 6-7 órák jöttek ki a tesztelőnek (aki azért teszt alatt jobban gyűri a telefont mint én egy átlag hétköznap), nekem azoknál max 5 jobb esetben 5.5 órák voltak csak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#102) Kékes525 válasza enginev3.0 (#101) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is mindig alacsonyabb képernyő idők voltak, mint a tesztekben.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#103) thebear007


thebear007
aktív tag

Hát, nem csoda, hogy nem veszi senki. Az árazása sem versenyképes, hiába akarja oda pozicionálni kint az Apple, de ez egy unalmas semmi lett, minimális kötelező újítással.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#104) NavySeal


NavySeal
senior tag

Nálunk, ha jól gondolom nem lesz szilikon tok a csomag része, ugye?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#105) hroberto válasza thebear007 (#103) üzenetére


hroberto
veterán

Ez aztán értelmes hozzászólás volt... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#106) Tsebacsi válasza thebear007 (#103) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

What?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Az Ultrát ( :D ) rendeltem, de van egy sanda gyanúm, hogy az S20+ a jobb választás... Mindenben szimpatikusabb, kivéve az akkumulátor méretét. Ez döntött.

(#108) <Lacy85> válasza enginev3.0 (#84) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egy apróságot mindig elfelejt az, aki emiatt panaszkodik.
A kevesebb fogyasztást azonos teljesítmény mellett kell érteni.
Szóval ha azt mondja a gyártó, hogy pl. a snapi 865 30%-kal kevesebbet eszik, mint a 855, akkor azt úgy értsd, hogy akkor eszik ennyivel kevesebbet, ha snapi 855 teljesítményre van belőve.
Csak ugye minden évben erősödnek is, ezért inkább az a helyzet, hogy azonos fogyasztás mellett erősebb.

(#103) thebear007:

"hiába akarja oda pozicionálni kint az Apple"

Őőőőő, szerintem ez az S20 Duo topikja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#109) Sinesol válasza <Lacy85> (#108) üzenetére


Sinesol
veterán

Egész kellemes, az ár is kevésbé elszállt, viszont egyszerűen hányni tudnék a lekerekitett kijelzőtől, nem értem miert kell erőltetni. Ma néztem telókat, mivel épp vásárlás előtt állok, és egyszerűen nagyon ronda, amikor a képernyő szélein görbül az írás, képek, értesitések, stb.

Egyébként belefutottam egy kis érdekességbe, Iphone 11-et akartam venni hétfőn, de az adatbázis szerint egész Debrecenben nem volt szolgáltatónál, azt mondták csütörtökön jön készlet és még ez esetben is jobb, ha betelefonálok, hogy rakjanak el egyet, mert hamar elviszik az öszeset. Na ennyit a magyar pénztárcákról, meg hogy drága telefon. :D

Szóval ha már az impulzusvásárlás nem volt lehetséges, elkezdtem nézegetni a droidos konkurrenciát, de eddig kissé csalódás. Ez is egy jó teló, a 120hz nagy pro érv, de görbe a széle, pfuj. Ugyanigy a Oneplus7T Pro is nagyon bejön, de az is lekerekitett kijelzős. :(

[ Szerkesztve ]

(#110) Juhaszatti válasza Sinesol (#109) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"képernyő szélein görbül az írás, képek, értesitések, stb."

Értesítések nem görbülnek le, és más írás csak akkor görbül, ha nem telefonra optimalizált. Ez a kommentszekció sem görbül le pl, rendes mobilnézetben böngészve.

(#111) <Lacy85> válasza Sinesol (#109) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Utánad már írták. Nem görbül semmi a széleken, mert a tartalom csak a hajlításig ér. Menüben, böngészőben, meg úgy általában az appok 95%-ában.
De ha nem tetszik, akkor nyilván mást kell venni.
Rengeteg ember van így vele. Én mondjuk sajnálom, hogy eltűnőben van. A szolid lekerekítés nekem nagyon bejön.
S7 Edge-en nekem is sok volt, de az S8, Note 9 féle nagyon el lett találva.

(#112) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Kifejezetten tetszenek. De marad az S10.

valami

(#113) Sinesol válasza Juhaszatti (#110) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez az oldal nem, mivel ennek a szelen van valamennyi ures terulet a széleken. De ma neztem Note Plus-t, meg Oneplus-t es pl Facebook messenger ertesites pont szelere esik, a kis profilkep fele görbe volt, plusz ahol nagy kepek vannak weblapon, ott is görbül a széleken. Mondjuk nekem par perc nyomkodas alatt nem ez jott le, de ha tenyleg a tartalmak nagy resze nem ér ki, akkor meg nem is ertem miert ilyen. Plusz alapbol ha ranezel, a gorbules miatt picit mashogy törik meg a feny a kijelzőn, vilagos helyisegben elég zavaro sötetebb tartalmak mellett.
Plusz ahogy lehuzodik a kijelzö, kevesebb helyre jut fém keret és pl a Note Plus elsö blikkre total olyan mintha müanyag lenne az egész. Mondjuk ha tok van rajta mindegy, de akkor is kicsit olcsó hatású.

Na még az 5G Mate 20-ba futottam bele egy oldalon, na ez elég tutinak nez ki, minősegi kinezet, sík kijelző a képek alapjan, viszont ez meg Huawei, ami ellen epp boszorkanyuldozes zajlik. :(

[ Szerkesztve ]

(#114) apaszka válasza eldiablo (#12) üzenetére


apaszka
veterán

És, hogy az új csoda aksik hol vannak?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#115) Hallosz


Hallosz
senior tag

Mutatós darabok az már igaz.
Ahhoz, hogy a telefon nyújtotta szolgáltatásokat kihasználjam napi 4 - 6 órát kellene kézben tartanom? :F
Kinek van erre ideje?

Mert lakni, muszáj.

(#116) atok666


atok666
őstag

Bivalyeros hardver, aztan meg ha megnyitsz egy weboldalt - pl. amazon.com - akkor meg az oldal gorgetesekor ugy rangat/szaggat az egesz, hogy rossz nezni :/

Atok

(#117) fogtunder válasza Sinesol (#113) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én se rajongok a lekerekített kijelzőkért, de több év aktív használat alatt sem sikerült ennyi hülye indokot felhozni ellene, le a kalappal :C

I hate morning people. And mornings. And People.

(#118) Juhaszatti válasza Sinesol (#113) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ez az oldal nem, mivel ennek a szelen van valamennyi ures terulet a széleken."

Pont úgy, ahogy az összes többi weboldalon, rendes mobilnézetben.

"Facebook messenger ertesites pont szelere esik, a kis profilkep fele görbe volt"

Nem a fele ugyan, de igen, a chatfej valóban görbül. Talán ez az egyetlen ilyen értesítés, a hagyományos push értesítők nyilván nem görbülnek. Értesítésekre általánosítani kár ez alapján.

Ez egy designelem, ami vagy bejön valakinek, vagy nem. Nyilván nem tetszik mindenkinek, nincs olyan design ami mindenkinek bejön. Én speciel nem szívesen vennék sík kijelzőset amíg tehetem, több mint 3 év edge használat után. Nem is tetszik a trend, hogy eltűnőben van.
Ez egy alternatíva azok számára akiknek erre igénye van, sík kijelzősekből van bőven.

(#119) mihail38 válasza Juhaszatti (#118) üzenetére


mihail38
aktív tag

+1 megfelelő válasz.
Van miből válogatni kinek ez, kinek az jön be.
Már csak azt nem értem, ha tudom hogy, nem szeretem a hajlított kijelzőt és ennek ellenére meg veszem akkor miért reklamáljak?
Vásárlás előtt az összes tesztet meg nézem és elolvasom továbbá van lehetőségem személyesen is megnézni, akkor eltudom dönteni, hogy nekem ez tetszik vagy sem....ha megvettem akkor már felesleges itt különböző érveket felhoznom a saját hülyeségem ellen...mert így lenne jó meg ezzel lenne jó... :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120) janeszgol


janeszgol
félisten

Köszi a tesztet. Az akkuidő borzalmasnak hangzik.
A vodánál pl az S20+ 325 ezer forintról indul, viszont az S20 csak 266 ezertől! Ezek a legkisebb 3 ezer ft-os előfizukra vonatkoznak, szóval feljebb lépve még olcsóbban elcsíphetők. Azért az S20 a 266 ezres árával nem rossz.
(Őszinte leszek, én ekkor is a kedvencemet venném, ha most választanék, az S10 Lite-ot, ami 174k.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#121) janeszgol válasza mihail38 (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Az év voltam. Ha tudnál olvasni, akkor tudhatnád miért tettem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#122) mihail38 válasza janeszgol (#121) üzenetére


mihail38
aktív tag

:DDD látom te sem vágod....
A huaweit nagy gyártónak mondják mások (sokan) magánügy, elfogadom és a google alkalmazásokat " csak a nagyok kapják meg"
Ezek szerint a navon és társai is a nagyok közé tartozik mert meg kapják és a huawei meg nem, akkor?... ehhez már nincs több hozzáfűzni valóm.

[ Szerkesztve ]

(#123) laci_csk


laci_csk
senior tag

igy vegigolvasva azon szorakozok, hogy osszehasonlitva samut a samuval hogy szarozzak egyesek ezt, masok azt a samu keszuleket, de ha valaki mas "markatol" irja, hogy "festmeny" meg hogy "elmosott" meg hogy "nem eles" akkor az mar trollnak szamit :W
szorakoztato ez a samu-samu ellen dolog, igy valoban kiderul az igazsag a a samu "nagy" fotostudomanyrol, kerunk meg belolle :))

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#124) janeszgol válasza mihail38 (#122) üzenetére


janeszgol
félisten

Ó te voltál, akinek válaszoltam. Még mindig nem esett le, hogy butaságot írtál? Pedig alattam Ricardo meg is magyarázta neked.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#125) mihail38 válasza janeszgol (#124) üzenetére


mihail38
aktív tag

Butaság?
Miért, mert van google az ujabb huawei telefonokon?
Bocs, ha lemaradtam valamiről, de kétlem..

[ Szerkesztve ]

(#126) janeszgol válasza mihail38 (#125) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljesen másról beszélsz. Mivel elkezdtél terelni, részemről befejeztem. Az eredeti hozzászólásod szövege olvasható a másik topicban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#127) hito


hito
nagyúr

Miért nincs raw sample? Miért nincs említve egy szóval sem ez a része a kamerának? :W Miért nem alap ez? Miért van rábízva a tesztelőre, hogy veszi-e a fáradságot? Ez így baromira nem egységes, nem veszitek észre?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#128) mihail38 válasza janeszgol (#126) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ez volt a lényege, ezért is írtam előbb azt hogy nem vágod, de én is elengedtem, ez egy samsung topik...

(#129) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

A Samsung inváziót indított a MA ellen. :DDD

(#130) Noukoum válasza <Lacy85> (#129) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tartott sokáig :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#131) <Lacy85> válasza janeszgol (#120) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Vodánál szerintem teljesen mindegy, hogy 3 ezres, vagy 16 ezres csomagban veszed. Mindegyiknél ugyanannyiba kerülnek a telefonok.

(#130) Noukoum:

Látom. :D Mire belinkeltem a képet, már meg is jelent egy újabb teszt. :D

[ Szerkesztve ]

(#132) janeszgol válasza <Lacy85> (#131) üzenetére


janeszgol
félisten

Tényleg. Akkor tévedtem. De 266 ezerért egy S20 nem rossz vásár. Bár ha igaz a tesztben szereplő SoT, azért ez elég kemény pofán csapása a leendő vásárlóknak.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#133) fogtunder válasza janeszgol (#132) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Red Infinity Pro esetén jár 42K kedvezmény a készülékek árából, de ezt leszámítva valóban ugyanannyi minden tarifával.

a SoT szerintem az előző két szériánál is elég nagy pofáncsapás volt, én próbáltam együtt élni egy sima S9-el, lehetetlen volt, mert napi kétszer kellett tölteni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#134) <Lacy85> válasza janeszgol (#132) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerintem ez még mindig erősen használatfüggő.
Nálam az S8+ is röhögve elment 2 napot, pedig mennyire szidták sokan az üzemidőt.
6-7 óra SoT van írva az S20 párosra.
120Hz-en legyen 4-5.
Ennyit soha nem nyomkodom a telót egy nap alatt.
Note 9 is talán 30-40%-ot merül nálam 24 óra alatt úgy, hogy napi 2-3 óra SoT van benne.
Persze ebben játék nincs. Telón soha nem játszok.

[ Szerkesztve ]

(#135) sohajda90 válasza janeszgol (#120) üzenetére


sohajda90
tag

Igen a Vodánál a listaár nem változik az előfizetési díj növekedésével, egyedül részletfizetési opciót kínálnak, de azzal sem less olcsóbb. Viszont asztal alatti kedvezményeket szoktak osztogatni, nekem legutóbb amikor előfizut újítottam adtak 60 vagy 70 ezer Fortint készülék kedvezményt, cask azt Kellett mondanom egy telefonos ügyintézőnek hogy át akarom vinni az előfizetéseimet a T-hez, mert ott olcsóbbak a készülékek és központilag rárakták a szerződésre a kedvezményt, lehet trükközni :D

Egyébként a tesztfotók minőségétől én sem vagyok elájulva, nem rosszak, de én csúcs-Samsungtól többet várnék, kicsit tényleg puha rajzolatú minden, az első képen pl. a térkő akár járda is lehetne, nagyon minimális részlet marad meg a mintázatából.

Múlt héten megnyomogattam mindhárom S20-at a Allee-s Samsung store-ban, nekem gyors menüböngészgetés, 1-2 honlap megnyitása közben semi extrát nem adott a 120 Hz (pedig átállítottam, elég logikátlan, hogy külön almenüpontban van a felbontás állítástól, és amíg a felbontást a másik menüpontban nem állítod át, addig nem tudod kiválasztani a 120 Hz-et, pedig a szabály hogy vagy-vagy le van oda írva, szóval logikusabb lenne, ha ott ha bepipálod a 120 Hz-et automatikusan levegye a felbontást, de egyelőre ez nem megy…), lehet ez is olyan mint az iPhone X kijelzőjén a "flickering", valaki látja-valaki nem. ;) Továbbá a sima S20 és S20+ hátlapja tényleg elég csúnya, és a hátlapi üveg is vékonyabbnak tűnik mint az Ultra-nál, vagy legalábbis kézben fogva kevésbé tűnik masszívnak, bár lehet az Ultrát érzetre is csak a hatalmas méret tolja meg. Továbbá design szempontjából hatalmas öngól hogy a csúcs széria úgy néz ki mint bármelyik idei A szériás belépő-közép kategóriás mobil, erre azért odafigyelhetnének, félreértés ne essék én sem "villogni" veszem a telefonjaimat, de azért egy 300 ezres telefontól elvárnám, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy 80 ezres, tavaly ezt azért kifejezetten jól oldották meg, mert a tavalyi S széria nagyon szép volt és minőségi hatást keltett...

Viszont ha már a store-nál tartunk kis üveg cabinetben ki volt rakva a Z Flip is, és nekem eszembe nem jutott volna rákérdezni, hogy ki lehet-e venni, de pont valami nagyon geek csávó volt még ott mellettem és ő kivetette...vagy negyedórán át nyüstölte amíg az eladó ugye végig ott állt mellette...nekem ehhez nem lenne pofám, de mielőtt viszakerült volna a kis kalickájába én is elkértem gyorsan 2 kinyitás/összehajtásra. Az viszont tényleg nagyon vagány, atomstabilnak tűnik a hinge és a kijelzőn végighúzva az ujjamat alig érezni a crease-t...szóval a S20 família nekem előben elég csalódás volt, a Z Flip viszont iszonyat kellemes meglepetés...

[ Szerkesztve ]

(#136) sasa134


sasa134
addikt

Az S20 lett az a telo amire már sztem le fogom cserélni az S8-amat majd ősszel (az S9 es S10 nem késztetett erre). Főleg a 120hz-es kijelző és a tisztességes akksi az aminek örülök ( a jack és a led hiánya továbbra is FÁJ).

Avanti Roma

(#137) Wapmester válasza hito (#127) üzenetére


Wapmester
senior tag

a raw -okat én is hiányolom, bone jó szokása :D

(#138) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Erdekes hogy valakinek a 120Hz olyan hogy soha tobbe nem kapcsolna ki ha mar egyszer kiprobalta masoknak meg alig feltuno

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#139) sohajda90 válasza mSchumi87 (#138) üzenetére


sohajda90
tag

Jó de nézd meg mondjuk MKBHD impression videóját (ne a tesztet az egy másik videó) erről, 5 percen át ömleng, hogy mennyire fasza ez a 120 Hz, soha többé 60 Hz, aztán bevágja az utólagos edit-et, hogy ja, bocsi, alapból 60 Hz-re volt állítva a display és láttam egy másik tech review csatornán (pontosan melyiken arra már nem emlékszem) ugyanezt a bakit... Szerintem (mondom úgy hogy kipróbáltam, bár tényleg csak pár percig) elég placebo szagú az egész, de azt is hozzáteszem, hogy nekem a szememet az iPhone X-em kijelzője se bántotta, mások meg esküdöznek, hogy rosszul lettek a "flickering"-től...

[ Szerkesztve ]

(#140) fogtunder válasza mSchumi87 (#138) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát akinek ez nem tűnik fel, az nem tudom, mi a fenét néz, ég és föld a különbség a kettő között, az összes animáció, görgetés sokkal kevésbé darabos. ugyanakkor fél nap után kikapcsoltam, mert az akksit szívja, mint az állat. elég látványos a különbség, de azért nem nehéz elképzelni nélküle az életet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#141) MikeWazowski válasza mSchumi87 (#138) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Engem speciel kib@ mód nem érdekel ez a képfrissítés dolog. Én megvárom a jövő évi S szériát, remélem akkor már nem lesz se noccs se luk se semmi. Addig jó az s10.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#142) laci_csk válasza fogtunder (#140) üzenetére


laci_csk
senior tag

ez igy van, de csak azert mert samurol beszelunk, ismert a "zokkenesmentessegrol", persze hogy darabos, de most erre mit is mondjak mert mindjart jon a letolas?
a "laggolas" a vedett markajuk :))

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#143) fogtunder válasza laci_csk (#142) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha csak ennyi lett volna a gond a telefonjaikkal, akkor valszeg nem használnék évek óta Huawei telefonokat. az akkuidő, az elcseszett ujjlenyomatolvasók sokkal nagyobb problémát jelentenek a mindennapi használat során, aki finom animációkat akar, az vehet OnePlust, és akkor jó lesz neki.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#144) mSchumi87 válasza MikeWazowski (#141) üzenetére


mSchumi87
senior tag

En is ezt tervezem :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#148) Lajtorja válasza janeszgol (#120) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

S20+ sem rossz 325-ért, ha tudsz valamit kezdeni az ajándék Buds+al. Kár, hogy S20-hoz nem adják :S

Anno S7E megjelenés utáni, már előrendelői ajándék nélküli ára volt 240k, rendes garival ofc. Ha közben az EUR/USD árfolyamot, ingatlanárakat vagy akár egy BigMacet nézek akkor nem lett drágább S20 sem. De most jön az a rész, amikor jön valaki és megcáfol :C

--- ---

(#149) thamasz válasza mSchumi87 (#144) üzenetére


thamasz
senior tag

Én pedig győzködöm magam, hogy jó lesz még egy évig az S10. Semmi valódi okom nincs váltani S20+ -ra csak kreált indokok, viszket a tenyerem na... :DDD Egyelőre döntetlen.

(#150) lasse001 válasza thamasz (#149) üzenetére


lasse001
senior tag

Én is S10+ pluszról váltok 20+ ra. De én nagyon elégedett vagyok a 10-el. Végül is csak az újdonság varázsa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.