Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Homeless mobil. Köszönjük Samsung.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) Soleco


Soleco
tag

Minden teszt végére muszáj odaírni hogy a Xiaomi Redmi 4x jobb ajánlat? :D. Szerintem mire 50.000 alá csúszik az ára, remek ajánlat lesz azok számára akik szeretnek B20-on internetezni és szempont nekik az android nougat, 2 simet és MicroSD-t is terveznek használni és normális hazai garanciáztatásra is vágynak. :C

[ Szerkesztve ]

(#3) Swinegod


Swinegod
őstag

Ezt a SoC-t egy MT6737 körberöhögi, és azt nem 65 ezres mobilokba rakják... Szánalom az egész J3 széria, 20k forint körül kéne vesztegetni. A kijelző szar, a SoC gyenge, a üzemidő még a 14nm ellenére is gány, a kamera se ebbe az árszegmensbe való, a kávák is nagyok, förtelem az egész.

De venni fogják, mint a cukrot, mert az emberekben az van meg, hogy
Samsung = Jó, független attól, hogy J3-ról vagy S8+-ról van szó
Minden tisztelem a marketingosztálynak :C

(#2) Soleco: Aki pedig szeretne egy használható telefont, ami nem csak hívásra jó, annak ott lesz a Redmi 4X.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#4) sütemény92


sütemény92
csendes tag

Ez ennyiért egy rossz vicc. Két ezer forint plusz és 4/64GB Redmi Note 4, hiába nem egy méret.

(#5) fffeco


fffeco
tag

Nokia 5 is ajánlható helyette, 55 ezer forintért, még olcsóbb is.

(#6) szupermacs


szupermacs
veterán

Miért kell minden évben kiadni? Mennyivel jobb, mint az elődje? Miért létezik ez a telefon? Néha nem értem a Samsungot.

(#7) Swinegod válasza szupermacs (#6) üzenetére


Swinegod
őstag

Nem SpreadTrum van benne, és nem undorító, ez már bőven az előző fölé emeli

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#8) szupermacs válasza Swinegod (#7) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem már az AMOLED hiánya elvette tőle a kedvem.

(#9) blagolf


blagolf
senior tag

Az a helyzet ezzel a telefonnal, hogy hiába adják dupla áron, megveszik mert Samsung. Ezzel nincs is semmi baj, nagyon jól csinálja a Samsung. Aki meg megveszi, az meg is erdemli.

Üdv, Zoli

(#10) Bwin87 válasza Soleco (#2) üzenetére


Bwin87
tag

A xiaomi 4x lényegesen sokkal jobb ajánlat, ez meg szinte semmi,max hajtépésnek jó.

Sony Xperia 1 V

(#11) forgonati válasza Bwin87 (#10) üzenetére


forgonati
őstag

Csak az a helyzet hogy nem mindenki pörög mobilos topikokban, és fingja nincs mi az a xiaomi 4x... Azt viszont tudja h mi az a Samsung. Ezért megveszi azt a boltban. Aztán persze szív vele, de a Samut ez már nem nagyon izgatja, a pénz már bevándorolt a zsebükbe.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12) Tomi_Ohl válasza Soleco (#2) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Csakhogy a 4X is támogatja a B20-at és már van rá 7.1.2-es Android is. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#13) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A színe jó, ennyi az összes előnye.

fffeco: Ja, a jó kis akadozós Nokia 5.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) D013


D013
aktív tag

Az ilyen tesztek végén amikor elolvasom az árat döbbenek rá, hogy 1.) soha nem veszek nagymárkától már okostelefont és 2.) beáldozom a rendes garit is és rendelek valamit ebben az ársávban ahogy meg is tettem januárban, Zuk Z2, ezért a pénzért 4Gb ram, 64 Gb-os adat tároló, meg snapi 820. Mókolni se mókoltam, a gyári sw-t beállítottam úgy hogy nekem jó legyen. Persze ez csak az én véleményem, de ez pont az az összeg ahol inkább dobok dobókockával, mint hogy Mali T720 MP1 végezze a grafikus feleadtokat a telefonomban. Hozzátenném hogy szinte teljesen biztos vagyok benne hogy ez gyengébb mint a Mali T450 MP4, ami 3 és fél éve került a mobilokba.

Szerk: igazam volt, a Mali T400 Mp4 szintjét hozza:
https://www.notebookcheck.net/ARM-Mali-T720-Benchmarks-and-Specs.169492.0.html
Üdv 2012-ben

[ Szerkesztve ]

(#15) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Hát nem lett egy nagy eresztés az idei J3 sem, a fényérzékelő hiánya, az akadozó menü és a rossz kijelző szerintem minden telefonnál elfogadhatatlan, így pedig drága is. Én inkább a cikkben ajánlottak közül választanék: Huawei P9 Lite (2017) vagy Samsung Galaxy A3 (2017).

A színe viszont baromi szép.

D013

Ez addig szép és jó, amíg nem lesz valami gondja a telefonnak. (Kívánom, hogy ne legyen) Sokak inkább fizetnek többet, csak legyen rendes garancia. Ezzel mondjuk én is így vagyok. Szerencsére nem volt még egy alkalommal sem gond a telefonommal, de jó tudni, hogy ha van valami, akkor van szerviz. Bár az is tény, hogy anno a Nokia Care és a Samsung is amit garanciáztatás címén művelt az vicc volt.

[ Szerkesztve ]

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

A PLS az IPS továbbfejlesztett változata, némileg jobb betekintési szögekkel, nagyobb fényerőre képes, és valamivel jobb a képminőség is.

***

(#17) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Hálát adok az égnek múlthéten nem ezt a telefont vettem meg, hanem a J5-öt.
Az sem tökéletes, de ennél sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#18) ollie válasza Swinegod (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kijelzője nagyon jó. Honnan veszed, hogy szar?

***

(#19) .Szaki. válasza ollie (#18) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Ami az alapvető adatokat illeti, az öthüvelykes, 720 x 1280 pixeles kijelző minden szempontból megfelelő, ám az OLED technológia hiánya kimondottan fájó, a TFT-LCD-alapokra építkező PLS panel mellőz minden always-on funkciót, telítettségét és betekintési szögeit nézve pedig jelentősen rosszabb elődjénél. "

(#20) ollie válasza .Szaki. (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az AMOLED-hez lett viszonyítva a cikkben. Konkrétan a PLS panel jobb, mint az IPS panelek, vagyis nagyon jó a kijelző.

***

(#21) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Drága... de érthető,mert Samsung. Majd csökken ez jócskán.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#22) igori


igori
tag

Rentábilis... Igazán szép magyar szó....
Ennyire nem kell erőltetni!

[ Szerkesztve ]

(#24) Simba86 válasza igori (#22) üzenetére


Simba86
senior tag

a rentábilis egy pénzügyi szakszó, attól, hogy nem ismered, még igencsak használatos... ;)
(ha nem tudsz vmit, inkább nem kéne erőltetni... ;) )

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#25) .Szaki. válasza ollie (#20) üzenetére


.Szaki.
addikt

Most megnéztem a J3 (2016)-ban AMOLED kijelző volt és amit idéztem a cikkből is azt írja, hogy elődjénél jelentősen rosszabb a betekintési szög és a telítettség. Az szerintem minden csak nem jó, ha az elődhöz képest jelentős visszalépés van. Én értem, hogy alapvetően az IPS-ek közt ez jó minőségűnek számít, de ettől függetlenül szerintem problémás ha valami nem fejlődik, hanem visszalép.

(#26) rdt89 válasza ollie (#20) üzenetére


rdt89
addikt

Hát én a mai napig nem láttam jobb IPS kijelzőt a Vibe Z2 Pro-nál, és ez a PLS sincs a közelében. De tudod miről beszélek :DDD

(#27) joey04


joey04
titán

Érdemes lehet így megvenni?
Nem. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) jUUh


jUUh
addikt

Elég gyenge eresztés, főleg ennyiért.

Samsung Galaxy S23+

(#29) igori válasza Simba86 (#24) üzenetére


igori
tag

Hasznot hajtó, gyümölcsöző, kifizetődő, jövedelmező, nyereséges... Talán, de csak talán hangzanak szebben...

(#30) zozzo72 válasza jUUh (#28) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Nem sokat hozzátéve P9 lite (2017)
Azért az már nem alsós..

(#31) .Szaki. válasza igori (#29) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ezt talán bízzuk a cikkíróra..Semmi baj nincs a rentábilis szóval.. :U

(#32) pusszycat válasza igori (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg a megéri... :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) ollie válasza rdt89 (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert hogy élőben összehasonlítottad a kettőt? Vagy csak a cikk alapján mondod?

***

(#34) rdt89 válasza ollie (#33) üzenetére


rdt89
addikt

A Media-ban meg lehet(ett) tapicskolni ezért mondom. 540nit-et tud max fényerőn a Lenovo 700-at, ami IPS panelnél a mai napig kiemelkedő és betekintési szögben is erősebb. A Lenovo óta sok telefonom volt (van azért egy Z2 Pro vitrinbe, mert annyira szép készüléket már rég nem gyártanak) és a Z2 pro kijelzőjéhez IPS-be a Vibe X3 volt a legközelebb minőségben, a többi csak szimplán szép (most LG G5-öm van és az is elhalványul a Z2 Pro megjelenítője mellett). :) De neked is Volt Z2 Pro-d ezért írtam, hogy tudod miről beszélek/írok. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Solten


Solten
addikt

Az AMOLED hianya nem fajo ha PLS...

Saor Alba

(#36) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

AMOLEDért kár. :(

(#37) falikep


falikep
csendes tag

Nem mindenki rajong az AMOLED-ért. Nekem akkor jött meg a kedvem a telefon vásárlásához, mikor olvastam, hogy végre PLS a kijelzője, és nem OLED. Volt ilyen Samsung telefonom, és szerettem. Monitort is direkt PLS-t vettem a Samsungtól. Majd remélem lejjebb megy az ára, akkor jobb vétel lesz. Szerintem kékben pedig kifejezetten szép.

(#38) G-Guts


G-Guts
aktív tag

szentkuti11 illetve MA szerkesztőség!

Ha 60k körüli árnál tartunk akkor szerintem vegyétek figyelembe az LG X Fast-ot is. :)

(#39) Juhaszatti válasza G-Guts (#38) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Sosem hallottam arról a telefonról, de most rákerestem és annyi pénzért egész jó vételnek tűnik.
Egy jó áru, jó felszereltségű középkategóriás LG, és pont az nincs agyonreklámozva a cégnél.
Mondjuk Snapi 808-al valószínűleg nem mai darab, de még így se rossz.

(#40) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Itt a Samsung sem jobb a htcnel

Erre van kitalálva a xiaomi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Elég gyengye az aksija. 2 órás oflfine gps jóval kevesebbet fogyaszt, mint 1,5 órás internetezés.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#42) G-Guts válasza Juhaszatti (#39) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Ráadásul a kamerája is közel mindent tud. tapasztalatból mondom. :)

(#43) DonaldJames


DonaldJames
tag

2 x nanoSIM végre és nem 5,5 6 colos hanem 5 col nagyon bejövök.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#44) joci86


joci86
senior tag

Baromi drága lehet a fényérzékelő, ha 60+ ezer forintba nem fér bele...
Az értesítő LED-et mindig is kihagyták a nem felsőkategóriából, de hogy a fényérzékelőn spórolnak...
A J3 (2018)-ból ki lehetne hagyni a beszédhangszórót és mikrofont, de cserébe tehetnének még 2 vakut az előlapra.

(#45) janeszgol


janeszgol
félisten

60k? Hiába a Nougat, inkább mást vennék. KIjelző PLS, de a samsung PLS kijelzői évek óta jók (kivéve kültéri fényerő, bár ott az amoled is karcsú, meg mondjuk ez függ az előlap tükröződésétől is). Kamera oké, de nem kiemelkedő.
Mondjuk egy havi 3-4 ezres előfizuhoz el tudom képzelni max 35 ezerért. Az A3 2016-nál jobb, ha nem is minden tekintetben (kijelzőben az a jobb), az A3 2017-nél nem. Igaz utóbbi drágább, de az előbbi már kapható havi 4 erzes előfizuhoz 35 ezerért.

(#46) .Szaki. válasza janeszgol (#45) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez szerintem max 0Ft-os ajánlatban lehet jó jövőre. Ha hozzáadom azt, hogy ha szolgáltatónál veszel telefont, akkor havi 2.000-el megnő a havi fizetendő összeg (telenornál eddig így, volt, azóta nem tudom változtattak-e), akkor azt mondom, hogy úgy megéri, de ha még le kell hozzá rakni valamennyit, úgy már szerintem drága. Jövőre függetlenül viszont jó ajánlat lehet, bár a fényérzékelő hiányára nálam akkor sincs bocsánat.

(#47) janeszgol válasza .Szaki. (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Én vodában gondolkodom. Ott a 4 ezerben benne van a havi 1k készülékdíj.
Te említetted a tavalyi modellt. Annak az amoled kijelzője nem volt olyan frankó, mint ahogy papír alapján számított az ember.
De a Telenor Blue S is csak egy ezressel drágul. A Telekom drágább.

[ Szerkesztve ]

(#48) batai15


batai15
félisten

A rendszer sebességig olvastam a tesztet addigra elég negatív gyűlt össze .pedig mostanság a Samsung oda teszi magát optimalizálásba , reméltem hogy itt se lesz más a helyzet.

(#49) .Szaki. válasza janeszgol (#47) üzenetére


.Szaki.
addikt

Úgy már mondjuk más a gyerek fekvése. :R

(#50) Taranti válasza Swinegod (#7) üzenetére


Taranti
senior tag

Ahogy a cikkben is áll, ez ugyanúgy akadozik mint a tavalyi, tehát semmivel sincs fölötte. (Plusz a tavalyiban annyira gagyi háttértár van, hogy menet közben le tud állni app, ha intenzívebben használná. Nem tudok benne hinni, hogy ebben jobb van.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.