Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Harsányi Cs


Harsányi Cs
csendes újonc

mikor hagynak már fel a gyártók ezzel a 48 megapixeles marhasággal, a specifikációkban 48 megapixel miközben a nyers fotó felbontása 11.7 megapixel

(#52) Mercel válasza Sinesol (#38) üzenetére


Mercel
senior tag

Használatról volt szó.
Nem asztalra kivágós menőzésről.
Használat alapján volt csalódás az ájfon egy OS10-es rendszerű Blackberry mellett.
Nemrég újra próbálkoztam és másodszorra se jött be.
A különbség a két eset között annyi, hogy pár éve még iparművészeti műremeknek számítottak az ájfonok most meg már az se, tök tucat kinézetük lett.
biztosan nehéz elfogadni, hogy valaki vállat von az ájfon jelenségre, de többszörös tapasztalat alapján ez van.

Marcel

(#53) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekszerint a vízállóság totál kihalt az A-szériából, és aki vízálló mobilt akar, az csak S-szériát ill egy-két hüvejt vehet?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54) Sinesol válasza t72killer (#53) üzenetére


Sinesol
veterán

Amennyire kell, annyira szerintem a legtöbb mobil vizallo, totál vizes helyzetbe, víz alá meg azert viszonylag ritkán kerül. Az én telóm amennyire tudom nem vizallo teljesen, viszont amikor összekoszolom a kertben, simán lecsapatom a kerti slaggal, vagy mondjuk valaki sört boritotta rá, lemostam csap alatt gond nélkül és semmi baja nincs, igazából nem sok hely van ahova könnyen betudna szerintem jutni a víz.

[ Szerkesztve ]

(#55) Rusher4587


Rusher4587
tag

Pár hiba:

"a Chrome is nem nagyon dadog" -> Chrome sem nagyon dadog?

Sonx IMX576 -> Sony?

És ami a 25 Wattos töltést illeti, az A70 volt az első, nem ez.

Hát, nem bántam meg, hogy nem vártam, és A70 lett helyette, ez az új masina semmivel sem tud többet nyújtani, sőt! :N
És akkor még ott az az árazás... :DDD

Si vis pacem, para bellum!

(#56) Timer válasza Sinesol (#50) üzenetére


Timer
veterán

Most nem azért, és kérlek ne is vedd haterkedésnek, de nagyjából leírtad az összes olyan pozitívumot az iPhone-ról, ami ma már majdnem minden Android mobilra igaz, ha ugyanabból az ársávból választunk. Én egy ideje már OnePlus-t veszek, ahhoz mérem, ha nem baj. Van, volt, és lesz is szerencsém összevetni az aktuális iPhone flagshipet az OP-val a munkám miatt, és a OnePlus 3 óta azt tapasztalom, hogy maximum a fényképek minősége az, amiben van előnye az iPhone-nak (a különbség itt is csökken, emlékezzünk, 2,7 szeres optikai zoom van az OP7Pro-ban!), cserében számtalan területen elmarad az éppen kurrens OnePlus-tól. Design, multitasking, gyorstöltés (a DASH / WARP charge nagyjából piacvezető 3 év óta, és alapáron benne van a töltő a dobozban), a mindenkori csúcshardver, az Androidos piac egyik (ha nem a ) legjobb launchere, 2 főverzióra szóló frissítés, rendszeres biztonsági frissítések, és a 2 év háztól házig-garancia teszi brutális ajánlattá ezt a pakkot.

Nem tudom, hogy 0/24-es használatban miben mutat annyival többet egy iPhone, hogy megérje a rendre kétszeres árszabást, de az biztos, hogy az iOS nekem inkább hátrány és korlátozó tényező a mellérakott többi iCucc hiányában, mintsem pozitívum. Egy dolgot tudok mellette felsorolni, hogy jól tartja az árát, ami a másfél éves telefoncsere ciklusokhoz jóval jobban passzolna nekem is, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#57) petymeg


petymeg
addikt

A Samsung termékpalettáján lehetetlen eligazodni. Pár éve világos(abb) volt, amikor volt a J, az A mega Galaxy S meg persze a Note. Most káosz.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#58) t72killer válasza Sinesol (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Evezek, néha vízbepotty van:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#59) nozs23 válasza Timer (#56) üzenetére


nozs23
addikt

A dizájnos megjegyzésnél azért megálltam. A Oneplus egyedül akkor nézett ki valahogy, amikor 1-1-ben lekoppintotta az aktuális iPhone kinézetét. Ez már szerintem simán a perelhető kategória, csak túl kicsi volt még a OP, hogy foglalkozzanak vele. Azóta csak rondább lett, persze ez szubjektív.
Ha az iOS neked hátrány, mert nem szereted, akkor sosem fogod megérteni, hogy sokaknak miért preferált egy iPhone, mert az igazi különbségek szoftveresen jönnek ki.
Az pedig, hogy egy lencse 2,7x nagyítást tesz lehetővé nem 2x, nem feltétlenül előny. Teljesen az adott szituációtól függ, hogy melyik távolság a hasznosabb.
Fotózásban még mindig nem érte el azt a szintet az OP. Tudom, mert volt szerencsém side by side fotózni a két aktuális készülékkel.
A mindenkori csúcshardvert sem annyira emelném ki. Az aktuális Apple SOC átlagosan 1,5 évvel csúcs Snapdragon előtt van, persze ezt már rég nem érezni, mert mindegyik gyors. Ja és az iOS kb. fele annyi RAM-al teljesít ugyanúgy, ahogy egy android: 4-2, 6-3, 8-4 szerintem teljesen reális összevetés az én tapasztalataim alapján.
Amúgy Android fronton az egyik legjobb készüléknek tartom OP7 Pro-t. Kár, hogy nincs 5.5-6" közötti változata, mert a mérete számomra már messze nem a kényelmes kategória.

[ Szerkesztve ]

(#60) joey04 válasza Timer (#56) üzenetére


joey04
titán

op azért nincs sem az iPhone, sem a többi csúcs droidos készülék (samu, huawei) szintjén. ezért is olcsóbb. más kérdés, hogy már csak minimálisan, ezért aztán a legtöbb teszt meg is jegyzi, hogy már nem annyira best buy vétel mint az elődei.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#61) Timer válasza nozs23 (#59) üzenetére


Timer
veterán

Erősen véleményes, szerintem meg az volt a legrondább. Hármast imádtam, ötöst nem annyira, öttét imádtam, hatost megint csak. Most 7 Pró van, ez már egy más liga, nem csoda, ha drágább lett. Jelzem, nekem megfelelt a korábbi szint is külsőségekben. Persze design, ezen vitatkozhatunk, de nem érdemes. Kinek mi. Szerintem a hármas, az 5T, és a 7Pró mind szebb, mint a vele egykorú iPhone.

Fényképezésben elmarad, de ezt írtam is.

A multitaskot és a rendszer sebességét viszont továbbra is erősebbnek tartom. Hiába jobb bencsmárkban az Apple SoC-a, ha a mindennapokban ez nem jön ki, pláne mert agyon csapják az egészet ratyi hosszú animációkkal. Én azt nézem, hogy mikor bökök a kijelzőre zárt állapotban, és mikor tudok elkezdeni egy emailt. Vagy indítani egy hívást. Többször összevetem ezeket a dolgokat, mindig az OP győz. A face unlockról ne beszéljünk, mertt az konkértan egy sz*r vicc iphone-on. Tudom, lézer, 3D, stb, de a lényeg: lassú, mint a mocsok. Gombnyomás, vigyor, lakat nyílik, felhúzod. Ez OP-nál két katt a kijelzőre zárt állapotban.

Ezek alapján írtam, hogy nem értem a kettes szorzót az árban az iPhone oldaláról.

@joey04: "op azért nincs sem az iPhone, sem a többi csúcs droidos készülék (samu, huawei) szintjén."

Tényleg nincs. Jobb azoknál. Lásd, terméktámogatás, rendszersebesség, gyorstöltés, modolhatóság, piacra lépéskori vételár.

[ Szerkesztve ]

(#62) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Az a cím... :N

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#63) HarleyCustom válasza Sinesol (#50) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#64) joey04 válasza Timer (#61) üzenetére


joey04
titán

:DDD
Rendben :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#65) Timer válasza joey04 (#64) üzenetére


Timer
veterán

Miért, azon szempontok alapján, amelyeket megemlítettem, nem jobb készülék egy 7 Pro, mint egy S10, amivel megjelenéskori árakkal számolva kábé egy ligában indult? Végig mehetünk a listámon tételesen, de felesleges. Te is tudod, hogy nem a levegőbe beszélek, futottunk már néhány kört egymással a OnePlus 7 Pro kapcsán.

A presztízs, na az tényleg hiányzik a OnePlus palettájáról. Nagy szerencse, hogy arra magasról sz@rok, mert magamnak veszek telefont, nem a kollégáknak és a vélemény vezér fórum huszároknak. Nekem pedig egyetlen dolog számít: az ár /érték arány.

(#66) Mercel válasza sohajda90 (#44) üzenetére


Mercel
senior tag

Az eredeti hozzászólásomban a tapasztalatomból indultam ki. ( 2 ájfon után had lehessen már, köszi): jövőidőben persze egyszer majd lehet, hogy az apple képes lesz egy intuitív és felesleges korlátozások nélküli rendszert összerakni, bár a hozzáállásukat ismerve vannak kétségeim.
Ez meg egy fórum és ha vérpistike idehányhatja a témához nem illő nettó baromságait akkor had engedjem már meg magamnak a reagálást.
Egyébként peace. :)
(Azért léptem be egyáltalán a fórumba mert sok év blackberry után kénytelen vagyok váltani és még a Samsung új szériái állnak legközelebb az elképzeléseimhez)

Marcel

(#67) Duree


Duree
veterán

Nem ez az első tévedése a Samsungnak és nem is az utolsó.

duree54

(#68) Mr.Grincs válasza Timer (#22) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

LOOOL. Adom. Ez a tili toli készülék ugyanolyan zsákutca lesz mint a kinyitható samsung.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#69) joey04 válasza Mercel (#66) üzenetére


joey04
titán

Ha megnézed, arra amire elsőre válaszoltál, pont egy válasz volt, egy hasonlóan jellemezhető (vérpistike idehányhatja a témához nem illő nettó baromságait ) kommentre. Ráadásul mint mondtam, feleslegesen viszed el a beszélgetést ebbe az irányba, mert a kommentelő a Samsungot nem szereti, és nem pedig az iPhone-t emeli piedesztálra. Másik androidos gyártót favorizál. Mellesleg úgy állítod be a véleményed mintha egyetemes igazság lenne. Azt a legtöbben elismerik, hogy a leginkább intuitív rendszert az Apple csinálja. Én pl 90%-ban ezért szeretem és használom, hiába próbáltam már ki rengeteg androidos eszközt. Te a kisebbséghez tartozol, nincs ezzel semmi gond, csak ahogy mondtam, ne úgy add elő, hogy ez az általános vélemény, lásd: jövőidőben persze egyszer majd lehet, hogy az apple képes lesz egy intuitív és felesleges korlátozások nélküli rendszert összerakni. Én is írhatnám, hogy a bb os-en mi a fenté lehet szeretni, és még több igazságtartalom is lenne benne, mert közel sem szerették annyian mint az iOS-t, de nem írtam ilyet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#70) thebear007 válasza ArkTom (#9) üzenetére


thebear007
aktív tag

A Samsung a Note 8 óta túláraz, és átállt a max 2 évre tervezett telefonokra.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#71) zsolt501 válasza thebear007 (#70) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Note 8 na ne már, már az előtte lévő készülékek sem voltak alul kalkulálva árilag, nekem az utolsó Note telóm az a Note 2 LTE volt (7105).
Ennek még igen baráti ára volt az utána következő 3-as és 4-es verzió a talán kategória volt, de utána következők már ár érték arányban nem voltak (számomra) versenyképesek, ennek ellenére sokan bevállalták őket.
Én akkor ábrándultam igazán ki a samsung telefonokból, mikor elkezdték erőltetni a lekerekített széleket (EDGE) no ott totálisan elvágta nálam a samsung magát, ez a lekerekítés teljesen kényelmetlenné tette a telefonokat, ez mellé jött még a vékonyítási verseny is ami szintén a használat és tartósság rovására ment, az üveg hátlapról nem is beszélve ami arról volt híres hogy a leejtéseket nem viselték jól, ami eddig a kijelzőre volt jellemző a hátlapra is összejött.
Az tény hogy megjelenésükben szépek voltak, de a használhatóságot és a tartósságot jelentősen csökkentették ezek az újítások.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#72) doooo válasza Mercel (#37) üzenetére


doooo
veterán

Belemehetsz nyugodtan, csak ne a legócskább trollokkal, valódi eszmecsere úgysem jöhet velük létre.

(#73) szekra


szekra
őstag

:(

(#74) #82891776


#82891776
törölt tag

volt a kezembe a telefon,nem rossz,de ennyiért igen drága.Ugyanezzel a procival és 128gb-al a xiaomi mi9t 110-ért jobb vétel szerintem.Várom a mi 9t tesztet is

[ Szerkesztve ]

(#75) Mr.Grincs válasza #82891776 (#74) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Én is néztem a hétvégén a Telekomban, hát vegyek meg aki akarja. Nagyon shájni, nagyon minden, de nem nekem, főleg nem ennyiért.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#76) #82891776 válasza Mr.Grincs (#75) üzenetére


#82891776
törölt tag

ezzel a snapdragon procival kicsit túl van árazva,mondjuk a media marktba néztem

(#77) nyisziati


nyisziati
veterán

Kár az áron rugózni. Az A9 (2018) is 180-on nyitott tavaly, karácsony után már 100 környéke volt.
Ez is le fog menni a felére-60%-ára kb., mire jön az ünnep (vagy végetér).

A cikkhez:
"Befigyelt a szériába viszont olyan fatális mellényúlás is, mint a Galaxy A9 (2018), amely négy kamerát kínált a hátlapon, ám az összes elvérzett tesztpadunkon."

Jó, hát itt se ártana ápdételni az infókat.
Azóta már történt 3 szoftverfrissítés, jelenleg a DXomark szerint az a pontszám (és környéke) így néz ki:
90Xiaomi Mi Note 3
89Samsung Galaxy S7 Edge
88Apple iPhone 7 Plus
86Samsung Galaxy A9
85Apple iPhone 7
84Nokia 8 Sirocco
83LG G7 ThinQ
83Samsung Galaxy A50
83Sony Xperia XZ Premium
82LG V30

Ez nagyon kellemes társaság szerintem, sokan az okosteló kereső topikban a mai napig emlegetik az S7 edge fotós képességeit.

[ Szerkesztve ]

(#78) K0vasz


K0vasz
aktív tag

szerintem a gagyi szelfiminőség egyszerűen bug: a samsungnak ugye ez az egyetlen olyan készüléke, ahol nincs külön hátsó meg első kamera, és valamit elbaltáztak a szoftveren és nem jól kezeli a helyzetet

amúgy nem lenne ez rossz készülék, dehát az nyilván a vicc kategória, hogy egy adott gyártó középkategóriás készüléke drágább, mint ugyanannak a gyártónak a felsőkategóriása...

(#79) mjani1172 válasza nyisziati (#77) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez a pontszám pont hogy megmutatja mennyire gyenge a kamera.
3 generációval régebbi dolgokkal (sem) versenyez.

[ Szerkesztve ]

(#80) nyisziati válasza mjani1172 (#79) üzenetére


nyisziati
veterán

Pfff, ekkora baromságot...
1) éppen, hogy versenyez, ha hasonló pontszáma van. 1-2 pont itt nem drasztikus.
2) részben flagshipekről beszélünk, amiknek annakidején dicshimnuszokat zengtek a kamerájáról.
3) az S7 EDGE-et a mai napig etalonként szeretik a tulajdonosaik, nézz be az okostelefon ajánló topikba.
Nincs még egy régebbi teló, aminek a kameráját ennyire szeretnék. Sőt, az iPhone 7 is előkerül időnként, mint kamera viszonyítási alap.
Az egyik telefon ajánlónak pedig Nokia 8-a van, aki szintén dicséri a kamerás képességeit.

Itt egy link több fotóval a Várról, eredeti méretben.

https://drive.google.com/open?id=1b3Ke-oi3xvVR7Zguo5l92-J32E2unS3p

/több helyen belóg az ujjam, mert új volt a telefon és még szoknom kellett, hogy tartsam/

[ Szerkesztve ]

(#81) consono


consono
nagyúr

Van már valakinek? Én ma estig úgy voltam, hogy a következő telefonom is kicsi lesz, mint most a 6S, de ahogy romlik a szemem, nem húznék ki ekkorával még 2 évet. A másik kiszemeltem az Xperia 1 volt, de az meg nincs a céges flottás készülékek között. Ha már nagy tepsit kérek, akkor legyen benne valami extra :) Itt megkapnám a full kijelzőt, noccs és lyukak nélkül, vékony keretekkel és a sebességre sem lenne gond... Az ár meg most nem érdekes, nem én fizetem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#82) Mr.Grincs válasza #82891776 (#76) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Igen túl van árazva, meg ez a tili toli dizájn nagyon xiaomi copy, de ők tudják. Az a baj, hogy ezek a próbálkozásai a samsungnak, soha nem vezetnek kirobbanó sikerhez sajnos.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#83) Sinesol válasza Mr.Grincs (#82) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja, a haterek csak akkor istenitik az ilyesmit, ha egy random kinai gyarto jön elő velük.

(#84) Ryoo válasza Sinesol (#83) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez tény, de a random kínai gyártó minimum a feléért adja.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#85) joey04


joey04
titán

Tegnap ki tudtam próbálni. Gyors, szép, stb. De ez a mechanika... Hát nem tudom, lehet tartós lesz, de kitolt állapotban nagyon gagyi benyomást kelt, mert lötyög az egész kamera rész. Más motorikust megoldást még nem fogtam a kezemben, de ha ilyen az összes, akkor az elég gyászos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#86) Timer válasza joey04 (#85) üzenetére


Timer
veterán

Gyors? Egy középkategóriás hardverrel ellátott Samsung?! Lehet, elnéztem a dátumot.

(#87) consono válasza Timer (#86) üzenetére


consono
nagyúr

A 730 kb. a tavalyi 845 sebességet hozza, csúnya lenne, ha ezzel meg 8GB RAM-mal nem lenne gyors...

"In God we trust. All others must bring data"

(#88) Timer válasza consono (#87) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem a felület és a sok bizbasz szoftver tesz róla, hogy ennek ellenére ne legyen az, bár ebben állítólag léptek előre mostanában. Ezt a konkrét készüléket még nem láttam, de az aktuális S sorozat mindig megfordul a kezeim között. Elképesztően nyúlósak tudnak lenni már néhány hétnyi használat után is. Persze aki ájfónról jön, annak nem tűnik fel annyira, de a pörgős rendszerhez szokott szemnek azonnal vontatottnak tűnik az egész. Nem minden a nyers erő. Mivel itt eleve alacsonyabb szintről indulunk, nem nagyon veszi be a gyomrom a "gyors" szót.

[ Szerkesztve ]

(#89) joey04 válasza Timer (#86) üzenetére


joey04
titán

Most nekiállhatnék olyan ingerült, káromkodással tarkított litániát írni, mint amiket te szoktál, ha a oneplust kritizálják, de nem teszem, inkább csak ennyit mondok: igen, gyors. egy középkategóriás samsung.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#90) Timer válasza joey04 (#89) üzenetére


Timer
veterán

"Most nekiállhatnék olyan ingerült, káromkodással tarkított litániát írni, mint amiket te szoktál,"

Tévedés, nem szoktam. Ellenben, ha valaki megérkezik az aktuális OnePlus hír alá vagy a készülékhez tartozó teszt fórumába, és nekiáll sületlenségeket, megalapozatlan baromságokat kútfőből, bárminemű személyes tapasztalat nélkül írogatni, akkor számíthat rá, hogy helyre teszem a dolgot. Az a készülék sem hibátlan, de ha jól emlékszem, legutóbb sem tudtál egyetlen egy (!) személyes tapasztalatból eredő, valós problémát felmutatni az OP7Pro kapcsán, cserébe fikázni látatlanban a 90 Herztes kijelzőt azért volt energiád. És nem ez volt Tőled az egyetlen húzás ez elmúlt időszakból a Oneplus kapcsán...

Érdekes módon az iPhone-t foggal-körömmel véded, de az rendben van, ugye? :) Majd akkor szóljál be, ha az aktuális szifon fórumban látod meg a nevemet, hogy fikkantom az épp aktuális készüléket úgy, hogy még csak nem is volt a kezemben. Ja várj, ezt nem én szoktam. Na sebaj.

"Az Android 9-en alapuló One UI mindenesetre pár kötelező döccenést leszámítva fürgén reagál"

Idézet a tesztből. Tényleg baromi fürge lehet. Végülis, csak kétharmad annyi pontot kapott, mint egy Oneplus 7 Pro, és alig kerül kevesebbe. A sima Oneplus 7 meg konkrétan olcsóbb ennél úgy, hogy számottevően erősebb. Hát ez aztán a deal! Ja. nem.

Ki kellene már próbálnod egy újabb OnePlus-t, hogy lásd, mit nevezek én pattogós rendszernek. Ha kötelező döccenésről beszélnek, akkor ez nem lehet az.

[ Szerkesztve ]

(#91) doooo válasza Timer (#86) üzenetére


doooo
veterán

Az már inkább felső kategória,mintsem közép... A One UI-ra meg mindent lehet mondani, de azt, hogy túlzsúfolt lenne vagy lassú, éppen nem. Az animációk, alapértelmezett állapotban lehet, hogy hosszabbak, mint az iOS-on, vagy a stock droidon (de csak lehet, nem vennék rá mérget), de ezen olyan könnyen lehet segíteni, hogy egészen hihetetlen. Számodra legalábbis. Aki úgy tűnik tényleg hibernálva volt az elmúlt 6 évben.

(#92) Timer válasza doooo (#91) üzenetére


Timer
veterán

Nem igazán érdekel, ki milyen kategória alá sorolja a termékét. Ugyanis az ÁR sorolja be a terméket az adott piacon, a gyártó maximum csak próbálkozhat ezzel. De legyen: túlárazva, iPonból megveheted akár hazai garanciával is a Oneplus-t, és még így is olcsóbb. Mégis, mi a bánatos répáért vennék lassabb telefont, drágábban? :) Csak mert forog a kamera?

Annyira voltam lehibernálva, hogy az összes iPhone volt nálam két-három napig, és a legtöbb 80-100 ezer forint környéki Samsunggal is első kézből van tapasztalatom a munkám miatt. Mind lassabb, mint az azonos kategóriában induló Redmi / XIAOMI / Huawei modellek, amelyekből szintén szép paletta volt már nálam az elmúlt két évben.

Tekerhetsz Te ezeken a fejlesztő beállításokban lévő animációk gyorsításával, ha maga a vas vagy a szoftver nem bírja el, csak szaggatósabb lesz, gyorsabb nem. Olyan, mintha minden Samsungon be lenne húzva a fék, de legalább ez még drága is. Ami miatt ez a telefon jobb lehet az átlagnál, az a Snapdragon SoC. De azt meg megkapod konkrétan fele ennyiért is, szóval maximum önmagához képest gyors az A80, a saját árkategóriájában nevetségesen lassú lesz, bármivel is veted össze. Mást ne mondjak, ennyiért már S10e-t kapni, ami még nekem is tetszik.

Nekem mindegy, vegye aki szeretné, biztosan lehet rajongani is a márkáért. De ne írjuk már azt, hogy gyors, ha ugyanabban az árszegmensben van (nem egy) olyan készülék, ami papíron is legalább egyharmaddal gyorsabb nála. Ha ezt valaki nem érzi ki a használat során, az nem az én bajom, a számok nem hazudnak.

[ Szerkesztve ]

(#93) Sinesol válasza Timer (#92) üzenetére


Sinesol
veterán

Hardverek közt manapság annyira kis különbségek vannak valós használatban, hogy te azt szemmel nem fogod észrevenni, hagyjuk már ezt a buta f@szméregetést, hogy melyiknek magasabbak a számai, kb minden középkategóriás és annál feljebb lévő készülék elég gyors, ha van mellette elég Ram. Szaggatnak animációk 2019-ben...no comment. Már évekkel ezelőtt is bőven elbírták az igp-k WQHD felbontást, de persze ma szaggatnak FHD+ mellett legtöbb helyen.

[ Szerkesztve ]

(#94) Timer válasza Sinesol (#93) üzenetére


Timer
veterán

"szaggatnak animációk 2019-ben...no comment."

Na de ezt nem csak én írtam, hanem a tesztelő is! Rosszul látunk? Nyilván.

Egyébként én látok döccenést a legtöbb általam próbára tett telefonnál, és nagyon nem kell érte sokat tenni, csak nyitsz Chrome alatt néhány oldalt, majd végül egy Indexet, és gyors elrakod háttérbe, amíg éppen tölt az oldal. Index helyett lehet FB app is. Na, ez tízből kilencszer kifekteti az animációt néhány pillanatra. Nem vészes ez, én nem azt mondom, hogy ebbe bele kell halni, de van akadás, és ez tény. A másik, hogy hiába nagy a kijelző natív felbontása, a legtöbb esetben FHD+ felbontás mellett hajtották a régebbi modellek, és az újak is, ha épp valami app van az előtérben, kivéve néhány területet, például kamera, galéria. Magyarán, az nem érv, hogy ez már évek óta megy, mert nem, nem megy, csak trükkökkel. A legtöbb esetben persze be lehet fixálni a natív felbontást, de alapból egyik sem így üzemel, egyébként még az OP sem.

A számok éppen arra valók, hogy az eltérő használatból, ingerküszöbből való szubjektív tapasztalatok helyett egy objektíven összevethető értéket képezzen a teljesítményről. Nincs ezzel semmi baj, az autókat sem úgy mérik, hogy ez "nagyon megy", az meg "na, ez még durvábban megy". Ott a lóerő / tömeg arány mutat utat, itt meg a szintetikus tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#95) joey04 válasza Timer (#90) üzenetére


joey04
titán

Nem fogunk közös nevezőre jutni, mert pont azt gondolom rólad, amit te rólam. Vagyis szerintem te véded foggal-körömmel az op-t, én meg a sületlenségeket szoktam lereagálni. Az meg nem érdekel hova jársz, op vagy iphone topikba, főleg nem egy samu készülékkel kapcsolatban. Próbáltam op-t nem mondtam, hogy lassú lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#96) Timer válasza joey04 (#95) üzenetére


Timer
veterán

Tévedés. Én nem az OP-t védem. Én a kiváló ár/érték arányt védem és védtem mindig is, és az pont nem érdekel, hogy végül milyen márkától kapom meg. Te többnyire csak a brandet nézed, és azt isteníted, ez a hatalmas különbség. Most az OP-t védem, mert az egyik legjobb (ha nem a legjobb) ár/érték arányt képviseli a piacon. Ha ez holnap a XIAOMI lesz, akkor azt fogom preferálni. Ha Samsung, akkor meg azt. Na látod, ez a nagy különbség...

Emiatt hoztam fel itt is a márkát: ez a csicsafon 230 ezer forintos áron tud felmutatni a legjobb esetben is középkategóriás teljesítményt. Már hogy lenne gyors? Mihez képest, egy belépőszinthez képest? Ne vicceljünk már. Ha ennyibe kerül, mérjük ahhoz a ligához, ahová pozicionálta a gyártó. Ha meg a vasat nézzük, mérjük például egy Mi 9SE-hez. Mit tud ezekhez képest ez a vas felmutatni? Az elforduló kamerát? Hát gratulálok. Ugyanez a kraft megkapható féláron, vagy ugyanennyiért egyharmadal nagyobb teljesítmény. Plusz, mindkét esetben a serpenyő másik oldala dugig van értelmes funkciókkal: valódi gyorstöltés, letisztultabb szoftver, több garancia, hogy csak az alapokat említsem.

Szóval nem, ez a telefon nem gyors. Ezért a pénzért semmiképp sem lehet az, az S10e árnyékában biztosan nem.

Egyébként pedig ahelyett, hogy csak beböffentesz valamit nekem, olvasd már el ugyanebben a topikban elkövetett korábbi hozzászólásaimat, amelyeket részben vagy egészben a Te hozzászólásaidra adtam. Konkrét tényeket soroltam fel az OP mellett, amelyekre nem jött érdemben reakció. A felvetés az volt ugyebár részedről, hogy:

"op azért nincs sem az iPhone, sem a többi csúcs droidos készülék (samu, huawei) szintjén."

Miután először gúnyosan, majd tényekkel alátámasztva is leírtam, miért baromság ez a kijelentés, szó nélkül elsunnyogtál. Pontosan erről beszéltem néhány hozzászólással feljebb, emiatt a hozzáállás miatt nem fogunk közös nevezőre jutni (nem mintha ez cél lenne). Én mindig nyitott vagyok az értelmes vitára, ha az tények mentén zajlik, és meggyőzhető vagyok. Csak hát, ehhez illene tudni megvédeni az állításaidat, ugyebár...

[ Szerkesztve ]

(#97) joey04 válasza Timer (#96) üzenetére


joey04
titán

A brand önmagában nem érdekel. Én amellett szoktam kiállni, hogy ha egy márka plusz pénzért igenis ad pluszt is. Ott a Xiaomi. Remek ár/érték arányú készülékeket ad, de anyaminőségben, kijelzőben, kamerában, extra dolgokban (mondjuk ip védettség) pl elmarad egy samsungtól. Ami nem baj, mert ezekben nem "szar" csak valamivel gyengébb. Ott a Sony vagy HTC akik szintén nagy brand, de közel sem adnak annyi pluszt (esetenként semmit) a Xiaomihoz képest, mint a samu. Őket le is szoktam húzni, mert nekik bizony Xiaomi közeli árszinten kéne már gondolkodni. Ehelyett jóval főlé áraznak éppen a brand miatt, én meg éppen emiatt szoktam ekézni őket. Szóval nem a brandet védem én. Az op is jó ár/érték arányú (még ha egyre kevésbé is best buy) ezzel nincsen semmi baj, senki nem tagadta. te viszont minden kritikára ugrottál a teszt és a hír topikban, vérmesen. Én ezt jegyeztem meg, nem pedig azt, hogy te kiállsz a jó ár/érték arány mellett.

Sebesség: Ma már minden középkategóriás készülék bőven gyors. Nagyon pici eltérések vannak a csúcskategóriához képest. Szóval gyors. Van gyorsabb? Lehet. Akár olcsóbban is? Lehet. De egy készüléket nem csak a gyorsaság határoz meg, ezért nem tudok mit kezdeni az olyan állításokkal, hogy azt a sebességet megkapod olcsóbban is. Itt van a Mi 9t. lassabb mind a poco f1, picivel gyengébb a hardver. Mégis a poco olcsóbb. Igen ám, de a mi 9t-ben jobb a kijelző, a kamera, az anyagminőség, és még lehetne a plusz dolgokat sorolni. Szerintem az nagyon téves elmélet, hogy csak a tempó alapján soroljuk be a telefonokat.

Miután először gúnyosan, majd tényekkel alátámasztva is leírtam, miért baromság ez a kijelentés, szó nélkül elsunnyogtál.

Ez pedig szimplán nem igaz, egyszerűen elkönyveltelek fanboynak és úgy éreztem nem nincs tovább értelme a vitának és energiát sem akarok ebbe ölni. Ezt is kifejtem picit: 10+ éve itt vagyok én is a fórumon. Fiatalon és hevesen nagyon sok felesleges vitába belementem (amit nem bánok, mert mindegyikben úgy érzem, hogy igazam volt a mai napig), képest voltam heteken (!!!) keresztül vitázni elvakult, vérmes fanokkal, haterekkel. Mára sem kedvem, se időm, se energiám nincs arra. Fórumozni szeretek, a véleményemet leírom, ha értelmes válasz jön rá és nem olyantól akit már korábban besoroltam a fenti kategóriák egyikébe, akkor válaszolok is. Ha viszont vérmes fanboykodás a válasz rá, akkor azt rövid úton lezárom. Ezt érezhetted te is. Mellesleg korábbi topikokban már kifejtettem, hogy miben gondolom jobbnak egy Samsungot, vagy Huaweit, (iPhone az iOS miatt külön kategória, az már számomra inkább vicces, amikor valami droidossal mérik össze, hogy melyik gyorsabb egy ezereddel, vagy melyik csinál egy hangyapöcsnivel jobb jépet, mikor a vásárlást ott az dönti el, hogy melyik a szimpatikusabb a droid vagy az ios) te is aktív voltál sok ilyen topikban, még válaszoltál is. Ha most újra leírom, vagy leírtam volna, akkor egy újabb végtelen vita kezdődött volna el. Na ezekbe nem megyek már bele.

De te teljesen más dolgokat látsz mindenbe bele, így aztán valóban nem jutunk közös nevezőre, ami valóban nem baj. Most szépen összeszedve leírtam az indokokat, hogy miért teszlek ignore listára, ennek tudatában válaszolj kérlek, és ha nem kapsz választ, akkor azt ne elsunnyogásnak vedd. Köszi. Jó hétvégét!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#98) joey04 válasza joey04 (#97) üzenetére


joey04
titán

* mint a poco f1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#99) Timer válasza joey04 (#97) üzenetére


Timer
veterán

"Ez pedig szimplán nem igaz, egyszerűen elkönyveltelek fanboynak és úgy éreztem nem nincs tovább értelme a vitának és energiát sem akarok ebbe ölni."

Szép hárítás, be kell ismernem, csak egyetlen baj van vele: nettó terelés. Azért nem írtál vissza semmit a kommentre, mert nem volt mit. Tényeket írtam, amelyekre nem elég néhány olyan lózungot elpuffantani, hogy user experience, meg stabil rendszer, stb. Ezek nem mérhetők, amit viszont írtam korábban, bármikor is, az mind objektív ismérv, igazolható vagy cáfolható, nem szubjektív bullshit. És ezen sajnos nem találtál fogást.

Tévedsz abban is, hogy csak a sebesség számít. Jó példa volt a Poco F1, ugyanis pont azt mutatja, hogy nekem és a piacnak sem csak a sebesség számít, különben mindenki azt használná. Igazad van, minőségben, kamerában alulmaradt mindennel szemben. Na de van itt egy kis apróság : konkrétan felébe is került minden hasonló konkurensének, így van mentsége a gyengeségeire. Kompromisszumos választás, de jó választás lehet. Ár/érték bajnok? Nem igazán, inkább csak árbajnok. Nem is védem, és nem is védtem sohasem. Mégis, ezerszer inkább választanám, mint egy túlárazott szemetet, ugyanis egy telefon nem attól lesz használható akár két-három évesen is, mert kerámia hátlapja van, vagy épp csilli-villi kamerája.
A nyers erő és a szoftver az, ami biztosítja a hatékonyságot a mindennapokban, minden más másodlagos.

Ami a személyes vonalat illeti: ha nem csalna az emlékezeted, akkor tudnád, hogy SOHA, ismétlem SOHA nem támadtam OP topikban és hírekben olyanért, ami igaz. Ha a kamerát szidják, hagyom, mert jogos. Ha a jack hiányát hozzák fel, hagyom, mert az is jogos (bár nekem nem hiányzik). Már az ár/érték arány sem olyan parádés, érheti kritika, még ha túlzott is a rinya ezzel kapcsolatban az utolsó széria kapcsán. Ellenben, amikor megérkezik random kommentelő, hogy nincs értelme a kilencven hertznek, úgy, hogy nem látta még a telefont sem, cserébe azzal jön, hogy Ő már használt ipaden 120 Hertzet, meg monitorban 144 Hertzet, és semmi értelme nincs, arra ugrok. Nem azért, mert így gondolja, hanem azért, mert látatlanban bizonygatja az igazát olyanokkal szemben, akik elsőkézből ismerik, használják a telefont. Teszi mindezt ráadásul úgy, hogy almát hasonlít a körtéhez.

Részemről ennyi, könyvelj el egyszerű trollnak, ha így neked kényelmesebb, és ignorálj a továbbiakban. Csak egy dolgot ne felejts el: ettől még nem lesz igazad. Béke! :K

[ Szerkesztve ]

(#100) Timer


Timer
veterán

Mivel alapos ember vagyok, és nem szeretek a levegőbe beszélni, elmentem és megnéztem a Media Markt-ban ezt a csodát. Tudom, biztos a demó készülék sara, és különben is csakaszamszung, de amit láttam, az pont az, amit feltételeztem a specifikáció alapján. Megdöccenő animációk, és amikor nem döcög, akkor is receg, nem sima. Az ára 210 ezer forint körül volt, ennek fényében mondom, amit : ez így egy túlárazott hulladék, szép kijelzővel, és semmi több. Ezt csak úgy itt hagyom, hogy teljes legyen a sztori.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.