Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Füleske


Füleske
addikt

Redmi 10 az értékelésnél...

(#2) Bone123 válasza Füleske (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszönjük, átírva.

(#3) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Még lehet ezt fogom kihozni a szolgáltatótól.
Olcsó
Telefonálásra elég
Össze lehet kötni a tab S7-el
5000-es akkuval kibírja 3 napig lazán
És amilyen csúnya nem fogom gyakran előszedni híváson kívül :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#4) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Redmi 10A-ról tudni valamit?

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Keszulhetunk arra, hogy meg kell fizetni a technologiat. Jo cikk, tobb elgondolkodtato resz is van benne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ahogyan azt sejteni lehetett, nagyrészt itt is a nevet fizeted meg, ami a belépő kategóriában nem annyira menő dolog, pláne nem praktikus.

All→M8

(#7) janeszgol válasza callmeakos (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Nrm, de a tobbi beall hozza. Legalabbis a HMD, Realme (Oppo), Motorola (Lenovo) biztos, mivel mar idomultak is!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) DS39


DS39
nagyúr

Ezt a 720p-s felbontást elfelejthetnék már, még az alsó szegmensben is. 5 colos kijelzővel még rendben lenne, amikor már a 6.5 col a standard, elég gáz.
A rossz minőségű LCD panel miatt pedig jár a fekete pont a Samu-nak. IPS LCD is alap lehetne már.

Rejtély minek csinálnak direkt fos minőségű telefont. Akkor inkább áraznák le a korábbi közép kategóriás modellt. (Átcimkézve, átnevezve)

(#9) callmeakos válasza janeszgol (#7) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az a napnál is világosabb hogy a HMD a Nokiát csak a neve meg a múltja miatt tolja, de én még egyetlen egy újkori Nokiát nem láttam ami megérné a pénzét. A Realme meg az Oppo az egy és ugyanaz a cégcsoport, csak más árkategóriát fednek le, a Moto/Lenovo meg a fene tudja. Szerintem ők maguk se tudják mit kezdjenek magukkal vagy a braddel. :U

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#10) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ez a 7.8 wattos töltő valami új fétis a samunál? Már az is prosztóság volt, hogy a negyedmillás Tab S7 mellé is harmadakkorát adtak mint amit tud ....

Maga az egész gép egy rakás lógumi, mint a Tab A8.

B.Cs.

(#11) janeszgol válasza callmeakos (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

"A Realme meg az Oppo az egy és ugyanaz a cégcsoport, csak más árkategóriát fednek le..."

Tudom, ezért tettem zárójelbe. De van Oppo Realme árazásban is, ott a 16s, és még ez alá is jön egy Oppo. Természetesen rossz ár/érték aránnyal.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

Most újra eszembe jutott,hogy minimális változtatásokkal az A40-et újra elfogadnám. Méret marad,annyi,hogy nagyobb kapacitású akkumulátort,6/128 GB ramot és tárhelyet kapna ehhez megfelelő chipsettel. 48 mp quad bayer főkamerával,és 12 mp széleslátóval. Akár mehetne a 4K 30 fps,de 1080p esetén alapból a 30/60 fps lehetőséggel. Nagyjából ennyi,bár ilyen soha nem fog készülni,csak ilyen frissített A02s.

(#13) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Véleményem szerint érdemes lehet kívárni a Redmi 11-re..

Valószínűleg 5-g verzió lesz az alap, hátha meg lehet úszni, olyan 65 körül.

Azt gondolom az időtállóbb megoldás.

(#14) Donki Hóte válasza zozzo72 (#13) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lesz Redmi 11 mostanában :F

Eddig csak Redmi Note11-ről jöttek a hírek...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#15) ddaydome


ddaydome
senior tag

Hát skaccok. Kategórián belül a Nokia G10 elkaszálja, ami nagy szó a Nokia javára.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#16) GalaxyS9


GalaxyS9
tag

Nem tudom, ezeket a telefonokat mindenki mocskolja. Én próbaképp vettem egy Samsung Galaxy A12-őt (Exynos 850) másodtelefonnak az iPhone 11 mellé, de szeretem használni. A kijelzője mindkét telefonnak kb. 720p, az iPhone-nak is LCD, olyan nagy különbséget nem veszek észre. Én speciel külön örülök, hogy nem OLED, mert gyűlöli a szemem az 500 HZ alatti PWM-met, és ezt a mai csúcstelefonok többsége előszeretettel használja. Az iPhone 13 Pro-ban is kb. 290 HZ-en történik a villogás, ami szerintem gatya. Az A12 aksija többet bír, mint az iPhone-omé, teljesítménye nyilván nem egy Snapdragon 8 Gen 1, de az átlagfelhasználók 80%-ának sok is. FB, Messenger, Insta, Google Térkép, bank, okosotthon alkalmazás, kisebb játékok kiválóan futnak rajta. A hangkártyáját külön kiemelném, hogy kūrv@ jó. Van benne Adapt Sound is, ami halláshoz igazítja a hangzást, ami remekül működik, sokkal dögösebbek a zenék így fülhallgatón keresztül. Az iPhone-omban ilyen mérnincs??? Kamerája egy alap 48 MegaPixeles Quad Bayeres egység, ma például tök szuper fotókat lőttem vele a korcsolyapályán, plusz portrémóddal is lehet, ami nem ilyen körkamus, mint egyes gyártóknál. A OneUI rendszer meg személyes kedvencem az Android háza tájékán. Speciel nem bántam meg, hogy megvettem ezt a készüléket 50 ezer forintért 2 év hivatalos Samsung garival NEKEM jó vétel volt. :)

(#17) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szerintem nekem már sosem lesz ebben az életben új telefonom. :) Még jó hogy ilyen gyorsan "avulnak" el a telefonok és kb ennyiért megkapok egy 2 éves szinte gyári állapotú felső közép kategóriás telefont. Ok ,nem új, részlet sincs de legalább nem akarom földhöz verni mert olyan lassú. )

(#18) zozzo72 válasza Donki Hóte (#14) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Ez az...

Ugy kábé nyár elején jön.

Mindenesetre meggondolandó.

(#19) 5w40


5w40
kezdő

Szokasos Samsung arazas.

Az 50 pisztoly orru Matyas kiralyba a 4/64es felallas mar nem fert volna bele?

Bármilyen kérdésre, amelyeket felteszünk magunknak az életben, az összes választ megtaláljuk, ha mélyen magunkba nézünk.

(#20) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

40-ért vettem a 4/64GB Moto E7 Powert és tökéletesen teszi a dolgát. Sajnos szintén batár nagy, de táskában hurcolva elviselhető a mérete. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#21) Ricardo válasza GalaxyS9 (#16) üzenetére


Ricardo
félisten

" ma például tök szuper fotókat lőttem vele a korcsolyapályán,"

Azért kíváncsi lennék azokra a "tök szuper" fotókra :U

(#22) adamklark válasza GalaxyS9 (#16) üzenetére


adamklark
senior tag

gondolom egyesek nem képesek értelmezni a 'belépő szintű telefon' jelentését, és szuper telefont akarnak olcsón.

(#23) janeszgol válasza GalaxyS9 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Az A12-ben lévő Exynos 850 erősebb, mint az ebben lévő SoC. GPU-ban minimum 30%-kal. (Viszont az Adreno 610 mellett meg 50%-kal elmarad.)
Az A12-t még én is tudom ajánlani azoknak, akik olcsón szeretnének új telefont venni. De az a minimum!

De azért ne menjünk el amellett, hogy megdrágultak ezek az olcsó telefonok kategóriája. Oké Xiaomi van, de az szoftveresen hulladék. 49.990 ft volt majdnem egy éven át az OP Nord N100, sőt én leárazva 41.290-ért (per db) vettem kettőt az Edigitalból. Azért az jobb ár érte, még akkor is, ha szoftverkövetésben az OP elmarad a Samsungtól.
De volt Nokia 3.4 is 42 ezer forintért (ez volt a rendes ára), Nokia 5.3 is volt 50-ért. Ezek mindegyike ma már 60-70 ezer ft.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) janeszgol válasza adamklark (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, csak tudjuk értelmezni azokat a folyamatokat, amik ma lejátszódnak. Fél-egy évvel ezelőtt, aki 50 ezernél húzta meg a határt, az kapott egy jó telefont. Ma nem kap.
Cserébe 50-150 ezer ft között elég nagy a tumultus, de ha elemeire szedjük a kínálatot, akkor alig találunk valami értelmezhetőt. De az átlagnak az 50-150 kategóriák (mivel ez kettő kategória) kánaán.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) adamklark válasza janeszgol (#24) üzenetére


adamklark
senior tag

X évvel ezelőtt meg nem olyanok voltak az igények, technológia. egyre többet várnak el az emberek ami pénz

(#26) janeszgol válasza adamklark (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Húha, ez nehéz felvetés. Bizonyos emberek többet várnak el, viszont a szoftverek is fejlődnek, amik többet kívánnak el. (Plusz ne menjünk el amellett, hogy az Android elérte azt a szintet, amikor már kijelenthető, hogy vacak.)
De vajon az átlag is többet vár el? És ezt miért a kijelzőn, a hardveren, a kamerán spórolják meg? Annak is van értelme, hogy a belépőt árban közelebb toljuk az alsókategóriához, hogy az ember egy érzelmi megfontolásból a drágábbat vegye (ami minden tekintetben jobb, lásd A03s vs A12).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) GalaxyS9 válasza adamklark (#22) üzenetére


GalaxyS9
tag

Árkategóriához mérten nem egy mosottszar a főkamera. :)

(#28) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Miért nem felejtik el végre ezt a ronda előlapot? Tolják már kicsit lejjebb azt a k kijelzőt és nem kell az a k noccs/csepp a tetejére. Ez is csak a neve miatt 50-e. Valódi új piaci értéke kb 30e. Több nem. Ez is a környezetszennyezés kategória.

(#29) DS39 válasza GalaxyS9 (#16) üzenetére


DS39
nagyúr

Tévedés, a 13 Pro esetén 510.2 Hz ez az érték. A széria legjobbja a sima 13, melynél 609.8 Hz.
Szóval az Apple valamelyest figyel erre, de pl. a Samsung csúcs telefonok hasonló értéke tényleg gatya.

(#30) Donki Hóte válasza janeszgol (#23) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem nagyon tudom ajánlani az A12 telefont. A cégünknél olyat osztogatnak céges telefonnak, ingyen megkapva is kétséges, hogy érdemes-e használni :(

A kijelzője az, ami nagyon gatya, a fényereje a valóságban rettentő gyenge, a színek csak pont szemből nézve értelmezhetőek, már kicsit oldalról nézve is fakulnak, 45 fokos szögből nézve pedig már invertálódnak. A felbontás pedig egy vicc, 6,5 collos képátlóhoz 720-as felbontású panelt raktak, a saját árkategóriájában szerintem nincs is másik ilyen gyenge felbontású kijelző.

A rendszerteljesítmény is gyenge, néha a tárcsázóra történő átváltáskor is majd egy másodpercet "gondolkodik" a telefon, nekem az volt az érzésem, hogy lefagyott, de a kollégák már megszokták, tudják, hogy rövidesen történik majd valami ;]

Mondjuk az alacsony fényerő, a gyenge felbontás és a harmatos SOC az akkuhasználat terén pozitív hozadékkal jár, a legtöbb kolléga 2-3 naponta tölti csak.

Bizonyos szemszögből nézve ideális munkatelefon, a kollégáknak eszébe sem jut erőforrásigényes alkalmazásokat telepíteni rá, a Samsung email kliense pontosan illeszkedik a rendszer teljesítményéhez, kb. 90 %-ban leterheli azt :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#31) GalaxyS9 válasza Donki Hóte (#30) üzenetére


GalaxyS9
tag

Nem mindegy, hogy MediaTek vagy Exynos 850 verzió...

(#32) aprokaroka87 válasza adamklark (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nagyon sok esetben a gyártók sem képesek felfogni hogy alsó kategóriás telefont adnak el.

Pont olyan dolgokon sporólnak amin nem kellene.

Ilyenkor sírom vissza a Snapi 660 és " fiait"

[ Szerkesztve ]

(#33) adamklark válasza aprokaroka87 (#32) üzenetére


adamklark
senior tag

és mit jelent az alsó kategória? amoled kijelző, 1080p, 50mpx Kamera, 60 Watt gyors töltés, stb.? értem hogy többet várnak el az emberek de néhány kifogás az irreális szerintem

(#34) janeszgol válasza adamklark (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

De nem is azt jelenti, hogy kijelzőben rosszabbat kapok, mint 1-2-3 évvel ezelőtt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) aprokaroka87 válasza adamklark (#33) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Legyen 1080p ips lcd, valami normálisabb SOC, 4GB ram, 64 gb ram.

A kamera meg nem csak a megapixel-en múlik.

Ott van pl a Snapdragon 662, ha 2-3 évvel ezelőtt bele fért egy 60-70 ezer forintos telefonba, akkor rá 2-3 évre már illene az 50 ezer forintos ár kategóriába is bele férnie.

Az a baj, hogy az alsó kategória sok esetben mint ha megállt volna a fejlődés-ben.
Régi elavult hardverek, amik már a kiadás idején is elavultak volt sok esetben.

Magyarán nem kapsz fejlődést.
Samsung esetén talán a szoftver ami lehet előny, de igazából mindegy ha az alá pakolt hardver, meg elavult.

(#36) Ricardo válasza janeszgol (#34) üzenetére


Ricardo
félisten

"De nem is azt jelenti, hogy kijelzőben rosszabbat kapok, mint 1-2-3 évvel ezelőtt."

Ráadásul kétszer annyiért.

(#37) bolerobubu


bolerobubu
csendes újonc

ezt a "lepedőzést" hagyjátok már el...nagyon gáz...3 nap múlva 2022 lesz... :W

(#38) Viktor0610 válasza bolerobubu (#37) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És '22-ben már nem lehet kicsit szlengesen fogalmazni? 🤔

Eddig sem volt ezzel baj, ezután sem lesz. :N

Samsung Galaxy A54

(#39) janeszgol válasza Viktor0610 (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem. '22-től már csak pléd lesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) bolerobubu válasza Viktor0610 (#38) üzenetére


bolerobubu
csendes újonc

bo-bon: pia olimpia...........szekunder szégyen......

(#41) hegedus001


hegedus001
aktív tag

Valami hasonló semmirekellő céges Samum van. Bevallom őszintén, nem bírtam. Nagyon fájt használni. Akkora mint egy tepsi, lassú, rossz a kijelző, és gyenge a hardver. Inkább fizettem, hogy feltámasztódjon a régi i7-em….

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#42) Donki Hóte válasza bolerobubu (#37) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Rákerestem, a topikban rajtad kívül senki sem használta a "lepedő" kifejezést, úgyhogy kénytelen vagyok megkérdezni, hogy WTF :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#43) Viktor0610 válasza Donki Hóte (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A cikkre gondol.
Abban a cikkíró merészelte használni ezt a szekunder szégyent okozó szót. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#44) mcs


mcs
veterán

Akármelyik Mediatek alapú Samsung járt a kezemben, mindegyiknél volt valamilyen komolyabb lassulás vagy akár 5-10 másodperces csontra fagyás. Egy A22 szimpla alkalmazásfrissités közben fél percre veszítette el az eszméletét. :Y :D

(#45) Donki Hóte válasza Viktor0610 (#43) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, értem.

A magam részéről már annak is örülök, hogy az utóbbi időben nincs benne a Mobilarénás hírekben, tesztekben a "phablet" szó, engem meg attól vert ki a víz :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#46) Algieba válasza Donki Hóte (#45) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Pedig a phablet jól kifejezi, hogy miféle furcsa kütyükké lettek a rádiótelefonok. Nokia 2.1 van a kezemben. Óriási. A Moto E7 Power pedig még ennél is hosszabb.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#47) Ricardo válasza bolerobubu (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó hogy említed. A "gáz" szó használata is elég erőltetett. A 90-es években még menő volt, de manapság már inkább kellemetlen. :U

(#48) rep3at


rep3at
őstag

Azért ez 50 ezerért tényleg gáz. Nagyon elszálltak az árak sajnos. Én is szívesen váltanék de hiába a szárnyaló gazdaság és a növekvő bérek sajnos még egy évi félretett pénzem sem lenne elég egy normális darabhoz. Egy ilyenre persze igen de ez meg csak felbosszantana de nagyon. Maradnak a használt darabok, bár nyilván ott is mennek fel az árak mint a használtautópiacon.

Forward thinking. كرر

(#49) bolerobubu


bolerobubu
csendes újonc

Az ugye megvan hogy nem a telefon(ok) lett(ek) drágábbak hanem a koca-gang által nagyjából a Föld lexarabb pénzévé tett forint és aktuális árfolyamai az okai a drágulásnak...

(#50) csibe1 válasza bolerobubu (#49) üzenetére


csibe1
addikt

Tényleg, anélkül biztos nem drágulna semmi? :F
Nézz már körül egy picit a világban, és húzd ki a fejed a befőttesüvegből. :P :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.