Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Ki vesz ilyet, ha egy 65vt60 olcsóbb? :U

Peace

(#2) ldave


ldave
félisten

"a konzolozás közben néha felbukkanó zöld csíkokról..." Ezt szomorúan olvasom. Alig pár hónapja vagyok egy plazma tévé tulajdonosa, mely harmada volt ennek az árának, azonban az nem produkál ilyet.

Amúgy ez az egyedi dizájn tetszik.

A Slime draws near! Command?

(#3) kleinguru


kleinguru
addikt

Ő ilyenkor miért nincs egy kicsit összehasonlítva a vele "~" egy árú zt sorozatú Panasonic-kal :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4) xmaas


xmaas
őstag

Szomoru hogy mennyire gyenge kaksi a beepitet lejatszo az elvarhato ennyi penzert hogy mindent lejatszon amit csak adsz neki

(#5) Neszójábe válasza kleinguru (#3) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Nem kell ide a zt...
Elég lenne a vt. Egyértelműen Samsung vásárlók vesznek csak ilyet. Ha valaki ránéz a Panára, akkor bukó.

xmaas: gondolom nem tudja a 24p-t (nem tudom, ez miért akkora feladat), illetve (gondolom) többcsatornás hangot sem ad ki a tévé, szóval amúgy is felejtős a belső lejátszó. Saját hangszóróra, 24p nélkül bőven megfelel az avi is...

[ Szerkesztve ]

Peace

(#6) elefant válasza kleinguru (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ennek számos oka van, de talán a legfontosabb hogy a ZT-t nem nagyon adják oda tesztelésre.

[ Szerkesztve ]

(#7) _Atesz


_Atesz
addikt

Elég jól állhat az az illető, aki csak filmnézésre vesz 1,1m-ért tévét.

(#8) Samott


Samott
addikt

A felvillano zold csikok nem hiszem hogy plazma problema lenne, nekem egy doglodo tablagepem is produkalt ilyen hibat jatekok kozben. Biztos nem panelhiba, es gyanitom csak az adott peldany betegeskedett.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9) And06


And06
aktív tag

én ezzel a programmal kalibrálom a TVt, HCFR több adatot mutat mint a lacie, meg ez eleve TV kalibrálásra született.

(#10) MaUser válasza _Atesz (#7) üzenetére


MaUser
addikt

Mi mást csinálna a TV-vel :F Maunika sót nézni nem ezzel kell, bár lehetni lehet. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#11) Angel1981 válasza _Atesz (#7) üzenetére


Angel1981
veterán

Valszeg nagy részben olyan fogja megvenni, akinek autóra is telik 20-30-ért.....

(#12) kleinguru válasza elefant (#6) üzenetére


kleinguru
addikt

Kérés ellenére sem :F

Ez azért elég ciki a Panára nézve, még ha a hazai képviseletről is van szó... :U

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13) Dr. X


Dr. X
aktív tag

200 ezerrel olcsóbban 55ös UHD-t lehet venni a Samsungtól úgyhogy eléggé túl van árazva ez a tévé.

(#14) FefeeX


FefeeX
veterán

Hát érdekes, hogy az 50GT30-am lazán brutáljó konzolozásra, egyszer nem vettem észre rajta utánhúzást, ahogy a társaság többi része sem, pedig 10-12 fős bulikat tartunk általában ;)
Persze, lehet ásni a plazmát a szokásos marketingbullshitekkel, még mindig gyakran hallom a beégést, mikor kb 5 éve nem égett be a legszarabb plazma sem 24órás állókép mellett, max ghostingolt (ezzel találkozom már fél óra állókép esetén is, az egreat menüje film után megmarad, mert otthagyom, és világos képen látszódnak picit a felirat-ghostok, kb 1 percig - nem nagy dolog)
Ennyit viszont nem adnék egy tévéért (1,1m), főleg hogy 900ért 65VT60-at lehet venni, és nem egy kategória a két tévé. Persze, ha valakinek idióta okostévé marhaság kell, és nem a kép/hang a fontos, az meg is érdemli.

(#15) SaGaIn válasza And06 (#9) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ilyen villany árak mellett nem csoda hogy kiszorítja az LCD most már azoknak is nagyon jó képe van és nem égnek be és nem mellesleg 40 wattot eszik nem 240 et ami egy év alatt napi 6-8 vagy 8-10 órás működés mellett igen szép összegekben mutatkozik meg.
Amit vettem pana TX-l39E6E nek is csodás feketéje van még lekapcsolt lámpák mellett is nagyon szép a feketéje 2000 feletti kontraszt aránnyal 125k ért. ilyen adatokkal nem versenyezhet egy plazma sem ha havonta megdobja villanyszámlát 2000-el akkor meg főleg.

Mi is szóla plazma mellett szebb a feketéje? ugyan egymás mellett lehet hogy látszik de aki nem csak korom sötétben néz tévét és nem csorog a nyála 0.02 -es CD érték láttán nnak bőven jó a minőségi LCD. Sajnos kevés érv maradt a plazma mellett. Nem véletlen a visszaesés nem csak a marketing hiánya.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#16) nihill válasza SaGaIn (#15) üzenetére


nihill
őstag

Nem értem ezt a 40w vs. 240w összehasonlítást. Még az 50es plazma is 200w alatt fogyaszt, namost azt mondod egy 50es LCD meg 40w-ot? Vagy mit hasonlítasz mihez?
Egyébként meg azt is kell nézni, mit ad a fogyasztásért cserébe a plazma. Képmegjelenítő eszköz és jobb a képe, cserébe magasabb a fogyasztása. Valamit valamiért. Egy sportkocsinál se azt nézi az ember hogy jajj ez többet fogyaszt mint egy 1.6d...

[ Szerkesztve ]

(#17) Neszójábe válasza SaGaIn (#15) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Az hogy lehet, hogy mindig más néven érkeznek ezek a baromságok? Létezik? :U

Vagy csak azért születnek ezek a kommentek, hogy nagyobb legyen a topik látogatottsága?

[ Szerkesztve ]

Peace

(#18) SpongyaBob válasza SaGaIn (#15) üzenetére


SpongyaBob
veterán

65-ös LCDTV 40 Watt. Aha.. Jó lenne a realitás talaján maradni, ha már kerekítünk..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#19) And06 válasza SaGaIn (#15) üzenetére


And06
aktív tag

hogy jön ez a kalibrátor szoftverhez, amit a cikkre commenteltem, nem is a TVre? :)

(#20) Ijk válasza SaGaIn (#15) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Amit vettem pana TX-l39E6E nek is csodás feketéje van még lekapcsolt lámpák mellett is nagyon szép a feketéje 2000 feletti kontraszt aránnyal 125k ért. ilyen adatokkal nem versenyezhet egy plazma sem ha havonta megdobja villanyszámlát 2000-el akkor meg főleg."

Hát igen, ilyen adatokkal hogy csodás fekete, szép fekete, tényleg nem versenyezhet egy plazma sem. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21) Neszójábe válasza And06 (#19) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Pont annyi köze van hozzá, mint ahogy a fekete értéknél kimaradt egy nulla... :DDD
Már gondolom, mert nem nagyon érteni, mit is akar írni pontosan. Valószínűleg az lcd flamer szeme nem szokott hozzá ezekhez az értékekhez feketeszint terén... :DDD

Peace

(#22) FefeeX válasza Ijk (#20) üzenetére


FefeeX
veterán

Apám, olyan fekete kerete van, hogy besza-behu... ;] Ezzel egyik tévé képe sem veheti fel a versenyt :DD

Kár hogy ezüst, bár mondjuk olyan feketét tuti nem ad egy plazma sem... :D

[ Szerkesztve ]

(#23) MaUser válasza SpongyaBob (#18) üzenetére


MaUser
addikt

Szólok a két éves, 55"-LCD-mnek, hogy a 140W-os fogyasztását ha nem csökkenti le azonnal 40w-ra, akkor lecserélem egy 22"-os, 0-ra vett háttérvilágítással 40W-ot fogyasztó monitorra. Mert hát az a napi 6 óra TV-zés mellett az évi 6hx100Wx365dx40Ft/1000, azaz kemény ~8eFt évente igazán megéri ez a kis képminőség romlás egy 100-500eFt-os megjelenítőnél. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#24) SaGaIn válasza And06 (#19) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Mindegy nem választ akartam írni hanem új hszt.

De mi az hogy ez képmegjelenítő eszköz mért egy jó LCD az mi betonkeverő?
Bírom hogy plazmahuszárok hogy leszólják az LCD-t és sírógörcsöt kapnak ha pana bezárja boltot és esteleg a jövő felé nyit mert akkor mi lesz a 14000 es kontraszt aránnyal meg 0.02 es candelás feketével.

képzeld az LCD nem kell full fényerőn hasznélni és még 40 et sem fogyaszt

Példánál maradva lehet úgy nézni mint kocsikat akkor ez kb az lenne hogy egy merci eszik 10 litert ezt meg eszik 50et és még drágább és nem mesélje senki hogy annyval jobb mert ez csak sznobizmus és igen láttam mind plazmát mint jó LCD-t is. amúgy nem csak 55col felett van TV hálisten hanem van emberi méret is kisebb 4x4 szobába nem palotákba 150-es
És van aki nem költ 250-300 ezret Tv re mert más annyiért motort vesz vagy autót. A barátok köztöt meg teljesen mindegy mekkora CD értékkel lesi mama a papa este 8kor

És még valaki azt hinné nem trollkodásból írok csak próbálom felnyitni egy két embernek a szemét hogy lássanak is ne csak plazmájukat bámulják.

Rubbi ki beszélt 65 ös ről ? 100centis 39-40 esről beszéltem az sem kicsit tv nek sokan el vannak szállva 65 col alatt mneg sem látják tvt meg lenézik aki nem vesz meg egy ablaknyi tvt :D
Amúgy igen a ha 140 et eszik a lcd-d cseréld le az idei szériák jóval kevesebbet fogyasztanak. gyári adat szerint az enyém 40 watt közepes fényerőn és nem is használom csak 45% on mert így is olyan fénye van mint állat

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#25) SaGaIn válasza MaUser (#23) üzenetére


SaGaIn
senior tag

kicsúsztam a szerkesztés időből de hoyg igazoljam amit állítok:
"A készülék az optimális beállításokkal 31 wattot fogyasztott, ami szintén figyelemre méltó adat, főleg, ha a 39 colos képátló méretet is figyelembe vesszük. A készenléti fogyasztás elhanyagolható (azaz kisebb, mint 0,1 watt)."

geeks.hu L39E6E teszt

Miről is beszéltünk?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#26) Osynho válasza SaGaIn (#24) üzenetére


Osynho
addikt

Egyre jobb :DD :C

Ezeket te komolyan is gondolod? :B

Szóval te mit is hasonlítasz mihez tulajdonképpen? Vagy mindegy is, csak írj valamit? 39"-os lcd-t a mekkora plazmához? És honnan jött a 240W fogyasztás? :U

"merci eszik 10 litert ezt meg eszik 50et és még drágább"

Ugyanolyan tudású plazma olcsóbb, mint egy lcd. A példádnál maradva egy dáciát hasonlítasz egy mercihez, utóbbi többet fogyaszt, de nyilván jobb, és még olcsóbb is, mint az előbbi.

[ Szerkesztve ]

(#27) SpongyaBob válasza SaGaIn (#24) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"ki beszélt 65 ös ről ? 100centis 39-40 esről beszéltem az sem kicsit tv nek sokan el vannak szállva 65 col alatt mneg sem látják tvt meg lenézik aki nem vesz meg egy ablaknyi tv"

Khm..

"nem mellesleg 40 wattot eszik nem 240 et ami egy év alatt napi 6-8 vagy 8-10 órás működés mellett igen szép összegekben mutatkozik meg."

Nem gondolod, hogy kicsit sem fer ez az összehasonlítás :F :U
Csak mert itt a 240W-os fogyasztás a 65-ös plazmára vonatkozik akkor nem a 40-es LCD-vel kéne hasonlítani..

Tény, hogy többet eszik a plazma de azért jól van már...

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#28) MaCS_70 válasza SpongyaBob (#18) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kétségtelen, hogy a plazma valamennyivel többet fogyaszt, mint a LED-es LCD. Az itthoni 47-es LG LCD kb. 35%-kal eszik kevesebbet, mint a szintén LG 50-es plazma. Egyórás mérés alapján. Mert arról azért ne feledkezzünk meg, hogy a plazma teljesítményfelvétele függ a képtartalomtól is -- a sötét képek jóval kisebb fogyasztásúak, mint a világosak.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29) FefeeX válasza SaGaIn (#24) üzenetére


FefeeX
veterán

A helyesíráson most akkor lépjünk túl :D

A Merci eszik 10 litert, a Ferrari meg majd' 30-at, de mind érzésben, mind minden tekintetben agyonveri a Mercit. És most nem az SLR-ről van szó, mert árban az is hasonló, és az is eszik 30-at.
4X4-es szobába a 127-es plazma pl már akár kicsi is lehet, ha falról falra nézed, sőt. Nekem kifejezetten kicsinek hat már a 127es pl a 25nm-en, csak nincs elég lóvém egy 65"-re (vagy nincs meg az elhatározás, másról lemondani akarás, whatever)

"És van aki nem költ 250-300 ezret Tv re mert más annyiért motort vesz vagy autót. "
Ez így igaz, viszont akinek nincs rá, és kognitív disszonanciából, mert nem teheti meg, marhaságokat beszél, görbíti az igazságot, és sznobnak meg tudatlannak nézi azokat akik megtehetik, hogy megveszik a jobbat, ami nem is jobb, hanem rosszabb de drágább... Pszichiátria, haver...

Aki meg banánok köztre vesz tévét... Az megérdemli. Azt nézheti a százéves CRT-n is, bár már az is több igényességre utalna, mint az alap felvetés.

(#30) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Troll on: Az má vót, hogy a plazma beég? ;] Troll off

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#31) Gicz válasza SaGaIn (#24) üzenetére


Gicz
addikt

a hozzászólásodból látszik, hogy maximum a mediamarktban láttál "jó" plazmát "jó" lcd mellett:)

mert különben nem beszélnél butaságokat. a legjobb lcd-k nek ( pl samsung 7-8000, sony w9) a feketéke 0,05 körül van, kontrasztarámy kb 2500:1, mindezt 500 ezerért, míg egy pana plazma azonos árban, és méretben 0,005 feketét produklál 24000:1 kontrasztarámnyal. ugyanannyi pénzért miért ne a jobbat választanám? :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Neszójábe válasza SaGaIn (#24) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Megint lemaradt egy nulla... :U

Osynho: NE BÁNTSD A DACIA-T! :DDD

Peace

(#33) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Lényeg lényeg hogy annyival nem jobb egy plazma képe szemre egy JÓ LCD hez képest (nem egy átlaghoz hanem amoben jó panel jó elekronika van stb )

Hogy megérje a plusz felárat meg azt a jó legyen akkor 100-150W többlet fogyasztást pluszba plusz ott van még beégés veszélye

Egy szó mint száz szerintem és ezt több Tv megtekintése után tesztek elolvasása után mondom már rég nem annyi a plazmák előnye képminőségben mint volt 3-5 éve amikor tényleg megérte azt venni. Szerintem manapság ha valaki nem száraz adatok és 0,04 es Cd értékekre izgul akkor bőven jól járhat egy JÓ minőségü
2000-2400 as contrasztaránnyal bíró LCD vel akár még 50 colban is

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#34) SaGaIn válasza Gicz (#31) üzenetére


SaGaIn
senior tag

De fogadni mernék egymás mellett délután félhomályban sem mondanád meg melyik a plazma mert a 0.05 ös CD is olyan kicsit nem beszélve esetleg egy átlagosan megvilágított szobáról, nappaliról ahol nem lövi ki senki a napot mert te filmet nézet pl du 4 kor :)

Persze száraz adatokban igazad van azt nem vitatom csak szemre normál használat mellett ez nem jön ki. csak teljesen lesötétített szobában az meg ez esetek legkisebb százalék az emberek életében

FefeeX: De szépen ki tudod forgatni a szavaimat és kiragadni a mondatokat a kontextusból ügyes :)

Mellesleg mért lenne az jobb ami többet fogyaszt kb háromszor és szemre meg nem jobba képe? azért mert száraz adatok azt mondják?
csak hogy azok olyan dolgok amiket műszerrel kimérhetsz de szemed nem látja csak teljes sötétben

UI: Igen a helyesírásom hagy kívánni valót de ez nem is egy helyesírási teszt vagy hivatalos levél :D szóval nem nagyon törődöm vele.

én tőlem mindenki azt vesz amit tud meg akar csak hagyjuk ezt marketing szöveget hogy így meg úgy plazma feketéje meg a kontrasztarány amit megint csak számolunk. Egy adat asok közül. És ha le merem írni hogy menyivel többet fogyaszt meg hogy beéghet (már nem annyira jellemző mint régen) akkor mindenki fel van háborodva hogy trollkodok meg hogy sajnálom tőlük közben csak párhuzamba állítom a pozitívumok mértékét a negaítívumokkal. Amik már régen nem annyira pozitívumok felé billenek mint azt sokan látni szeretnék és ezt nem csak én látom így hanem sok sok vásárló meg nem melleseg a pana is :)

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#35) Osynho válasza SaGaIn (#33) üzenetére


Osynho
addikt

"Lényeg lényeg hogy annyival nem jobb egy plazma képe szemre egy JÓ LCD hez képest (nem egy átlaghoz hanem amoben jó panel jó elekronika van stb )

Hogy megérje a plusz felárat meg azt a jó legyen akkor 100-150W többlet fogyasztást pluszba plusz ott van még beégés veszélye"

Csak nem akarod megérteni, hogy OLCSÓBB egy hasonló tudású plazma. Sokadszorra jössz a felárral, ami nem létezik. Árelőny van!

Én inkább azt kérdezem: miért vegyek drágábban egy rosszabb képű megjelenítőt, amikor a fogyasztás különbség (számomra) nem jelentős, pénzben kifejezve meg elhanyagolható (nem napi 24 órát használva).

(#36) Gicz válasza SaGaIn (#33) üzenetére


Gicz
addikt

nem a cd/m2-re izgulunk, ittvan a szomszéd szobában az lcd amit lecseréltem plazmára, szabad szeemel brutális a különbség.

egy jó 2000-2400 kontrasztú lcd pont a tizede annak amit egy jó plazma tud.

az meg hogy nem kell full fényerőn nézni, hát a plazmát sem és akkor nem 240 watt lesz az sem.

[ Szerkesztve ]

(#37) FefeeX válasza SaGaIn (#33) üzenetére


FefeeX
veterán

Mellékesen érdeklődnék, mekkora hőszigetelés van a lakásodon... Csak mert azzal, hogy felraksz még 5 centit, több pénzt spórolsz meg egy év alatt, mint a plazmáról LCD fogyasztáskülönbséggel 10 év alatt... :U
Imádom a marketingáldozat társadalmat, akik 100 forintokon nyavalyognak, majd 10ezreket dobálnak el feleslegesen...

[ Szerkesztve ]

(#38) panpeter92 válasza SaGaIn (#33) üzenetére


panpeter92
tag

Ki vagy te, hogy megmondod megéri a felárat a plazma vagy nem??? Eleve olcsóbb a plazma, mint az LCD, főleg akkor ha legalább megközelítőlegesen hasonló képminőséget tudnak produkálni, természetesen ugyanabban a méretben. Nekem LCD nem kéne. Olcsó meg pláne. Volt szerencsém, ahhoz amit te használsz, és legfeljebb digitális képkeretnek tudnám elképzelni. Óriási különbségek lehetnek tévé és tévé közt, főleg ha plazmákat hasonlítunk LCD-hez. Az árról meg annyit, hogy egy középkategóriás 50 (270k) colos plazma képminőségét LCD-ben megközelíteni kb. 500 ezer forint és még akkor is világító feketéd lesz. Jah, ez a tévé 135W-ot fogyaszt átlagban. Számolj utána, hogy mennyi idő alatt jönne ki a különbözet.
Tehát az ok, hogy rossz a szemed és/vagy nincs igényed/pénzed jobbra, de ezt ne általánosítsd.

[ Szerkesztve ]

(#39) GeryFlash válasza SaGaIn (#33) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja, egy jó egy LCD-n nem világít a fekete, tudjuk persze... Egész másra való a két eszköz, az egyik kizárólag mozizáshoz, filmnézéshez, nem pedig napi használatra, a másik meg pont erre, persze azzal is lehet filmet nézni, csak rosszabbul. Nem értem, ez az lcd vs plazam vita igazából olyan mintha ízlésről vitakoznánk, mivel hogy más felhasználási területe a két technológiának
És amúgy meg, ez a ,,plazma sokat fogyaszt" duma is annyira jó, kb mintha egy ferrari tulajnak felvetnéd, hogy am dízzel olcsóbb lenne....

És ezeket úgy mondom, hogy magamnak soha nem vennék plazmát, de nem ócsárolom, és megértem akinek erre van igénye.

Am csak a prohardveren van ez, hogy minden tévé teszt lcd vs plazma vs oled vitába fullad? 6 éve mind egyes teszt topikja erről szól...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40) Neszójábe válasza SaGaIn (#33) üzenetére


Neszójábe
senior tag

A pontosság kedvéért, mind a mellett, hogy szemmel láthatóan menthetetlen vagy, kötelességem jelezni, hogy továbbra is kihagyod a nullákat... :DDD

Peace

(#41) Gicz válasza GeryFlash (#39) üzenetére


Gicz
addikt

azért alakul igy szerintem mert mindig betéved valaki aki meg akarja magyarázni hogy a föld lapos.

(#42) MaUser válasza SaGaIn (#34) üzenetére


MaUser
addikt

De fogadni mernék egymás mellett délután félhomályban sem mondanád meg melyika plazma mert a 0.05 ös CD is olyan kicsit nem beszélve estleg egy átlagosan megvilágított szobáról, nappaliról ahol nem lövi ki senki a napot mert te filmet nézet pl du 4 kor

Szerintem erre ne fogadj. :D Itt olvashatod az összehasonlítást a régi Pana 42"-es belépő plazmám és a most is fél milliós 55EX720-am között. ;) Annyit még hozzá, hogy azóta bizony látom az LCD vacak mozgókép kezelését (mérés szerint hiába van meg az 1080-as sorfelbontás, bizony szaggat szemmre, ha egyszer már észrevette az ember), gyakorlatilag a Motionflow Smooth az egyetlen ahol nézhető bármely gyors mozgással járó műsor vagy svenkelést használó mozi, egyébként szaggatás van, itt meg ugye szappanopera effekt, de az annyira nem zavar, mint a szaggatás.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#43) FefeeX válasza Gicz (#41) üzenetére


FefeeX
veterán

Mindig betéved egy kevés pénzű, kognitív disszonanciás lelki sérült...
Nem csak itt van ez így, alsó/középkategóriás telefonosok, hangrendszeresek, autótulajok stb igyekszenek nap mint nap megmagyarázni, hogy miért is jobb az amit ők vesznek annál, ami messze drágább az övéknél - persze ami drágább az valami átverés, mivel jobb nem lehet, mert a legjobbat ő vette meg. Ez pszichológia, vannak ilyen sérült emberek, akik nem képesek elfogadni, hogy nem a legjobbat vették meg, és akinek jobb van azt lenézik... (pedig mindig lesz gazdagabb, még a leggazdagabbnál is, ergo jobb cuccokat is fognak mindennél gyártani, mert kereslet van rá)

(#44) Gicz válasza SaGaIn (#34) üzenetére


Gicz
addikt

jamerthogy nézzek nappal filmet, mert akkor kevésbé látszik hogy szar? :D egyébként mai félhomályban 4 kor, bármikor megmondom h 0,05 vagy 0,005 a fekete amit nézek. miért ne vegyel fel mindjárt mondjuk egy sárga napszemüveget is? akkor már a színhűség sem lenne fontos, tök igazad van.

(#45) SaGaIn válasza FefeeX (#43) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Jólvan nem is írok inkább már semmit mert nem lehet meggyőni a nagyérdeműt mert azt látják amit látni akarnak nem véletlen egy plazma topicban hogy merek én lcdről írni vagy a hátrányokról beszélni egyből
5 en ugranak az embernek hogy dehát én látom 10 akkora feketéje van :D
Hát akkor lássad :D Én megnéztem és nem láttam és azt vettem aminek ugyan olyan szép színei voltak csak harmadát fogyasztotta.
Azt nem írom hogy helyet is kevesebbet foglal merft azt pl pont lexartam ha jobb lett volna én is plazmát veszek de megnézetem és nem volt jobb. De az is lehet hogy rosszhelyen néztem dehát egy tv ért csak nem fog az ember felutazni pestre hogy megnézze a csudibutikokba plusz 15k ért :D elolvastam a teszteket is és azt senki ne mesélje hoyg megmondja egy átlag nappaliban átlag félhomályban hogy melyik a plazma mert ezt nehezen hiszem a 0.04 CD annyira kicsi hogy nehezen hiszem hogy szabadszemmel ezt valaki megmondja nem korom sötltben

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#46) Gicz válasza SaGaIn (#45) üzenetére


Gicz
addikt

nemtudom hol laksz, de ha győr környéki vagy, gyere át egyszer hétvégén, hozd a tv-d és megnézheted hogy látod-e a különbséget ( egész biztos vagyok ben e hogy látnád). boltan nem látja senki, de otthon brutál a különbség! béke!

[ Szerkesztve ]

(#47) Osynho válasza SaGaIn (#45) üzenetére


Osynho
addikt

Mindenki szembe jön az autópályán? :DDD

(#48) SpongyaBob válasza Osynho (#47) üzenetére


SpongyaBob
veterán

És még mi vagyunk menthetetlenek.. Tehát mi plazma tulajok itt mind hülyék vagyunk. :DD
Innetől kezve fölösleges bármit is mondani..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#49) Reggie0 válasza SaGaIn (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Siman megeri a felarat, csak nem keresel eleget...

(#50) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Amellett, hogyplazmapárti vagyok, annak mi lehet az oka, hogy plazmán nem igazán lehet számítógépet nézni? A nagyobb kontrasztarány ellenére szabályosan eltűnnek a nem extra nagy kontraszttal kirakott feliratok (pl. menüpontok).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.