Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

Ez is ingyen Bay Trail, mint a bizonyos Z-s kistesói, hogy 50$ olcsóbban adja a Samsung?
Szerk.: nem ingyenes (a kész termék ára >100$), csak nagyon olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#2) Forest48


Forest48
aktív tag

Szerintem nem létezik olyan ember, aki ekkora árkülönbségnél a gyengébbiket választja. A 2 gb ram azért kevés, így nem túl időtálló cucc

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Chromebook, a semmirekellő...

Ez az aminek sok értelmét nem látom, mert nem annyira olcsó.

Ezeket fogják majd kiszorítani a win8-as hibrid-tabletek. és visszatér újra a netbook, csak más formában.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) LordX válasza Forest48 (#2) üzenetére


LordX
veterán

Ó dehogynem..

(#5) edward2 válasza Graphics (#3) üzenetére


edward2
addikt

Semmirekellő? Francokat. Sokkal jobb megoldásnak tűnik mint egy android tablet vagy windows.

(#6) Graphics válasza edward2 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De mire lehet használni mégis a Chromebook-ot?

Netezés ultraf,szán? Ahhoz elég drága...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) edward2 válasza Graphics (#6) üzenetére


edward2
addikt

Miért egy tabletet se lehet többre használni mégis azon pörög mindenki...

Amúgy lehet a chromebookot jól használni. Szerintem átlag pista megold mindent chromeban de nem véletlenül legnépszerűbb laptop az usaban. Főleg iskolásoknak.

(#8) Graphics válasza edward2 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért az Androidra elég sok alkalmazás van, inkább rengeteg, amivel akár távoli elérést is meg tudok valósítani, FTP-t , és sok-sok dolgot.

Persze ha a Chromebook képes erre akkor nem szóltam. De szerintem messze nem fed le akkora használhatósági skálát..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) <stdio.h> válasza Graphics (#8) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Akkor sorold már fel mi az amire egy androidos tablet jó de egy Chromebook nem.

(#10) nemlehet válasza <stdio.h> (#9) üzenetére


nemlehet
őstag

Jó és akkor te meg mond el mire jó a Chromebook amire egy tablet nem. A tablet hordozhatóbb és könnyebb előkapni, a chromebook meg fizikai billentyűzetes. Érdemi munkára meg mind a kettő alkalmatlan és kényelmetlen.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) Babáresz


Babáresz
csendes tag

gynegének tűnk ár/értékben

(#12) vicze válasza <stdio.h> (#9) üzenetére


vicze
félisten

(Nem cáfolatnak írom, csak a beszélgetésbe kapcsolódnék be.)
Sorolhatnánk de nincs értelme. Most kezdett a két platform összeolvadni, szóval egyre értelmetlenebb lesz.
Lassan egyre több Android alkalmazás lesz elérhető ChromeOS-en, így elkezdődik a teljes átjárhatóság és szépen lassan bezárul a kör amit 5éve elkezdtek.

Aki meg kételkedik a Chromebook-ban, akkor meg csak annyi, hogy US eladásokban lassan előzi a Macbook-ot. 3-4év és a nagyobb userbázisa lesz, mint a OSX-nek.

(#13) edward2 válasza Graphics (#8) üzenetére


edward2
addikt

Legtöbb alkalmazás kukába való egy idióta web klón. Semmi értelme letölteni sőt általában maga a weboldal jobban összerakott. Ezt már az is mutatja, hogy még a Google alkalmazások sem messze 100%-osak.

(#15) azbest


azbest
félisten

Kis érdekesség:
a napokban letiltották a ChomreOS -ben a külső eszközök (pendrive, sd kártya, usb winyó...) linuxos fájlrendszereinek támogatását, mivel nem tudták megoldani, hogy azon is változtatható legyen a partíció neve.

De olyan sok negatív visszajelzést kaptak a fejlesztők a nyakukba, hogy látom tegnap előtt visszavonták a módosítást :) [link]

Ez természetesen nem a már üzemben lévő gépeken futóba való külső belenyúlást jelent, hanem a legfrissebb fejlesztői változat működésére vonatkozik.

(#6) Duliee:
a chromebook egy jó üzemidővel bíró tartalomfogyasztó készülék. Ez még akár a tabletre is igaz lehetne, de itt azért van touchpad és billentyűzet is a kamerán kívül. Tehát ezzel már bizonyos fajta tartalom készíthető is. Sokan nem is használják webes és üzenetküldős alkalmazásokon kívül a gépüket. Itthon drága 100eft körüli áron mennek, de usaban bruttó 50eft körül vannak ilyenek.

Egyébként ha minden igaz, akkor most már hivatalosan is futtathatóak android appok a chrome os alatt is [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) #94529552


#94529552
törölt tag

2014. szeptember 24. Teljesen kivonul az európai PC-piacról a Samsung, a vállalat döntése értelmében sem notebookokat, sem Chromebookokat nem forgalmaz többé. [link]

(#17) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Windows XP-t lehet tenni rá?

(#18) schawo válasza Atom_Anti (#17) üzenetére


schawo
titán

Nem hiszem, hogy van rajta rendes bios.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) sad_Vamp válasza nemlehet (#10) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Mondjuk, szövegszerkesztés és táblázatkezelés? :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#20) vicze válasza Atom_Anti (#17) üzenetére


vicze
félisten

Ha írsz hozzá drivereket akkor biztos. ;]

@schawo: U-Boot van rajtuk.

(#21) schawo válasza vicze (#20) üzenetére


schawo
titán

x86 alappal nem.

szerk: állítólag coreboot van alattuk

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) vicze válasza schawo (#21) üzenetére


vicze
félisten

Igaz, hogy a i5-ösök Coreboot-ot használnak, de szerintem ez U-Boot lesz. (csak tipp)

(#23) twine válasza Graphics (#3) üzenetére


twine
addikt

"és visszatér újra a netbook, csak más formában."

Épp ugyanez jut ezeknél a híreknél az eszembe...:
Meghalt a netbook, éljen a "netbook..." :U

(#24) Graphics válasza twine (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát de kb ez lesz...

Jönnek a Bay Trail-es táblák, billentyűzettel. És akkor kilyukadunk oda, hogy ez megint a "netbook" csak nevezzük máshogy mert úgy jobb...

Persze azóta fejlődtek a vasak is. Hisz ugye anno az olcsó Android-os táblák fektették ki a netbook-ot.

Most az olcsó Hybrid tablet-netbook-ok fogják kifektetni a laptopok alsó szegmensét.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) vicze válasza Graphics (#24) üzenetére


vicze
félisten

"Most az olcsó Hybrid tablet-netbook-ok fogják kifektetni a laptopok alsó szegmensét."

És a ChromeOS vajon mi lesz? :) Tudod érintés vezérlés támogatása, Android appok támogatása. ;)
Nem a nagy nihilbe fejlesztik elég konkrét piaca van.

(#26) Graphics válasza vicze (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az is lesz, de android mellett nem igazan ertem.

Amugy kicsit a hulyek Androidja ez. Szogegyszerusitve

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) TheBomberman


TheBomberman
tag

miért nem "fér el" ezekben a chromebookokban nagyobb SSD? oké, hogy növeli az árat, meg felhő, meg a hdd a múlté, de szerintem még úgy is bestbuy lenne ha egy 128-as SSD-t dobnának bele :U

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#28) azbest válasza TheBomberman (#27) üzenetére


azbest
félisten

neten rákerestem az előző chromebookban lévő 16GB-os flash chipre, az 12 dolcsi körül lehet. A legnagyobb 64GB-os változat pedig 54 dolcsi.

Ha két ilyet tesznek bele, akkor az már majdnem másfélszeresére viszi az árat. Ha normál notebookra van valakinek szüksége, akkor vehet dupla áron most is olyat. Persze, ha valakinek mindenképpen chromebook kell, akkor külső bővítéssel még előrébb lehet: 64-128GB sd kártya még nem is lóg ki a gépből nagyon.

(#29) #94529552


#94529552
törölt tag

Most rosszul tudom, hogy itthon már nem forgalmaznak Samu laptopot?

(#30) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Most én ezt komolyan nem értem, hogy egy két ember miért nem tudja itt a fúrumon elfogadni, hogy a Chromebooknak VAN létjogosultsága.
Legtöbb ember azzal hozakodik elő, hogy az androidos táblagép ennél sokkla többet és, és azzal mindent meg lehet csinálni, amit ezzel is. Ez azért nem igaz szerintem:
1. TANULÁSHOZ iskolásoknak sokkal jobb. Jegyzetelni egyszer valaki próbáljon meg android tablettel órán, és majd rájön, amikor nem tudja leírni olyan gyorsan, mint az professzor mondja, és akkor rájön, hogy milyen jó is ugyanazon az áron, ha van egy billentyűzete is a dolognak.
2. Táblázatkezelés (kezdő szinten) Nemtudom bárki találkozott-e már azzala problémával amikor az androidos tablettel nem tud rendesen táblázatban beírni függvényeket stb. Itt ezzel meglehet. De fontos hogy kezdő szinten.
3. Megbízható. Android tablet, azért le le fagyokat, újraindul, vannak problémái. PL ez előadáson kellemetlen lehet. Ezzel ilyen probléma nincs!

Ezzel csak annyit akartam mondami, hogy ennek a dolognak van piaca. (Akárki megnézheti ezen a linken, hogy csak csak többet adtak el chromebookból amerikában, mint android tabletet.)
Akinek pedíg nem tetszik a dolog, az kérem nem ide járjon fikázódni. Köszönöm!

Üdv: Roland

(#31) twine válasza CsikiRoli (#30) üzenetére


twine
addikt

CSak egy kérdés félrészegen :B
Ha félreteszzük a tbaletmonológod:

MI az amit ezzel(chromebook) meg lehet csinálni, és egy netbookal nem?
Ez utóbbi mégis elpusztult a piacon...

Nem fikázás..inkább csak kíváncsiság, beszégetés... ;)

(#32) CsikiRoli válasza twine (#31) üzenetére


CsikiRoli
tag

Köszönöm az érdeklődést! Nem veszem offenzívan :)
Egy netbookban manapság általában nem szerelnek véleményem szerint SSD-t, ha mégis annak az ára már nagyon borsos!

Így amíg egy chromebook pattog és naprakész, addíg egy netbook drága és lassabb. Tény a chromebooknak kevés atárhelye. Ezt a google drive kiegészíti,d e ehez megint jó körülmények kellenek! Szóval nem minden embernek jó egy chromebook. Sőt magyarországon a legtöbben nem, de van akinek igen.
Alapáron is jóval drágábbak mint a chromebookok. És valjuk be aki alapáron vesz netbookot az nem akar alkalmazásokat használni, csak netezni, mert az erővel nem rendelkezik az eszköz, hogy ténylegesen alkalmazásokat használnjunk, csak szenvedünk!
Ezért jobba chromebook.

Üdv: Roland

(#33) azbest válasza CsikiRoli (#32) üzenetére


azbest
félisten

Nálunk sajnos közel 100eft áron adják a chromebookokat. Pont annyiért, mint a legolcsóbb normál notikat.
Az usa-ban kb ugyanennyi ugyanaz a belépő noti, de a chromebook bruttó 55 eft körül van. Annyiért egész jó vétel lenne itt is. :)

(#34) CsikiRoli válasza azbest (#33) üzenetére


CsikiRoli
tag

Ez abból adódik, hogy magyarodszágon hivatalosan nincsen fogralmazás. Amit magyar boltban megtudsz venni, az is csak kikerülte a rendszert, azért ilyen drága. De azért amerikából is hozzá lehet jutni olcsón.
Természetesen az amerikai árakon van létjogoyultsága egészen.

Üdv: Roland

(#35) twine válasza CsikiRoli (#32) üzenetére


twine
addikt

értem, bár nem értek egyet ;)
(mondom mindezt úgy , hogy nagy google párti vagyok...használom a szolgáltatásaikat a mindennapjaimban "erősen",plusz néhány eszközüket is...)
Én nem jósolok ezeknek a chromebookoknak ebben a formában nagy jövőt, és piacot...de én is csak találgatok, épp úgy mint bármelyikünk...
Viszont pár éven belül kiderül...a piac majd eldönti...

(#36) CsikiRoli válasza twine (#35) üzenetére


CsikiRoli
tag

Értem. És mégis milyen formában látnál neki jövőt? Mi az elképzelésed, hogyan lehetne életképesebb?
A kiváncsiságom hatalmas :)

Üdv: Roland

(#37) twine válasza CsikiRoli (#36) üzenetére


twine
addikt

Csak kihúzod azt a beszélgetést, amit nem akartam :P :))
Jobban átgondolva, azt hiszem rosszul fogalmaztam...
Semmilyen formában nem látom a jövőjét ennek az eszköznek,épp a fent említett halott netbook piac miatt...
a piac döntött...
olcsó volt és sz@r,,,itt hasonlót látok...olcsó, és hemzseg a kompromisszumoktól...(nem neked, meg nekem,,,hanem a kőegyszerű felhasználónak)

Az emberek nagy része, szvsz épp úgy nem tudja majd a helyén kezelni mint a netbookot...
Felső oktatási intézményben dolgozom,, több száz diákot látok naponta, különböző eszközökkel...és azt tapasztalom/tapasztaltam, hogy lövésük nincs arról, hogy ők netbookot vettek,,,ki volt rakva a notebookok közé, azokhoz képest olcsó volt, és pici,,,"jaj de jó ezt vegyük,,,bestbuy!" Aztán szép lassan kiderül a mindennapokban, hogy ők végül is szeretnének youtube-ról is letölteni,,meg néha egy egy zenét megvágni...
meg persze a "százdiás" powerpoint is kva lassan töltődik be....
És itt jön az én értetlenségem,,,miért lenne a chromebook jövője más a piacon,amin ráadásul még csak nem is windows fut...a környezetemben azt látom,,az emberek többsége ha más felületet lát, sikít, és "én ezt nem tudom kezelni"....(meg sem próbálja) de ha az első dokumentum rosszul formázottan jelenik meg,,vagy meg sem jelenik...máris "sz@r lesz" az eszköz,,és a másik ilyen okos haverját is le fogja beszélni a vásárlásról, mert ő ezt nem tudta használni...(filmezni sem tud rajta,,pedig "ő csak ezt meg azt akarta" )
MOst ezek csak ilyen légből kapott példák,,ne rugózzunk rajta,,talán érted mit akarok mondani ezzel...
Az egyszerű felhasználó mindig azt mondja...neki "csak apróságokra kell a gép",,de végül mindig kiderül, hogy többet vár a géptől, mint amilyen szegmensben vásárolt...amint rájön, és megveszi az erősebb, drágább gépet, a chromebook létjogosultsága érvényét veszti, mert az erősebb gépen is tud "csak netezni,és táblázatot kezelni...

Más formában,(erőseb cpu, nagyobb háttértár, etc...) már nem erről a készülékről, és nem erről az árszegmensről beszélnénk...Nem vagyok mérnök,,, így nem is akarok okoskodni mi lenne jó...

Tegyék meg tétjeiket...szerintem elpusztul... :K :)

ps:
Ezek az én elképzeléseim,,nem tényként közlöm,,,és nem is akarom másra erőltetni...ha valaki másképp gondolja,,azt tiszteletben tartom... :R

(#38) CsikiRoli válasza twine (#37) üzenetére


CsikiRoli
tag

Mondandódnak telejsen igaza van. Magyarországon az emberek teljesen ilyenek. Az új teljesen megrémíti őket. És igen mindenki először csak keveset vár el egy eszközétől és utána döbben ár, hogy ez nem elég.
Így megértem a gondolatodat, és becsülöm a rálátási szintedet is!

Véleményem szerint egy ilyen Chromebooknak CSAK és kizárólag kiegészítőként van értelme. Persze hogy kevés mindenre. Ennek úgy van értelme szerintem, ha val otthon egy erősebb PC és azon mindent meg lehet csinálni, ez lenne pedíg az olcsó kiegészítés. Például egyetembere jegyzetelni, tanulni. Emelett elmaradhatatlan kellék persze egy rendse windows-t futtató erősebb config. Ez mindíg így van. Netbook mellé is kellett. Android mellé is kell. Chromebook mellé is kell. Akárki akármit mond, hogy ő neki elég az android, soha senki enm tudja vele kiváltani a rendse PC-t. De a chromebook nem is akarja szerintem.

Így kiegészítésként sem látod még értelmét? (Kiegészítésnél pedíg fontos, hogy az ra kedvező)

Üdv: Roland

(#39) sad_Vamp válasza CsikiRoli (#38) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Szerintem a főbb problémák a CHB-okkal:

1. az ára ennyi kompromisszumért drága
2. a kommunikáció, nincs rendesen lekommunikálva mi az amit tud teljesen offline és mi az amit csak online tud.
(Legalábbis én nem láttam ehhez tartozó leírást, videót. Pl. nem tudom filmet lehet e vele nézni, vagy zenét hallgatni offline? A Gdrive az tudtommal megy offline, de nem tudom mik a lehetőségek még)

Amúgy én nem mondanám használhatatlannak ezt a cuccost. Használom a Gdrivet és alaptáblázatokhoz, meg más office dolgokhoz is elég tud lenni. Tanuló gépnek -érdekes, hogy mindig ezt hozzák fel-, én nem ajánlanám sosem... ez sokkal inkább olyan háziasszony laptop - megnézem a röplapokat online, írok, töltök le pár receptet, kinyomtatom, YT-ról meghallgatok pár számot, átutalom a villanyszámlát.... erre tökéletes lehet.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40) CsikiRoli válasza sad_Vamp (#39) üzenetére


CsikiRoli
tag

Erre sem lehet éppen rossz, ez igaz. Tanulónak, én ajánlanám, én tanuló vagyok, ezért mondom. :) Egyetemen nagyon jó egy ilyen!
Hát igen. Az ár. Valakinek sok ez valakinek nem sok. Ha valaki nagyon keveset használná, akkor tényleg sok. De van olyan is akinek megéri az árát.
Offline tudsz vele filmetnézni zenét hallgatni fájlaidat szerkeszteni táblázatot és dokumentumot írni. Mind lényeges, hogy ez vagy pendriveon kell legyen vagy a háttértáron, mert ugye offline a google driveot nem éred el. Vagy Sd kártya is játszik. Ennél többet szerintem az ember windowsos laptoppal sem csinál offline módban. Ha nincs net, úgyis 2 perc után abbahagyod a dolgodat amit elkezdtél, mert rájössz, hogy ez meg az után utána kell járni az interneten ami meg nicns ezért inkább hagyod a fenébe. Szóval Offline módban madjugyanazt csinálnád vele, mint egy windows géppel!

Üdv: Roland

(#41) edward2 válasza CsikiRoli (#38) üzenetére


edward2
addikt

Teljesen egyetértek veled. Android is totál képtelen kiváltani egy rendes desktop gépet. Aki mást állít az hazudik. Erősen kompromisszumos mind, de pár év tabletezés után ami már kezd kicsit az agyamra menni én személy szerint a tablet helyett egy chromebook felé fogok elmozdulni főleg az új Nexus 9 árát látva €520....

szerk: offline mód szerintem 2014ben nem létezik se pc-n se semmin. Egyszerűen a legtöbb ember internet nélkül nem tudja mire használni a gépét.

[ Szerkesztve ]

(#42) sad_Vamp válasza CsikiRoli (#40) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Úgy tudtam raknak ezekbe a vackokba nagyobb flasht/HDD-t vagy már azt sem? :O

Hmm... szóval videó és zene lejátszás megy... Van valami leírás/videó a támogatott formátumokról (pl feliratok?, MKVban, avin kívül ilyesmik... mit csinálna a cucc ha rákötünk egy külső DVD Rom-ot) meg a működésről? Kíváncsivá tettél.

Nem tudom milyen suliba jársz, de én biztos, hogy nem tudtam volna normális gépn élkül végig nyomni az enyémet (technikai jellegű). Viszont most a hétköznapokban tökéletesen eltudnék képzelni valami ilyesmit akár ARM-os procival is. Viszont ami még mindig böki a csőrömet az az akkuidő. Ilyen hűde online cucctól nem 5-10órákat várnék el, sokkal inkább 12 fölött de akár 24et is.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#43) twine válasza CsikiRoli (#38) üzenetére


twine
addikt

"Így kiegészítésként sem látod még értelmét?"

Nehéz megfogalmazni amit gondolok...Én látom ,hogy mire találták ki papíron...
Ellenben mást látok a piacon, a gyakorlatban...Tehát én nem ellene vagyok,,vagy nem azt mondom,. hogy egy darab semmire sem használható sz@r....Félre ne értsük egymást...
Én csak azt gondolom, hogy nem tud olyan szeletet hasítani, amiért évekig megérné a gyártóknak foglalkozni vele...
Persze,,ez nem ennyire egyszerű, hiszen a Google áll mögötte, kifogyhatatlan anyagi erőforrással...és ugye mint tudjuk Googleéknak nem a hardver ami fontos, és nem az növeli a tőkét, hanem amit futtatnak rajta....

Szóval az egy dolog, hogy én még mindig azt gondolom, hogy elpusztul,,,az meg egy másik, hogy Googleék mennyire "ütik át" az embereken....

És kérdés még mindig, a windowsos érintőképernyős piac(amikhez ugye egyre többször "mellékelnek" billzetet) mennyire fejlődik, és mennyire csökken az áruk a piaci versenyben a jövőben...

DE én itt be is fejezném,,,
Jó találgatást mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#44) edward2 válasza twine (#43) üzenetére


edward2
addikt

Az utóbbi idők folyamatos chromebook bejelentései szerintem alapvetően cáfolják amit mondasz. A gyártók igenis látnak benne potenciált.

(#45) twine válasza edward2 (#44) üzenetére


twine
addikt

Mint ahogyan a netbookokban is láttak,és Dunát lehetett velük rekeszteni...(hány gyártó ugrott rá az atomra?! :U )
Tehát egyelőre semmi nem cáfol semmit szvsz..
Majd 2-3-4év múlva kiderül...
De legyen úgy,,legyen igazad,,attól nekem sem több, sem kevesebb nem lesz ;) :R :R

[ Szerkesztve ]

(#46) CsikiRoli válasza sad_Vamp (#42) üzenetére


CsikiRoli
tag

Itt egy link a támofatott fileformatokról. Az alapokat tudja. Ennék különböző fajta videót nem hinném hogy elindítanál, ez madjnem mindent lefed.
Küldő USB-s optikai meghajtóról csak olvasni tud írni nem. De azért lehet. :)
Feliratokról pedíg annyit, hogy van egy Olyan OFFLINE alkalmazás, hogy Subtitle video player. Ezzel el tudod indítani a videót, és mellékelni tudod a feliratot. elvileg több féle feliratot is elfogad!
Itt találsz egy videót, hogy ez hogyan néz ki.

PTE-re járog Programtervező informatikus szakra. Természetesen a chroomebook mellett ott van nekema Pc amin az erősebb dolgokat végzem, de az helyhez kötött.

Üzemidő szerintem vállaható a 6-8 óra. Szerintem egy ilyen jellegű gépet az ember egy nap úgysem használna tovább. Mai világban pedíg már megszoktuk, hogy midnen este töltjük a telefont. Ezt lehet csak minden 2 naponta kellene!

Szerk: Raknak bele, de HDD-t nem. Csak olyan modellt lehet találni amiben van 32/64 GB SSD és ugye az alap 16.
De van pár modell, amiben hozzáférhető az SSD és ki lehet cserélni szabadon (M.2 foglalat)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#47) CsikiRoli válasza twine (#45) üzenetére


CsikiRoli
tag

Persze, hogy láttak a netbookban is, mivel abban is van potenciál. Csak akkor még a technológia nem volt megfelelő.(SSD hiánya). Az SSD teszi ezt lehetővé. Ez miatt olyan pattogós a rendszer és van értelme használni. Ez egy netbookban nincs meg. Ha mégis találsz olyat amiben lenne, az már horribilis árakon kelne el. Az pedíg nem fér össze azzal, hogy ez egy rendes PC kiegészítés. Mert az. Akármilyen gyors marad az a netbook PC akkor is kell. És nem mindegy, hogy a kis kellékünk 40.000Ft ért kapható vagy 150.000Ft ért. Mert annyi pénzt már mindenki sajnál egy kicsi és gyenge laptoptól(netbook).
Ez a 16Gb ssd vel szerelés netbookban megint nem jöhet össze, merrt a windows nem éri be ennyivel. Oda legalább 64 Gb kellene. Míg itt Chrome Os-en 4Gb a rendszer.

Üdv: Roland

(#48) edward2 válasza twine (#45) üzenetére


edward2
addikt

Ahogy később írta a kolléga azóta már sok víz lefolyt a dunán hardver ügyileg. Nem lehet ezt így 1:1ben összehasonlítani. Továbbá egy chromebooknak az adja az erőt, hogy az egész gép egy böngészőre van optimalizálva és ennyi.

Amúgy amíg a netbookra egyből az összes gyártó lecsapott úgy a chromebooknál ez egyáltalán nem igaz tehát az érvelésed hogy majd 2-3-4 év múlva meglátjuk mi lesz azt már most látjuk. Pár éve van már chromebook és amíg a kezdetben senkit nem érdekelt az egész most kezdenek rámenni a gyártók. Tehát pozitív a trend.

Továbbá:

AiO chrome"PC", chromeOS miniPC-k, és chromebookok jönnek folyamatosan tehát a ChromeOS megjelent több eszközön is én innen nehezen látom, hogy ebből most hirtelen csökkenésre váltanánk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.