Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mamuska


Mamuska
őstag

Reméljük a kezdeti magas ár hamarosan feleződik, mert ennyiből kijön a d880, és a d780 is amik azért sokkal komolyabbak.

(#2) <NewL>


<NewL>
addikt

L700-as feketébe,a forma tetszik de valahogy a szálcsiszolt fém jobban bejön. Kicsit drága.

There's an app for that

(#3) AMD Power válasza <NewL> (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Drága ez igaz. Egyenlőre.

De ezek a két SIM telok nagyon kellenek.

(#4) Bibby


Bibby
addikt

"A Samsung C5212 nem egy egyszerű, elegáns és olcsó két SIM kezelésére alkalmas készülék."

Az a nem szócska nem való oda.

Ελευθερια η θανατος

(#5) olanor


olanor
tag

Kiváncsi vagyok mégis mennyi az annyi. . . ok , ki van írva az ár de nyilván nem annyi lesz. Vagy csak szerintem lett túlárazva ?

(#6) papi77


papi77
addikt

Nem is rossz...csak még kicsit drága!

Az első: NOKIA 1611

(#7) battag


battag
aktív tag

Ez olcsó? Röhej!
Egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy mitől ilyen drágák a két SIM-es telók. Gondolom nem a két antenna miatt...

Üdv.: BattaG

(#8) Ricardo


Ricardo
félisten

Mekkora a kijelző felbontása?

(#9) Viktor0610 válasza Ricardo (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Teszt és paraméterek.

Samsung Galaxy A54

(#10) blueMerle válasza battag (#7) üzenetére


blueMerle
veterán

Eloszor talán egy kicsit utána kellene olvasnod, hogy is müködnek a 2 SIM-es, dual standby telók és akkor nem írnál ilyeneket, hogy két antenna miatt drága.... :U

Az áramforrást, a kijelzot, a kártyaolvasót, a vezérlo-chipet, a belso memóriát és a kezeloszerveket leszámítva minden cuccból 2 van benne. Természetesen ez nem az "antennában" merul ki...

Persze, lehet ezt olcsón is, kicsi emberektöl venni jóárasítva...az első problémáig nem is lesz sok gond velük :)

[ Szerkesztve ]

(#11) copin válasza blueMerle (#10) üzenetére


copin
őstag

Mit értesz vezérlő chip alatt? Ha olyan felépítésű (nem all-in-one, mint pl. a tegra), akkor akár 6-8 antenna (ez biztosan jó szó rá) is lehetne egy jól felszerelt telefonban. RF egyséből is lehetne egy darab a gsm-hez, hiszen nem látom akadályát, hogy egyszerre használjanak 2 hálózatot, akár ugyanazon a frekvencián is.
Azért jó lenne látni, hogy van-e 3G támogatásos telefon ezek között. Valami bűzlik itt. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Viktor0610 válasza copin (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak az Acer/Eten DX900 olyan kétkártyás készülék, ami 3G-hálózatokat is támogat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#13) copin válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


copin
őstag

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1, GSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 2
3G Network HSDPA 900 / 2100 - SIM 1

Gondolom ez azt jelenti, hogy csak egy előre kiválasztott kártyán működik a 3G. Nem az igazi.

(#14) Viktor0610 válasza copin (#13) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Így van.
A másodlagos kártya sok készüléknél "mostoha". A nem 3G-képeseknél töb esetben kevesebb sávonműködik pl.

Samsung Galaxy A54

(#15) blueMerle válasza copin (#11) üzenetére


blueMerle
veterán

Vezérlő alatt értelemszerűen a processzort értem. Minden további, a hálózattal kapcsolatos alkatrészekből kettőnek kell lennie. Mint szervizes, nem vagyok hülyegyerek a dologhoz, elhiheted.

Ezt a 6-8 antennát meg nem értem. Az antennának van a legkevesebb köze ahhoz, hogy egy telefon hány darab akár eltérő hálózatra tud feljelentkezni. Mondjuk pont ebből elég egy darab is, mert egy szétválasztó chippel (NRIC) meg lehet oldani a szétválasztást, de a nevesebb gyártók 2-őt használnak, antennából is. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) KrAt


KrAt
veterán

Bejövős :) És szvsz nem drága..

(#17) MaxLogan


MaxLogan
csendes tag

Ez várhatóan mikor fog ideérni hozzánk? Egy-két hónap vagy inkább fél év? Nem mind1, mert éppen teló vásárlás előtt állok.

(#18) battag válasza blueMerle (#10) üzenetére


battag
aktív tag

Helló! Igazad van, tényleg nem értek hozzá annyira mint Te, de még mindig nem értem, hogy mitől kerül ennyibe:

Az áramforrást, a kijelzot, a kártyaolvasót, a vezérlo-chipet, a belso memóriát és a kezeloszerveket leszámítva minden cuccból 2 van benne. Természetesen ez nem az "antennában" merul ki...

Mik azok a drága alkatrészek, amik dupla jelenléte ennyire megdrágítja a 2 SIM-es készülékeket? Vegyünk egy példát. Samsung C180 típusú készülék kb bruttó 15e forintért megvehető. Ha kettőt veszel belőle, akkor alkatrész szinten még több is van, mintha egy 2 SIM-es készüléket vennél, mégis kb 15e forinttal olcsóbban jön ki. Én ilyen árak mellett tuti nem fogok venni 2 SIM-es telefont, pedig nagyon szeretnék. Ha az azonos tudású 2SIM-es telefon csak kb 50%-al lenne drágább (és nem 200%-al), mint egy SIM-es társa, úgy már biztos vennék.

Üdv.: BattaG

(#19) Ricardo válasza battag (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

Én csak tippelni tudok, de szerintem két dolog van ami "feltupírozza az árat".

1. Itt a két külön telefonnal ellentétben egy házba kell belepréselni mindent, úgy hogy a telefon mérete ne növekedjen.

2. Sajnos nincs igazán konkurencia. A dual simes készülékekből jelenle erre felé nagyon szegényes a felhozatal.

(#20) blueMerle válasza Ricardo (#19) üzenetére


blueMerle
veterán

A Samsung kihasználja a jelenlegi helyzetét a piacon a dualsim terén, ez biztos :)

(#21) copin válasza blueMerle (#15) üzenetére


copin
őstag

Már csak azt nem értem, hogy miért nem lehet 2 egyenértékű rf egysége (d880, csak a példa kedvéért), ha már ennyi hely van rá Többrétegű nyákot használnak, ha már voltak olyan igényesek és egy halom Philips ic-t rámoltak fel az alaplapra. A másik furcsa dolog, hogy mintha prociból is kettő lenne benne bár nincs alkatrészlistám, mert a d880-hoz fizetős, az pedig nekem nem éri meg. Az antenna számot is lehetne csökkenteni 2 diplexerrel, ha esetleg annyira nem férne el az alaplapon semmi, de inkább arról lehet szó, hogy spórolnak és elvannak az ócskább hardverrel is, mert a vásárló nem talál mást ilyenből, ezért azt hiheti, hogy ez komoly, közben meg csak pár alkatrész, mert a sim után 2 ic ("óra"?) vidáman elfért. Persze lehet hogy rossz vonalon indultam el, nem sokat terveztem ic-ket és akkor sem mikroelektronika volt a téma. Jah és nem vagyok szerelő, szóval lehet hogy hülye vagyok hozzá, de mentségemre legyen, hogy érdekel a téma. :B

(#22) copin


copin
őstag

D880 (FCC)

(#23) MaxLogan


MaxLogan
csendes tag

PhotoHall-ban kapható 49.990-ért.

Adatlap itt.

(#24) madarasz92


madarasz92
őstag

Hellosztok ha két sim van benne mindkettőn tudnak hivni?Vagy azokkal a gombokkal lehet váltogatni??

(#25) hardline válasza madarasz92 (#24) üzenetére


hardline
senior tag

úgy tudom,a "gombokból" egy darab van :)

egyébként remek kis telefon, igen okos dolog,h nem kell 2 telefonnal mászkálni
ha sok pénzem lesz beruházok egyre :)

[ Szerkesztve ]

(#26) madarasz92 válasza hardline (#25) üzenetére


madarasz92
őstag

Kőssz a segitséget!
Ja még elég drága ez a kis mobil! :DD

(#27) gabyka válasza madarasz92 (#26) üzenetére


gabyka
aktív tag

Azért az, hogy drága, elég relatív. Vegyetek két ugyanilyen tudású telóból kettőt és hordjátok/használjátok egyszerre...meglátjuk változik-e a hozzáállásotok...mind árban, mind egyebekben...
Mondom ugye én, de lehet másnak más elvárásai vannak, nekem két telefon helyett kellett, nem pedig két mp3 lejátszó és két fényképező helyett. Ezek a 'plusz extrák' számomra és a célközönség számára huszadrangú dolgok...szigorúan szerintem. Elfér a farmerom 'csikk-zsebében' és nincs mégegy teló a farzsebben ugyanakkor bármikor kizárhatom a céges dolgokat az életemből egy mozdulattal.

Szerk.: Jah, ne felejtsük el azt sem, hogy ez a készülék soha nem lesz szolgáltatói akcióban...

[ Szerkesztve ]

(#28) gabyka válasza madarasz92 (#24) üzenetére


gabyka
aktív tag

Jah, a segítség: Igen mindkettőn jön befele hívás de csak az elsődleges kártyán megy ki...

(#29) gabyka válasza gabyka (#28) üzenetére


gabyka
aktív tag

Nos, néhány nap használat után pontosítanék, hátha jól jön valakinek: szóval, a hívás is kimehet bármelyik kártyán, hívás előtt a kártyaválasztó gombot nyomva válthatsz, de figyelni kell mert legközelebb is a legutoljára kiválasztott kártya lesz az aktív...
még szerencse, hogy van 'használati útmutató' magyarul...csak semmi használható infó nincs benne... :(((

(#30) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hello!

Most kaptam egy ilyen telefont (használtan), hogy ne kelljen 2 telefonnal rohangásznom, de nem kezeli mindkét kártyát. Az egyikkel nem tudok telefonálni és hívni sem tudnak rajta. Mindig csak az egyik működik. Ha az egyik le van tiltva a másik megy. Mit lehet ezzel csinálni?

Köszi!

Üdvözlettel: Gabi

(#31) Shia-ko válasza Shia-ko (#30) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Közben kiderült, hogy magyar kártyákkal működik simán, de az angol és a magyar vodafone-os kártyám nem megy egyszerre. Mi lehet a gond?
Az 1-es foglalatban lévő kártya megy rendesen, mindegy hogy melyik az, de a kettes csak segélyhívásra alkalmas és nem tud hívást fogadni sem.

Köszi!

Üdvözlettel: Gabi

(#32) szmutkolaci


szmutkolaci
tag

Sziasztok!

Én ma vettem meg az első ilyen dual sim kártyás készülékemet.
Kifejezetten ilyet kerestem, mivel mindhárom szolgáltatónál van aktívan használt számom. Persze a készülék csak két sim kártyát tud kezelni, de még mindig könnyebb két telefonnal rohangálni, mint hárommal.
Szóval ma megvettem, több évnyi Nokia függőség után. Első használat után az a tapasztalat jött le, hogy megbízható és a funkcióját tökéletesen végrehajtja. Sikerült olcsón hozzájutnom, viszont nincs rajta magyar nyelv. Szeretném megtudni, hogy hol lehetne magyar nyelvet telepíteni a készülékre, valamint házikót vajon hol lehetne hozzá szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#33) sdd2 válasza szmutkolaci (#32) üzenetére


sdd2
veterán

Szia!
El kell vinni egy GSM boltba és kérsz rá egy magyar nyelvet és feltelepítik.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#34) Farkaspók


Farkaspók
tag

Sziasztok!

Lehet úgy váltani a két SIM között (azért, hogy melyiken menjen ki a hívás), hogy ne induljon újra a telefon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.