Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samott


Samott
addikt

Ne tegyuk mar a QLED meg az OLED teveket egy polcra. Ne doljunk be a Samsung marketingnek, a QLED parjat NANO szerianak hivjak az LG-nel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3) Mustaros válasza Samott (#1) üzenetére


Mustaros
aktív tag

A Samsung QLED szerintem jobb, mint az LG NANO cell. :))

(#4) Samott válasza Mustaros (#3) üzenetére


Samott
addikt

Siman lehet, mindketto egy plusz reteggel feljavitott LCD tv. Es lehet hogy a Samu jobban oldotta meg ezt. De egyik se OLED kategoria.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5) Piftuka válasza Samott (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

"De egyik se OLED kategoria."

Milyen szempontból?

"Aquila non captat muscas."

(#6) Mustaros válasza Samott (#4) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Ebben teljesen igazad van, nekem OLED van, mert LG párti vagyok, de ha valaki megkérdezi tőlem, hogy ha nincs pénze OLED-re és a legjobb képminőséget akarja, akkor a SAMSUNG a befutó.

(#7) Pro Koryak válasza Piftuka (#5) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Vegyél egy oled tévét és megtudod mi a difi. Mondjuk ne a legalja LG A/B szériát, pl Sony A8/A9/Pana JZ1000. ;)

Ja tényleg, a Samu nyomiqled fényerőben többet tud :Y :R el is felejtettem. Aztán itt ki is fújt az előnye... :O
De akkor már inkább egy Hisense U8 fele annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#8) Samott válasza Piftuka (#5) üzenetére


Samott
addikt

Semilyen szempontbol, ez egyik egy megpiszkalt led a masik meg oled. Mas technologia. Talan majd ez a microledes dolog lesz versenykepes az oledekkel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9) Piftuka válasza Pro Koryak (#7) üzenetére


Piftuka
veterán

"Aztán itt ki is fújt az előnye... :O"

Ugyan már!

Stutter, banding, tinting, panel inhomogenitás, near black flashing, alacsony fényerő, image retention, burn in...
(Tudom, tudom... ez utóbbi fogalmat az OLED ellenes összesküvők találták ki... ;] ).

A teljesség igénye nélkül csupa olyan hiányosság, probléma, ami az OLED technológiával készült televízióknál jelentkezik, jelentkezhet.

A Pana JZ1000, és a SONY A90J már valóban jó irány. Bár személy szerint erős kétségeim vannak afelől, hogy a gyors panel miatti "Stutter" ne zavarna. (No és persze az sem mindegy, hogy mennyiért.)

Én inkább szavazok a lassabb panel válaszidőre, és az időnként tapasztalható "blur" jelenségre, mert fontos a "fluid" mozgásmegjelenítés. Ebben még mindig a SONY LCD-k a legjobbak a jelenlegi kínálatból.

Bárhogy is... mindenki olyan tévét válasszon, ami számára a legszimpatikusabb! :K

Csak ne mondjátok lépten-nyomon minden LCD-vel, tévé gyártókkal kapcsolatos hírnél, hogy "csak az OLED", mintha az valami univerzális, megkerülhetetlen, tévedhetetlen, kifogástalan technológia volna. Mert nem az. :N

Az ilyen hozzászólásokkal pedig félrevezetitek mindazokat, akik tájékozódni, esetleg vásárolni szertnétek.

Amikor pedig egyes ~300.000-400.000-es felső kategóriás, és vitán felül remek LCD-k (pl. az U8QF) kapcsán jönnek a "Tesco gazdaságos LG OLED tévé" ajánlatok 350.000-ért az egészen megmosolyogtató. Azok finoman szólva sem jó tévék, nagyon drágán mérve. Érdekes, hogy sokakat ez mégsem zavar, csak mert "OLED". Bezzeg egy középszerű LCD... Hát így. :)

Egyébként inkább arról folyna itt a beszélgetés, hogy ez a Samsung tévé a 7-8-10 évvel ezelőtti Samsung palettán valahol az 5000-es széria szintjén helyezkedne el. Most pedig már 9000-es sorozatszámot kapott.... No, ez tényleg szomorú.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#10) Mustaros válasza Piftuka (#9) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Miért vegyek 300-400e ért LCD tv-t, ami nem jobb, mint egy LG BX (mert gondolom erre a típusra gondoltál)
"Tesco gazdaságos LG OLED tévé" lol?? :))

(#11) ricsip válasza Piftuka (#9) üzenetére


ricsip
addikt

"Egyébként inkább arról folyna itt a beszélgetés, hogy ez a Samsung tévé a 7-8-10 évvel ezelőtti Samsung palettán valahol az 5000-es széria szintjén helyezkedne el. Most pedig már 9000-es sorozatszámot kapott.... No, ez tényleg szomorú."

Első értelmes érdemi hasznos információ ebben a topikban...

-

(#12) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok!

Ilyen TV vásárlásán gondolkodok 42"-ban. Viszont sehol nem találtam információt arról, hogy a talpa amin áll a TV az állítható-e vagy, hogy milyen méretekkel rendelkezik?

Egy kis dohányzó asztalon lenne átmenetileg, így az a megoldás tetszene ami nem olyan széles. Google-ban kerestem, de valahol a talpa mérete majdnem a TV szélessége, míg valahol talp szélessége egy 14" notebook szélességével egyenlő (körülbelül).

Ha olyan helyre tévedek ahol kivan állítva a Samsung TV-ék akkor mindig futok egy kört, de még nem láttam volna 42"-os kiállítva sehol...

Üdv
Gábor

(#13) #72042496 válasza Regirck (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt biztosra veszem, hogy a talp fix. A Samsung oldala szerint épp a 43 és 50"-os modellek talpa széles, a nagyobbaké pedig keskeny.

Ha a képeket tallózod, akkor az egyiken látszanak a méretek is, a 43"-os talpa 701,7 mm széles és 187,6 mm mély.

[ Szerkesztve ]

(#14) Regirck válasza #72042496 (#13) üzenetére


Regirck
senior tag

Köszönöm, hogy rákerestél Te is. (És igen 43"-os a 42"-es kereshettem volna...)

Akkor ez a kimarad, egyelőre.

(#15) Duree


Duree
veterán

Hát nem indultam be rá, nekem nem tetszenek a Samsung tévéi és erről ez a teszt is meggyőzött.

duree54

(#16) M@cika


M@cika
őstag

Miután úgyis rákötöm a számítógépet, az "okos" rész azonnal értelmét veszti. A képminőség és a "hülye 4 betűs" szavakkal való dobálózás meg pláne nem az én prioritásom. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#17) akaido


akaido
addikt

Tényleg jó "dobálózni" a többszázezrekkel, de sajna már a sima 100-ezres kategória sok(k) árban nekem, részletet meg nem tudok-szeretnék bevállalni, így egyenlőre marad a tavalyi 74-ezerért vett 32"-os JVC.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18) babo105 válasza Regirck (#12) üzenetére


babo105
csendes tag

Szia,

Én pont tegnap vettem a 43-colos változatot. Elég széles a talpa, a képek rosszul mutatják. Nem állítható. A TV széleitől kb 10-14CM távolságban vannak a lábai. Amit keresztben alul összeköt egy műanyag darab.

Amúgy meg vagyok vele elégedve teljesen, gyorsan szépen működik.

Más:
gyakorlatban most tapasztaltam ki, hogy ha kábeles digitális csatorna keresésnél kiválasztásra kerül a hálózat operator (DIGI) akkor nem engedi utólag szerkeszteni a csatorna sorrendet. Gyakorlatban 3 Samu TV-vel is kipróbáltam és mindháromnál előjön... Szóval ha valaki szereti saját szája íze szerint rendezni a csatornákat, akkor mindig az egyéb operátort válassza. Még tesztelgetni fogom, mert akkor sem jön elő ez a korlát ha digitális és analóg csatornákat is automatán hangolunk...

Üdv,
Babó

(#19) joey04 válasza Mustaros (#10) üzenetére


joey04
titán

van ott baj :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Mustaros válasza joey04 (#19) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Ok

(#21) wallace 234 válasza Piftuka (#9) üzenetére


wallace 234
őstag

Délelőtt amikor olvastam ezt a cikket, azon filóztam, hogy hova lett a dicső 9000 es széria! Az volt a csúcs a Samsungnál! Most meg egy közép szerű tvt, adnak ebbe a kategóriába! Sajnos a Samsung eléggé le vitte a kategóriákat, számok nagyok, de a mögötte lévő szint kb 5000 res szint.
Pro Koryak 7
Azt írod, hogy ki fújt az előnye az oleddel szembe. A Qlednek hát nem tudom néztél e YouTube on össze hasonlító tesztet, igen érdekes tesztek vannak. Bizonyos esetekben eléggé. Megszorongatják az oled tvt. És nemcsak fényerőbe. Ajánlom figyelmedbe 55qn90 vs lg55c1 videót, meglepő dolgok vannak. Azért ezt írtam mert ezek aktuális típusok.

(#22) mad823 válasza babo105 (#18) üzenetére


mad823
őstag

Exportáld pedndrive-ra a csatornalistát és ess neki chansort-tal. Ha kész, jöhet az import és meg is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#23) Milka 78 válasza babo105 (#18) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mert Magyar régión nem engedi a listát rendezni, de pl ha Albán régióra állítod akkor mindjárt klappol minden. Q70@Digi-vel tesztelve, de a Samu topikban bővebben le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#25) arty válasza Piftuka (#9) üzenetére


arty
veterán

az oled áron adott elcédé a legnagyobb átverés :)

egy 150k-s lcd-nek nincs oled ellenfele, de 3-400k magasságnál ne nézegessünk már termosztáton is kompromisszumos (lcd) technológiát....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#26) wallace 234 válasza arty (#25) üzenetére


wallace 234
őstag

Kompromisszum mentes kijelző technológia, jelenleg nincs! Akkor lenne értelme az oledet, minden fölé emelni ha nem lenne neki se hátránya! De mivel van neki, így mindenki olyat vesz ami a számára a legjobb!

(#27) gulupeti válasza arty (#25) üzenetére


gulupeti
senior tag

mert a 3-400k-s oled aztán kompromisszum mentes... jó vicc :D

(#28) hypno skate


hypno skate
senior tag

Ahogy én látom a dolgot, önmagához viszonyítva - vagyis ha már megvetted, hazavitted, beüzemelted - bármely bármely tv tökéletesen élvezhető. A fene nagy különbségek jórészt akkor látszanak ha ott van mellettük egy másik készülék.

Aki pedig otthon azzal múlatja az időt, hogy egymás mellé tesz két készüléket és próbál rájönni melyik a jobb, az meg is érdemli.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#29) wallace 234 válasza hypno skate (#28) üzenetére


wallace 234
őstag

Addig igaz ez állítás míg jobbat nem lát az ember! Amint lát egy jobbat, haza megy és vakarja a fejét! Ki van ez találva! Máskülönben nem pörögne az ipar! De másra is igaz! Ilyen ez a világ! De amúgy kinek mi a jó! Van aki tökéletesen elégedett azzal amilye van! De a legtöbb ember nem ilyen.

(#30) shotika válasza Samott (#1) üzenetére


shotika
őstag

Az idei qledek már bőven verik az oledeket. Ne dőlj be az LG marketingnek.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#31) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Az extrák résznél a táblázatba a kislexikon helyett az AirPlay-t írhatnátok. Valamint az Apple Music és AppleTV alkalmazást is meglehet említeni, az se mindegyik tv-n van. (Én például ezek miatt váltottam Samsung tv-re)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#32) babo105 válasza mad823 (#22) üzenetére


babo105
csendes tag

Huuu mekkora okosság, nem ismertem, köszi!

(#33) Farkassacred válasza shotika (#30) üzenetére


Farkassacred
őstag

Hogy hogyan :F
Más árkategória a kettő. Az tuti, hogy én 400 felett oleden kívül mást már biztosan nem vennék. Ha van pénzem a drágább tévére, akkor bizony a sötétítést is meg tudom oldani valahogy. Filmre/sorozatra és konzolhoz vesszük általában a tv készülékeket, arra meg az oled a legjobb és kész, ez tény. De 400 alatt a qled is bőven megállja a helyét, csak badarságokat ne írjunk már.. :R

(#34) wallace 234 válasza Farkassacred (#33) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát azért 400 felett, is megállja a helyét a Qled. Itt egy érdekes össze hasonlítás, végén a pontok, meg mutatják milyen közel is vannak egymáshoz. [link]. Igazából kinek mi jön be, mindkét tv elég jó! De azért látszik, hogy a fényerő különbség milyen hatással van a képre.

[ Szerkesztve ]

(#35) Pro Koryak válasza Piftuka (#9) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Haha, ez mind jelen van lcd-n is + van még más is. Főleg egy ilyen szintű lcd-n, mint a cikkben, sőt a milliós 8k-s Samu csodán is.

Alacsony fényerő oleden, aha. Kapcsold le este a villanyt = tök sötét legyen, valószínű kiégeti a szemed + olyan kontrasztarányod lesz, hogy ... :Y :R :C ;)
Lcd-n lehet ilyenkor sírnál vagy visszakapcsolnád a villanyt sötét jeleneteknél.

Majd nézz meg egy JZ2000/A90J-t valahol.

A Samu 2000nites csodája, majd olvasd át figyelmesen + #21 wallace 234 te is:
[link]

Igen YT-n valóban érdekes összehasonlító tesztek vannak. :O

[ Szerkesztve ]

(#36) arty válasza gulupeti (#27) üzenetére


arty
veterán

ezt írtam volna? :) nem....

amilyen lcd-t 400ért kapsz, annyiért a 400k-s oled jobb. ennyi.

#30 shotika lol

mármint a 2016-os oledeket, bizonyos fényviszonyok mellett, bizonyos képi tartalommal, páratlan napokon?

a nembedőlős tanácsot alkalmazd magadra, samsung-marketing viszonylatban ;)

#34wallace 234

"Hát azért 400 felett, is megállja a helyét a Qled. Itt egy érdekes össze hasonlítás, végén a pontok, meg mutatják milyen közel is vannak egymáshoz. [link]. Igazából kinek mi jön be, mindkét tv elég jó! De azért látszik, hogy a fényerő különbség milyen hatással van a képre."

black level azonosan 5* mindkettőn ill. gaming-re jobb a samsung... :D jah, game modeban közismerten remek képe van az elcédéknek... asszem ez a csatorna itt el is vesztette a hitelességét.... köszi, hogy a lényeget linkelted és végig se kellett nézni :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#37) Pro Koryak válasza shotika (#30) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:Y :C árban esetleg.

Az a szomorú, a Samu évente kitalál valami hangzatos maszlagot, idén a Neo Qled, hogy a sok tudatlan felfigyeljen és bedőljön, hogy akkor ez most már mekkora innováció. Aztán a nagy lóf.szt. Dettó ugyan az, mint az előző évben, sőt, a legfelső kategória alatt meg egyre silányabbak a tévéi.

Igaz, LG-nél meg a Nano baromság a divat.

#34 wallace 234
egy valamire való/hozzáértő tesztelő előtte bekalibrálja mindkettőt, hogy érdemben tudjon nyilatkozni róluk.
Szóval ilyen YT teszteket inkább hanyagoljál, nézz pl. hdtvtest videókat.

[ Szerkesztve ]

(#38) Farkassacred válasza wallace 234 (#34) üzenetére


Farkassacred
őstag

Felőlem aztán lehet benne csilliónyi cdm fényerő is, de ha a színek nem élénkebbek rajta és a fekete sem teljesen fekete akkor filmezésre egyszerűen nem lehet alkalmasabb a panel. A fényerő önmagában nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#39) wallace 234 válasza Pro Koryak (#35) üzenetére


wallace 234
őstag

Elolvastam az írást! Elég vegyes képet mutat, samsung 55qn90 elég vegyes, főleg azért,mert amerikai modell VA panelt kapott, rá téve egy széles látószög bevonattal ami rontja a kontrasztot 4000:1 ami tragikus, főleg annak fényében vannak olcsóbb tvje aminek jobb a kontrasztja. Így a virágzás sajnos eléggé meg mutatkozik bizonyos esetekben! Lehetett volna oled verő tv! És persze ott a panel szórás ki mit fog ki! itthon Ads panelt kapott így maradt egy jó tv az oled mellet. Ahogy olednél is vannak szórások. Egyik kijelző se tökéletes!
Farkassacred. #38
Lehet, hogy a tesztek vegyes képet mutatnak, de azért ebbe a kategóriába a fekete bőven elég egy filmhez! Ill az összképet nézve, nem egy förmedvények ezek a tvk.

(#40) Farkassacred válasza wallace 234 (#39) üzenetére


Farkassacred
őstag

Senki nem írta, hogy förmedvények lennének azok a panelek. De ha van jobb nála ugyanazon az áron, akkor a döntés egyértelmű.
Itt az ár dönt.

[ Szerkesztve ]

(#41) wallace 234 válasza Farkassacred (#40) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem ilyen szavakkal lett írva, van jobb megint olyan dolog, kinek mi a lényeg! Van aki pl fél a beégéstől, az valószínűleg meg gondolja, hogy mit vegyen. Ahogy a tesztbe írják. Meg fontolandó a dolog. Olednél ma már nem annyira vészes a beégés, de azért ott lebeg a feje fölött.
De majd az idő meg mutatja, hogy a sok játék célra vett oledek, meddig bírják!

[ Szerkesztve ]

(#42) belashx válasza wallace 234 (#41) üzenetére


belashx
senior tag

Én is félek a beégéstől, pedig lehet ma már alaptalan, normál felhasználás esetén.
Persze az ára a legnagyobb baj az OLED-del.
Mindenkinél beakadt ez a fekete az tényleg fekete dolog, meg a sötétben nézek tévét. Nálunk én vagyok a főnök hangzás, és kép tekintetében, de ha délután sötétítenék, valamit a fejembe húzna az asszony. :DDD
Jó, a fekete hiánya engem is zavar, de más tekintetben rendben vagyunk.
OLED-nél mi a helyzet a sötét részeknél eltűnő részletekkel? Azon is segít a sötétítés?

Ha 400e -ért akarnék tévét venni, komolyan elgondolkoznék rajta, de ennyit számomra nem ér meg, pedig nem keresek rosszul.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#43) wallace 234 válasza belashx (#42) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen kicsit túlzásba lett véve ez a tökéletes fekete, Miközbe az oled akkor tudja ezt ha ki kapcsolja a pixeleket! Ha nagyon le kell mennie sötét jeleneteknél ahol még nem kell ki kapcsolni, hát már nem annyira fényes a helyzet! Főleg tavaly volt ez probléma, de elvileg javítottak ezen is! Míg a Samsungnál nem okoz problémát, a sötét jeleneteknél. Főleg az 55qn90 nél nagyon szépen le tud menni. Sötét szoba se segít az eltűnő részleteken. Jelenleg nagyon drága az 55qn90, de ha emberibb ára lesz, sokan el fognak gondolkodni rajta, annak ellenére, hogy Ads panelt kapott. Local dimming jól működik, elég mély feketét tud ahol kell.

[ Szerkesztve ]

(#44) alaves


alaves
addikt

Azt azért érdemes megjegyezni, hogy pl. egy belépő szintű OLED és a csúcs OLED képe között szemre infinitezimális a különbség (növelt fényerő, kicsit jobb processzor, kicsivel jobb hang). LCD kategóriák között jelentős különbségek vannak. Jelentősen jobb képe van egy 300 eFt-os OLED-nek, mint egy azonos árú LCD-nek. Ár/képminőség arányban az OLED a nyerő.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#45) joey04 válasza Mustaros (#20) üzenetére


joey04
titán

mármint annál akinek válaszoltál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) shotika válasza arty (#36) üzenetére


shotika
őstag

Természetesen nem a belépő kategóriás qledek-re gondoltam, hanem qn85 és felette. Bár a q70a például megveri az A1-es idei lg-ket.

Nekem nem kell foglalkoznom a marketinggel, lévén ezekkel dolgozom. Az oledek (a burn-in jelenséget leszámítva) szinte alig fejlődtek valamit az elmúlt években, míg a Samsung szépen lehagyta ezeket. Tudom, hogy fáj, mert sokan sztárolják itt az oledeket, és sok éve tényleg azok voltak a legjobbak, de ez akkor volt igaz. Ma egy olednek jó a feketéje és ennyi kb az összes előnye.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#47) Hoplitész


Hoplitész
junior tag

Ez a "LED tévé" peremvilágítású (edge), vagy háttércsoportos LED-ek fényével működik?

(#48) #72042496 válasza Hoplitész (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Edge LED, az éleket világítják csak.

(#49) wallace 234 válasza shotika (#46) üzenetére


wallace 234
őstag

Így van emlékszem a B7 re annak idején, tényleg meg ette az akkori lcd tvket. De azóta mi történt? Jöttek a hangzatos nevű procik, évről évre kisebb fényerő, gyengébb képminőség. Saját tapasztalat, saját otthoni körülmények között, kellet rá jönnöm, hogy az a előnye elveszett ami volt. Igen sok embernek fáj, de ez az igazság Samsung elképesztő pénzeket ölt a technológiába, hogy jobb legyen! Jobb is lett! Csak a gond ott kezdődik, hogy egy adott típusú tvt, képesek 4 féle verzióba adni. Nagyon jó és pocsék panelokkal. Így aztán ha valaki bele fut, egyértelműen azt mondja fúj Qled! Míg aki az ellenkezője az boldog, hogy milyen jó a tvje! Ha Samsung egyenletesen adná azt a minőséget, amit ezek a tvk tudnának, oled gondban lenne. Bár az LG- A1 oledet szerintem bármelyik Qled meg eszi.

(#50) shotika válasza wallace 234 (#49) üzenetére


shotika
őstag

Na igen, sajna a panellottó az nagyon gáz. Aki komolyabban belemerül a tv vásárlásba és speciális igényei vannak, az könnyen beleszaladhat egy olyan vételbe, ami nem felel meg. Én qled-es monitort vettem pár éve, és kilennék, ha VA helyett IPS-sel kaptam volna a kijelzőt...

"Bár az LG- A1 oledet szerintem bármelyik Qled meg eszi." Ha jobban belegondolok, az a tv annyira szar, hogy nem is kell qlednek lennie az ellenfélnek. Karácsonykor majd 250-ért fogják szórni az 55-öst, az átlag lg vevőnek meg elég lesz annyit tudnia, hogy hú oled b*meg ennyiért? Kettőt kérek!

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.