Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

Hát... Nem is tudom mit csinálnak mostanság a Samsungnál a dizájnerek? Láttam már szebb termékeket is a Samsungtól. (nem az S4 Zoom-ra gondolok ;] )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) satz18


satz18
őstag

Egy acer w700 i3-al 226k ért sztem sokkal jobban megéri. Ahhoz ugyan nincs dokkoló, de én pl szinte csak külső billentyűzetet használok a laptopjaimnál, szóval itt sem lenne fájdalom.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#3) alevan


alevan
őstag

A jelenlegi termékskálára tekíntve én valószínüleg megvárom a következő generációs APUkkal szerelt Windows 8-al rendelkező táblagépeket (peddig elkélne egy 10 colos).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) citkar


citkar
addikt

Drága is, és a Intel HD Graphics 4000...300k fölötti gépnél...már 200k fölöttinél is gáz szerintem, hiába a hordozhatóság a cél, vagy AMD vonal és erősebb VGA-val jön, vagy legyen dedikált GPU is (optimus-szal).

(#5) Benőke


Benőke
őstag

Tökmindegy mit tud, de ekkora gépért ilyen kiépítésben egyszerűen nagyon sok a 350k

(#7) Gusztáv válasza citkar (#4) üzenetére


Gusztáv
addikt

A 11,6"-os notebookokban sem szokott dedikált gpu lenni, nem hogy egy tabletben. Ide egyértelműen az új AMD APU kéne, csak sajna az még nincs.

Laci

(#8) satz18 válasza Gusztáv (#7) üzenetére


satz18
őstag

AMD fronton csak temasht lesz a tabletbe. A hd4000-et sem éri el a radeon 8280, a 4600 5200-ról nem is beszélve. Nézz meg egy összehasonlító tesztet. Én is ledöbbentem elsőre, de ez van. Még a kabini is alul marad. Csak a richard tudja legyőzni, de az elvileg csak közepes és nagy méretű notebookokba lesz.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) S-eye


S-eye
senior tag

Ha majd fele ennyiért kínálják akkor sikeres is lehet. Ma nem ér ennyi plusz pénzt az érintőkijelző.

(#10) Chrys_


Chrys_
addikt

Tetszik, de az akku tényleg hiányzik a bill-ből. Fél év múlva körbenézek ebay-n, talán akkor megéri lecserélnem a Samsung Slate-PC-t :)

(#11) satz18 válasza Chrys_ (#10) üzenetére


satz18
őstag

Nekem a HDD jobban hiányzik a dokkolóból mint az aksi, de nem baj, majd az asus megoldja.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#12) Ádám16


Ádám16
addikt

Nekem nagyon tetszik, de az ára...
Mindenesetre érdekel, milyen lesz az utód, 20-án minden kiderül. :K

(#13) hallador válasza S-eye (#9) üzenetére


hallador
addikt

Fele ennyiért ilyen procival szerelt 11,6-os notebookot sem kapsz, nem, hogy Tabletet.

(#4) citkar

Tabletben azért mutass olyan VGA-t ami erősebb a HD4000-nél.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) satz18 válasza hallador (#13) üzenetére


satz18
őstag

http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-edge

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#15) zalkatti


zalkatti
tag

Oke, gyors kis gep stb., de ezen dolgozni igazabol nem lehet hatekonyan, hobbigepnek meg valahogy kicsit draga a maga 300. 000 Ft-os arcedulajaval, semmi nem is indokolja hogy ennyibe keruljon. Marad a tablet + noti kombo

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#16) DaveJr válasza satz18 (#8) üzenetére


DaveJr
őstag

Ez így van. De nem is az i5 a közvetlen ellenfele a temashnak. Ha az Atomhoz viszonyítjuk a 8280 teljesítményét akkor azért ott már jól áll a dolog. A Temash legvonzóbb tulajdonsága, hogy az Atom és az i3 közé érkezik kb. Ha még olcsón is adják AMDnél akkor nagy sláger lehet. Plusz a másik nagy előnye a rendes driver támogatás. Elég gáz hogy még mindig nincs Atomhoz 64bites driver.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#17) .mf


.mf
veterán

Miből állt volna akkut és még pár portot tenni a dokkolóba, nem csak utánzatot hanem igazi alut a hátlapra, valamivel értelmesebb hűtést vagy a 17W-os helyett a csökkentett fogyasztású Ivy-t vagy akár egyből a Haswellt megvárni? Ez még olyan felemás, félúton van valami jó felé.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) DaveJr válasza .mf (#17) üzenetére


DaveJr
őstag

A dokkólóban van 1 vagy 2 usb port pluszban.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#19) andris1602


andris1602
aktív tag

Elég durván melegszik. :U Csúcs termékbe csúcs processzort..

[ Szerkesztve ]

(#20) S-eye válasza hallador (#13) üzenetére


S-eye
senior tag

Nem is mondtam,hogy ez idén megvalósul. Kell pár év, mire megéri ezeket a cuccokat venni, és lehet rajtuk már dolgozni is.

(#21) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egyre kevésbé hiszek ebben a kategóriában. Tabletnek nagy. Laptopnak nem jó, mert fej-nehéz a kialakítás miatt. Inkább akkor két készülék.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) zalkatti válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


zalkatti
tag

Igy van, azert 300000-bol mar lehet venni bika notit + egy jo tabletet.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#23) satz18 válasza zalkatti (#22) üzenetére


satz18
őstag

Bika? Na akkor örülnék ha mutatnál egy olyan gépet ami megvan 300k ból FHD IPS panellel, és 4 magos i7-es proci van benne, SSD-vel, és egy erős VGA-val.
Na jó ott az acer v3 de abban nincs valami bika VGA és kb az az egyetlen.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#24) zalkatti válasza satz18 (#23) üzenetére


zalkatti
tag

Nem azt irtam hogy full de extragigamegagamer noti, 200k-bol ki lehet hozni egy jo notit corei5-tel, ssd-vel, jo vga-val.
Nem kell egybol i7-re recskazni :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#25) Jonathan92


Jonathan92
tag

"TROLLforgatót" olvastam xddd

,,sok a köcsög'' -Gino majális

(#26) satz18 válasza zalkatti (#24) üzenetére


satz18
őstag

Azt mondod, hogy az i5 elég ssd vel. Na ebben is pont az van. Szóval nem értem a problémádat. Ez ultrabook viszonylatban igenis egy bika konfig. A 11 colos IPS FHD panelek nagyon drágák. A zenbookok ennél drágábbak, a 15 colosak tudnak erősebbek lenni, de általában azoknak gyengébb a kijelzője, vagy lásd mac retina, nagyon drágák. De ott a w700 i3-al ssdvel ami még mindig "bika" és FHD IPS és csak 220k ba kerül. Szóval ezeknek a tableteknek a teljesítménye igen is jó, a VGA-t leszámítva.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#27) zalkatti válasza satz18 (#26) üzenetére


zalkatti
tag

A problem ott van hogy igencsak tul van arazva a mutyurke, bizonyos boltban 360k, ahhoz kepest viszont osszessegeben gyenge, a melegedes meg eleg gaz, elettartam miatt is. Szoval ebbol inkabb en kulon vennek notit+tablettat

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#28) satz18 válasza zalkatti (#27) üzenetére


satz18
őstag

a 360 sztem is sok de te 300 at mondtál és már a w700-as i5-el csak 280. Én arra mondtam csak, hogy ennél jóval erősebb gépet (a 17w-os i7-es alig gyorsabb) ilyen kijelzővel kompakt méretben 300k körül nem találsz. Nem csak tabletek között hanem amúgy se. Nézd meg pl az asus thichi mennyibe kerül és abba is csak 2 magos proci van és nincs vga.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#29) Chrys_ válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


Chrys_
addikt

Tabletnek pont jó. Néztem a 10.1-s készülékeket is, én kicsinek találtam őket. Ami kis hátrány azokhoz képest, hogy nehezebb, de nem nem kényelmetlen még így sem.

(#30) fordfairlane válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


fordfairlane
veterán

Notebooknak kicsi, tabletnek nagy és nehéz. Ráadásul, mivel próbál mindkettő lenni, így b*szott drága is. Szerintem sem lesznek elterjedtek ezek a hibrid eszközök.

Mondjuk én soha nem is hittem bennük. Szerintem az egész inkább arról szól, hogy a hagyományos PC gyártók próbálják így megvetni a lábukat a tablet szegmensben.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#31) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Dokkolóban lenne aksi, és 100-assal olcsóbb lenne, akkor télen szobára vinném :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#32) Ren Hoek válasza satz18 (#8) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Most nézegettem teszteket. Temash GPU tényleg elkeserítő. Sokkal jobbnak vártam. Lehet még gyöszök a driverek, de nem erről volt szó kb, hanem hogy szétalázza az Intel GPU-kat. (Bár tény, hogy Atom ellen menne főleg...)

Ez a gép meg kritikán aluli árcédulát kapott. Egyszerűen ki az aki ennyiért megveszi??
Egyre jobban kezdek rájönni, hogy egyelőre nem kell nekem x86 tablet... Nincsenek még olyan szinten, hogy megérje egyszerűen. Majd talán 2-3 év múlva, mikor az APU-k már beérnek igazán...

(#33) satz18 válasza Ren Hoek (#32) üzenetére


satz18
őstag

Ja ez volt a röhej, hogy jön az AMD, jön a GCN, jön a temash és szét lesz alázva az intel, és amint kiderült, hogy hopp mégse, mert már a hd4000 is lepipálja, ami előző generáció, akkor jött a mentegetőzés, hogy a temash az valójában az atom ellenfele és nem ér összehasonlítani a HD4000-el, meg amúgy is keveset fogyaszt, és különben is mért kell egyáltalán szegény AMD-t bántani. Én úgy vártam a temasht és az azokkal jövő tableteket mint a messiást, de hát nem jött össze, kénytelenek vagyunk beletörődni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#34) Oppenheimer válasza satz18 (#33) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pedig a Temash a maga ~5-7 wattos fogyasztásával nagyon bika. a HD4000-es IGP-t tartalmazó Intel procik meg mennek passzív hűtéssel?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35) icezozo


icezozo
addikt

úristen 355ezer Ft :W

http://qwankido.hu/

(#36) Ren Hoek válasza Oppenheimer (#34) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Amúgy azt nem tudom igazából, hogy egy tabletnél mennyire számít a GPU. Ha rendszer szinten jól megy a gép, Windows felületet szépen gyorsítja, tud videót lejátszani, esetleg kódolni, és azért mondjuk mennek rajta alap 3D-s dolgok (konkrétan nekem, hogy ki tudjon rajzolni egy bonyolultabb fehérjét pyMol-lal, vagy Maestroval... ami azért meg se közelít egy játékot :D) akkor megelégednék vele. HA nincs túlárazva, és 150 körül megvan egy ilyen gép.

Ezen kívül igazából egy tabletben mire kell a GPU? Mert az fix, hogy én nem ezen fogok játszani, maximum direkt tabletes játékokat, vagy indie játékokat, mint a Don't Starve vagy Minecraft.

Ha ezeket tisztességgel tudja, akkor igazából mindegy nekem... Van PC-m, csak cserélek benne egy VGA-t és visz mindent játékot.

[ Szerkesztve ]

(#37) Hawerr


Hawerr
tag

lesz jövője az ilyeneknek sztem, de ezek még nagyon drágák :U

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#38) Osibaa válasza Hawerr (#37) üzenetére


Osibaa
senior tag

Bármilyen vasat raknak bele a jövőben, akkor se oldják meg, hogy tabletnak nagy, laptopnak kicsi, összefogdosott képernyőn pedig ki szeret dolgozni?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#39) Ati1979


Ati1979
veterán

A dizájn nem igazán jön be. Kicsit olyan olcsó hatást kölöcsönöz a gépnek. Nézzünk meg egy konurens asus, acer terméket. Ahhoz képest gagyi...
Ezenkívül kár az elégtelen hűtésért.
Ezzel együtt nem éri meg az árát szerintem.... :N

(#40) schawo válasza satz18 (#33) üzenetére


schawo
titán

Ventilátoros tablet nem tablet. 17W? Ne má'. Hogy jön ide a temash?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

hehe, kínos helyzetben a cikkíró, hogy mondja ki a kölcsön kapott reklámgépről, hogy qrva drága kaka úgy, hogy legközelebb is legyen kölcsöncucc :P

a vitát, amit ez a cikk végleg eldönthet, párszor már lefutottuk: intel nem való tabletbe. atom meg a kukába való. azért az is látszik, hogy egy-két teszten lazán egy nagyságrendet ver az atomra ez a proc. de legalább jó hangos, és olyan meleg, hogy lefagy :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) Jim Tonic válasza fordfairlane (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valahogy így van. Vagy pontosan így van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) Gaboo77


Gaboo77
tag

Annyira nem vészes ez, nekem W700 Core i5 nem lessul be, még ha játszok egy picit akkor sem. Itt is egy firmware megoldaná. Az Acer mondjuk nem is hangos, hála az égnek!

(#44) Ren Hoek válasza Gaboo77 (#43) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Amúgy W700-at milyen kézben tartani? Nem túl nagy/nehéz?

Szerintem annyira nem probléma ez, mégis nagyon sokan mondják, hogy tabletnek "nagy". Erről mi a véleményed, mint igazi user, és nem csak olyan akinek nincs is, csak mondogatja.

(#45) satz18


satz18
őstag

Sztem a temash akkor alternatíva, ha fontos a passzív hűtés, és nem akar az ember játszani. Arra elvileg tökéletesen megteszi.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#46) Gaboo77 válasza Gaboo77 (#43) üzenetére


Gaboo77
tag

Hét megmondom őszintén, volt egy RT-s (Tegra 3) táblám is, de azt eladtam, mert bár a koncepció jó, de szoftverek nélkül csak egy levélnehezék jelenleg. Mái napig nem látom, hogy miért nem fut az az alkalmazás RT-n, ami WP8-on igen. Ezt elvileg orvosolják a 8.1-ben. Úgy legyen!
A kérdésre visszatérve: Nekem a W700 a tökéletes tábla. A hűtés és a kicsit nagyobb súly felfogható hátrányként, na de akkora erőt valahogy kell hűteni. A súly messze nem olyan vészes. Én azt hittem, hogy nehezebb lesz, de tökéletesen el lehet vele lenni. A billentyűzetes tokban már ezt nem mondanám, mert ott már nehéz, de az inkább letámasztásra való, nem kézi használatra. Az Atomos tesókkal ellentétben az x86-os produktivitás teljes értékú. Az Atomnál azt tapasztaltam, hogy semmivel nem jobb mint egy RT-s tábla, mert ugyan elvileg futtathatok x86-os appokat, de egy TotalCommander -nél komolyabb alkalmazás már úgy is túlterheli, erős túlzással persze. Ergo az is csak csempés appokra való inkább. A W700 viszont elfuttat bármit, tényleg bármit és ssd-vel iszonyat gyors. Aki sokalja annak itt az Aspire P3 széria, ami még olcsóbb. Az már majdnem annyi mint egy Atomos jószág, de ez legalább Core i3. A hűtésnél pedig el kell fogadni, hogybár nem jelentős, de néha hallható.

(#47) Chrys_ válasza Gaboo77 (#46) üzenetére


Chrys_
addikt

Acer Iconia W701-t néztem most, egész jó. Egy Amazon.de-s kommentben olvastam, hogy van benne GPS és kártyaolvasó is, de nem találtam hivatalos infót erről. Tudsz róla valamit? Lehet le is cserélem a Slate-PC-t.

(#48) Gaboo77 válasza Chrys_ (#47) üzenetére


Gaboo77
tag

A w700 és a w701 között nincs különbség, csak annyi, hogy a W701 3G képes. Sajnos egyikben sincs GPS és kártyaolvasó. Itt egy teszt is róla, ha érdekel: http://ipon.hu/elemzesek/acer_iconia_tab_w701_az_izmos_tablagep/1729/

[ Szerkesztve ]

(#49) Chrys_ válasza Gaboo77 (#48) üzenetére


Chrys_
addikt

Plusz más panel van a 701-ben. Itt van egy tulajdonos kommentje, ő írja mindkét dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#50) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

trollforgató tablet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.