Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

Már vártam ezt a tesztet, köszönet érte :K Amint időm engedi végigolvasom.

[ Szerkesztve ]

(#2) gabesz199 válasza stratova (#1) üzenetére


gabesz199
csendes tag

Csak egy kérdés az ilyen gépek milyen célközönségnek készülnek? Mert nem jövök rá.. ha veszek egy nagyobb teljesítményű lapost akkor úgy kezdem nagyobb aksi bele.. ha meg 3-4-5 órát utazok akkor meg ott a tablet vagy a telefon... szóval?

Mosoly :)

(#3) gianni85 válasza gabesz199 (#2) üzenetére


gianni85
veterán

A Temash-t elvileg tabletekbe szánták... ennek én nem látom értelmét, még 6cellás aksival igen, de akkor se ennyi pénzért

(#4) MZperX75 válasza gabesz199 (#2) üzenetére


MZperX75
addikt

X86 programok futtatsához tablet teló kilőve,13colon elég jól el lehet lenni,általános felhasználásra ez tökéletes,a felhasználok 90% kielégíti a teljesítménye.

(#5) rudi válasza gabesz199 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Annak való, akinek kell egy notebook funcionalitása (komolyabb desktop programok, szövegbevitel, szerkesztési eszközök, miegymás), nem elég neki a tablet/telefon, de szeretné a lehető legkönnyebb eszközt magával vinni. Vagy egyszerűen csak egy szép vékony, könnyű, de nem túl drága lapost szeretne. És tuti van még egy csomó szempont meg elvárás, aminek ez a gép megfelel, csak neked és nekem még nem jutott az eszünkbe.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem értem, hogy az AMD alapú "ultrabookok" miért nem kapnak design-os vékony fémházat, mint az inteles modellek. Továbbra is az a véleményem, hogy az AMD-nek is saját márkanév, saját modelcsalád kellene, mint amilyen a Nexus a googlenek, vagy a Surface a microsoftnál. Megtervezné, majd legyártatná egy oem gyártóval. Saját tablet és ultrabook széria kellene nekik, mert láthatóan a nagy gyártók az intel kezében vannak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) hibavissza válasza gianni85 (#3) üzenetére


hibavissza
veterán

ipad3+billentyűzetes állvány és tok megvan 160-ból. aki ezt 200-ért elviszi az nagyon rá van gyógyulva a vindózra.

(#8) MaUser


MaUser
addikt

Tapogattam nemrég, nem tudom, ez hogy éli túl tényeg hordozva a két évet egyáltalán. Ára egyébként rendben van (konkurencia hiányában), de ennyiért sokkal inkább egy még két év garis x2xx Thinpad.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#9) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én elfogadnám... :U
én meg a tabletnek nem látom nagyon látjogosultságát egy ultrabook és normális telefon mellett. pedig használok (ill. használnék..) ipad minit, de sose veszem elő.

I humbly and respectfully decline™

(#10) gianni85 válasza hibavissza (#7) üzenetére


gianni85
veterán

Na én speciel annak se látom értelmét, mert egy tablet tartalomfogyasztásra jó, de arra meg megteszi egy 50-60ezres Androidos is. Bár én tipikusan az a felhasználó vagyok aki telefonra se ad ki 50ezernél többet.

(#11) stratova válasza gabesz199 (#2) üzenetére


stratova
veterán

Konkrétan egy kedves tanárnő ismerősömnek anno netbookot vadásztunk subnotebook után, mert még könnyebbet szeretett volna, de nem nagyon-nagyon drágán. Akkoriban nem volt valami acélos a felhozatal (C-60-as Brazos netbook lett a befutó ha jól rémlik a 722-es).
Ez a kis masina szövegszerkesztésre netezésre és arra, amire egy nem IT szakterületű hölgy pedagógus használná, alkalmas lehet. Párom szintén zenész, egy ilyen kis gépet akár egy nagyobb női táska is elnyel. Ebben az esetben a vékonyság előnyös lehet, 13,3"-on pedig még éppen kényelmes gépelni (lehet női kicsiny kacsónak még a 11,6" is rendben van, ezt nem tudom. Nekem és tán neked is az már aprócska).

Tigerclaw Szegény Asus U38N-ről méltatlanul megfeledkeztél. :) De sajnos tényleg nem lehet hasonszőrű AMD-s variánsból Dunát rekeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#12) satz18


satz18
őstag

Kövezzetek meg, de engem ez az APU nem győzött meg. Egy 70, 80 ezres celeronos vagy pentiumos notebook sebességével vetekszik 200k ért. Arról nem is beszélve hogy pl az én x60-asom SSD vel volt 36k, és az is elég a windows gyors meghajtására. Az SSD felára kb egy 20-as lenne. Mivel marha kicsi az aksi, ezért az üzemidőt se tudták kimagaslóra csinálni hiába kicsi a fogyasztás. Még ha elég is a mindennapi használatra ez a teljesítménye, miért kéne több mint 2-szer annyit fizetni érte. Az IGP teljesítménye meg sztem egyszerűen nem elégséges. Egyszerűen nem érzem igazi alternatívának pl egy Toshiba encorehoz képest. Sztem az AMD a6 1450-nek passzív tabletekben kéne csücsülni 100-120k körüli vételár mellett.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#13) hibavissza válasza gianni85 (#10) üzenetére


hibavissza
veterán

hát a 13,3"-os, 1366x768 pixeles TN+film panel LED háttérvilágítással még tartalom fogyasztásra sem nagyon...a droidot ne keverjük ide.

(#14) stratova válasza satz18 (#12) üzenetére


stratova
veterán

Kérlek. Egyébként lesz hasonló tudású netbook is: pl. Thinkpad Edge 145.

Ettől eltekintve én is szívesen látnék pl. < 13,3" hibridet A6-tal.

[ Szerkesztve ]

(#15) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Ez az a gép, ami az igényes, de átlag elvárású felhasználóknak szinte tökéletes. Más kérdés, hogy a hülye divat, népbutítás és egyebek miatt nem ehhez hasonlót vesznek, hanem 15.6"-os erős procijú, de gyenge grafikájú laptopot hurcolni és dolgozni (mobilitás és játék kilőve) vagy drágábban VGA-val szereltet a fentiből (ár nem baráti) vagy tabletet vesznek és hozzá valami hatalmas masinát multimédiára, na az meg a két feleslegesen megvett eszköz miatt nem jó, elég egy is. A tableten egyelőre kényelmetlen (átlagembernek, aki nem fog hozzászokni és beszerezni midenféle segédeszközt, csak hogy tableten tegye) dolgozni, egy ilyenen tökéletes. Multimédiára, kis játékra is használható, több nem kell. A mérete pedig kellemes, kicsit több mint A4-es papír, tehát ugyanoda ez is befér (:

(#16) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy kérdés, ez is megsárgul majd 3-4 év alatt mint a fehér mikrom :F azért nem mindegy. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) alevan


alevan
őstag

Nem vagyok odáig a termékeikért, de le a kalappal a Samsung előtt. Volt alkalmam kipróbálni és valóban egy kiválló gép lett.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#18) stratova válasza stratova (#14) üzenetére


stratova
veterán

Még jobb példa lenne az olcsóbb variánsra az Acer V5 122P, de idehaza én még A6-tal nem láttam (nem szürke importosat), így egyenlőre a Samsung megengedheti ezt magának. De ott lesz még a Pavilion 13 X2 is.

[ Szerkesztve ]

(#19) Volkov válasza MaUser (#8) üzenetére


Volkov
aktív tag

Nem értem, hogy lehet ennyivel drágább a Samsung mint a konkurencia...
Ilyen teljesítményű gépet vettem majdnem fele ennyiért!

Konkrétan:
Acer V5-122P.

A6-1450, 4GB DDR3, valamint érintő kijelző, és háttér világításos billentyűzet!
(SSD helyett 500gb-os vinyó, ebben gyengébb csak)

Amúgy maga proc tényleg nagyon jó, a teljesítménnyel és az üzemidővel sincs bajom.
Egy SSD beszerzésén gondolkozom még, de mivel elég árérzékeny vásárló vagyok, és gyors ez így is, egy darabig marad.

Hogy kinek való egy ilyen gép?
Pl. Nekem. :)
Eddig, 4 évig egy első generációs MSI u100-ast nyúztam, és meg voltam vele elégedve, a csere azért vált szükségessé, mert a váz kezdett szét esni, minden csavar kitört, a műanyag elöregedett.
Néztem ezt a Samsungot is, de nem értem mi indokolna százezer forintos többletet az Acer-hez képet.

:)

(#20) Volkov válasza stratova (#18) üzenetére


Volkov
aktív tag

Pont egy hónapja kapható, rendes bolt, hivatalos gari, üzletet nem akarok reklámozni, de google-el találtam meg én is.

Sorry a dupláért, ez előzőt kellett volna szerkeszteni.. :B

[ Szerkesztve ]

:)

(#21) stratova válasza Volkov (#20) üzenetére


stratova
veterán

Hmm "szalonnázás" közben rátaláltam. Csak az a furcsa, hogy acershopnál ez a kiépítés nem szerepel. Viszont csak egy ötössel több az A4-nél. Ennyiért simán jó.

(#22) F34R


F34R
nagyúr

Ennek en nem latom ertelmet.

(#23) alevan


alevan
őstag

Ám azoknak akik nem látják értelmét: az eladások majd bizonyítanak :D

(Ahogy tették a SG Note-al is).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#24) rudi válasza Volkov (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Épp nemrégiben fejeztem be a V5-122P tesztelését. Az ATIV Book 9 Lite érezhetően fürgébb masina és az az érzésem, nem csak az SSD miatt, hanem a CPU 200-400 MHz-es extra sebessége is sokat nyom a latba. Talán ezért meri a Samsung drágábban adni, meg ugye a gyári SSD-kre még mindig hatalmas felárat számolnak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) deja vu válasza Volkov (#19) üzenetére


deja vu
addikt

Nekem is eszembe jutott a kis acer, mert pont egy hete volt róla írás itt a ph-n. Az árát nagyon elszabta a samsung, ráadásul ebben tn panel van, míg az acerben meg ips.

Én inkább vennék egy kevésbé használt t230-at, vagy egy 2570p-t. Láttam eladó elitebook 2570p-t ivy i7-el 170 ropiért és több mint 2 év garival. Nekem nagyon gagyinak tűnik ez a samsung, százszorta inkább egy alig használt elitebook.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#26) stratova válasza F34R (#22) üzenetére


stratova
veterán

Eltakarják a tincseid Sousuke :DDD ;) (remélem talált)

rudi: Abból az A4-es verzió járt nálatok? Mert notebookcheck szerint abban is turbózott az A6.

[ Szerkesztve ]

(#27) khaaos


khaaos
csendes tag

Miért éri ez meg, ha nemsokára kijön az Asus Transformer Book T100 feleennyiért? :F

(#28) Alchemist


Alchemist
addikt

A jelenlegi divathullámokkal bizonyára ezt is el lehet adni, de ár/használhatóság viszonylatban nem a legjobb vétel. Az árérzékeny vásárló "alapgépnek" inkább beéri az olcsóbb netbook-okkal, a teljesítményérzékeny vevő ezért a pénzért erősebb gépet vesz.
Aki nem méricskél és van rá pénze, az akár ezt is megveheti. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) E.Kaufmann válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A fémház azért se lenne rossz, hogy ha okosan hűtésre is használnák, akkor kevesebbet pörögne a venti, és tán dobna egy picit az üzemidőn.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30) pusszycat válasza E.Kaufmann (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

meg az árán... :((

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) E.Kaufmann válasza pusszycat (#30) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

meg az árán... mit érdekel engem az ára, úgy se fogok venni :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32) satz18 válasza pusszycat (#30) üzenetére


satz18
őstag

Sztem a 200k-ba bele kellett volna férni a fém háznak, még talán a HD+ kijelzőnek is. Akkor nem lenne egy szavam se, de így úgy érzem, hogy a semmire kérik el a legalább 80k felárat.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#33) rudi válasza stratova (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Minden A6-1450-es mozgatja a max órajelét. Egyelőre még csak nyers méréseim vanna, de a héten kielemzem, hogy az Acer gépében mennyire és a Samsung gépében mennyie. Egyelőre csak annyit állapítottam meg, hogy a Sasung jól kimutathatóan gyorsabb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) rudi válasza satz18 (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem meg el vagy tévedve. Fém burkolatos vékony notebook van 200-220k környékén, de valóban fém házas, ahol nem csak egy vékony díszbetét az a fém, na olyan nincs. És ezek a vékony fém betétek egyáltalán nem jobbak - bár talán szebbek - az ATIV Book 9 Lite műanyagjánál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) deja vu válasza satz18 (#32) üzenetére


deja vu
addikt

Én is pontosan így érzem, meg némi felárral ips panel. :K

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#36) pusszycat válasza E.Kaufmann (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor miért zavar ha pörög a venti :F :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) franc0 válasza E.Kaufmann (#29) üzenetére


franc0
őstag

Ezt a "fémház segíti a hűtést húdejó" dolgot elfelejthetnénk már, legalább itt a PH-n.
Gyakorikérdéseken még elmegy.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38) Flashback


Flashback
addikt

13,3"-os, 1366x768 pixeles TN+film panel - eddig olvastam, pedig a konstrukciós tetszetős...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#39) satz18 válasza Flashback (#38) üzenetére


satz18
őstag

Akkor te nem sok tesztet szoktál végigolvasni, mi? ;]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#40) F34R válasza stratova (#26) üzenetére


F34R
nagyúr

Gen Fudou

Es latok csak mas univerzumban. Csoppet az araval nem vagyok kibekulve

(#41) E.Kaufmann válasza franc0 (#37) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha nem úgy csinálják hogy legyen hővezető a proci és a ház között, akkor persze hogy nem segít.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#42) Szergely83


Szergely83
tag

Irtó gyenge teljesítmény ennyi pénzért. Akkor inkább egy ilyen, HDD-t lecserélve SSD-re. Erősebb proci, érintő kijelző alapból, fém ház (talán az alja plasztik, már nem emlékszek).

(#43) rudi válasza E.Kaufmann (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Ilyen ház és proci közti szándékos hővezetéssel én még asszem nem is találkoztam notebookban. Azzal viszont már rengetegszer, hogy a memória és hőleadó, esetleg SSD vagy merevlemez hője annyira felmelegítette a fémházat, hogy elég kellemetlen volt ölben tartani a gépet, míg egy hasonló műanyag modellnél nem volt ekkora probléma a burkolat melegedése.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ennyi pénzért inkább egy használt Air, harmadik generációs. Bár nincs sok a piacon, nem nagyon akarnak tőlük megválni.

x gon' give it to ya

(#45) SadAsid


SadAsid
csendes tag

Hát azért egy SOC mellé "DDR3-1066" :W
Jó, rendben van hogy 1600kicsit többet eszik, kicsit jobban melegszik. De na.. csak dob a teljesítményen is.

(#46) Flashback válasza satz18 (#39) üzenetére


Flashback
addikt

Hehe :) :)

Sajnos...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#47) siti válasza SadAsid (#45) üzenetére


siti
senior tag

hiába vered a szmájli fejét a falba, egy 5w-os procival nem fog megtáltosodni csúcshiperszuper rammal sem. aki meg maximalista, ne kössön kompromisszumot. :K

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#48) _Atesz válasza Volkov (#19) üzenetére


_Atesz
addikt

Mi fele ennyi? A4-1250-el vannak találatok 130 körül, de ugye az jóval gyengébb.

(#49) Ati1979


Ati1979
veterán

Számomra teljesen értehetetlen ennek a terméknek az ára. :N
200K? Viccenek jó esetleg...

(#50) savoo válasza Szergely83 (#42) üzenetére


savoo
addikt

Ezek az X-es Asusok hulladékok, ilyet inkább ne.. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.