Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tulipanti


Tulipanti
tag

Gratulálok a cikkhez! Nagyon részletes és pontos írás! :C

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#2) No-kia válasza Tulipanti (#1) üzenetére


No-kia
őstag

lapos monitor, ez már közel állt az általam rettentően utálatos "lapmonitor" szóhoz, de azért nem ugyan az

jó cikk, már én is szivesen vennék vmi nagyobbacska samsungot

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Hehe komoly. Tetszetős, csak nekem kicsi... Én egy 28'-os HansG-t néztem ki magamnak. Igaz az nem Samu , de egész jó áron van 90-100 körül mikor legutóbb néztem, és 28 col, full HD. Ez a moncsi mennyibe fájt? Ha olcsóbb lenne, akkor lehet mégis inkább ilyet vennék. Egyrészt a Samu miatt, másrészt meg mert olcsóbb :)

Btw a pixelhibát így nem fogod meglátni. Küdjélr rá RGB színeket, plusz fehér plusz feketét. Teljes képernyőn! Külön külön színenként.
Volt már olyan, hogy havernak pl a kék színben volt hiba, máshol nem, és észre se vette, csak egyik repülős film közben, amikor a kék égben volt egy üres pixel...

(#4) Dany007 válasza Dany007 (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Na megnéztem, már 57-ért lehet kapni : ) Lehet, hogy mégiscsak ő lesz a nyerő!

(#5) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

grat a cikkhez.

ez a pixel hiba keresés hogy volt? nem egyszínű képpel kell azt nézni?

Aurea mediocritas

(#6) vPhis válasza AXisBOLD (#5) üzenetére


vPhis
aktív tag

Igen, egyszínűvel kell, szvsz a legjobb a fehér :))

Jó cikk, nekem még 19"-nál nagyobb monitorom nem volt :( Ez tetszik, majd meglátjuk :)

(#7) jambiyya


jambiyya
őstag

Lehet dönteni, de elsőre olyan erő kell a megmozdításához, amit nem mertem bevállalni. :)
A súlypontja tényleg jó, de azért mozgatásra nyöszörög, láttam már jobban kigondolt/összerakott talprészt.
És nagyjából ennyi a negatívum. Nagyszerű TN-es darab. Ár/értékben én nem találtam jobbat.
Be lehet állítani, hogy bekapcs. után biz. idő után kapcsoljon ki. Erre akkor jöttem rá, amikor óránként kikapcsolt, és anyáztam ezerrel. :)

(#8) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ennek a kistesóját akartam beszerezni, de szemezek egy 32"-os TV-vel szintén ennyiért :D
Gratula a teszthez és használd egészséggel :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) Duree


Duree
veterán

Igazán jól sikerült bemutató lett

duree54

(#10) monguz82 válasza vPhis (#6) üzenetére


monguz82
tag

Inkább ezzel vagy az Everestben is találhatsz :))
Grat az íráshoz! :K

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#11) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Nekem a 931BF-en pl betöltő képernyőn vettem észre, hogy felül-jobbra van egy pixel ami feketén fehéret dob:DDD

Szép monitor, de érdekes az állíthatatlan talp...nekem még oldalra is elfordul, ha esetleg programoznék és hosszában több sort lássak+magasabbra lehet húzni a monitort(2243BW)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#12) AXisBOLD válasza vPhis (#6) üzenetére


AXisBOLD
addikt

19" fölött már gép is kell, ha pedig nem natívban tolod akkor a kép lesz rossz minőségű, torzulhat.

én is gondolkoztam egy nagyobb monitoron, de 1440x900-ban is jó minden és fölötte elfogyna a gépem is.

Aurea mediocritas

(#13) jambiyya válasza AXisBOLD (#12) üzenetére


jambiyya
őstag

Én is ezt gondoltam, de már nem.
Játszani lehet 1280*720-ban is (nem torzul, ráadásul a VGA-val is lehet alacsonyabb felbontást fullhd-re skálázni), és a meló fullhd-n, hát az nagyon jó, már amennyire jó lehet melózni. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) cizoe


cizoe
őstag

Nagyon korrekt monitor, és jó a cikk is. :R

mod: Viszont a fotóapparátod hordótorzítása valami óriási. ;] :))

AXisBOLD: Én ezzel szoktam keresni a pixeleket.

[ Szerkesztve ]

(#15) janos1988


janos1988
addikt

A hetteret el tudod juttatni hozzam valahogy? Baszott jo.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16) vPhis válasza monguz82 (#10) üzenetére


vPhis
aktív tag

Még Win7en is működik!!! VirualWinXP-vel :)
(#12) AXisBOLD
a vas megvan hozzá. q6600, 4gb csx, hd4850, stb, 3.2GHz-en nem lehet gond egy GTA4 minimumon

(#17) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Jó kis monitor, nem vitás, gondolom, bőségesen elférsz rajta!
De hozza-e a trinitronos Sony képminőségét? Mert sok (alsós) LCD sajnos közelébe sem ér egy-egy régi, de jó CRT-nek!
Persze, nekem ez már árban drága lenne...

[ Szerkesztve ]

(#18) vPhis válasza cizoe (#14) üzenetére


vPhis
aktív tag

Megnéztem, működhet.
Van ott egy jó idézet:
"I'm a retard. I was trying to use Windows Magnifier to enlarge the dead pixel area to look at it better. I had it open for like 5 seconds, then like 'wait a minute'..." — RainmakeR. :DD

(#19) AXisBOLD válasza jambiyya (#13) üzenetére


AXisBOLD
addikt

akkor ezt buktam. ez skálázás hogy megy?

vPhis: neked meg van hozzá :K. nekem nincs meg :N.

cizoe: köszi, megnézem.

Aurea mediocritas

(#20) MaciG válasza janos1988 (#15) üzenetére


MaciG
addikt

A háttér engem is érdekelne :D :R

BANZAII

(#21) Valty


Valty
aktív tag

Korrekt írás lett, grat. :R

Én is ilyen monitoron gondolkodtam, de a külsője valahogy nem nyerte meg a tetszésemet, inkább másik típus mellet döntöttem :)

(#22) vd1992


vd1992
tag

a fényképeződ nagyon torzít... köríves a tetejük jópár képen

(#23) jambiyya válasza AXisBOLD (#19) üzenetére


jambiyya
őstag

(#24) Solten


Solten
addikt

Olvastam a kicsikerol egy ipon-tesztet, ott is istenitik. "Beszt báj" :)

Saor Alba

(#25) AXisBOLD válasza jambiyya (#23) üzenetére


AXisBOLD
addikt

az nekem jó mert nekem is :DD.

ehem...köszi, hasznos kis dolog majd kipróbálom 12xx-ben, csak én nem vagyok híve a catalyst-nak, inkább driver only-t használok mindig.

Aurea mediocritas

(#26) twollah


twollah
nagyúr

Eleg karcsu felbontas az 1920x1080.
Nekem mar nem lenne eleg az 1920x1200 utan.

(#27) cizoe válasza twollah (#26) üzenetére


cizoe
őstag

Ezt hívják fullhd-nak... Én pl jónak tartom, hogy így túlnyújtás nélkül sincs fekete csík a wide filmek felett-alatt. Éppenhogy az 16:10 a csinált felbontás. Az a 120 pixel nem oszt nem szoroz.

[ Szerkesztve ]

(#28) aram01


aram01
nagyúr

nekem a 2443bw tetszik a legjobban de ez is fasza :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) blazsey2


blazsey2
senior tag

Gratulálok szép kis összefoglalót hoztál össze :R De azért lehet dönteni ha akarjuk csak sok értelmét nem látom [link]Ezek a zúgások meg Samsung betegségek de egyáltalán nem zavaró,ha valakit mégis zavar a dinamikus kontraszt bekapcsolásával megszüntethető.Kis hibái ellenére nagyon jó kis monitor.

PSN ID:blazseydr

(#30) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akkor sorban....

Tulipanti! A laikusnak igen, a szakértőnek nem! :U

No-kia! Csak a cikkben használtam, akkor jutott eszembe, én is LCD-nek hívom.

Dany007! Te nem tudod a monitor hátterét, mennyi szívás van mögötte...... Én is ha tehetném 26-7 colost vennék, tudod 100 rongyhoz mire hozzájutok per pill többet szopok mint az átlagember :((( . Mellesleg éppen elfér az asztalon és amikor először bekapcsoltam akkor nyugodtam meg, hogy nekem ez elég!
Ne nézzél már hülyének, tudom, hogy kell pixelhibát keresni, látsz egy képet és leírsz? Direkt LCD teszter (eizo), rakás színnel. Boltban mielőtt megvettem átnézték, mielőtt hazaértem volna vele átnéztem én + egy másik számtek bolt. Túl sok van mögötte, hogy megengedhessem a pixelhibát....Ha 57-ért lehet kapni az szép, valami jó hely lehet és kva olcsó!...
Boccs! :((

AXisBOLD! Eizo LCD teszter programmal, de az everestben is van! Natívban elég jól megy minden, meg is lepett, Crisys is megy simítás nélkül, játékos grafon.

jambiyya! :C

cizoe! Hallod sztem 5000 képen van túl, kb fél éve ilyen, már túl van kisebb javításokon, makroban viszont nagyon ott van ha van fény.

janos1988! - MaciG El hát, várjátok!

zolikaDB! Nem trinitron, valahogy más a kettő! Kb ahoz tudnám hasonlítani ezt és a trinitront mint egy játék alatt az élsimítás ON és OFF állapotot! A trinitronnal simább képe volt! Szinte megérintetted!

Valty! Nekem akkor kezdett tetszeni amikor nem lett ujjlenyomatos pakolás után! :D

Solten! Azzal én is taliztam, és beállítottam a színeket úgy, hát kb mint a vajkrém olyan lett a fehér, és kék beütése lett a képnek, maradtak 50%-on, de ha tudom majd bekalibrálom.

cizoe! Pontosan, ez majdnem 61 volt, kerek 61-ért volt 1920*1200-as, de csak D-subbal, mondom nem kell! Többet ér a képminőség és a több bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#31) Hunter2 válasza AXisBOLD (#5) üzenetére


Hunter2
addikt

a három alapszínnel (piros, kék, zöld) illetve a fekete és a fehér színnel kell megnézni. Erre legjobb a nokia monitor teszter (google haver megtalálja)

(#32) twollah válasza cizoe (#27) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem 1280x1024 utan igen is osztott es szorzott az a jo par pontosabban 56 pixel (ha a 1080-at nezzuk).

Nem akartam kiadni egy zsak penzt plusz 56 pixelert magassagban.

Inkabb kiadtam egy zsak penzt plusz 176 pixelert magassagban.
Es meg igy neha is szuk nekem a kijelzo magassaga.

(#33) Prof01


Prof01
veterán

Remek cikk! Köszi. :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#34) cselt válasza Tikakukac (#8) üzenetére


cselt
senior tag

Ennyiért milyen 32-es TV-t adnak?

(#35) lopezking2


lopezking2
csendes tag

Szerintem Samsung a legjobb a "megjelenítőkből"!
És ez a Samu jó fajta :)
Grat, grat! :C :R

Lopez^ / Az élet egy játék!.... Csak a szabályait tartsd be!

(#36) malwy


malwy
senior tag

A belinkelt tesztelő program az EIZO tesztelője. A következő képeken az általatok emlegetett színes képek jelennek meg.
A monitor kiváló, nekem is ilyen van, 62k-ért jutottam hozzá.
Ami meglepő, hogy 1920*1080 helyett: 800*600ban meglepően éles, továbbá 1280*720ban is
TN-hez képest szvsz király a látószög, bevilágítás meg azon a fényerőn amin én használom, nem látható (fekete háttéren sem).

(#37) AXisBOLD válasza Hunter2 (#31) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem vagyunk haverok vele :DDD

köszi

Aurea mediocritas

(#38) Cintula


Cintula
csendes tag

Hi all!

Köszi szépen a cikket! Csak azért örülök ennyire, mert végre kiderült hogy az a bemenet ellenőrzések nem tartanak örökké. Sajna én nem voltam ilyen türelmes, gép kikapcsolás után monitort főkapcsolóval nyomtam ki, mert azt hittem, egész éjjel így világítanak... Mérgelődtem rendesen, hogy mi a franc ez, miért kell nekem hátranyúlnom, hogy sötét legyen.

Kipróbáltam a monitort HDMI-HDMI kábellel is, de úgy a betűk nézhetetlenek voltak. Olyan, mint amikor a PC-s újságokban kinagyítják a négyszeres élsímítás ábráit. Bár nemtom, hogy ez a monitor hibája-e, vagy a VGA-é...

Amúgy ennyi pénzért nagyon rendben van a monitor, a 19" után egyből megszerettem a plusz képernyőfelületet.

Szal akkor lehet dönteni. Nekem túl masszívnak tűnt az állvány, nem akartam eltörni, így nyugtáztam, hogy biztos fix teljesen. Köszönöm az infókat!

(#39) Kolondrum válasza malwy (#36) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezt nem tudtam, nem volt szívem lebutítani!

Cintula! Valaki a csomagolásra volt kíváncsi ebbe segített a cikk. :R

(#40) Dany007 válasza Kolondrum (#30) üzenetére


Dany007
veterán

"Ne nézzél már hülyének, tudom, hogy kell pixelhibát keresni, látsz egy képet és leírsz? "

Nem néztelek hülyének nem félj :) Inkább segítő szándékkal írtam, ahogy utánam a többiek is.

Mivel csak annyit láttam / olvastam, hogy 'Pixel hibát keresel' címen ezt a képet linkelted be, ebből következtettem, hogy ezen a képen kerested a pixelhibákat... Ezért gondoltam, hogy leírok egy hatásosabb módszert :)

Nemtom mennyiért vetted, azért kérdeztem csak, mert megtetszett. Aztán eszembe jutott, hogy én is utána tudok nézni, és javítottam magamat.

Btw idő közben, egy PH!-s kolegától vettem egy Hanns G-t 75 ért. 28 colosat. Hát, nem egy Samsung az tény... De attól függetlenül meglepően jó Full HD képe van. És meglepően igényes a kidolgozása is.
Bizony a gépes hibába én is beleestem. Test Drive Unlimited már szaggat 1920x1200-ban (ez a max felbontás amit tud). Crysis-t még ki se próbáltam. De legfőképpen filmezéshez vettem. Arra pedig tökéletes, hogy Full HD filmeket nézzek :)

Szal erősen gondolkodtam a 24 colon én is. De már majd 3 éve 21colos CRT- van, és valami látványosabb növekedést akartam :) Ezért lett a 28 colos. Épp, hogy befér ugyan, de még pont jó :)

(#41) Kolondrum válasza Dany007 (#40) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez a kép a main screen, és ott figyel az eizo felirat lent. Hiába első LCD-m azért tájékozódtam vásárlás előtt, nem úgy mint a sok bornyú emberke szokta.

Most h emlegeted a TDU-t előkaparom de nincs meg, anno csont maxon ment 1024-be. :DD
Nyakam rá h FULL HD-ben is döcögne.

Tudod hány monitorom volt életem során? Meg tudom számolni egy kezemen, és a 21colt 2008 végén léptem át, szted....

(#42) Dany007 válasza Kolondrum (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Az csak jó, ha utána nézel rendesen.
Én is már hónapok óta tervezem ennek a megvételét...

Amúgy hülye voltam tegnap :D mert késő éjjel vettem csak észre, hogy olyan régen nem jáccottam már a gépen, hogy valami 168 as körüli NV driver volt fenn... Ráadásul húzva se volt... Full alapon minden...
Azért kezdtem csak utána nézni a dolgoknak, mert a Call of 4 is majd beszaggatott 1920x1200-ban... Mondom azért ezt mégse kéne... Akkor vettem észre a hiányosságokat...

Most szépen fut a 190.xx driver, legújabb rivával... 30%-ot húzva...
És a TDU 1920x1200-ban minden full 45-ös átlaggal megy :D Nem a legjobb, de még játszható.
Szal lépek is vissza... Most csekkoltam, azért jöttem ki h elmondjam mekkora marha voltam :D

(#43) Sada88 válasza twollah (#26) üzenetére


Sada88
aktív tag

nekem 2693am van ,de ez 16:10es szóval 1200 a vége :)
a 94es széria akkor már 16:9 1080 ?

én azé a színprofilokkal vesződtem egy ideig mire jó lett. a kékje nem volt alapba az igazi.

nekem előtte 17"-es xerox volt :D megvan most is csak néha nyüglödik elmegy a képe azt ezé jött a samu bár ez 80k alatt volt picivel :)

[ Szerkesztve ]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#44) scope2007


scope2007
addikt

jó kis monitor én is vettem egy ilyet :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#45) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Nagyon jó ez a monitor. Nem olyan csilivilli mint a többi, nem undorító fényes műanyag a karimája, jól össze van rakva, jó árban van, és jó képet ad. Ajánlom mindenkinek

(#46) WD40


WD40
aktív tag

Jó cikk, a közeljövőben erre szándékozom lecserélni a 206BW-t, így találtam rá az írásra. Ugye itt nem villódzik két fényes kék LED standby állapotban? Mert ahogy látom, csak a hátsó kapcsolóval lehet áramtalanítani.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#47) bsh


bsh
őstag

"Samsung 2494HS kívül-belül"
?

(#48) agemate


agemate
addikt

Hali,

ilyen monitort szeretnék venni, nagyon megtetszett a teszt alapján. A gyártó honlapján 10.000:1 dinamikus kontrasztarányt írnak, ez ötöde a legtöbb piacon lévő típusnak. Mit is takar pontosan a d.kontraszt? Sejtem-kapizsgálom, de még nem teljesen értem, rám férne egy felvilágosítás.
A kérdés: észrevehető-e egyáltalán a magas d.kontraszt hiánya?

(#49) agemate válasza agemate (#48) üzenetére


agemate
addikt

Megvan a 2494HS és háát, szép meg nagy meg minden, de fekete képernyőnél ki lehet szúrni a háttérvilágítás bevilágítását egy-két helyen. Az iPon és a Logout-os cikk szerint pedig csak nagyítóval lehetne őket keresni...
Pixelhiba viszont nincs.

(#50) Tutu7030 válasza blazsey2 (#29) üzenetére


Tutu7030
veterán

Engem nagyon tudna zavarni a zúgása. Az első plano tv-m ezért lett cserélve(a második meg szervizelve) :W :DDD Azóta "fülre" veszem a tv-ket. :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#51) Gabesz84


Gabesz84
őstag

ha hdmi-n kerul kep es hang is a monitorba, akkor a fejhallgato kimenet szol?

(#52) voyi


voyi
aktív tag

Üdv!

Egy ilyen típusú (mint a topic címében) monitorom van nekem is. Másnál is előfiordult már input lag bizonyos játékoknál? erre gondolok: [link] ?
Mindez a beviteli késés egérnél és billentyűzetnél is előfordul nálam.
Amiket próbáltam:
- másik egér,másik billentyűzet
- legújabb driver,régebbi driverek(videokari)
- processzor prioritása a feladatkezelőben normálra az aktuális játéknál
- vsync kikapcsolása

egyik se segített.
Amúgy csak néhány játéknál csinálja ezt, pl. cod mw3, battlefield 3.
Ilyen durván fél másodperces késéssel jön a kép a monitoromból. Ja és windows kezelőfelületén semmi reakciókésés nem jelentkezik,ott azonnal mozog az egér,a billentyűzetre is azonnal reagál.

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.