Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

Hoppácska, hoppácska. Megindult a Samu, mint az úthenger.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) coyote55


coyote55
őstag

Ennyi tudás alá megfelelő "vas" is kell...
Lehet, hogy bemutatkozik a Tegra?

Memento Mori!

(#3) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Asszem samu nem elkezdi hanem megvalósítja, amit a sonyericsson elkezdett (felőlem telefon...)

#2: szerintem elég itt is az omnia hd-ben dübörgő vas

Komolyan mondom a kép láttán először azt hittem a Fototrenden vagyok :DD

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#4) copin


copin
őstag

Három féle verzióban járt az FCC-nél az S8000. Ez lesz közöttük a csúcs gondolom.

(#5) rhen


rhen
senior tag

végre nem csak a megapixeleket növelik.

...bár az optika ahogy látom elég gyenge fényerővel rendelkezik. F6,3-18,9. főleg az utóbbi szám baromi nagy. kell majd fény (vagy magas iso) neki rendesen, ha ez ember el akarja kerülni az elmosódást.

(#6) Surfym@n válasza rhen (#5) üzenetére


Surfym@n
senior tag

majd jön a digit. képstabi avagy ISO-emelés a csillagos égig...

De ez megint egy újabb kérdést vet fel, hogy mi a jobb:

1. kevés fény -> iso-emelés -> felbontás csökkentése 3 MP-re (elfogadható minőség miatt)

vagy

2. 12MP-ből -> 3 MP-re történő vágás (megegyezik digitális zoom-mal) s ha szerencséd van akkor az ISO sem magas.

Szóval szép dolog ez az optikai zoomot mobilokba mozgalom, csakhogy a DSLR-ek világából kiindulva egy fix lencse fényerősebb és részletgazdagabb képet képes rajzolni, mint egy zoomobjektív.

Szerintem...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#7) sHe3p


sHe3p
csendes tag

sonyék megnézhetik magukat a 12megapixeles satioval .... csak 2 nap alatt 2 teljesen új 12megás samsung amik közül egyik biztosan hamarabb kijön mint az ericsson

(#8) Bibby


Bibby
addikt

De szép lenne ha lecövekeltek volna mondjuk 8 Mpixelnél, ami persze szintén sok csak nem ennyire. Ezzel a 12-vel tulajdonképpen beérték a kompaktokat, mi lesz ezután?
Ha felmennek 20 fölé idegzsábát kapok. :U

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#9) waterman_ válasza Bibby (#8) üzenetére


waterman_
aktív tag

valóban megállhatnának végre, mert iszonyat, hogy a mai kisgépek milyen retek zajos képeket készítenek. ellenben aki poszter méretben akar nyomtatni, az nem egy low-end géppel fog nekiállni a fényképezésnek. biztos sokkal olcsóbb nekik egy új ccd chipet gyártani, mint mondjuk egy gyorsabb optika szervót beépíteni.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#10) copin válasza Bibby (#8) üzenetére


copin
őstag

Az optikai zoom miatt felesleges a 12 mega. Persze ha nem lenne ekkora a felbontás, akkor nem lenne mire verniük a mellüket, pedig számomra ez lehetne a megapixel szám növelés értelmének vége. A B600 nem volt elég nagy siker, hogy kiadják az utódját. Remélem ez (vagy más optikai zoom-os gép) elég sikeres lesz és megjelenik alacsonyabb felbontáson, nyugaton is.

[ Szerkesztve ]

(#11) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

f6,3-f18?????????
a legócskább konzumer zoomok is f5,6-ot adnak a legrosszabb esetben is. rossz vicc ez, nem objektív, nemá!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Hessler


Hessler
csendes tag

Nah emmán nem semmi! :R

(#13) #43960832


#43960832
törölt tag

Ha megnézitek az F6.3 pontosan 3X-osa az F18.9-nek. Szerintem ez nem a fényerőt, hanem inkább a zoom átfogást akarja jelenteni, de a számok akkor sem stimmelnek. Valami galiba van itt. :F

(#14) AS


AS
félisten

De ha azt nézzük ez telo lesz akkor ez megint igen druva cucc lesz.
Kíváncsi vagyok hogy ez Symbi lesz e. De az nem lenne értelmes , hiszen akkor a HD Samsungnak nem lenne értelme.
Na majd 5. én kiderül. Vagy 15 én.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) Dare2Live válasza #43960832 (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pontosabban szvsz a gyujtótávot akarja jelölni....
Természesen nem kisfilmes méretben, nehogy hozzáértőn kívül bárki is azonnal értse.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) Ricardo


Ricardo
félisten

Erre kíváncsi leszek. Végre nem csak eszetlen megapixel növelés folyik.

(#17) #43960832 válasza Dare2Live (#15) üzenetére


#43960832
törölt tag

Pontosan, csak gondoltam talán a mobilarena olvasói közül nem sokan vannak tisztában a gyújtótáv fogalmával. :)

(#18) ROBOTER válasza Parci (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egy egyenlőségjelet nem hagytál ki véletlenül? ;)

(#19) hemaka válasza Parci (#11) üzenetére


hemaka
nagyúr

MIndegy az, parasztvakításnak úgyis a 12megapixelt küldik a harcba. Az emberek 80%-a azt sem tudja mi az a szöveg ott... :D

(#20) neptun78


neptun78
csendes tag

Ezzel elvágta a Sony Ericssont.
Ha úgy tetszik, végleg leradírozta a színről. Ugyanis ahogy látom, a SE nem igazán töri magát hogy a boltok polcain legyenek a most bemutatott gépek, ellenben a Samsung mostani meg a hónap végére, legkésőbb július elejére tuti kapható lesz.
A tegnapi SE gépek mikortól lesznek kaphatók? fél év múlva.
Ez működött akkor, amikor mindenki egy évben egyszer mutatott be új telefonokat.
De most, amikor a Samsung hetente jön elő új dolgokkal, a Nokia se tétlenkedik, akkor a SE nem engedheti meg azt a luxust, főleg a recesszió és a piaci pozíciója alapján, hogy fél évet várjon a piacra dobással.
Emlékezzünk csak, hogy mikor is mutatta be az Xperia-t? És mikortól kapható?
Viszont nem tudhatjuk mi van a raktáraiban- alamuszi nyuszi nagyot ugrik.

Jó stratégia, jól csinálja a Samu, a SE megérdemli a sorsát! Hiába az átállás M2-ről microSD-re.
Viszont a Samu sose lesz világelső, mert akkor nem tudna másolni senkit.

(#21) Binyi01 válasza neptun78 (#20) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Miért ne tudnának elsők lenni? Szerintem ha így folytatják, pont hogy elsők lesznek.
Amúgy meg kit másolnak? Épp a konkurencia másolja őket, mivel ált a Samu mindenkit megelőz mindenben...

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#22) RaveForce válasza neptun78 (#20) üzenetére


RaveForce
veterán

mert most mégis kit másol? az innovációban jóval mögötte kullogó nokáit? :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#23) Quasi_modo válasza RaveForce (#22) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Legalább a Nokiánál is kénytelenek lesznek lépni. Az meg nem is baj.

valami

(#24) kem


kem
addikt

Na megvan mit veszek majd az első fizumból londonországban:))

Köszi!

(#25) Dr.Anonymus válasza AS (#14) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

"Kíváncsi vagyok hogy ez Symbi lesz e. De az nem lenne értelmes , hiszen akkor a HD Samsungnak nem lenne értelme."
-viszont a zárt rendszernek sincs értelme
mert akkor a Pixon12-nek csinálna házon belül fölös konkurenciát...
marad a winmo, meg az android...
a winmo vásárlók tipikusan nem a gigapixelekre buknak... android meg sajnos - az eddigi aktivitást elnézve - nem valószínű...

komolyan várom a pénteket...
(afenne, nincs izgulós smiley... :DDD )

(#26) Robb202


Robb202
tag

Szvsz arra a HD rögzítésre baromi kíváncsi leszek.

De egy HD videokamerát nem fog elverni. Félek ez vakítás szagu.
Remélem a Nokia lép valamit. Kicsit zavar hogy nem a Nokia lépte ezt meg. Nem szeretem a Samut Ez van, kövezzetek meg. :D

(#27) fateless


fateless
veterán

A készülékhez adnak majd egy zseblámpát is, hogy az optikával szembe világítsanak, hogy bejusson valami fény. :DDD De tényleg, nem tudom, mekkora az érzékelő fizikai mérete, de akkora helyre 12M pixelnyi fényt kell érzékelni, szóval vagy ISO "kismillió" lesz az érzékenység és egy komplett mosógépet adnak a pixelek összemosásához, vagy kitaláltak valami csodamódszert, vagy a népbutítás megint győzedelmeskedik.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#28) Bibby válasza Robb202 (#26) üzenetére


Bibby
addikt

Itt a HD videó, rontani biztos nem fognak rajta.

Ελευθερια η θανατος

(#29) jooker82 válasza Robb202 (#26) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ja igen,mert a nokia n97 -e elfog verni egy 5 mp es digi gépet?? Hülyeségeket nem kéne irni.Jobb lesz mint bármely nokia videofelvétele ,mérföldkövekkel.Te vagy elvakulva a nokia fele...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#30) Enjoy


Enjoy
addikt

:Y DÚÚÚRVA :Y

Alig várom már a híreket ;)

► més que un club ◄

(#31) geri| válasza Robb202 (#26) üzenetére


geri|
aktív tag

A nokia ezt már rég bukta...én nem tudom mi van velük, de szerintem ez nem kicsit égő hanem nagyon. Az volt az első a mobilkészülékek listáján, most meg a Samsung vette át a dobogó1.helyét. A nokiát még az lg és se is veri, sőt lassan az apple-is.
Még negyven év múlva is az n95 babérjait akarják learatni? Annak a sok zs-nek legalább 10%-át K+F-re kellett volna költeni, nem az utolsóként kezdeni elgondolkozni, hogy "lehet kellene valami érintőkijelzős kütyü és nem csak az n95-öt bujtatni új kopogós szappandoboz műanyagba, növelgetve a memóriáját gigánként és kiadni n9x néven...Mibe forgatták vissza a profitot amit a világ első számú mobilcégeként realizáltak? Nem hinném, hogy minden csak osztalékra ment ki. Lehet itt avval burkolózni, hogy a nokia csak telókat gyárt, a samsung meg az apple meg mást is, de mivel ezek divíziónális vállalati szerkezetű óriásgyártók, a hűtőkből származó nyereség X százalékát nem fogják AM OLED kijelző fejlesztésre költeni tehát a semmivel sincs előrébb a samsung, sem az apple.
Be kellene ismerni a finneknek, hogy ez a hajó elúszott kispajtások...

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

(#32) geri|


geri|
aktív tag

azzal :B

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

(#33) Loretto


Loretto
veterán

Lenne hozzá egy hétig fullon üzemelő akku, minde más eltörpülne szvsz.

Soirée...

(#34) skajwa


skajwa
senior tag

Az SE a 12mpixeles Idou "makett" bemutatásával tulajdonképpen egy nagyon jó reklámot csinált a többi 12mpixeles mobilnak. Nem tudhatták hogy szinte majd mindenki előbb kiadja a sajátját mint ők.:D

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#35) peugeotmate válasza Loretto (#33) üzenetére


peugeotmate
őstag

Haggyá' már! Ez napelemmel fog menni! Ráadásul vízhűtés is lesz benne, nekem elhiheted... :C

meg

(#36) Parci válasza ROBOTER (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ki egyenlő mivel? ;)
(írják oda, h "mm", ha azt akarják, h a magamfajta bunkók is értsék :D)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) Loretto válasza peugeotmate (#35) üzenetére


Loretto
veterán

Vladimir egyszer kipróbálta - azt hiszem egy 3210-el - a wtaercoolingot, nem funny. :DDD

Soirée...

(#38) <NewL>


<NewL>
addikt

Na az en telefonomon sem lesz ekkora kamera,ezek szerint ez nem is nekem keszult. Engem egy szep letisztult minosegi hatlap jobban lazbahozna,mint ez a sok retesz,felirat meg a nyocvannyoc mp-es szam...

En inkabb maradok a gomboknal+egy kozepkategorias kisebb meretu fenykepezo parosnal.

De lehet bolonditani a nepet. Es azert mert a nokia nem ezt teszi eloterbe vagy lassabban reagal ezekre a marha mp csatakra akkor mar nem hoz semmi ujitast? :s

Ha bottal utnenek sem kellene ilyen hatlapos telefon,akarmilyen kepet is csinal.

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#39) karantÉN


karantÉN
aktív tag

szép kis kütyü :) kiváncsi vagyok mennyibe fog kerülni hazánkban , bár szerintem ezek a mai HD ULTRA QWERTY Csili vili telefonok nemfognak adig mükődni mint a 2001 es 3330 as nokiám ( jelenleg ezt használom , melóban nemsajnálom ha néha kiesik a zsebemből :)

OFF \ 400 pont ezzel a hsz el lett meg , bekerültem énis a fanatikusok közé jeeh :DD OFF \

6543210

(#40) Robb202 válasza Bibby (#28) üzenetére


Robb202
tag

Hűha, erről lemaradtam. Hát ez tényleg nem semmi. Beszarok.

DeA tesztben mintha meg-meg akadna egy kicsit a felvétel. Az viszont nem túl jó. Ettől függetlenül nagyon szép-

(#41) mark75 válasza Robb202 (#26) üzenetére


mark75
senior tag

:D

(#42) Csabulator


Csabulator
tag

Ezeket a nagy megapixeleket telefonba már nem nagyon tudom hova tenni. Miért? Kinek? Hova szánják ezt?

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#43) Depression


Depression
veterán

Ezek a 1x MP-eles kamerák minőségben már lassan felveszik a csatát a VGA kamerás kínai csodákkal.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#44) Taybore


Taybore
aktív tag

Ez biztos nem is telefon, hanem egy szimpla kompakt fényképezőgép :) A másik oldalán biztos csak egy kereső van, nincs SIM hely és ceruzaelemmel működik :D

(#45) legiaap válasza Csabulator (#42) üzenetére


legiaap
nagyúr

Miért digitális fényképezőgépben a 12 MP-t hova teszed?
Azt ki használnád?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#46) joey04 válasza legiaap (#45) üzenetére


joey04
titán

nem te mondtad hogy hülyeség fényképezőt telefonnal hasonlítani?
de akkor: milyen gépre gondoltál pontosan? Mert van olyan fényképezőgép amiben ki lehet használni a 12 megát, és általában olyanok veszik akik ki is használják. Ha a fos kompaktokra gondoltál, nem lehet ott sem kihasználni. És ott is felesleges, és ott is sokan mondják, hogy hülyeség.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) pikszel


pikszel
őstag

A vas rendben van, de hogy néz már ez ki? Már ami látszik belőle. Olyan bazári.
A hátlap kialakítása pedig tök olyan mint a Satio(Idou), csúszka nélkül.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#48) legiaap válasza joey04 (#46) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem is kell fényképezőkhöz hasonlítani.
Viszont ennyi erővel ha itt felesleges a 12 akkor a másik oldalon is véleményem szerint.
Azoknál a kompakt gépeknél is, amiknél ki lehet használni a 12 megát szerintem kis réteg az aki ki is használja ezt. Max akiknek a munkájukhoz kell. Lesifotósok, akik km-ről fotózzák a sztárokat... :DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#49) Csabulator válasza legiaap (#45) üzenetére


Csabulator
tag

Nem hiszem, 6 megapixellel is elégedett vagyok. Max képkivágásnál lenne előnyös.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#50) Bibby válasza pikszel (#47) üzenetére


Bibby
addikt

Ezen neked mi a bazári? A samsung NV gépeire hajaz a hátlap, amik elég szép kompaktok. :K

Ελευθερια η θανατος

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.