Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Whaskes


Whaskes
senior tag

no jöhetnek a helyesírási és egyéb hasonló dolgok :))

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#2) Vladi válasza Whaskes (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Helyesírást ráhagyom a magyar szakosokra.

Jó ki írás. Lesz. Egyszer. Remélem. :U

0. Telepítés. Hmm.. nekem apt-get-re command not foundot mond. :DDD

1. sudo nano /etc/samba/smb.conf
Nano? Vagy gedit, vagy más 1-2 más dolog.

2. Hol is állítjuk be? Kiszolgáló gépen? Kliens gépen? Melyiken mit?

3. Hogy is van azzal a jelszóval?

4.
"Miután megtudtuk a kívánt információkat akár be is mountolhatjuk, ami így fog kinézni:

smbmount \\\WHASKES-DESKTOP\\megosztas /media/samba/
"

Most mi van? Ha már ubuntu akkor ne sajnáljuk már azt a sudót!
fstabbal meg semmi sem történik?

5.
ubi-ubi kapcsolathoz samba? No és hol a win?

Elég lett volna akkor kitenni, ha már teljesen készen van. Nem kell az érdeklődőt félrevezetni félinformációval! :(

"Később még bővíteni fogom az írást még ezen megoldással."

Hajrá mert így kevés. :C

Hmm... hogy is szokták? :
No Offense :R

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) 7 válasza Vladi (#2) üzenetére


7
addikt

0. Irta, hogy Ubuntu... :)

(#4) Vladi válasza 7 (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

0. disztrófüggetlen írás? Cím? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) 7 válasza Vladi (#4) üzenetére


7
addikt

A config mindenhol ugyanaz, csak a telepites menete nem. De talan ki tudjak hasznalni az ezen a szinten configolo Linuxjuzerek, hogy abbol a sorbol mik a csomagok. Mas kerdes, hogy odairhatta volna, aptitude-os disztroknal el ez a parancs. :)

(#6) Whaskes válasza Vladi (#2) üzenetére


Whaskes
senior tag

1. sudo-t minek írkálni elé, ha rootként vagy bent? és minek írjak le 100 féle szerkesztőt, ha a nano-val is müxik?

2. érdemes mind a 2 gépen be kell állítani, ha azt akarod, hogy mind a kettő lássa a másik megosztását és tudja ide-oda húzni a cuccot.

3. majd utána nézek és bővítem vele. azt hiszem benne volt a leírásba.

4. mit akarsz? mi történjen az fstabal? még mindig rootként vagy bent, minek a sudo?

5. lassacskán megcsiholom a wines megosztást is.

mi ebben a félrevezetés?

[ Szerkesztve ]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#7) lorcsi


lorcsi
veterán

elkéstél vele, ma vizsgáztam (ebből is) :O :(

a karketer kódolás UTF-8- legyen
ez miért jó?

az első screenshot nagyon elmosott

[ Szerkesztve ]

(#8) Whaskes


Whaskes
senior tag

még hozzátenném, hogy otthoni kis megosztáshoz 100%-osan használható. mondok egy példát. ha van egy kocsmája az embernek és van egy laptopja, na meg wifije, aztán, ha nagyon kellene egy zene a benti gépről, csak bemountolja az adott gép meghajtóját, aztán mehete a másolás! :DDD többször hangulatot mentett ez a dolog :)

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#9) Whaskes válasza lorcsi (#7) üzenetére


Whaskes
senior tag

arra jó, hogy az ékezetes karktereket kiírja normálisan, mert ha nem írod be, akkor nem jól jeleníti meg és másolásnál gondokat okoz sajnos.

[ Szerkesztve ]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#10) Vladi válasza Whaskes (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

1. rootként vagy benn, de hol? A root ubuntuban - már ha ragaszkodsz az ubuntuhoz - alapból le van tiltva. Persze visszaállíthatod, de egyáltanlán nem javasolt! (Ez megint tipikusan az "okosabb vagyok mint a disztró készítői" esete.) Ha meg terminálban akarsz root shellt:
sudo su -
De rootként grafikus felületen sose lépj be!
Illik megemlíteni, hogy van más szerkesztő is. Nem mindenki szereti a nanot...

2. Ok, ezt az írásban is jelezd.

3. Ok. De tényleg ráértél volna kitenni amikor készen van.

4. Ha állandóra akarod felcsatolni: fstab. Még mindíg nem vagy benn rootként. (Lásd: 1.)

6. sambát elsősorban win és lin közötti adatátvitelhez találták ki.
nfs ;)

Félrevezetés: lásd fenn + félkész állapotban van

Tényleg csak segíteni akarok, de ha nem tartasz rá igényt...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) Vladi válasza Whaskes (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Naja, jelszó nélkül... majd én is benézek a megosztásodba és törölgetek kicsit... ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) Whaskes válasza Vladi (#11) üzenetére


Whaskes
senior tag

és hogyan nézel bele? :F
megértem, hogy az ember szereti a biztonságot, de nem hiszem, hogy egy otthoni kis megosztásnál 6 gépnél, amit amiből 3 windowsos, és a cégnél használják az autószerelők, meg az irodista, a maradék 3at meg te használod, bárki bele akarna pofátlankodni.

félreértettél, nagyon köszönöm az építő jellegű kritikát. jelszót is belerakom, holnap szerintem megcsinálom a wines megosztást is. egész napom szabad. szóval nyugalom van:):R

[ Szerkesztve ]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#13) Vladi válasza Whaskes (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen sehogy, mert nem akarok. De a jelszó dolgot nem véletlenül tették bele a készítők. Ezzel véded meg az adatidat illetéktelen személyektől.
Ezt mindenképpen hangsúlyozd ki az írásban. Mármint, hogy jelszót tessék használni már ha lehet.

Nameg: nem vagy benn rootként. Ezt is tessék elfelejteni. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) Whaskes válasza Vladi (#13) üzenetére


Whaskes
senior tag

"Természetesen sehogy, mert nem akarok."

gyere ecsém, whaskes.homedns.org :D ha majd erre jársz iszunk egy sört?:K

[ Szerkesztve ]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#15) _Petya_


_Petya_
őstag

Hello!

Két linux között miért Samba?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#16) Whaskes válasza _Petya_ (#15) üzenetére


Whaskes
senior tag

meméne? :DDD itt van a windowsis! :DD

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#17) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nah, így már egészen jó. :))

Csak egy két apróság van hátra:
/-en kívül ne osszuk meg: /bin /boot /dev ... nem sorolom. Amit megoszthatunk:
/home/user/valamikönyvtár
vagy helyi fájlrendszer:
/mnt/felcsatoltpartíció

Csatoláshoz még jöhet magyarázat. Nameg az fstabot még mindíg hiányolom. :U (user mount)

Amúgy jó. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) Whaskes válasza Vladi (#17) üzenetére


Whaskes
senior tag

az fstabbal nem nagyon akarok szórakozni, ha esetleg ki van kapcsolva a servergép akkor neki áll keresni és az akár 1-2 percig vagy esetleg tovább is eltarthat. az pedig nem valami jó.... majd kipróbálom, hogy fstaba berakni és kivan kapcsolva meddig keresi.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#19) Vladi válasza Whaskes (#18) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

noauto opciót megadod. Akkor nem csatolja fel. Illetve a user fel/lecsatolgathatja kedve szerint. ;)

pl:

//ip.cim.valami/könyvtár /mnt/samba/ smbfs rw,noauto,users,userid=userneve,passwd=jelszó,uid=500,gid=500 0 0

eztán 2 skript a fel és lecsatoláshoz. Asztali parancsikon. :DDD

Jah még valami: /mnt/valami inkább javasolt. A /media-ba a rendszer rakosgatja az eltávolítható köteteket. ;)

Ezmilyen:
"Copyright © Csillag Péter (2007)
Minden jog fenntartva"

A vályog is? :DDD

Az én kiegészítéseim pedig CC 2.5 hu. Úgyhogy a származékos műveknek is követni kell ezt. :DD :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20) Whaskes válasza Vladi (#19) üzenetére


Whaskes
senior tag

tudom, de én még kicsi kezdő koromban megszoktam, hogy a médiába mountolok. ok, majd holnap beledobom az fstabot.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#21) Vladi válasza Whaskes (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Engem meg fedora nagyon gyorsan leszokatott róla. :))

Jah még valami. Ha benne az fstabban akkor:
mount /ip.cim/könyvtár
vagy
mount /mnt/samba
parancsra felcsatolja. Umounttal értelemszerüen le. Ez kerülhet az említett skriptekbe. Ígyen már egészen okosságos. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) Whaskes


Whaskes
senior tag

asszem az fstab kicsit késni fog, ha este nem lesz sörözés akkor ma megcsinálom, vagy holnap.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#23) 7 válasza Vladi (#19) üzenetére


7
addikt

Hm, ez a noauto eddig eszembe sem jutott, pedig jol jon. :)

(#24) sapka12


sapka12
csendes tag

Bocs, de teljesen alap ubuntu felhasználó vagyok, és az a problémám, hogy mikor a fenti leírást próbáltam, akkor az /etc/samba/smb.conf -ot nem tudtam menteni ("nem sikerült a mentés"). Hogyan tudom menteni?
Előre is kösz a válaszért!

(#25) sh4d0w válasza sapka12 (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezért írta a sudo-t a nano elé a leírásban.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) Vladi válasza sh4d0w (#25) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Valamint ezért írattam ode vele. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Hülye kérdés, de jelszó meg usernév nélkül nem lehet tallózni?

elvileg a security = share opcióval jó ez, de akkor meg közli, hogy az erőforrás nem elérhető és a neten sem találtam rá semmit sem, pls help :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

hali.

nem szeretnél írni vagy mesélni legalább arról,hogy ez visszafelé miként működik? winfos szerveren szeretnék tartományba léptetni ubuntu linux+samba kombót. bárkinek van ötlete vagy tapasztalata..ossza meg velünk:)

(#29) Vladi válasza atm*RefeeZ (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Vaskéz kolléga ebben az inkarnációjában már semmit nem fog írni. :U
Kérdezd meg egy linuxos topikban. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30) atm*RefeeZ válasza Vladi (#29) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

jajj,most nézem csak.. :DDD átkérdezek másikba akkor, köszke:)

(#31) gyga


gyga
senior tag

kellene egy kis segítség.
Ubuntu alatt akarok file servert csinálni adott 5 mappa megosztva és van 5 felhasználó.
1.mappa 1. felhasználó írhatja /olvashatja 2.mappa 2. felhasználó írhat/olvashat így tovább.
De ugyanakkor arra is szükség volna hogy 1.felhasználó belelásson és másolhasson a 2. felhasználó mappájából és fordítva de nem írhat/törölhet. Ezt hogy tudom kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#32) tcsaba007


tcsaba007
tag

Sziasztok!
Debianra csináltam egy samba megosztást. A mellette lévő dózer alól 30k-val tudok letölteni róla....
Hol keressem a hibát?

(#33) tusi_


tusi_
addikt

Halli

az lenne a kerdesem, hogy meglehet-e oldani azt, hogy egy domainban levo geppel hozzaferjek egy munkacsoportban levo eszkozhoz?

Van 2 ceges laptopom, mind2 domainban, de szeretnem elerni az itthoni megosztasomat, megpedig ugy, hogy letoltes nelkul tudjam nezni a filmeket rola.
Vmi extra program, trükk vmi ilyesmi erdekelne. Nem szivesen vennek egy laptopot, tok folosleges lenne, amikor van egy kozepes, meg egy "csucs" laptop itthon.

köszi

eat, sleep, play, replay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.