Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sagit


sagit
addikt

Hangzás sokkal jobb lett. Szebben szóló melyek, magasak. Tudom hogy a cucc ettől még kínai marad viszont most egy darabig még kihúznom vele.
Maradt annyi kábelem hogy a frontot 2 vezetékkel tudtam bekötni

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#2) creation válasza sagit (#1) üzenetére


creation
senior tag

Maxirespect :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#3) dontdoit


dontdoit
tag

Az a baj hogy a SAL-nál egy 25 éves videoton 2050 is sokkal jobban szól, szerintem kár ebbe ennyi energiát ölni :) De azért szép munka

Nem beszélgetni akarok. Üzletelni. Mennyi? Annyi! Telefonszám? Mikor, hol? És kész is az üzlet.

(#4) sagit válasza dontdoit (#3) üzenetére


sagit
addikt

Ebben kb egyet értünk de ezek voltak, nem videotonok xD

1 évig megmaradnak kb, utána veszek valami rendes szettet.
Új bútorok, új erősítő, új projektor... Nem volt szívem gyári állapotban hagyni őket a nappaliban. Magukhoz képest nagyon sokat dobott rajta az átalakítás kinezetben és hangzásban is.

creation: :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#5) creation válasza sagit (#4) üzenetére


creation
senior tag

Nekem lesz egy pár a fent említett Videoton DC2050E típusból eladóm :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) 8th válasza dontdoit (#3) üzenetére


8th
addikt

Azért az sem egy nagy minőség valljuk be. :D

(#7) creation válasza 8th (#6) üzenetére


creation
senior tag

Ne rontsd itt az üzletem na :DDD ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#8) lezso6 válasza 8th (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem van DC3010 (édesapám az első tulaj), kb annyit tud, hogy nagyot szól. A magas pl olyan, mintha zsírpapírra homokot szórnál. A többit nem részletezném, volt már cserélve a mély pereme (fogta magát és elporladt), de valszeg a hangváltót meg a potikat (közép hangereje) se ártana, mert nagy kontakt. Az erősítőről nem is beszélve (6383S), a balance meghalt, dinamika elfogyott, úgyhogy a rendszer rosszabb, mint valaha. :DDD ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nekem ugyanilyen szettem volt. Csodásan szólt, több ajánlatot is kaptam ismerősöktől akik hallották működés közben, mikor megtudták, hogy eladók lesznek. :)
Lehet már módosított volt, használtan vettem.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#10) sagit válasza futo001 (#9) üzenetére


sagit
addikt

Nekem is jelezték hogy ha eladom stipp-stopp, viszont most nem tudok mellé rakni 200k-t

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11) 8th válasza lezso6 (#8) üzenetére


8th
addikt

Na hallod és egy szebb állapotú DC 3010-ért mi pénzeket elkérnek még ma is, annyiért már hangfalat is kapni. Ez a már betegesnek mondható Videoton/Orion imádat az emberekben szerintem onnan ered(het), hogy emlékeznek rá gyerek korukból, hogy a faternak/bratyónak a rádióerősítőjéről mekkorát szóltak a hangfalai és milyen nagy királyság volt ez az akkoriban. Tényleg az volt de miért? Mert nem volt más maximum a Tesla hangfalak. Különben is a "lengyel piacon" vett, haverok által átmásolgatott meg az un. kazettás kívánságműsorból (emlékszik még erre valaki?) felvett kazettáknak aztán nem tökmindegy volt? Örültünk neki mint majom a farkának. A Videoton/Orion hangcuccok sosem voltak igazából jók csak nem nagyon volt összehasonlítási alapunk. Ma már szerencsére van. Persze hazudhat magának az ember, hogy de az én Orionom ha megküldöm na az aztán fú meg háá... de minek. Ezeket is csak a nosztalgia tartja még életben. Emlékszem a nyugatinál a Skála mellett volt egy lemezbolt oda járkáltunk kazettákat venni az összespórolt zsebpénzünkből. Ott hallottam életemben először nyugati hangcuccot. Bose hangfalak Yamaha erősítő. Berakott az eladó srác egy Edda kazettát és kijött a szemünk mint a csigának. Otthon "kicsit" szarabbul szólt ugyanaz az addig istenkirálynak hitt vidi cuccal. :P

Ezzel a most tuti sok embernek belemásztam a lelki világába. :DDD

(#12) lezso6 válasza 8th (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Állítólag a Videoton Preludium jóféle, mert egy nyugati cucc másolata. Amúgy tényleg nem a legjobbak, de azért egy bögreszettől nagy ugrás. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) schogo


schogo
újonc

szia! én még tök új vagyok itt, de nekem is pont ilyen hangfalam van, a nagyobbik front, egy pár. szeretném én is feltuningolni, pont ezért találtam rá erre az oldalra nagy örömömre. az érdekelne, milyen keresztváltó kell bele, ezt lehet-e vásárolni, vagy úgy kell összeépíteni alkatrészekből. nagyon megköszönném, ha elárulnád...

(#14) Csabika1109


Csabika1109
csendes tag

hangváltót én modositotam nekem ez vált be :) más aki több közepet akar az 47uf cserélje le 22 re és akki élesebb magast az meg 330j- 4.7uf-re kérdésetek van facebookon keresetek szilveszter csaba tóth néven

(#15) Csabika1109


Csabika1109
csendes tag

(#16) Kriszpi


Kriszpi
csendes tag

Sziasztok.Csak azért írok mert olvastam sok embernek van baja a sal-al. Hozzám került egy sal silversound hangfaszett.Nem a legszebb állapotban.Még nem volt ilyenem hát kipróbálom,de sehogy sem illett a szobába,plusz csúnyán is szólt.Gondoltam felújítom olyanra amilyennek én akarom egy darabig úgy is meg lesz vagy megunom.A lényeg elkezdtem utána olvasgatni a felújításnak.Kezdtem a fólia keresgélésnek mi mennyi hogyan,stb.Arra jöttem rá hogy nem fóliázom mert úgy is elrontom ,úgysem lesz jó,stb..Így arra jutottam hogy festem.A képek majd beszélnek helyem.Szerintem jól néz ki de mindenkinek van saját ízlése nincs két egyforma ember,de a lényeg így megy a szobához.
A hangzásra visszatérve írtam hogy nem tetszik hát meg volt a bibi.Leégett hangváltó leégett hangszóró.
Mondom na uccu neki keressünk bele hangszórót.Hát nem találtam gyárit másik fajtát meg nem akartam befaragni.Nem maradt más mint újra tekercselni.Kerestem egy hozzáértő embert , céget aki ezzel foglalkozik,megtaláltam.A lényeg a lényeg olcsón megcsinálták jól és gyorsan.
Rendeltem hozzá új magasokat hanváltókat és kábelt.
Az összeszerelésről nem csináltam képet csak a kész hangfalról.
Az új váltókkal,kábellel szebb és tisztább lett a hangzás.Nem bántam meg a felújítást.Már csak a két hátsó van hátra és kész.Bárki bármit mond nekem bedőn a sal.
A kicsikről is csinálok képet és rakok fel.
Köszönöm hogy megoszthattam veletek a véleményemet.

(#17) Kisszidi válasza Kriszpi (#16) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Nagyon szép lett, a fehér telitalálat az arany membránhoz.
Nekem is volt, szerettem, szép hangja volt. A nagy probléma a szériával, hogy nagy minőségi szórással készült, így voltak rettenetesen szóló darabok, míg más példányok kimondottan kellemesek voltak. Nekem szerencsém volt. Szintén mint feljebb, már akkor jelezték többen hogy kell nekik, mikor még eladó sem volt. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.