Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Hehe, jöhetnek a forradalmi design-t éltető hsz-ek :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) Jimmy66 válasza Syl (#1) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Nekem tetszik! Olyan Samsungos... ;]

(#3) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Na jó, legyünk korrektek, egy szemből fotózott tabletnél azért kevés unalmasabb dolog van látvány szempontjából, márkafüggetlenül. :)

Nem a lényeg a fontos.

(#4) vicze válasza Syl (#1) üzenetére


vicze
félisten

A külsőnél, már csak a belső szebb. Ez úgy 200$ kéne legyen, csak éppen 400-ért fogják adni...

(#5) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Egyre több cuccba rakják bele a Moto G hardverét, szerintem jó választás napi. Ez arra emlékeztet, amikor Razr, Atrix 2 hardverét (Ti-Omap 4430) pakolták a Galaxy Tab-ba.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#6) fogtunder válasza ghiottone (#5) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt az SoC-t nagyon szerettem anno, ez hajtotta (szerintem) minden idők legjobb LG mobilját, a Prada 3.0-t is, néha még mindig visszasírom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#7) Syl válasza vicze (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Ugyanazt a hardvert legózzák már évek óta. Az első szériás 10.1 és 8.9 (ez utóbbi volt nekem is) voltak a Samsung igazi Tab gépei.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Kicsivel többért már Note 10.1-et lehet(ett) (nem tudom, hogy még árulják) venni és abban legalább ott az S-Pen.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) halkow


halkow
őstag

micsoda forradalmi tulajdonságok mi változott a soc-on kívül :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#10) Tippmix46 válasza Syl (#7) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Szerintem a legjobb a Tab2es volt, a Tab 1 és Tab3hoz képest, úgy látom a Tab4 se hoz újat, persze a Note 2014 edition mindent ver, de árban is:(

(#11) Syl válasza Tippmix46 (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

A Note evidens, hogy egy külön kategória. :K

Tab2-őt nem ismertem. Egy barátomnak volt Tab 10.1, amit eladott és vett Tab2 10.1-et. Szidta mint a bokrot. Elajándékozta(!) és vett iPad-et. :U

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Erről az jut eszembe, hogy amikor tegnap este vonatoztam Győrbe, és végigsétáltam a vonaton, akiknek a kezében telefont láttam, azoknak az embereknek a 75%-a Samsungot nyomkodott. Próbáltam kitalálni, hogy melyik Samu telefon milyen típus lehet, de igazából csak a Note-ot tudtam megkülönböztetni, a többi tök ugyan olyan volt...
Sajnos minden egyediség és stílusérzék kihalt az emberekből... :( :DDD

Minden szavam magánvélemény!

(#13) floatr válasza Syl (#11) üzenetére


floatr
veterán

Számomra az az egész samu tablet áradat fénypontja, amikor egy asus tablet mellé belőnek egy érezhetően gyengébb darabot ugyanabban az árban. Remélném h rájuk rohad, de marketinggel ezt is el fogják tudni adni.

(#14) Tippmix46 válasza Syl (#11) üzenetére


Tippmix46
senior tag

én azt mondom, hogy ha választani kellene 3 tablet közül (Tab1 10.1, Tab2 10.1 és Tab3 10.1), akkor nem kérdés, hogy ár/értékben a Tab2 10.1et érdemes venni....mert a Tab3 10.1 drágább, de nem hozott újdonságokat, amiért érdemesebb azt venni.

Ipad-et vehetett 10 colban 1,5szeres áron, naná hogy jobb....ez aztán nagy összehasonlítás....
Az ipad 10 colos ára a Note Tab árán megy, azzal hasonlítsa össze, ne egy Tab2vel!

(#15) tjb007 válasza Tippmix46 (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mennyibe kerül jelenleg újonnan a Tab 2 10.1, hogy olcsóbb a Tab 3 10.1-nél ?

(#16) NoMagix


NoMagix
addikt

Nagyon nem lepett meg a "formaterv"! ;]

(#17) roli543


roli543
őstag

Jaj, azok a gombok!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#18) tonerz


tonerz
aktív tag

Amikor függőlegesen megfogom, milyen praktikus helyen van az a gomb ;]

(#19) ghiottone válasza tonerz (#18) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Virtuális gomb tényleg jobb lett volna, na de kérem szépen, akkor az eredeti, utánozhatatlan és a Samsung kvintesszenciáját megtestesítő középső fizikai gombot feláldozták volna a funkcionalitás oltárán?

Pedig józan vagyok :DDD

Hoppá Őstag lettem - Éljen! :DD

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#20) M.A.Z.


M.A.Z.
aktív tag

Hol van az innováció? Akkor inkább frissítenék az Androidot a régebbieken... Már amelyiken lehet.

(#21) FATtila78


FATtila78
tag

Kérlek ne háborodjatok fel! Minőségi anyaghasználat, vékony káva, átgondoltan elhelyezett és hasznos fizikai gombok, kiváló felbontás, kijelző, és a 21. század legmodernebb, legszerethetőbb találmánya, a Touchwizz felület egy készülékben. Mindezt bagatel 90ezer Ft körüli összegért, gondoljatok bele, egy épkézláb notebook ennek a 3szorosáról indul árban. Meg ha lehetne is fogást találni a készüléken, akkor is hiánypótló, mert nem kínált eddig semmi hasonlót a Samsung.

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#22) vicze válasza FATtila78 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Vigyázz mert sokaknál elég hibásan működik a szarkazmus detektor. :P

(#23) Tippmix46 válasza tjb007 (#15) üzenetére


Tippmix46
senior tag

80 ezer Ft környéke, ha még kapható valahol...legutóbb 75.000-ért volt 2 év gyári Samsung garival akcióban az Euronicsban novemberben, mi akkor vettük.

Ipad-ok 10 colban bőven 100 ezer felett, Note tabok is 100 felett, szóval ha valaki nem akar 100-150 ezer Ft-ot kiadni egy 10 colos tabletra, annak best buy a Tab2es...és persze ne is azokhoz hasonlítsuk akkor, de mondom a célnak tökéletes...ja és Samsung Smart tv-vel gond nélkül kommunikál...

(#24) Syl válasza Tippmix46 (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

Nyilván nem az árcédulán keresztül nézte a dolgot. Én sem. Merthogy én is (nagy) iPad-re cseréltem a Tab-ot.

(#18) tonerz

Amikor az iPad-et vízszintesen megfogom, milyen praktikus helyen van az a gomb :U
És akkor a hangszóró elhelyezéséről még nem is beszéltünk! :(((

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) Tippmix46 válasza Syl (#24) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Tab2es nekem best buy, nem fogom hasonlítani a 1,5, 2X drágább készülékekhez, mert teljesen felesleges.
Ha valaki ki akar adni 130-150 ezret Tab-ra, netán 200-at, akkor vegyen olyat, de akkor az összehasonlítás akkor fair, ha egy Galaxy Note tablethoz, netán egy NOte Tab 2014 editionhoz hasonlítjuk....

Azért szerintem egy Galaxy Note 2014 edition van olyan, mint egy Ipad, sőt..

(#26) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Csak szerintem ferde a középső fizikai gomb? :F
Szerintem nem lesz rossz ha jó áron indul. :K

(#27) C$abi


C$abi
aktív tag

Ez kevés 2014-ben de már 2013-ban is az volt, de a sok gyökér úgyis megveszi.

(#28) Tippmix46 válasza C$abi (#27) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Nekem 2 év Samsung garival 75 ezerért a 10.1-es Tab2 tökéletes.

(#29) tjb007 válasza Tippmix46 (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Tab 2 minden csak nem best buy így 2014-ben (de már tavaly sem volt az). Jó, igazság szerint egyik Tab 3 szériás modell sem az, de ez már egy másik történet. Mondok én amúgy neked szívesen 100e forint alatti best buy 10 hüvelykes A brand (nehogy az legyen, hogy valami kínai noname-et mondok) modelleket.
Házon belül maradva a Tab 3 10.1 ára jelenleg 85e forint (2 év gyári garanciával), a Tab 2 10.1-hez meg 80-82e forint körüli áron lehet hozzájutni. Mi az, ami miatt jobban megéri a 2 éves Tab 2 10.1-et választani, amire már a Samsung is tojik magasról támogatási oldalról, mint a még egy éve sem piacon lévő, erősebb processzorral szerelt Tab 3 10.1-et, amire biztosan jönni fog még legalább egy KitKat ?

(#30) vicze válasza tjb007 (#29) üzenetére


vicze
félisten

Intel meg a SoC támogatás? :DDD
Azt hiszem ebben se véletlenül lett S400...

Amúgy saját magát szopatja jelenleg a tablet piacon a Samsung túl sok modellük van és nem tudják így az árkategóriákat értelmesen belőni így. :(

(#31) Syl válasza Tippmix46 (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem emlékszem, hogy a Note/iPad-et hasonlítottam volna a Tab sorozathoz :F
Sőt, én is azt írtam, hogy ezek külön kategóriák.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32) tjb007 válasza vicze (#30) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Texas Instruments támogatásánál mindenképpen jobb ;]
Az S400-ra meg más miatt esett a választásuk.

[ Szerkesztve ]

(#33) f(x)=exp(x) válasza tjb007 (#29) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Így van. Tesómnak ilyenje (Samsung Galaxy Tab 10.1) van. Már 4.0.4-el (bár nem emlékszem pontosan) is akadozott néhány alkalmazás telepítése után, de hogy frissítettem OTA-n még jobban akadozik, pedig tiszta telepítéssel csináltam (HR előtte és utána is). :W. Ha ez nem lenne elég szinte minden alkalmazás akadozik rajta, lassú, búggal teli. Nemrég újra kellett indítani mert akármit csinált a tesóm kiírta a "a tácsvíz leállt". Ezerszer jobb választási lehetőségek vannak ebben az árkategóriában. Erre még a KK se fog jönni. Hogyha a méret nem számít annyire akkor például az aláírásomban szereplő gép körberöhögi az általad említett "bestbuy" tabletet. Arról nem is beszélve hogy fél óra múlva vérbe van a szemem attól a felbontástól. :(((

(#34) vicze válasza tjb007 (#32) üzenetére


vicze
félisten

Olcsó és lesz LTE verzió? :) Így egy 150$-os Tab-ot tudnak 350-400-ért adni? :)

(#35) tjb007 válasza vicze (#34) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mintha a többiek nem ugyanígy/ugyanezt csinálnák :)

[ Szerkesztve ]

(#36) vicze válasza tjb007 (#35) üzenetére


vicze
félisten

Ennyire nem látom ezt, még az Asus is sokkal értelmesebb árakat ad meg, ott a drágább tényleg olyan HW-t is kap. De a Samsungnál elvetették a sulykot, gyakorlatilag évről évre gyengébb HW-t adnak ki változatlan áron, ez komolyan normális? A 2éves N10-em olcsóbb és gyorsabb mint ez...

Értem, hogy amíg a sok hülye megveszi addig rendben van, csak ekkora mocsok nagy lehúzás egyik másik gyártónál sincs. 1 értelmes tabletet nem mutatott be a Samsung a 7.7 óta, és egy kicsit kiakasztó, hogy így piacvezetők már ebben is...

(#37) tjb007 válasza vicze (#36) üzenetére


tjb007
nagyúr

Megy a szekér ? Megy, nagyon is.
Ennyi a lényeg, többire tojnak. Aki ismeri a piacot, az nem vesz alsó-középkategóriás Samsung tabletet, aki meg nem, az megveszi és elmondhatja, hogy milyen fasza tabletet vett.
Amúgy az ASUS-nak is vannak érdekes húzásai (pl. Padfone E).

(#38) vicze válasza tjb007 (#37) üzenetére


vicze
félisten

Jó de a Padphone legalább egyedi, arra kérhetnek felárat.
Bár való igaz a Samsungnál a gombok is egyediek, biztos az drágítja... ;]

(#39) tjb007 válasza vicze (#38) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kéhetnek, de nem ennyit. Az E önmagában semmire sem használható tablet kabátja nagyon nem ér közel nettó 60e forintot.

(#40) Tippmix46 válasza tjb007 (#29) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Én 75ért vettem 2 év garival, akkor 90-ért volt Tab3as....mivel csaknem ugyanaz a kettő (kicsit erősebb proci van a Tab3ban), ezért nem érte meg a 15 ezer Ft pluszt.
75 ezerért-ért írjál olyan modellt, ami 2 év garival, 10.1 collban veri a Samsung Galaxy Tab2es...köszi!

Nagyon kíváncsi vagyok.

(#41) tjb007 válasza Tippmix46 (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS MeMO Pad 10 (ME102A)
Szívesen írok még többet is, ha szeretnéd.

(#42) Tippmix46 válasza f(x)=exp(x) (#33) üzenetére


Tippmix46
senior tag

De ember, te egy 8,3as hasonlítasz egy 10.1eshez? A tiéd 10.1ben (ha kijött egyáltalán abban a méretben) mennyibe kerül?
8.1eseddel jössz? Bírom ezeket az embereket...meg aki az Ipad minivel jön...ki akar ilyen kis szarokat venni?

A tiéd egyáltalán van 10 col körül...ja nincs? akkor?
10.1es tabletet mondjatok 75 ezerért 2 év garival, ami veri a Samsung Galaxy Tab 2eseket....
És azt viszonyítsad már a 75 ezer Ft-oshoz....és akkor beszéljünk.

(#43) Tippmix46 válasza tjb007 (#41) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Te viccelsz? Ez neked jobb? Szerintem nem...más?

Az Asus Memo Padnak van olyan 10 colos tabletja, ami jó, de nem a ME102A!!! Ami jó az meg 100-120 ezer Ft....

azért egy valamit a sok fikázás közben jó lenne észrevennének a kedves fórumtársak...
Egyrész az ár....tudok lén is mondani sok jó tabletet, de azok 1,5-2x annyiba kerül, mint a 75ezres, tehát azok nem jöhetnek szóba az összehasonlításkor.
Másrészt, 10 colról beszélünk...ha nekem a 10 colos 75 ezer, és valaki ír nekem ilyen összeg körül 8 col környéki gépet azzal mit kezdjek??? nekem 10 colos kell, mert az tablet, a többi valami tabletnek csúfolt megnövekedett telefon.
Harmadrészt a garancia, 2 év gyári samsung gari...nem valami sufni boltos garinak csúfolt ígéret, hanem Samsung garancia. Azért ez nekem már bizonyított.

[ Szerkesztve ]

(#44) tjb007 válasza Tippmix46 (#43) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerintem te viccelsz ;]
Hogy a bánatba ne lenne már jobb egy RK3188 egy OMAP4430-nál ? Többek között......
Ha erre az lesz a válaszod, hogy nem, akkor felesleges is neked bármit írni.

(#45) Tippmix46 válasza tjb007 (#44) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Összességében nekem a Samsung a jobb a kettő közül (kinézet, hardver, szoftver, garancia stb.).
De hátha ajánlasz még mást...de remélem nincs harag:)
Ja, itt a prohardveren azért megkapta a Tab2es az ajánlott plecsnit, talán ők is értenek picit hozzá, ha én nem is....

Legközelebb veszek egy 150.000 Ft-ost és akkor majd az árába kötnek itt bele a népek:) Minden készülékbe bele lehet kötni....

[ Szerkesztve ]

(#46) tjb007 válasza Tippmix46 (#45) üzenetére


tjb007
nagyúr

Felesleges.

„Ja, itt a prohardveren azért megkapta a Tab2es az ajánlott plecsnit”

Valóban megkapta, csak épp két éve már ennek. Mások voltak a piaci viszonyok akkor is meg most is. Ha most újra elővennék így 2014-ben a tetszettet sem biztos, hogy megkapná.

[ Szerkesztve ]

(#47) Tippmix46 válasza tjb007 (#46) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Hát ez az.....2014ben mit kapsz 75 ezerért 10 colban...naná hogy vannak jobb dolgok most ebben a méretben, de azt keményen meg is kell fizetni...

(#48) f(x)=exp(x) válasza Tippmix46 (#42) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"Hogyha a méret nem számít annyire akkor "
Csak írtam, nem kell felkapni a vizet. :)

(#49) Tippmix46 válasza f(x)=exp(x) (#48) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Semmi gond....csak a 10 col alap kikötés volt a beszélgetésben.
Amúgy körbenéztem én is 2013 novemberben 10 colos tablettek terén, nekem ez volt a best buy....azaz nem a legjobb (naná), de ár èrtèkben a legjobb (egyik legjobb).
150 ezres brutál gépek 2xes áron naná jobbak...

(#50) vicze válasza Tippmix46 (#47) üzenetére


vicze
félisten

Just for fun

Aha... 2év garival Edigitalban (sufnibolt) ugyan úgy 75e. Cserébe 4magos 1,7Ghz-s proci, erősebb GPU-val, 16GB ROM-mal többet kapsz. Arról nem is beszélve, hogy a Tab2 4.1-en ragadt, de az Asus-nál megvan az esély, hogy 4.4-et kapjon.
Egyetlen dolog ami kevesebb, az a kiszállásos gari, cserébe egy sokkal jobb felhasználói élményt kapsz.
És erre kapod fel a vizet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.