Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Már a sajt is hiánycikk? Hát mi van itt?
Jó hogy nem a holdon akarják bányászni... bár a sok VGA bányászt elzavarhatnánk a holdra, hogy ott bányásszanak amit akarnak de a földön áramot nem kapnak :DDD

De komolyan a témához is szólva, ez tényleg gáz, egy vírus egy egész szállítmányozást "betámadott" és kampeca. Dolgoztam cégnél, eléggé "laza" volt a policy én ezt jeleztem is amikor odakerültem, de "jó az úgy"... azt egyik reggel bemegyek már kb. égett a ház mert kb minden hálózati gépet egy ilyen vírus evett meg... és elkezdte a hálózati backupot is letitkosítani (kb. az utolsó pillanatban lett utóbbi "lelőve"). A rendszergazdák 3 napig napi vendégek voltak, de a fotó archívumok egy része elveszett (ami később okozott gondot, hogy a nagy felbontású képek nem voltak már meg csak a 300x300 pixeles változataik.. ami ehh). Az eset után a változás a cégnél: frissebb kiadású de továbbra is lopott windows.. frissebb, lopott vírusirtó ... inkább nem kommenteltem ezt.. de nem keveset fizettek havonta a cégnek aki ezen rendszert biztosította feléjük (simán belefért volna az eredeti rendszer, főleg, hogy a cég biztosította a fizikai hardvereket is, ha új gépet kellett venni, ők intézték).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) KaitouP


KaitouP
veterán

És akkor magyarázd meg korán reggel 7 órakor, a már nyitás előtt az ajtóban tobzódó Bözsi néninek, hogy miért nincsen sajt. :DDD

Félelmetes egyébként, hogy ilyen is történhet a "cyberbűnözés" jegyében.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Te jó Isten mi van itt, se VGA, se sajt.... ÁÁáááááá... :DDD

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez sajnos gyakran megtortenik csak nem lesz belole hir. A kis cegeknek nem hogy nincs penzuk foallasu, jol kepzett “rendszergazdara”, de senki hasonlora. Max megbiznak egy kulsos szakit, akihez mar eleve tobb tucat ceg tartozik, eleve talan nem naprakesz es ot is csak tuzoltassal, bizzak meg. Vagy az egyik alkalmazott nyakaba varjak az IT feladatokat, persze fizettseg nelkul, akinek se tudasa, se kedve nincs hozza.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) nemlehet válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

én egyébként még feltétlen azt se mondanám, hogy nincs pénzük rá, csak nem fontos. Mert ugye amíg nincs baj addig nincs baj... A jó rendszergazda haszontalannak tűnik mert "soha nincs rá szükség"
Főleg egy műszakilag képzetlen manager általában beleesik abba a hibába, hogy mivel nem látja napi szinten dolgozni, nem tudja felmérni a risket levágandó költségként tekint az IT kiadásokra és eleve minden ezzel kapcsolatos dolog a prioritási lista alján van.
Itthon is előbb vesz ki a KKV vezetője magának pár millió hasznot minthogy ezt beforgassa egy jó IT szakemberbe.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#6) Kasya


Kasya
nagyúr

IT Cafe:
...üresek voltak a sajtpolcok...

Eredeti cikk:
“We can deliver less, but it does not lead to empty shelves in the store,” Bakker Logistek director Toon Verhoeven said.

Albert Heijn (mert hogy az ő nyilatkozatukból (is) született az eredeti cikk):
"Due to a technical malfunction, there is limited availability on the prepacked cheese".

Tehát csak az AH, és csak előrecsomagolt sajt, az is limitált mennyiségben.
Bözsi néni átballaghat pl. a Jumboba, Aldiba, vagy vesz kimértet.

[ Szerkesztve ]

(#7) Stimpy001 válasza Kasya (#6) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Nem csak az elore csomagolt, szerdan voltam az AH-ban es kongott az uressegtol a sajtpolc, friss is es az elorecsomagolt is, Milner, Beemster, Old Amsterdam, AH Zaanlander, az osszes marka kb.
Ilyet azert ritkan lat itt az ember :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#9) akaido


akaido
addikt

"Bakker"... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10) gabor7th


gabor7th
addikt

Ipar 4.0 egy olyan "apró" akadályba ütközik, hogy szét fogják hackelni. Vajon a hatákonyságnövelése ellensúlyozza-e az állandó támadások miatti kieséseket? Aligha.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) Tigerclaw válasza gabor7th (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az IoT-t es egyeb trendi AI, smart, robotizalas vonalait is lehet biztonsagosra kesziteni, pl. alapbol szigetkent uzemeltetni az Internettol, a ceg irodai Intranetjetol es persze a 3-4-5G-tol fizikailag levalasztva.

A problema az emberi lustasaggal kezdodik, meg azzal ha a vezetok olyan fancy feature-eket akarnak, hogy tavolrol belephessenek a kritikus rendszerekbe. Meg persze megy az agymosas, hogy egy smart factory csak 5G-vel kepzelheto el. Komoly helyekre en meg helyi WLAN-t sem engednek a gyartas kozelebe.

Nem is tudom elkepzelni, hogy hogy fordulhat elo, hogy Interneten keresztul meghackelnek mondjuk egy aramszoltaltato telemechanikai,vezerlestechnikai rendszeret. Ott valama alapbol el van rontva.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) #06658560 válasza akaido (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Na bakker!

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na most ki klikkelt rá a bigtits.pdf.exe-re a 2éve nem frissített "munkaállomás"on?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) MasterDeeJay

Mi lesz velünk ha majd farhát se lesz, vagy ünnepnapokon parizer sem? ;]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#15) k-adi válasza MasterDeeJay (#14) üzenetére


k-adi
nagyúr

olyan őrület lesz mint blekk frájdéjkor

(#16) bolvar válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


bolvar
senior tag

Előző melóhelyemen autóipari cégnél így volt fizikailag levolt választva a gyártási hálózat, és szerintem akinek kicsit is normális az it hozzáállása ezek alapok.
Az ilyen cégek elképzelésem szerint gyors növekedésből adódóan nem tudták lekövetni az it ehhez szükséges dolgait, aztán most nyekk volt. Majd ezután komolyabban veszik pirinéni gépét is, ne local adminként garázdálkodhasson :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#17) t72killer válasza k-adi (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) gabor7th válasza bolvar (#16) üzenetére


gabor7th
addikt

"és szerintem akinek kicsit is normális az it hozzáállása ezek alapok."

Ehhez képest mindetütt azt hirdetik, hogy az Ipar 4.0 kórszakában élőben követhetnek mindent a termeléssel kapcsolatban és 1000 kilóméterről is átállíthatják, ha úgy érzik arra van szükség a hatékonyság miatt.

De szerintem is ez zsákutca lesz a megoldhatatlan hacker probléma miatt.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#19) Tigerclaw válasza gabor7th (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Raadasul valami olyan igenyt probalnak megteremteni, ami nem csak veszelyes, de nem is letezik. Nem a Holdon, vagy a Szahara kozepen, Eszaki sarkon, a Marianna arok aljan vannak a gyarak es nem csak robotok dolgoznak ott, hogy szukseg legyen ilyen beavatkozasra. Azert csak ne kelljen kockaztatni a mukodest, mert a ceg vezetoje fel akar vagni a tobbi CEO elott, vagy az esti film alatt ra akar nezni a rendszerre, hogy jobbagyai hogy dolgoznak a harmadik muszakban.

Ha valamit vizsgalni kellene kormany szinten az pont az, hogy ne legyen egy kritikus gyar, kozmu, korhaz, stb. rendszere sem IoT-s, se 3G, 4G, 5G-s. Pontosabban lehet IoT, de csak helyi Intranet szinten, lehetoleg vezetekes halozaton.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) anulu válasza nemlehet (#5) üzenetére


anulu
félisten

úgy-úgy. annyit látnak, hogy az IT csak a kiadás oldalon szerepel a könyvelésben.

hozzátenném, hogy "képzetlen, de rendkívül magabiztos manager".

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) hx4u válasza t72killer (#13) üzenetére


hx4u
csendes tag

Ez most nem a bigtits.exe volt.
Állítólag ez.

https://nvd.nist.gov/vuln/detail/CVE-2021-26855

(#22) bolvar válasza gabor7th (#18) üzenetére


bolvar
senior tag

Hirdetni kell, hisz amúgy a marketing se lenne ott erre szükség van :D
Pont most jártam egy gyárban, putri it de még ott is elvan különítve a gyártósor :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#23) moleculez válasza #20749568 (#8) üzenetére


moleculez
veterán

Azért lónemzőszervnek is van vége :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.