Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) [CS]Blade2 válasza hallador (#50) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Asztaliban minden 100 prociból 82 intel és 18 amd.
Szerverben minden 100-ból 96 intel és 4 amd.
Mobil procinál minden 100-ból 85 intel és 15 amd.
------
Totál: 84 vs 16

Több összetevő van. Az intel nem tud annyit gyártani, hogy jusson elég a HP-nek, ASUS-nak, Dell-nek stb., ezért annyit ad el, amennyi van, ami kevesebbet jelent.
Az amd már eleve nem tud a bérgyártótól akkora volument berendelni, mint amennyit az intel gyárt. A bérgyártónak új gyárakat kellene felhúznia vagy pl. mobiltelefonokba szánt megrendeléseket nem vállalni.
Pl.:
Intel legyárt 84.000.000db-ot az amd pedig legyártat 16.000.000-t. Nem csak nem rendelnek tőlük 50.000.000-t, hanem ezt nem is tudnák határidőre vállalni, a bárgyártójuk nem tudná vállalni, legalább is értelmes határidőre nem.
Az emberek sem akarnának ennyit venni, szóval igény sincs rá, ugyanakkor nincs is, míg a másikból meg van, így azt veszik, de már abból sincs.

Gyakorlatilag amennyit az Intel jelenleg le tud gyártani és amennyit az AMD le tud gyártatni, az mind elfogy. Ez pedig jelen körülmények között mind a kettőnek jó.

(#52) Reggie0 válasza [CS]Blade2 (#51) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nem igazan. Ne a hasznalatban levo processzorok statisztikajat nezd, hanem az eladasi statisztikakat, ott alkalmankent meg is elozte az AMD az intelt. A jelenlegi gyartasra semmilyen befolyasa sincs annak, hogy az lemult 4 evnyi eladasbol mennyi uzemel, csak azt, hogy eppen most mennyit vesznek.

[ Szerkesztve ]

(#53) Chaser válasza Reggie0 (#52) üzenetére


Chaser
titán

others alatt nem tudom mit ért, de konzolokba is amd szállít cpu-t és persze a vga-t is egyben, és az sem 1-2db, mostaniakon még nagy pénzük nincs, de következő genen lesz
illetve gp bundle is egyre gyakoribb amd cuccoknál, intelnél még nem láttam, ilyen árú összekapcsolást azért senki nem bán vásárlói oldalról

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54) Reggie0 válasza Chaser (#53) üzenetére


Reggie0
félisten

Ott van kis betusen a felsorolas, kulon Others AMD es Others Intel. Ezek user proci eladasok, szerver+konzol es egyeb ipari/nagy volumen nincs benne.

Igazabol AMD-nel a chipletes gyartas miatt a gyartok fele megjeleno igenyek is masok. Egy EPYC-hez tobb chipet kell gyartani, mint egy alap ryzenhez, azaz a szerverproci tobbszoros beszallitoi igenyt jelent.

[ Szerkesztve ]

(#55) Chaser válasza Reggie0 (#54) üzenetére


Chaser
titán

naazé' :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) hallador válasza Reggie0 (#52) üzenetére


hallador
addikt

Csak ezzel az a baj, hogy ez mind PC processzor, a PC pedig olyan, hogy ha jön egy újabb termék, akkor lecserélem aztán ennyi. Átlagban ezek a gépek 1 - 2 éven belül cserélődnek. Amiben itt lehetne sokat kaszálni ott nincs ott az AMD. Az, hogy most éppen mennyit ad el senkit nem érdekel, mert az elmúlt 25 évben az AMD libikókázott, elvesztette a pc gyártók, és befektetők bizalmát. Tehát DE pontosan ez számít mit mutat az elmúlt 4 - 5 év mint az, hogy mi van most. Ez jelenleg egy komoly gyártó fejében az van, hogy az AMD-nek megint van egy gazdasági, és technológiai fellángolása, és kb ennyi. Hiába a x86 - 64, hiába az első processzorba integrált memória vezérlő (Ami amúgy nem az AMD, hanem egy DEC fejlesztés nyomán került az AMD-hez). Ha nem tolnak a fejlesztésbe elegendő összeget kitartóan.

Az AMD egyféle képen tud ezen a piacon erőseb lenni, ha megjelenik az üzleti szegmensben, nem csak azért mert 3 - 5 évre AMD processzorokat lehetne használni nagyvállalatoknál, hanem azért is mert ezzel megágyazhatna egy hosszabb távú megbízhatóbb ügyfélkörnek, és nem azt kellene bizonygatni, hogy pisitikék most éppen több processzort vettek.

Szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#57) Reggie0 válasza hallador (#56) üzenetére


Reggie0
félisten

Ebben egyetertunk, a gyarto nem csak procit valaszt, hanem platformot is, ami nem egy procirol szol. En csak a chipgyartasi kapacitas menten pedzegettem.

[ Szerkesztve ]

(#58) Chaser válasza hallador (#56) üzenetére


Chaser
titán

a metekból kifelejted az intel féle csodálatos sebezhetőségeket, van egy tippem, azért nem mindenkiben növelte ez a bizalmat ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59) hallador válasza Chaser (#58) üzenetére


hallador
addikt

Ha majd megjelennek tömegével az EPYC meg a Zen processzorok a nagyvállalatoknál, akkor beszéljünk erről. Addig csak matek marad az az elmélet.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#60) Chaser válasza hallador (#59) üzenetére


Chaser
titán

erre mondják, ami késik nem múlik
server fronton lassú víz partot mos, ahogy látom amd már nem rohan sehova
ekkora sz@ros kis cégtől mint az amd, 1% piaci részesedés elnyerése is durva, és nem 1%-ról beszélünk
intel sem tud végtelenségig a gusztustalanul összetákolt pénzmagjával megoldani mindent
de biztos nagyon sokan vannak, akik önként és dalolva intel termékekbe helyezik a bizalmukat, mert különösen jó ha egy cpu sebezhető :K sőt, értéknövelő tényező ugye, főleg vállalati szegmensben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) hallador válasza Chaser (#60) üzenetére


hallador
addikt

Ez ki fog derülni hamarosan. Az, hogy mit írunk ide teljesen felesleges szócséplés innentől kezdve. Én azt mondom győzzön a jobbik.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#62) Chaser válasza hallador (#61) üzenetére


Chaser
titán

én is azt mondom győzzön a jobbik, és ne az aki nagyobb kenőpénzeket ad :K ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) hallador válasza Chaser (#62) üzenetére


hallador
addikt

Neked adtak kenőpénzt vagy mi?, nem értem. Ja volt ilyen kaptak büntit ennyi.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#64) Chaser válasza hallador (#63) üzenetére


Chaser
titán

igen, tisztességes üzleti magatartás mintapéldája ők, és értelmes vezetők ilyen cégtől vásárolnak önszántukból, ahol még a termékről is kiderül x idő után, h egyébként átb@szták vele őket nem kicsit, hanem nagyon, ne mondd már h vállalati szegmensben ezen mosolyognak, mert user szinten még rá lehet mondani - amit sokan csinálnak a hozzád hasonlók -, hogy dejaj', hát nem a pistike házi poreszét akarják ellopni, azt lehet nem is...
lol ( :
mondom, végtelenségig nem elég az ő pénzmagjuk sem
nekem egyébként édes mindegy, se több se kevesebb pénzem nem lesz akárkié is lesz a server busness 1-2 év múlva :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) hallador válasza Chaser (#64) üzenetére


hallador
addikt

Aztán akkor miért csépled a semmire a szót? Nem azért csak kérdezem, szerinted a nagyvállalatok téged kérdeznek meg vagy mi?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#66) Chaser válasza hallador (#65) üzenetére


Chaser
titán

talán mert van véleményem? engedélyt ne kérjek esetleg tőled? mielőtt félreértenéd, nem kérek ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) Reggie0 válasza Chaser (#64) üzenetére


Reggie0
félisten

Kapaszkodj meg, mindegyik nagy multi ceg ilyen. Amelyik nem, az lehetoseg hianyaban nem csinalja, mert pl. tul kicsi vagy nem erdekes senkinek esetleg nem bukik le.

[ Szerkesztve ]

(#68) hallador válasza Chaser (#66) üzenetére


hallador
addikt

Ja hát én a tényeket írtam le, Te meg valamit, ami nincs még. Hát ez olyan mint a Terminator filmek. Elvileg lehetett volna skynet, még lehet, hogy lesz is, csak még nincs. Bocs, ha a tények összezavarják a tisztánlátásod :(

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#69) Chaser válasza Reggie0 (#67) üzenetére


Chaser
titán

kapaszkodj meg, valahogy sejtem
de emelett sok egyéb tény is van már, nem kell előre eltemetni egyik bandát sem, és nem is kell félteni

hallador
az is tény, hogy kiderült milyen cpu-val etették a pH@rasztokat, és az is tény, hogy nem egyszer kerültek már kínos helyzetbe pénzügyek kapcsán
vagy esetleg áruld el nekem, mit mondtam én ami skynethez hasonló?
az én tisztánlátásom nem zavarja össze semmi, én nem egy elvakult fan vagyok, mint kigyelmed' :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) Reggie0 válasza Chaser (#69) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze.

Amugy az orok klasszikus mondas: https://www.youtube.com/watch?v=VKuhMm0Uuew

(#71) Chaser válasza Reggie0 (#70) üzenetére


Chaser
titán

te vagy a videón? vagy mit kell nézni? :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) Reggie0 válasza Chaser (#71) üzenetére


Reggie0
félisten

Atyam :) Klasszikus sorozat: Rem rendes csalad. Amit mond az az erdekes. :)

(#73) Gyuri27 válasza adamssss (#36) üzenetére


Gyuri27
félisten

Még mindig ott tartunk mennyiazfps? Én jobb szeretem a minimumot és az átlagot nézni.

Amúgy az jó dolog az elnézés kérése. Az ingyen van.
Gondolom más megoldást nem fontolgat az intel ami esetleg pénzbe is kerülne nekik. :N

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.