Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A Sony ássa a saját sírját megint!

Egyszer már befürödtek ezzel a belpiacon csúnyán.

Szeretnek fürödni, vagy mi?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) Borisz76


Borisz76
veterán

Egyszer el kell kezdeni.
Sajnos logikus - megfelelő terjeszthető média hiányában - , hogy online kell ezt megtenniük.
Ugyanakkor elég komoly sávszélesség kell mellé,hogy akadozás mentesen lehessen élvezni ezeket a filmeket.
Mondjuk Japánban talán ez nem akkora kihívás mint itthon - vagy akár Európában.

Terjedjenek csak szépen a 4K-s felbontású TV-k és akkor 3-4 éven belül emberi áron lehet őket megvenni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#3) zsigus válasza Borisz76 (#2) üzenetére


zsigus
őstag

Ha ez igaz:

"Ehhez persze nagy sávszélesség is szükséges, de már 8-10 Mbps-os sebesség is elég lehet ahhoz, hogy a filmek lejátszása folyamatos legyen"

...akkor itthon is működhetne az emberek többségénél, de nem hiszem, hogy egy darabig fog.

A cikkhez: Jó dolog, hogy valaki be merte vállalni, de őszintén szólva ezek miatt a filmek miatt nem vennék 4k TV-t (nem mintha lenne rá pénzem).

Keldor papa: Tudom, csak elég gyenge sztem a felhozatal.

[ Szerkesztve ]

(#4) keIdor


keIdor
titán

Majd ha már csak 1000-2000$ lesz és a középosztály is megengedheti magának, lesz rá már bőven tartalom, csak kell még 2-3 év mire ez megvalósul. Addig maradhat a belpiac is.

zsigus: Majd ha már olcsóbb lesz lesz rá minden ebben a minőségben.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Azért ez örömteli. Mármint hogy elkezdenek foglalkozni a 4k-s tartalommal is. Főleg ha azt vesszük, hogy alig van még pár ilyen típusú tv a piacon, az is horror áron.
Szerintem pozitívum, hogy ilyen "korán" elkezdenek tartalmat is szolgáltatni hozzá.

Nem tudom mennyi 3D-s tartalom volt elérhető, mikor az első pár 3D képes TV típus piacra került. De 3D-re pl még most sincs olyan sok... Jó hogy ezt a 4K-t időben elkezdték.
Én azon kivételes emberek közé tartozom akik várják a 4k-t. :D 2 méterről nézem a TV-t és későbbiekben egy 47 colosat szeretnék... szintén 2 méterről nézni. Ott meg már azért van észrevehető különbség ebben a méretben 2k és 4k között. Most mondjuk csak 42 colos van és ha közelebb hajolok már látni a "problémát". Pontosabban azt, hogy ez a 42 colos kijelző csak 52ppi-s.
Ellenben 4k esetén még 47 colon is közel 100ppi lenne. Azért ez nehogymár ne legyen észrevehető 2-2,2m-ről.

(#6) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Én lesz@rnám hogy nincs rá tartalom, ha 100 rongyért odaadnák a tévét. :DDD Hoppá! Megint bilibe lóg a kezem.

Egyébként nem tudom elképzelni, hogy a tartalomszolgáltatás nélkül ne vinnék. Rengetegen vannak, akiknek a pénz nem számít, csak az hogy nekik nagyobb / hosszabb / erősebb / drágább legyen mint az ismerősöknek.

(#7) danikollar


danikollar
őstag

Ez szerintem dicséretes kezdeményezés, azonban ha valóban 8-10Mbps-os net elég hozzá, akkor a képminőség nem lesz az igazi. Oké, hogy a felbontás nagy, de ilyen kis bitráta mellett nem igazán lesz értelme. Akkor inkább menjen rajta Blu-ray, ha már valaki megveszi, igaz hogy az "csak" FullHD, de cserébe nagy a bitráta.

(#8) varsam válasza danikollar (#7) üzenetére


varsam
őstag

ez az egyik, a másik pedig, hogy itt van pl két film, a Taxi Driver és The Bridge on the River Kwai, amelyek finoman szólva sem ma készültek, így ezek is csak fel vannak javítva. Ettől persze nagyszerű film mindkettő és biztos élmény megnézni egy ilyen TV-n.

(#9) madgie válasza varsam (#8) üzenetére


madgie
titán

Egy jó analóg filmben elég sok infó van :)

(#10) vond válasza varsam (#8) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Valószínűleg 35mm-es filmre forgatták őket, amiből simán lehet nagyon jó minőségű 4K-t digitalizálni...

Én úgy tudom, egyre több ilyen próbálkozás van, hogy régebbi, filmre forgatott anyagokat már nem "csak" FullHD-re, hanem UHD-re digitalizálnak...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Ugyan ezen a módon oldják meg a filmforgalmazók és a mozik az adatmozgást. Azért elég sokszor vasdobozban jön A 250-es vincsi mert "gyorsabb" a futár mint a net :DDD

(#12) -=RelakS=- válasza sing1ep1ayer (#6) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Egyébként nem tudom elképzelni, hogy a tartalomszolgáltatás nélkül ne vinnék. "

Számítógépbe bedug, videókártya beállít, ott a tartalom ;)
Persze, nem ilyen horror áron, mint amiért ezek, meg az ilyen monitorok mennek. Pedig kiadványszerkesztéshez, tervrajz készítéshez tán még a 8k-nak is lenne értelme.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

10 filmel aztán rendesen megtolják az UHD szekerét. Nehéz dió lesz az egész, mert ugye később ha pl. a BD lemezeken elérhetővé is válnak UHD-s filmek, azoknak be kell férni anyagilag bizonyos ingerküszöb alá, amit még a jelenlegi BD is nehezen tud megtenni, mivel ott a DVD, ott vannak a mozik, ott vannak a netes kölcsönzök, ott van a kalózkodás. Náluk van az eszköz amivel beindíthatnák és az az árcédula. A net azért még jó ideig nem lesz alkalmas tömeges UHD stream szolgáltatásra, hiszen látni lehet, hogy a Full HD filmeket is elég csúnyán áttömörítik a BD kópiához képest, hogy ideális legyen a szolgáltatónak és a fogyasztónak is. Persze ekkor még nem beszéltünk a 3D kérdéséről, hiszen egyrész mossák az agyát az embereknek a 3D mizériával, most meg jönnek majd a 2D-s UHD-vel, ami után jön persze a 3D-s UHD..., majd a 8k és persze mindhez új lejátszó, új tévé kell és megint cserélheti le a fogyasztó a filemgyűjteményét (már ha van még). A TV csatornák közben meg továbbra se tudnak, vagy legalábbis nem hajlandóak átállni HD-ra, mert annak a költségét nekik valahogy vissza kellene termelni a nagy konkurenciaharc közben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Psych0


Psych0
őstag

"Bad Teacher, That's My Boy"

Pont arra gondoltam, mikor ezt a két szart láttam, hogy milyen jó lenne 4x akkora felbontásban látni, mert így nem volt elég látványos... :W

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#15) danikollar


danikollar
őstag

Véleményem szerintem ez a 8k/4k dolog hasonlóan fog lezajlani, mint a FullHD/HD esetén. Első lépésben volt a HD Ready, aztán a FullHD. Itt is elképzelhető, hogy először a 4k, és kicsivel később a 8k. De majd meglátjuk, lehet hogy tévedek.

(#16) vond


vond
MODERÁTOR

Japánban már sugároznak 8K TV adásokat...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#17) zsigus válasza vond (#16) üzenetére


zsigus
őstag

Egy kísérleti sugárzás volt még csak tudtommal, de az sem tartott sokáig.

(#18) elefant válasza vond (#16) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

az csak egy olimpiai alatt futó kísérleti adás volt, amivel a panasonic demózta a 8k tévéit.

(#19) Dany007 válasza elefant (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Azért a 8k brutális lehet. Még egy 42 inches tévén is 200ppi-s képpontsűrűséget eredményezne. Az meg már majdnem üti az iPad 3 szintjét.
Mert ha olyan 30-40 centrie van tervezve az iPad3 retina kijelzője, ami 267ppi-s, akkor egy ilyen 8k-s tévét már 1 méterről lehetne nézni és olyan brutálisan tiszta szép képet kapnánk, mint egy iPad 3-on.

(#20) vond


vond
MODERÁTOR

Elnézést, valóban félreérthető voltam... Szóval volt már, szerintem nem is egy ilyen sugárzás, ahol terahertz-es wifi jelekkel továbbították az adásokat, nem is olyan kis távolságban...

Meg azt hiszem, az olimpia alatt voltak kihelyezve 8K-s Panasonic óriáskijelzők London különböző pontjain...

Mondjuk ezeknek még mindig több értelmét látom, mint annak hogy 10 filmet megpróbálnak megosztani, aminek ráadásul talán a fele értékelhető...

Szóval ott, a messzi keleten azért már nincs is olyan messze az, hogy ez a felbontás a mindennapok részévé váljon (persze egyelőre csak a szupergazdagoknak)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#21) vinibali


vinibali
őstag

érdekes próbálkozás, nagyon a prémium irányába indul el a Sony megint...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#22) Psych0 válasza vond (#20) üzenetére


Psych0
őstag

Teraherzes wifi? Arra gondolsz, amikor lámpával morzéznak egymásnak a hajók?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#23) dezz válasza Dany007 (#5) üzenetére


dezz
nagyúr

Teljesen jól látható. Sőt, amit a full-HD-hoz ideális távolságnak írnak (fizikai pixelméret alapján), valójában az passzol a legjobban a filmes 4K tartalmakhoz. A múltkori Sony tévés hírben (is) kifejtettem, hogy miért...

(#1) hagel: Miért is? Tudtommal gyártanak még "sima" full-HD-seket is...

(#13) Tigerclaw: A Blu-ray lemezeket százmilliószámra veszik... (Na nem itthon, itt még rajta van a "luxusadó".)

(#24) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Csak 10 UHD film, aminek x % "értékelhetetlen" alkotás?! Ejj Sony...

JA, hogy a 10 több, mint a semmi, bocsi...

Komolyra fordulva, bizony valahol el kell kezdeni.
Emlékszem Bluray kezdete elején is ment a szkeptikus hitetlenkedés, hogy úgyis a dvd filmeket skálázzák fel... Aztán a kezdeti pár bluray film után szépen jöttek sorban :)

Valakinek valamikor el kell indítania az ilyen, és ehhez hasonló tartalomszolgáltatást. Az, hogy van, aki ilyenkor elégedetlen a kezdő felhozatallal, hát ittenem, van akinek soha semmi sem elég.
Ha 20-szal jött volna, akkor mé' nem 30-cal?! :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#25) keIdor válasza Dany007 (#5) üzenetére


keIdor
titán

Ketten vagyunk, én a 4K monitorokat is várom, mert ez a 27" 2560x1440 is kicsi néha, lehetne nagyobb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) dezz válasza keIdor (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

Itt van ni. :) (Hátha elkerülte a figyelmedet, nem kommenteltél oda.)

(#27) zsigus válasza mrlujoak (#24) üzenetére


zsigus
őstag

"Ha 20-szal jött volna, akkor mé' nem 30-cal?! :U"

Nem erről van szó. Én örülök neki, hogy próbálkozik valaki, és annak is, hogy ez a valaki pont a Sony, de ha már előállnak egy ilyen szolgáltatással, akkor miért nem olyan filmekkel kezdenek mint pl. a Looper vagy a Skyfall (ami ugyan nekem nem tetszett, de a Battle: Los Angeles-nél, vagy az Amazing Spiderman-nél még ez is sokkal jobb)?

[ Szerkesztve ]

(#28) keIdor válasza dezz (#26) üzenetére


keIdor
titán

#32.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) dezz válasza zsigus (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Komolyan azt várnád tőlük, hogy premier filmeket tegyenek ingyenesen elérhetővé?

(#28) Keldor papa: Ohh, bocs, az meg az én figyelmemet kerülte el. :DDD (Pedig még olvastam is.)

(#30) zsigus válasza dezz (#29) üzenetére


zsigus
őstag

Ez csak példa volt, hogy mégis milyen filmekkel lenne érdemes próbálkozni...

Nem muszáj premier filmnek lennie (nyilván először a mozibevételekre kell koncentrálniuk), de ezen alkotások közül nem sok lett sikeres.

Nem mellesleg a Total Recall feldolgozáshoz képest csak egy hónappal később jött ki a Looper, szóval azt is tekinthetjük premier filmnek.

[ Szerkesztve ]

(#31) dezz válasza zsigus (#30) üzenetére


dezz
nagyúr

Gondolom, épp azért ezeket "áldozták be", mert ezektől várnak a legkisebb bevételt a továbbiakban. Legalább így hasznosítják őket. Egy kiadó ezt is a fogát szívva teszi meg. Még ha csak a Sony 4K-s tévék tulajainak is érhető el. Ne viccelj, korlátlan megtekintés!? Ingyen!? :)

Amúgy valószínű kódolatlanul jön majd az adat (nem hinném, hogy beépítettek a tévébe emiatt valami DRM-et), így talán attól félnek, hogy kikerülhetnek ezek a filmek, így 4K bontásban. Nyilván ilyen szempontból is ezeket sajnálták a legkevésbé a 4K-ban meglévő, nem túl bő választékból.

[ Szerkesztve ]

(#32) -=RelakS=- válasza dezz (#31) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

1: szerintem nem ingyen
2: a Sony telefonban is van DRM, a tévében is elfér :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#33) yodamastah válasza vond (#10) üzenetére


yodamastah
őstag

"Valószínűleg 35mm-es filmre forgatták őket, amiből simán lehet nagyon jó minőségű 4K-t digitalizálni..."

Lehetne... ha lenne rajta annyi info. De soszor nincs. Nem ritka (sot inkab bgyakori), hogy mar a Digital Intermediate is csak 2K-ba n tortenik, es a release print (ez megy a moziba) mar 2K-t infot sem tartalmaz (2K az kb megfelel a fullhd-nak)

Viszonylag keves film van amibol lesz ertelme utolag 4K kiadvanyt csinalni. Persze akad, de az atlag 35mm mozifilmet felbontasban a 1080p is lefedi. Maga a 35mm film sokkal tobbet tudna ennel, de a tapasztalat az, hogy jo ha kb 1080p megvan az elkeszult filmszalagon.

(#34) dezz válasza -=RelakS=- (#32) üzenetére


dezz
nagyúr

Akkor viszont tényleg miért pont ezeket a filmeket...?

(#35) -=RelakS=- válasza dezz (#34) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Passz
Azért egy Hid a Kwai folyón-ra beneveznék :) Nagyon-nagyon régen láttam tv-ben, és lehet, hogy érdekelne :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#36) lenox válasza Dany007 (#19) üzenetére


lenox
veterán

Mondjuk en lattam azt a 8k-t, inkabb techdemonak volt jo, mint barmi masnak. Pl. nagyon zajos volt minden sotet reszlet. Persze valahol el kell kezdeni, de a kamera is hasznalhatatlan szerintem a 200 kilogo kanoccal, meg a tv moge is kellett egy racknyi szamitogep. A 4k-t erdemes most nyomni, ahhoz mar elvezheto anyagok is tudnak keszulni, es mezei hardverek is lejatszak.

(#37) solaris17


solaris17
aktív tag

Jön az UHD őrület

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.