Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem ébredtek egy kicsit túl későn? Ma már az M.2 a divat.

(#2) Fecogame válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

A másik meg hogy az áraik sem túl acélosak. Ennyiért sok más gyártó termékét is meg lehet venni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) pecccccccca válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szerintem még jelenleg is a 2,5"-os ssd-ből adnak el számszerűen többet. Nem késő ez. Az elkövetkezendő 5 évben még tuti közkedvelt lesz. Sokak használnak M.2 nélküli gépeket.
Nekem van mindegyik, egy 970 evo meg egy 860 evo is. Van még egy M.2 csatim és biztos, hogy egy abba való lesz a következő valami 1 TB-os méretben.

Humorban nincs helye tréfának!

(#4) #06658560 válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Második, harmadik tárolónak, külső egységnek teljesen jó.

(#5) Béééla válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Lehet divat, de pár éves gépekben még nem mindenhol van m2, megkockáztatom hogy nem minden új gép jön ilyennel, és ha van, akkor is csak egy slot. Nekem van egy gyors m2 pcie a rendszernek, és egy olcsó 512-es tárhelynek. És külső vinyónak se utolsó. Nagyon lassan fognak csak kikopni, ha egyáltalán.

Bélabá

(#6) kromatika válasza Béééla (#5) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem is bőven van még jogosultsága a 2,5"-os ssd-nek.

Légy jó mind halálig.

(#7) thedioda válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


thedioda
tag

Jól mondod, csak divat. Viszont kevesen vesznek egy gèpbe több nvme ssd-t, inkább csak fő drive nak. Plusz ha belegondolsz igyis problèma hogy kevès a pcie lane a procikban a zen2 erre nèmikèp megoldás ha hajlandó vagy 100k+ èrt deszkát venni, de az is 3 ssd a lapon, esetleg adapterel be tudsz paszírozni mèg 2db ot ha gpun kivül nincs más, ellenben 4-6-8 sata csati teljesn általános. Zen2 allat meg mindenhol abol a pcie böl fizetsz az nvme ssd èrt ami a gpu x16 ot adná, vagy nèhol a chipset sávjai vanak meg nyesve de az nem is ad rendes x4 et. Továbbá sok esetben az nvme sebesègtöbletèt nem tudnád kihasználni pl nasba, viszont a sata olcson hotswapelhető elennben nèzd meg az u.2 mibe kerül mind ssd mind hotswap cage + vezèrlő tekintetèben.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#8) Dr. Akula válasza thedioda (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A sebesség csak divat? Akkor miért nem vinyót használsz?

"kevesen vesznek egy gèpbe több nvme ssd-t"
De SATA-ból meg spájzolnak?

A SATA is PCIE-ről kapja a sávszélt, csak van benne egy felesleges SATA-PCIE átalakítós lassítás, az M.2 (NVMe)-ben meg nincs. A prociból ugyanannyi PCIE sáv jön ki, akár SATA-ra lesz lekonvertálva, akár nem. Árkülönbség nagyon nincs már, sebesség meg igen, miért jó magadat szopatni a lassabb cucc vásárlásával? Filmet tárolni meg egyiksen se fogsz, arra ott a vinyó.

(#5) Béééla: Akinek ilyen kell, az 1000 másikból tud válogatni, nagy a konkurrencia, még mindig nem értem miért ilyenkor kell kijönni egy ilyennel. Külső eszköznek az M.2 is pont ugyanannyira jó, mindkettőhöz átalakító kell USB-re, tökmindegy melyiket veszed meg.

[ Szerkesztve ]

(#9) thedioda válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


thedioda
tag

A random müveletek meg latency miatt nem hdd-t használok, de kèrlek mesèld el nekem egy game vagy torrent mit profitál az nvme ssd böl a satával szemben?
A kijelentèsed miszerint pcie böl lesz a sata átalakítva meg egyaltalán nem hejtaló, minimum 4 port közvetlen cpu bol szokott jönni a többi meg leginkább chipset amire rá lehetne fogni hogy pcie böl jön de az igyis ugyis bevan kötve.
Az hogy te hdd re töltesz ès neked elèg egyèni dolog èn már mindenre ssdt használok, hdd vel sok sikert hogy kihasználd a gigabites netet, vagy akár 2160p filmbe belepörgess.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#10) Dr. Akula válasza thedioda (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ki tudja milyen előnyök származhatnak a gyorsabb betöltésből...

Lehet hogy nem "hejtaló", de attól még helytálló. :) Az alaplapi chipset 4 PCIE sávot kap, azt oszthatja mindenre. SATA, hangkártya, akármi. Ha a CPU-ból jövő direkt 16 (AMD-nél 22) PCIE sávot foglalná, annál rosszabb lenne. Ilyen lassú eszközökre felesleges is lenne a VGA vagy egy M.2 elől elvenni a sávszélt. És természetesen nem is teszik.

"hdd vel sok sikert hogy kihasználd a gigabites netet, vagy akár 2160p filmbe belepörgess"
Adattárolásnál mire kell kihasználni a gigás netet? Miért ne lehetne HDD-ről beletekerni egy filmbe? Rejtély...

(#11) thedioda


thedioda
tag

Okè nèz már megy egy tesztet amiben game load time összehasonlítanak hdd vs sata ssd vs nvme. Sata sd meg nvme közt kb mèrèsi hibának elmegy az eltèrès.
Szerintem nemártana megnèzned hogy èpülnek fel ezek, ottvan kerek perec h 4 sata közvetlen cpu bol jön, az x4 chipset csatlakozast meg tudod kettè osztani, milyen hatalmas seesègelöny h kevesebb cuc van a lapon de kapsz egy x2 3.0 át amivel elosztotad az nvm ssd sebsègèt 2 vel.. de igy legaláb mèg minsig ott tartunk hogy lehet egyszem nvme sd x2 öd ha a gpu csak x8 az kap akkor 2 ha ugy van felèpitve a lap, de tán nèz körül milyn lapok vanak a piacon, felfog tünni hogy nincs 2 nvme slot raèeröltetve a lapokra, nem vèletlen.
Ezen utolso kijelentèsed után már egèsz biztos vagyok hogy te se nèzel semmit ami 2160p, de akkor segítek, ha egy ilyenbe belepörgetsz hdd alat 2-5p hokokorázás jön, egy plex transcode rol nem is beszèlve. Vègezetül ahoz hogy menyire nem dragabb az nvme, vègül is egy 970 evo a 860 evo duplájába kerül, 40k szerintem is teljesn elhanyagolható, ja várj h 2TB ot veszek 860 bol 1TB 970 árába...

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#12) szasanyi


szasanyi
félisten

Tehát ebből a cikkből az derül ki, hogy lesz a picon Hynix SSD (is). Azt nem tudni mikor, mennyiért az viszont biztos, hogy az eszközről semmilyen paraméter, részlet nem ismert. Ez csak akkor lenne jobbb, hogy ha úgy érne véget: Jó lesz, vegyétek! :DDD

(#13) Dr. Akula válasza thedioda (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Other functions use your CHIPSET’s PCIe bus lanes. Functions CHIPSET’s PCIe Lanes control may control:
SATA hard drives
Onboard Sound
Onboard RAID
Onboard Network Controller/LAN
All PCIe slots except the first one
Thunderbolt
2/U.2
" - [link] Ha már lusta voltál kiguglizni...

"Ezen utolso kijelentèsed után már egèsz biztos vagyok hogy te se nèzel semmit ami 2160p, de akkor segítek, ha egy ilyenbe belepörgetsz hdd alat 2-5p hokokorázás jön"
Nálad max... :D Nem kéne még gépet cserélned?

(#14) thedioda


thedioda
tag

Dr. Akula: Dehogynem, majd ha kijön az uj TR, addig mèg el leszek valahogy a dual xeon e5-2680v3 256GB ddr4 kombóval.

[ Szerkesztve ]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#15) Dr. Akula válasza thedioda (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mint látod ez édeskevés a szaggatásmentes 4K-s filmhez. :D

[ Szerkesztve ]

(#16) Akula


Akula
őstag

Való igaz, hogy m.2-t is piacra kellene dobniuk és az is igaz, hogy elkéstek, de ez az ő profitjukra nézve gáz. Engem ez nem zavar. És hogy miért? Mert rohadtul megbízható NAND-ot építenek. Nem csoda, hogy első helyen beszállítók azoknak akiktől a gépemben vannak a cuccok. Ha a vezérlést is házon belül mellé teszik, akkor nagyon rendben lesz a termék :R
Most meglépik ezt a sorozatot, kipróbálják milyen a fogadtatás és hogyan reagál a saját vevőszolgálatuk az esetleges panaszokra. Ha bejön, tovább lépnek, ha nem, akkor maradnak OEM beszállítók, ahogy a cikkben is le van írva. Nem kell ezt túlragozni. :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#17) Béééla válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Béééla
őstag

Most ilyennel, ennyiért jöttek ki. Lesz az még akciós is! Az igazi verseny mindig jól jön. Újonnan minden alkatrésznél megy a nyígás, hogy drága, van jobb, satöbbi. Majd pár hónap múlva megnézem, mennyiért kapni itthon kiskerben. Ha jóárasították, akkor ezt teszem be a kosárba.

Bélabá

(#18) thedioda válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


thedioda
tag

Hát látod mi mimdenre megoldás egy sata ssd.. 😂

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#19) twollah1976


twollah1976
őstag

Egyszeru iparosmunkanak tunik ez az SSD.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) Dr. Akula válasza thedioda (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vagy a géped lecserélése akármelyik másikra, mert csak nálad vannak ilyen problémák. :P

(#21) Depression válasza thedioda (#14) üzenetére


Depression
veterán

Bakker, egy olyan erős gép is kevés a helyesírásellenőrzéshez? :F

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) 5150 válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


5150
aktív tag

Próbálgasd HDD-vel. És ez még csak egy alap cineform 1440p.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#23) Dr. Akula válasza 5150 (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezen most mit kéne nézni? Nem egy 50-70 gigás UHD filmet néztem már meg, érdekes mód soha semmi akadás se tekeréskor, se semmi máskor. Egyedül akkor fordulhat elő ilyen ha külön .ac3/.dts-ként mellékelt hangfile van mellette azonos könyvtárban (alkönyvtárból már nem olvassa be automatikusan a lejátszó), és abból is felszedi az infót. Azt valamiért akkor is használja, ha nem azzal megy. De ez meg sima 720p-nél is ugyanígy van, nem a 4K sajátossága, hanem a lejátszóprogramé. Akinél ilyen előfordul, az csak user error lehet. (Természetesen HDD-ről, WD Purple, ami nem is egy sebességbajnok Black/(Veloci)raptor.)

[ Szerkesztve ]

(#24) 5150 válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


5150
aktív tag

Értem...

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#25) Piftuka válasza Fecogame (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Én határozottan nem értek veletek egyet!

Számomra ez eddig az év egyik legjobb ITs híre. :K

A "Hynix" ezen a területen méltán szerzett jó hírnevet már sok éve. Jó, hogy a saját márkájuk részeként végre megjelennek ilyen termékekkel is!

Éppen mostanában szeretném fejleszteni a számítógépemet, és amellett is jó ideje keresgélek a 3,5-es SATA SSD-k között egy rendszernek való, 1 GB-os modellt.

Az ADATA "töketlenkedésének", és a piacon jelenlévő rengeteg, rossz minőségű, gagyi terméknek köszönhetően ezen a téren finoman szólva sem nagy a választék.

Most végre bővül eggyel a paletta a kínálati oldalon!

Igaz... még a "belbecsről" nem sokat tudunk, de a cég, és a termék "Gold" fantázianeve ismeretében én jó minőségre számítok!

Az "5 év jótállás" már csak az a bizonyos "hab a tortán"... ;)

"Aquila non captat muscas."

(#26) wwhy válasza Akula (#16) üzenetére


wwhy
veterán

M2 már rég van, nekem a Dell SC401-es Hynix SSDt tett a gépbe.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#27) Csaber válasza Piftuka (#25) üzenetére


Csaber
senior tag

Elírtad " 3,5-es SATA SSD-k között egy rendszernek való, 1 GB-os modellt. " feltételezem 2.5 "-os sata 1 TB-os lenne az amit keresel :U

(#28) Piftuka válasza Csaber (#27) üzenetére


Piftuka
veterán

Természetesen elírtam véletlenül. :K

"Aquila non captat muscas."

(#29) én+mondtam


én+mondtam
csendes újonc

NVMe-ről tud valaki valamit?
Egy egy belső ember esetleg itt a fórumon? :))
Bohóckodnak itt a satával, pfff..

[ Szerkesztve ]

(#30) wwhy válasza én+mondtam (#29) üzenetére


wwhy
veterán

PC401

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#31) én+mondtam válasza wwhy (#30) üzenetére


én+mondtam
csendes újonc

:R

(#32) troviko válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


troviko
senior tag

Engem nem érdekel a formátum, az érdekel, hogy minél olcsóbban lehessen minél nagyobb kapacitást kapni.
Persze tényleg kényelmesebb az M.2 amiatt, hogy nem kell a nyomorult kábelekkel szívni, de azért az igazán fontos az ár/kapacitás arány.

https://www.oldtech.hu/

(#33) Drazn


Drazn
kezdő

En a mai napig m.2 nvme hynix 250gbst hasznalok, es semmi gondom nincs vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.