Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Na erre kivancsi leszek :DDD
de had ne legyen mar ezis android koppintas.....

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) spawn21 válasza HawerKing (#1) üzenetére


spawn21
veterán

de most komolyan. milyen lehet még?
van kb 4 vagy hány féle os. miet szeretnél?? :F

iPhone 13p

(#3) geri|


geri|
aktív tag

jó5letez?

LiveStrong

(#4) batai15


batai15
félisten

Bele törik ugyis aza bizonyos bicska. Kezd meginnt elő jönni mikor egyetlen egy feature phone rendszere se hasonlitott a másikehoz.

[ Szerkesztve ]

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Úgy jár majd mint a bada. Bár a kínai piacon lehet sokat el tudnak majd adni belőle, bármilyen legyen is. Ott meg a perrel semmit nem érnek a külföldi cégek.

(#6) Bone123 válasza geri| (#3) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hát persze. A saját oprendszer fejlesztése nyomás a Guglira, hogy ne részesítsen egyetlen márkát sem előnyben (értsd a Motorolát), nem engedhetik meg ugyanis, hogy elveszítsék a domináns Samsung és a feljövő Huawei Android-használó körét. Különösen fontos a kínai piac, ahol már most hatékonyabb motorral rendelkezik a Baidu, szóval kis oprendszer fenyegetés, és máris 2x meggondolja a Google, hogy érdemes-e exkluzívvá tenni az Androidot, legalábbis a Huawei és tsi. erre számítanak.

(#7) ricshard444


ricshard444
veterán

Kétlem,hogy lenne jövője,de sok sikert nekik!

Vannak dolgok...

(#8) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Van ennek értelme? :Y

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#9) Toobee válasza domperke (#8) üzenetére


Toobee
veterán

Nulla, úgysem ölnek bele annyi pénzt, hogy szuper rendszert rakjanak össze. Én is arra gondolok, hogy Android reszelést neveznek új rendszernek.

https://barbieripnk.hu/

(#10) SlayerPrince


SlayerPrince
tag

Licensz díjat fizet a Microsoftnak az Android miatt?

(#11) Integra


Integra
titán

az ilyen lépések csak a google-nak tesznek jót alapvetően.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) leslieke válasza SlayerPrince (#10) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen. Ők is meg más cégek is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13) aram01


aram01
nagyúr

szerintem jó ötlet,felnöttek már hozzá

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) janos68 válasza SlayerPrince (#10) üzenetére


janos68
aktív tag

A licensz megnevezés elég enyhe. Inkább zsarolásnak hívnám. És igen, bizonyos cégek fizetnek.

(#15) leslieke válasza hemaka (#5) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A bada se Európában erős, hanem elsősorban az orosz és indiai piacokon. Sóval ne írd le azt se.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Na ez kitűnően hasznos gondolat :((
n+1 operációs rendszer - gyakorlatilag visszatér a világ a feature phone érába ezzel.
Semmi nem lesz semmivel kompatibilis, minden félkész lesz, gyenge szoftverválasztékkal.

Persze ha sok színes ledet raknak a telefon hátlapjára, akkor a kínai piacon még lehet sikere.

(#17) Droid_ válasza aram01 (#13) üzenetére


Droid_
tag

Ha a vezető androidos gyártó is belebukott, ők mégis mit várnak?

(#18) #01696768 válasza ricshard444 (#7) üzenetére


#01696768
törölt tag

Nem az a cél pont, hogy ne legyen jövöje? :)

(#19) Integra válasza szilagyiv (#16) üzenetére


Integra
titán

ezért is írtam hogy az android lesz ennek is a nyertese

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) aram01 válasza Droid_ (#17) üzenetére


aram01
nagyúr

van élet a roboton túl is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) Droid_ válasza aram01 (#20) üzenetére


Droid_
tag

Van, csak nem egy olyan rendszer számára, amit egy, és ekkora gyártó próbál felfuttani. Főleg nem akkor, ha android lesz ez is, google store nélkül, mint a bada (amire mondjuk nagy esélyt látok)

[ Szerkesztve ]

(#22) lmisi


lmisi
senior tag

Az önnáló oprendszert relatív könnyű fejleszteni, kicsit nehezebb ha nem androidos elhajtás, linuxos alapok nélkül szinte lehetetlen (Mert egyszerűen a arm chip gyártók szinte csak androidhoz készítenek drivert ami jó esetben linux-on eldöcög és kész.).
de a fő probléma az ökoszisztéma kiépítése, na itt halálozott el a bada és még a win7-winphon8 -nak is problémái vannak 2 év után is.
Telefonügyileg mostanság csak 2 teljes ökoszisztéma van a zAndroid és a zIOS.
Oprendszernek leginkább az android, pl minden vackon tud futni és fut is, rákapcsolható külső vinyó, gamepad, egér billentyűzet, szabadon másolhatók rá programok, adatok bármi. Ehhez képest a többi zárt (ios, wp). A Tizen érdekes kezdeményezés, kár hogy már 3 éve az, persze 2x nevet is váltott ezalatt legalább.
Szóval az okostelo biznice arról szól, ha nem tudsz legalább 15% részesedést szerezni az os-el mész a lecsóba, vagy bitang sok pénzedbe kerül a fentartása.
Ja és még egy közel 100% os haszonkulccsal dolgozó gyártónak már nincs hely a piacon akármilyen gyümölcs is rakjon a logojába.

(#23) aram01 válasza Droid_ (#21) üzenetére


aram01
nagyúr

nemtudom,majd meglátjuk

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) leslieke válasza Droid_ (#21) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tévedsz, a bada nem android!!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25) Beri78


Beri78
őstag

semmi értelme nincs :(((

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#26) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Újabb pénzpocsékolás, persze ők tudják...

(#27) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Pedig a képek alapján nagyon tetszetős.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#28) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Minek gondoltam elsőre. De aztán nekik Kína az igazi nagy piac, végül is talán annyira nem hülyeség. De persze nem fűzök hozzá túl nagy reményeket.:D

Szerintem a nagyja a fejlesztőkön múlik.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) Rickazoid válasza wertigo1984 (#27) üzenetére


Rickazoid
addikt

Persze, hisz egy sima Android van a képen, ICS vagy JB.

Amit én nem értek, hogy miért hívják saját op.rendszernek, sőt rögtön saját platformnak azt, ha fognak egy op.rendszert, módosítják a felületet, csinálnak egy-két változtatást, amit a Google nem engedne, átnevezik, értelem szerűen ez már nem kapja meg a Play-t, de a felszín alatt minden marad ugyanaz. Nagy vonalakban Androidos Linux kernel, maga az Android, Dalvik...
Ez nem B terv, csak egy újabb kísérlet az egyébként is széttagolt piac szanaszét szaggatására, amit talán végre megpróbál lassan egységesíteni a Google.
De ha a Google belebukna az Androidba mindenki, aki egy főzött ROM-ot vagy akár egy Androidra épülő op.rendszert használ, bukna vele. Ha például most bedőlne, ki írná meg a KLP-t ezek közül a gyártók közül, akik saját OS néven Androidot főzögetnek?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#30) aram01 válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


aram01
nagyúr

Kína el is tartaná őket

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#31) Bone123 válasza Rickazoid (#29) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Honnan tudod, hogy a Huawei milyen alapra fejleszt, jártál a titkos központban? (hogy jutottál ki élve?) :)

Amúgy az Android alapkód nyílt, erre fejleszt a Google is, nyilván levédetve a saját innovációt, így egyszerre szabad a kéz egy kínai cégnél saját piacára, nyelvére, karaktereire és igényeire fejleszteni, de meg is van kötve, mert egy világcég már nem lophat csakúgy.

Látni kell, hogy a kínai piac akkora, mint az európai és amerikai együttvéve, és ha valaki előáll kínai igényeknek jobban megelelő OS-el, tarolhat. De már most gigantikus applikációparkkal rendelkezik a régió, idő kérdése, hogy ezek, pl. Baidu, mikortól futnak majd saját platformon.

(#32) lmisi válasza aram01 (#30) üzenetére


lmisi
senior tag

De egyáltalán nem biztos hogy akarja is.
Felejtsük már el, hogy a kínai piacon minden gagyit el lehet adni.
Mostanában a helyi gyártók is összetörik magukat, hogy csúcskategóriás telókat adjanak ki csak China Only-ban. Szerintetek aki ott kiad cirka 80-120 ezer magyar ft. nek megfelelő pénzt nem akarná a Gugli éppen aktuális rendszerét és további garantált frissítésekkel, vagy a playstore szinte utolérhetetlen kinálatát. Esetleg azonnal rohan a hazai kb. 4 féle megoldás közül választani magának szinte biztos no upgrade opcióval 10-ed 100-ad akkora programkínálatra.
Mindenki a biztos tutit akarja főleg hosszú távon, ezt a gugli is tudja és a kínai honpolgárok is.
Ezek nem önálló fejlesztések, csak android forkok. Jelenleg 3 cég képes ütemes kiszámítható oprendszer és ököszisztéma fejlesztésre és főleg terjesztésre (egyszerrre) a gugli, ms, alma.
Ők bizonyítottak, de a samu csúnyány besült a badával, pedig több tízmilliárdos cég ő is.
Amúgy a Gugli 66%-os piaci részesedéssel tart ott, hogy önköltséget picit meghaladja az Androidos bevétel, csupán a kapcsolt reklámbevétel hoz valamit igazából a konyhára.
Hagyjuk már a saját rendszert fejlesztek komolytalankodást.

(#33) Bone123 válasza lmisi (#32) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem lévén saját hardverparkja a Google nyilván reklám és online üzletfronton hoz bevételt. Amúgy hol lehet olvasni a gugli kiadásairól és bevételeiről?

(#34) lmisi válasza Bone123 (#33) üzenetére


lmisi
senior tag

Nagyon durva hardverparkja van a Guglinak, talán a világ legnagyobb server farmjaival rendelkezik. Van saját vízerőműve, jelentős részesedéssel bír műholdhálózatban. Elkezdte kiépít(tette)eni saját internetes gerinchálózatát, sőt nekiált lakossági optikai hálózatfejlesztésnek is.
Amúgy tözsdei cég, jelentési kötelezettséggel...
Elvétve nyilatkoznak az androidos bevételekről.
Alátámasztja egyébként az alma számai saját marketjükről.
Mivel többet adnak vissza a fejlesztőknek mint alma és ott sem jelentős a market profitja a teljes eredményhez képest. Ráadásul almabolt bevétele többszöröse a playstore-nak.
Ennek fényében nincs gazdaságilag értelme egy Huawei kategóriájú cégnek saját platformot üzemeltetni hiszen ott még pótlólagos reklámbevételek sem nagyon képződnek. Kidobnivaló pénze sincs sok pénze a mobilgyártóknak, valóban szabad szemmel látható nyereséget csak az alma és samu tud produkálni.
Amazon, Baidu, Alibaba profitja jobban elbírja, de valószínűleg vastagon veszteséges projektek ezek még android forkolással is.

(#35) Bone123 válasza lmisi (#34) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Pontosítok... nincs saját hardverterméke a Google-nak, ami után jelentős bevétele lehetne, vízerőműve, optikai hálózata, műholdja és szerverei kiadással járnak, bevétel szolgáltatás-, licensz és reklámfronton jönnek vissza.

(#36) aram01 válasza lmisi (#32) üzenetére


aram01
nagyúr

miből gondolod hogy ez gagyi lesz?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) wertigo1984 válasza Rickazoid (#29) üzenetére


wertigo1984
őstag

http://cdn.digitaltrends.com/wp-content/uploads/2011/07/U2176P2DT20110712150602.jpg Én erre gondoltam, ha erre fejleszt a Huwaei. (bocs ha nem sikerült a linkelés, csak tabról vagyok)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#38) aram01 válasza wertigo1984 (#37) üzenetére


aram01
nagyúr

majd én segítek:

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) wertigo1984 válasza aram01 (#38) üzenetére


wertigo1984
őstag

Köszi! :R :R :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#40) lmisi válasza aram01 (#36) üzenetére


lmisi
senior tag

Alapvetően leírtam a 34-es hozzászólásomba, de igazad van nem biztos hogy gagyi lesz ez esetben, csak nagy a valószínüsége hogy jóval gyengébb lesz mint a guglié.
Pl huawei only készülékek.
Szűk programválaszték.
Gyenge vagy nem létező upgrade.
Amúgy nagyon egyszerű hány mercédesz, ferrari replika készítő céget ismerünk amik egyáltalán autógyártónak lehet tekinteni, arról ne is beszéljünk hogy az eredetiekhez hasonló szervizt nyújtanak?

(#41) aram01 válasza lmisi (#40) üzenetére


aram01
nagyúr

ez is egy szempont,mondjuk én azt mondom várjuk ki a végét

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#43) #86973952 válasza Fred23 (#42) üzenetére


#86973952
törölt tag

Itt van az eredeti cikk, mert nem nagyon tálalom a hivatkozást a fentinél.

Egyébként már régóta éleződik ez, de nem látom esélyesnek, hogy ez bekövetkezik.

(#44) Fred23 válasza #86973952 (#43) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem se esélyes, ugyanakkor tudnék neki örülni -ahogy bármilyen új OS-nak-, és minimum egy órát eltöltenék a rendszerük kipróbálásával valamelyik Media Marktban, ha úgy alakulna.

(#45) #86973952 válasza Fred23 (#44) üzenetére


#86973952
törölt tag

Engem sem riaszt el más OS. Csak az a baj annyi próbálkozás volt már... mindegyik életképtelen volt a feljebb tárgyalt okok miatt (is).

Amúgy szinte évente előjön ez a téma. Tavaly még az egyik vezér meg is cáfolta egy interjúban, hogy lenne ilyen. Szóval az is elképzelhető, hogy csak bekamuzta Yu.

Szerk.:
Persze az is igaz, hogy a Huawei is egyre jobban a zártság felé lépked. Kezdve a BL nyitás sztorival, vagy a saját memóriakártyával. Ami elvileg már mindegyik új P -ben így lesz. Legalábbis P30 és P30 Pro biztosan követi a Mate 20 és Mate 20 Pro példáját. Lite gyanítom micro SD -s lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46) #72630400


#72630400
törölt tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.