Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

Szanalmas, hogy a sajat hardverere nem kepes rends szoftvert irni. :(

(#2) Thrawn válasza jerry311 (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Az NVIDIA GPU mióta saját hardverük?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) jerry311 válasza Thrawn (#2) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pont nem erdekel melyik komponense problemas. A Surface egy microsoft termek, mint ahogy az Apple Mac Pro-t "gyart". Illene tudni rendesen tamogatni a sajat magok altal osszevalogatott hardverelemeket.
Ugyanolyan hibas ceges mukodes, mint amikor egyes MS appok nem voltak elerhetok Windpws Phone-on, mig iOS-re vagy Androidra mar evek ota kiadta a _Microsoft_ a hivatalos appot.

(#4) schawo válasza jerry311 (#3) üzenetére


schawo
titán

5 éves notebook

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) hibavissza válasza Thrawn (#2) üzenetére


hibavissza
veterán

Megvették, beszerelték, becsomagolták és jól eladták neked az egészet. Tehát az egész gép nem az övék, hanem a tiéd. Igazad van! Valójában a vevőnek kéne megoldania a szoftveres problémákat.

(#6) Prof


Prof
addikt

Ja, hogy szar a hűtés és már nincs driver támogatás :D

(#7) kutga


kutga
nagyúr

a vállalat kiszúrta a problémát, és addig tiltják a frissítést, amíg jó nem lesz

Nyilván kellemetlen, de azért talán nincs minden veszve.

Let the Zone take me if I am.

(#8) Thrawn válasza jerry311 (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Ja, hogy nem érdekel, csak szimplán k...ög Microsoft. Oké.

hibavissza: Ezt fejtsd ki érthetőbben légyszíves. Egyébként hol van a hírben leírva, hogy az usereknek kell megoldani ezt a problémát?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) kutga válasza Thrawn (#8) üzenetére


kutga
nagyúr

csak szimplán k...ög Microsoft

Őket divat lett ekézni. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#10) hibavissza válasza kutga (#9) üzenetére


hibavissza
veterán

A MS nélkül nem lehetne a hülyeség skálán pontosan elhelyezni a többi gyártó beégéseit. :D

(#11) kutga válasza hibavissza (#10) üzenetére


kutga
nagyúr

Valahogy úgy. Mások se jobbak. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#12) jerry311 válasza Thrawn (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vedheted oket, de ezt (is) elbenaztak.
Majusnak nevezett update es az MS sajat neve alatt futo hardverre julius kozepen sem telepul. Az elsok kozt kellene megoldani a sajat termekeik megfelelo mukodeset, aztan utana majd jonnek a tobbiek. Ilyen hozzaallassal nem csoda, hogy a Windows Phone is elbukott, es mas MS nev alatt futo hardverek sem muzsikalnak jol.
A felhasznalot sem erdekli, hogy az nVidia GPU, az intel CPU, vagy az Atheros Wi-Fi nem mukodik jol. Vett egy MS (vagy Lenovo, vagy Dell, vagy barmelyik behelyettesitheto) termeket, amire a gyarto sajat frissitese nem megy fel. Legkozelebb majd a masikat veszi, amivel jobbak voltak a tapasztalatai, vagy csak jokat hallott rola.

(#13) Thrawn válasza jerry311 (#12) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs szükségük a védelmemre :U

Egyébként akkor baltázták volna el, ha a hiba ismerete ellenére ráengedték volna a gépekre a frissítést.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14) Predatorr


Predatorr
őstag

Sebezhetőség kizárva, miért mem örülsz?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#15) Ispy


Ispy
veterán

Vihar a biliben, de legalább lehet szidni az MS-t...mintha a többi tech óriás maga a tökéletesség lenne.

Btw, nem azt írták, hogy úgy szar az egész, ahogy van, hanem bizonyos terhelések alatt nem stabil, ami még mindig nem azt jelenti, hogy mindig szar, csak néha összefossa magát.

Szerintem aki találkozott már szoftverfejlesztéssel kicsit közelebről az tudja, hogy ez nem a világ vége, csak egy újabb nap az irodában, ilyenből minden cégnél tucatjával vannak, sok ki sem derül csak idővel.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#16) #06658560


#06658560
törölt tag

Ezek szerint az MS nem tesztel saját vason?

(#17) Thrawn válasza #06658560 (#16) üzenetére


Thrawn
félisten

Olvastad a hírt?

"a vállalat kiszúrta a problémát, és addig tiltják a frissítést, amíg jó nem lesz."

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18) CMan


CMan
csendes újonc

Ez megint tipikusan rájuk vall!!!

ElectronicLove

(#19) cskamacska válasza Thrawn (#2) üzenetére


cskamacska
addikt

Surface Book 2 az nincs 2 éve kiadva, a benne lévő GTX 1050 pedig 100%-osan támogatva van desktopon az nVidia által, még a Win10 is vidáman lekapja a meghajtóját update-ről. De még a Kaby Lake UHD 620 IGP is teljesen támogatott az Intel által. :U

"A hardverkonfigurációk egyébként a korábbi Windows 10 verziókkal stabilak, tehát szoftveres problémáról van szó."
Aztán a frissítés után:
"A Microsoft szerint a beépített, NVIDIA által biztosított grafikus vezérlők bizonyos, erős terhelést jelentő játékok és alkalmazások futtatásakor egyszerűen nem stabilak, ami programösszeomláshoz vezet, vagy akár az applikáció elindítása is lehetetlenné válik."

Most ne mondd nekem hogy ez nem teljesen a MS, meg a rettenetesen-borzasztóan működő Win10 frissítéseinek nyomora. Oda jutottak, hogy már a saját gépeiket sem tudják frissíteni probléma nélkül. :W

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#20) Thrawn válasza cskamacska (#19) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#21) Robert07


Robert07
aktív tag

Szerintem jobb, mint mondjuk a Dell, ahol a frissites utan bizonyos modellekben a 4G modem kekhalalt okoz, es le kell tiltani eszkozkezeloben, hogy ne induljon ujra a gep 10 percenkent.

Szemely szerint nem banom, hogy kicsit kesobb kapjak meg. Regebben a Surface Pro 3-am is par hettel kesobb kapta meg a frissitest, es tuleltem. Nem arrol van szo, hogy a biztonsagi javitasokat nem kapja meg.

(#22) Ispy válasza cskamacska (#19) üzenetére


Ispy
veterán

Mi köze a saját gépnek ehhez? Azon kívül, hogy rajta van az ms logója minden más 3th party benne, így a driverek is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#23) #06658560 válasza Thrawn (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen. Viszont azt is sikerült felfognom, hogy mégsem tesztelnek saját lomokon, mert különben release-re meglett volna a probléma és megoldás, így nem kellett volna most tiltani ezt a fost rajtuk.

#22 Ispy: Mondjuk annyi, hogy az ember elvárná, hogy a saját fosukat a saját fosukon teszteljék minimum release előtt.

[ Szerkesztve ]

(#24) sh4d0w válasza Ispy (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, ha vásárlóként azt gondolom, hogy az MS logós hardver megy az MS logós szoftverrel, az én nénikém térde kalácsát...

https://www.coreinfinity.tech

(#25) Ispy válasza sh4d0w (#24) üzenetére


Ispy
veterán

Semmi baj. :D

Btw nem az a kérdés, hogy mennie kellene, hanem mindenki úgy csinál, mintha valami egyedi, ms specifikus dologról lenne szó, pedig csak az van, mint bármilyen más termék esetében, tömegtermelés, olcsósítás, kapkodás, fogysztás gyorsba.

Olyan gyorsan követik egymást a hardverek, hogy nem tudják szoftveresen követni, mire letesztelnék rendesen már elavult az egész hardvercsalád.

Az nvidia meg csak fossa magából az újabbnál újabb grafikus kártyákat, mert persze ha nincs új, akkor jajjgatnak a userek.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26) Ispy válasza #06658560 (#23) üzenetére


Ispy
veterán

Vegyél dellt vagy almát, ott sem fogsz mást kapni, szvsz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27) Thrawn válasza #06658560 (#23) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor csak simán szövegértelmezési problémáid vannak.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28) b.kov


b.kov
senior tag

PFF. :))

(#29) GoldhandRent válasza Ispy (#22) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Hát nemtom, nekem mikor lenovo lapim volt, minden drivert a lenovo oldaláról lehetett/kellett leszedni.
Egyedül tán a grafikus meghajtó volt kivétel, de lehet még az sem, csak azt magától frissítette.

Sok brandelt gépnél nincs is lehetőséged másképpen frissíteni a drivereket, mert egyedi megnevezése van, amire nem tudsz rákeresni a gyártó honlapján.
Bár ez már 6 éve volt, azóta nincsenek 720m-ek meg ilyen fostaligák... Viszont attól még a brandelő leellenőrizhetné, hogy miket telepíthet a user a gépére.

-

(#30) fotel válasza kutga (#9) üzenetére


fotel
aktív tag

A pubertás vegevel rendszerint elmúlik.

(#31) philoxenia válasza kutga (#9) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Már a 3.1 óta.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) kutga válasza philoxenia (#31) üzenetére


kutga
nagyúr

;]

Let the Zone take me if I am.

(#33) Reggie0


Reggie0
félisten

"Márpedig alapvetően ez lenne a cél, mert sajnos a szoftverhibák kivédhetetlenek, viszont nem szabad, hogy ezek eljussanak a felhasználókhoz, így lesz idő a javításukra fókuszálni."

Akkor hogy kerult a boltba a win10?

(#34) #06658560 válasza Thrawn (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Releasere jó a saját szarunk a saját fosuk? Nem. akkor mit csináltak a faszverés mellett?

(#35) Rive


Rive
veterán

Örvendetes, hogy mostantól a Microsoft közvetlen betekintést nyer (ha csak részben is) az általuk a felhasználókra kényszerített sz*pókúrába.

És még csak le se tudják tagadni.Király! :))

Még több ilyet, sokat :K

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#36) Ispy válasza fotel (#30) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor vagy alacsony a ph közönség átlagkora, vagy valami gebasz van az elméleteddel. ;]

Én személy szerint elég sok ms megoldást használok, és nincsen bajom egyikkel sem. Eddig mindig azt hittem, hogy az apple viszi a prímet a hatereknél, de látom az ms-re mindenkinek vérben forog a szeme egyből.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37) Thrawn válasza #06658560 (#34) üzenetére


Thrawn
félisten

Jött már ki valaha hibátlan Windows? Nem. Fog jönni ilyen? Nem. Lesznek benne bugok? Lesznek. Javítják ezeket? Javítják. Akkor meg mire fel ez a nagy felháborodás? Talán te hibátlan oprendszert írsz? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38) Reggie0 válasza Ispy (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert nem hasznalod elegge, igy nem jonnek elo a hibak.

(#39) Ispy válasza Reggie0 (#38) üzenetére


Ispy
veterán

Ugye ott nem a sok hardvergyártó driverétől függ a szoftver stabilitása, ezért hibák sincsenek, legalább is az elmúlt 1x évben én még nem futottam bele egy olyanba se, hogy naeztjólelbaszta a microsoft.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40) Reggie0 válasza Ispy (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert nem futottal bele, mert nem hasznalod elegge. Pont ezt mondtam az elobb is. Ha nem lenne elbaszva egy csomo kodjuk, akkor nem lenne egy rakat bugfix.

(#41) CPT.Pirk válasza Ispy (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A programozás alaptétele, hogy nincs hibátlan kód, csak keveset tesztelt. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42) Ispy válasza Reggie0 (#40) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, igaz, illetve nem is célom, hogy ne müködjön.

Félreértés elkerülése végett, én nem azt állítom, hogy minden szipi-szuper, csak azt mondom, hogy semmi olyan nem történik ms-nél, ami más szoftvereket gyártó cégnél ne történne meg folyamatosan, mindenki fossa magából a bugfixeket. Persze tudom, lehetne hibátlan is, ha már egyszer mindenki egy vagyont fizet érte (ja, nem). Meg legyen kész tegnapra. És tudjon mindent is.

Élég régen élek ms termékekkel együtt, ha csak annyi baj van a win 10-zel, hogy a szar nvidia driver összeszarja magát a rossz kód, vagy az elégtelen hűtés miatt, akkor én nyugodt vagyok.

Nekem eddig se az sql szerver, se a visual studio, se az azure nem halt le soha, az access az egy fosch volt, ezzel nehéz lenne vitatkozni. A win 10-ért meg a fél karomat odaadtam volna 20 évvel ezelőtt, amikor a 95-tel, meg 98-cal kellett napi szinten harcolni, hogy menjen rajtuk minden rendben.

Aki szerint a microsoft egy szar, mert nem megy a surface bookban valami, az nyugodtan vegyen egy 600k-s dell notit, és megtudja, hogy ott is van gond rendesen, én legalább is már megtapasztaltam.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43) Ispy válasza CPT.Pirk (#41) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, és minden hiba kijavítása 2 újabb hibát eredményez.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44) philoxenia válasza CPT.Pirk (#41) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45) CPT.Pirk válasza philoxenia (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jájj. :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) ted_tris válasza jerry311 (#1) üzenetére


ted_tris
tag

A google a sajat rendszerere se kepes normalis chrome-ot, youtube-ot, (barmi szabadon valasztott google app amire raboksz)csinalni.

Cikkhez.
Persze mindig driver, software, hw, user a hibas ha valamit elbarmolnak.
Ime.
Az ms a hulye.

#22
Az, hogy kiderult loszar teszten se megy at egy update, mivel meg a sajat szarjaikon se probaljak ki.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#47) XuChi válasza schawo (#4) üzenetére


XuChi
addikt

Ahha, és akkor ? dobjam kukába ? 5 éves gép nem egy öreg gép, majd ha 10 éves lesz, akkor talán megértem, hogy egy új korában fél milliós vagy többe kerülő eszközt már nem támogatnak.

Pofátllanság amit a gyártók manapság megengednek maguknak. Ez a tipikus esete a kierőszakolt leváltásnak.

[ Szerkesztve ]

(#48) schawo válasza XuChi (#47) üzenetére


schawo
titán

Várj türelemmel. Nem azt mondták, hogy nem kap funkció frissítést (ami ugye eleve nem érinti a biztonsági frissítést, mert az a várakozási időszakban is érkezik), hanem azt, hogy a legfrissebb win10 funkciófrissítést (ami gyakorlatilag egy növekményesen új oprendszer) némi késéssel kapja meg. Ha te úgy érzed, hogy nem bírsz ki pár hetet a 1903 új szolgáltatásai nélkül, akkor igen, fuss venni valami újat, de izibe.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) NandoXXL válasza Ispy (#36) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Azt a mindenségit, tapasztalt egy szakember vagy :Y Jó sok mindent teszteltél, és körültekintően általánosításítottál, ha nálad nincs gond, másoknál se lehet :R Megkérdőjelezhetetlenül igzad van:R Taníts m mint mester :R

(#50) Mumukuki válasza NandoXXL (#49) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Taníts MÉG mester! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.