Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cheatergs


cheatergs
senior tag

Ha már a szoftvertervezés nem megy, megpróbálkozik a hardverrel. ;]

Mindig minden mindegy

(#2) atus72 válasza cheatergs (#1) üzenetére


atus72
senior tag

gonosz :)

(#3) nLali


nLali
senior tag

Az Adobe és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal együtt közösen egyházat alapítanak magyarországon. Így próbálják népszerűsíteni az Adobe-vallást.

(#4) paprobert válasza nLali (#3) üzenetére


paprobert
senior tag

A vallás főpapja és reklámarca pedig AdOberfrank Pál lesz.

elnézést a magam és nLali nevében is

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#5) nullpoint válasza cheatergs (#1) üzenetére


nullpoint
senior tag

Pont erre gondoltam :D Meg arra hogy inkább ne. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6) Atocha


Atocha
senior tag

Szerintem minden szoftverhez tervezzenek kulon cpu-t. Hogy csak az adott cpu-n fusson a szoftver.
De akar lehetne sajat alaplap, ram es gpu is.
Szerintem ez a helyes irany. Ez mindenkinek megerne. Foleg a vevoknek. Kesz haszon. Ha fotosopolni akarok, eloveszem az adobe gepem. Ha youtubozni akarok, elokapom a masikat. Ha videot akarok szerkeszteni... Na de asszem mar ertitek a lenyeget. :)
Na inditsunk egy peticiot?

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#7) updog válasza nullpoint (#5) üzenetére


updog
senior tag

++

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8) Male


Male
nagyúr

Hm... vajon a felhős-előfizetéses modelljükhöz kell valójában? ...vegyél inkább Paint Shop Pro-t, az szerencsére megvehető, és nem havidíjas.

(#9) nullpoint válasza Atocha (#6) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ezt az ötletet ásd el gyorsan mert ezek képesek megcsinálni :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#10) alevan válasza Atocha (#6) üzenetére


alevan
őstag

Szerintem itt valóban hardveres gyorsítóban gondolkodnak. Monjuk egy PCI-e bővitőkártyában. Ha akarod, hogy fusson használhatóan a Photoshop, vedd meg a bővítőkártyát.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#11) Execᵀʰᵀˢ válasza cheatergs (#1) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

Szerintem Flash chipeket akarnak használni. :)

(#12) updog válasza alevan (#10) üzenetére


updog
senior tag

Elég alja húzás lenne. Effortban nem lenne egyszerűbb/olcsóbb optimalizálni a szutykaikat? (mondom úgy hogy évek óta előfizetem, ettől még egy rakás szutyok, főleg Ryzen-en. Tudom, öreg hiba volt, tele a net azzal, hogy kifejezetten nem ajánlják az AMD-t az Adobe alá, de azért 4GHz-n, 12 szálon, 16GB RAM mellett, GTX1060-nal, SSD-vel, ne röccenjen már 1-2 másodpercet minden(!) képváltás Lightroomban, vagy egy komolyabb művelet PS-ben :((( )

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13) nullpoint válasza updog (#12) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez komoly??? Tervezem majd Ryzenre váltani de ez most megijesztett.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#14) updog válasza nullpoint (#13) üzenetére


updog
senior tag

Nem is ez az ijesztő. Hanem pl. a medve :D

Netszerte, sőt itt a LR topicban is lebeszélnek arról, hogy Ryzent tegyünk Adobe alá.

Minden másra tökéletes a Ryzen, gond nélkül viszi pl. a GTA V-t FullHD-n egész jó részletességen. Csak ha én képet akarok feldolgozni, és nem gémelni, akkor ezzel kitörölhetem... most épp egy NVMe SSD-t tettem alá (eddig a SATA-son volt), átraktam rá a LR-ot, a képeket, és a catalogokat, így már egészen vállalható. Néha még így is gondolkozik másodperceket.

De ha nem lett volna akciós 20-ért (így is 20-szal több, mint amennyit szerettem volna még rákölteni a gépre), akkor 50-ért biztos nem vettem volna meg ezt az SSD-t, az alatt meg nem nagyon van méretben és sebességben is megfelelő NVMe-s.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15) soundsonic válasza Male (#8) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Szerencsére már van professzionális díjnyertes alternatíva nem évi 220 ezer Forintért hanem egyszeri megfizethető licence díjjal. Affinity Photo (PS), Designer (AI), publisher (ID). Sőt merem állítani, hogy a designer jobb is mint az illustrator, (bár én is ai-hoz vagyok szokva a suli miatt). Természetesen már windowsra is van és nem egészen 18000 Ft az áruk darabonként. Érdemes kifogni leárazást mert volt, hogy 14 e Forintért is odaadták és persze mentenek és kompatibilisek az adobe program fájlokkal, ecsetekkel stb..

LINK

(#16) Geri Bátyó válasza updog (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem meg pont jó ötlet, mert így nem csak az AMD, hanem az Intel procikon sem fog jól futni. Tök jó lesz mindenkinek. Ja, nem. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) Rayyy válasza nullpoint (#13) üzenetére


Rayyy
senior tag

Igen, komoly... Nekem a legerősebb Ryzen7 van és sajnos csalódás Adobe alatt.

Amúgy: amíg az After Effects nem kezeli a multi threading-et, addig ne beszélgessünk már AI-ról (maximum, ha illustrator)... persze, az kell nekünk... meg 3D a fotosoppba, meg ilyen fassságok.

Minden a legnagyobb render!

(#18) Rayyy válasza soundsonic (#15) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ez tök jó, csak sajnos windows-on kicsit köhögnek, másrészt nincs hozzájuk After Effects, Animate, Bridge, Media Encoder és még sorolhatnám...

Minden a legnagyobb render!

(#19) Teebor9


Teebor9
tag

Én ismertem egy nénit, akinek jól ment a chip keverés...
...vagy csipkeverés. Tökmindegy. :D

(#20) Male válasza soundsonic (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Na, az már normális ár. Mivel az 5-ös verzió óta, amikor még Jasc termék volt, Paint Shop Pro-t használok, így én nem kerestem túl sokáig alternatívát :) 13.000 Ft körül sikerült megvennem a 2018 Ultimate-et... eleve akciós volt éppen, de végignyomkodva az oldalukon, a végén ennyit számláztak ki :)
(Érdekes egy stratégia, hogy amikor reklámozzák drágább, és a legvégén amikor fizetsz, alacsonyabb az összeg :DDD )

(#21) #Morcosmedve válasza Teebor9 (#19) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:W :DDD

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.