Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) idegen lény


idegen lény
őstag

Tudtam, hogy létezik a yeti!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2) Purple_46


Purple_46
tag

Egész jó koncepciónak hangzik. Kíváncsi leszek. :))

(#3) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Lehet,hogy lassan belépünk a jövōbe? Elhagyjuk az ōsi gyūjtögetō életmódot és megérkezünk a felhōszolgáltatások mezejére. Ó, Google, hozzd el nekünk a vezeték nélküli égi mannát

Life, Uh, Finds A Way

(#4) janeszgol válasza idegen lény (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

A Yeti is hitt benned. (Idegen lény nickkel és ufó fejjel.) :)

hombre[EU], én nem látok benne problémát. A játékokat nem megvesszük, hanem béreljük. Vagy fizetünk valami havidíjat a GaaS-ra és az tartalmazza ezen előfizetéseket is. Ami meg fizetős játék (WoW például), ott nagyobb csomagot lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#5) #52588800 válasza hombre[EU] (#3) üzenetére


#52588800
törölt tag

A kiszolgáltatottság lesz a jövő :F

(#6) Cassi


Cassi
senior tag

Jó lenne tudni, hogy hány előfizető maradt még pl. az Nvidia Gridnél. Ki az a szerencsétlen, aki az ottani semmi tartalomért kifizet havonta 8 dollárt? És nyilván ennek a veszteségeit is a GeForce-vásárlókkal fizettetik ki.

(#7) [CsuCsu] válasza #52588800 (#5) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Netflix-szel, Spotify-jal, Adobe Cloud-dal, MMO-kkal, stb is baromira ki vagyok szolgaltatva. Ja, nem.

Ha tudjak mitigalni a kesleltetest, semmi baj a felhovel.

(#8) -Skylake- válasza #52588800 (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az elmu miatt is ki vagy szolgaltatva, mert hiaba veszed meg 5.25" floppyn a Win 95-ot, ha nincs aram nincs kep. En megyek is gyujtok egy gyartyat, mindjart leszall az est.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) Tomy Yayo válasza hombre[EU] (#3) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

A Sony már elhozta a PS Now-val, nézz rá, ha komolyan érdekelne a felhős játék. Teljesen jól működik, tele van exkluzívokkal is, sikeres is. Hacsak nem törsz CoD, BF vagy akármilyen lövöldei versenyzői babérokra, akkor a késleltetéssel se lesz gondod.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#10) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

ha ez is olyan kaka lesz mint az LG smart tv-ken a Gamefly akkor mehet a levesbe :DDD a válaszidővel mindig is bajok lesznek :(

(#11) [CsuCsu] válasza HELLAFLUSH (#10) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert a Google es az LG kisse mas kategoria szoftveres vonalon. Elobbi nem fog hulladekot letenni az asztalra.

A valaszido jopar jatekstilus eseten pedig alig szamit valamit.

(#12) Tommmysun válasza [CsuCsu] (#11) üzenetére


Tommmysun
senior tag

"Azert a Google es az LG kisse mas kategoria szoftveres vonalon. Elobbi nem fog hulladekot letenni az asztalra."

Őőőőőő ...... AndroidTV ???? Ne viccelj :DDD

(#13) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Lehet,hogy lassan belépünk a jövōbe? Elhagyjuk az ōsi gyūjtögetō életmódot és megérkezünk a felhōszolgáltatások mezejére. Ó, Google, hozzd el nekünk a vezeték nélküli égi mannát
Félreértés ne essék én komolyan gondolom. Nem akarok GPU/CPU-t venni a PUBG miatt,nem akarok PS-t venni az Uncharted miatt,se Xbox-ot az új Halo végett. Én csak játszani szeretnék ezekkel. Nem kell a mūanyag,a réz és a szilícium se. Tárolják csak ōk a sok vackot.

Life, Uh, Finds A Way

(#14) Tommmysun válasza hombre[EU] (#13) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Valamilyen vackot mindenképpen megvetetnek veled, max nem olyan vackot amilyet most, hanem egy egyszerűbbet, ami viszont nem feltétlen lesz számodra olcsóbb, max a szolgáltatónak ;).

(#15) hombre[EU] válasza Tommmysun (#14) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem!Semmilyen vackot! :D
Letöltöm az EA,Ubi,PS etc. appot a tévére, kicsengetem a havidíjat és kész. Maximum veszek egy univerzális kontrollert. Egyet!

Life, Uh, Finds A Way

(#16) janeszgol válasza hombre[EU] (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Értjük, értjük, és én osztom is a véleményed. Csak sajnos ehhez kell még idő szerintem. Azt szoktam olvasni, hogy az Z-generáció vagy mi a bánat már nem a tárgyakban keresi önmagát, hanem az élményekben. Nincs saját lakása, nincs saját autója stb? Kit érdekel? - mondják ők. Bérel és kész. Játék, film ugyanez.
Én X-es vagyok és bizonyos dolgokban nem osztom ezt, viszont bizonyos dolgokban rugalmas vagyok és ott igen.

A 15-ös hozzászólásodra: egy kliens kell, ami küldi és fogadja a képet, az irányítók jelkódjait. De ezt nem kell fejleszteni annyira, mint ha külön játékgéped lenne.

[ Szerkesztve ]

(#17) Tommmysun válasza hombre[EU] (#15) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ok ebben az esetben csak annyi történik, hogy a TV-vel együtt kapod meg azt a plusz kis vackot :) . Mindenképpen be kell építeniük egy plusz hardvert, hogy jól tudjon működni a dolog, még akkor is ha a játék tárolása és az erőforrás nagy része nem nálad van (a most beépített megoldások meg kb vicc kategória).

De erre én meg viszonylag kevés rációt látok (max egy-egy réteg modellben jelenne meg), mivel nem mindenkinek van szüksége a TV-ben ilyen jellegű megoldásra és ők nem akarják azt is megfizetni, plusz ha cserélni akarod csak a TV-t vagy csak a szolgáltatót, akkor ismét komplett TV-t kell venned mondjuk 400E-ért ahelyett, hogy egy kis vacak dobozt dobsz ki és cserélsz le ;). Mivel a minden szolgáltatóval kompatibilis, mindenre jó, mindent vivő megoldás, ami még "ingyen" is van már tuti álom kategória :U .

(#16) janeszgol "Nincs saját lakása, nincs saját autója stb? Kit érdekel? - mondják ők. Bérel és kész." Nincs saját jövedelme lemaradt :DDD a nincsből meg nehéz bérelni :U

[ Szerkesztve ]

(#18) janeszgol válasza Tommmysun (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

1995-től születettek Z-k már, az 23 évet jelent maximum, lehet jövedelmük. De ne nézzük le őket, nem ők tehetnek róla.

(#19) Tommmysun válasza janeszgol (#18) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Lehet(ne) jövedelmük! De jogos, hogy nem (csak) ők tehetnek róla és persze nem mindegyik Z ilyen, vannak kivételek, csak a tendencia sajnos egyre rosszabb!

De ahogy kicsit talán te is utalsz rá, ez az anyagi javak teljes elhagyása azért veszélyes is tud lenni, még ha most meg is tudja teremteni magának ezt a fajta életmódot valaki, később -akár önhibáján kívül is- nem biztos, hogy képes lesz rá és akkor bukta a bérelt lakást, a lízingelt autót, stb.... de ez nagyon OFF :B

(#20) janeszgol válasza Tommmysun (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, ez igaz. Ha van saját lakásod és elveszted a munkád, tudsz még sakkozni a fizetni valókkal (még a lakáshitellel is), viszont a bérelt lakással nem vagy ritkán, de akkor mázlid van.

(#21) [CsuCsu] válasza janeszgol (#16) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert a Z-generacio es a kesei Y-generacio viselkedesehez kozrejatszik, hogy Nyugaton ugy elszabadultak az ingatlanarak, hogy meg az onreszhez is 10 evig kell sporolni huszoneves fizetesbol.

Ezert ugy vannak vele, hogy nem fogjak a legjobb eveiket arra aldozni, hogy onreszre gyujtogessenek a lakber fizetese mellett, mikozben elmegy mellettuk az elet, hogy a vegen legyen egy nem tul jo ingatlanjuk, amire fizethetik a torlesztot meg husz even at. Helyette utaznak, elvezik az eletet, a magasabb 35+-os fizetesukbol pedig mar felreraknak.

[ Szerkesztve ]

(#22) FlashLed


FlashLed
senior tag

Lehet a Yeti meghozza a megváltást a felhős játekoknál. Probalkozzanak csak, elvegre ugyis a felhozesrol szol a jovo...

The Mechanic

(#23) Cassi válasza hombre[EU] (#13) üzenetére


Cassi
senior tag

Ez egy jogos elvárás, de rövid távon nem lehet rá megoldást adni. A mostani infrastruktúrával nem lehet elég gyors, garantált válaszidőket elérni, hiába van például gigabites interneted, akkor sem. Továbbá a platformok feletti kontroll féltése miatt nem könnyű szoftverrel ellátni a cloudos rendszereket.
Az elsősorban a Sony és a Nintendo által gyakorolt platform lock-in azért is káros, mert ellehetetleníti az önálló cloudos rendszereket. Folyamatos AAA-játékellátás nélkül még egy jól működő felhővel sem lehet elérni semmit. Az Nvidia Grid például egy jó kiindulási alap lehetett volna, de tartalom híján valószínűleg lézengenek benne a felhasználók, és bármikor bezárhatják.

(#24) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Amíg az USA-ban (és nagyrészt az EU-ban is) ilyen fostaliga internetelérések vannak, addig az ilyen felhős álmok - szerencsére - nem kivitelezhetőek. Attól, hogy van nálunk kétgigabites tcom internet, még a világ többi részén - vagyis a lehetséges célpiac túlnyomó részén - alkalmatlan a hálózati infrastruktúra erre a célra. Szóval technológiailag kivitelezhető a dolog, de üzletileg jelenleg totális kudarc lenne (kivéve, ha havi 20 ezerért adják, haha)

(#25) Tommmysun válasza Jesus_Shaves (#24) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Nálunk se mindenhol és az is igazából csak 300/50 Mbit/s garantált sebességet jelent ;) de a válaszidő ugye nem csak ettől függ!

(#26) BBencK


BBencK
csendes tag

Valóban komolyabb internetre lenne szükség. Leginkább válaszidő terén. 1080p60 streamet már kezelhetjük átlagosként, viszont a bitráta kevés a játékhoz. Körülbelül 70 Mbit/s lenne blu ray minőségben. Ezt a sebességet kellene 40 ms alatti válaszidővel párosítani. Nem túl reális jelenleg. Hogy egy cég komolyan gondolkozzon felhős szolgáltatásban, ahhoz elterjedtnek kell lennie a hasonló kaliberű internetkapcsolatnak. Szerintem évtizedekre lesz szükség, mire ilyen szintre fejlesztik a szolgáltatók a hálózatot. Főleg úgy, hogy ez egy rétegigény. Átlagos használatra bőven elég a jelenlegi is.

[ Szerkesztve ]

(#27) idegen lény válasza BBencK (#26) üzenetére


idegen lény
őstag

Hála Istennek! Kapunk már így is épp elég káros sugárzást.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#28) Gave


Gave
addikt

..a játékokat 3 percenként félbeszakítja majd egy Adwords hirdetés :))

(#29) idegen lény válasza Gave (#28) üzenetére


idegen lény
őstag

:) Ahhoz már ingyen kéne adniuk. Úgy talán páran megvennék.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30) MeszesKPT válasza Jesus_Shaves (#24) üzenetére


MeszesKPT
őstag

A gigabites elérés sem ér semmit, ha a legközelebbi kiszolgáló szerver egy kontinenssel odébb van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.