Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) O_L_I


O_L_I
őstag

Érdekes, hogy számítási teljesítményben már ott vannak ezek a megoldások mint az első Intel C2D-k viszont a memória interfész még mindig csak 32 bites.
Akkoriban a PC-kben már simán dual channel 64bit volt.
Amire ki akarok lyukadni, hogy ez most miért nem szűk keresztmetszet a mobil lapkákban?

(#2) tjb007


tjb007
nagyúr

Valamint ez az első high-end AP tőlük integrált modemmel, szóval ez a hátrányuk is leküzdésre került.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Az IGP-je brutális lesz, ha nem olvastam rossz oldalakat, nagyjából duplázni fogja a Snapdragon 820 IGP-jének teljesítményét! (4K@120fps felvétel!)

(#4) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

gondolom ez a sárkány 820 "ellenfele" lesz.

bár abba is a Samsung tervezi a magokat

(#5) rodrigez válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére


rodrigez
senior tag

He???? Maximum gyártja...

(#6) aprokaroka87 válasza rodrigez (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ja igen
és Tátika nem sárkány:)

(#7) tjb007 válasza O_L_I (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem mindenkinél. A Samsungnál eddig valóban 32 bites volt, de a 8890-nél már várhatóan a "konkurensekhez" igazodva 64 bites lesz. A Huawei-nél már 2012-ben (a K3V2-ben) 64 bites volt, a Qualcommnál meg már lassan két éve (a 805-ben) az volt.

(#3) Fred23

Azon kívül, hogy T880-lesz nulla adat áll rendelkezésre a teljesítménnyel kapcsolatban. Természetesen nem MP4-es lesz mint a Huawei-nél, de nem is MP12, főleg nem integrált modem mellett. Szerintem maradnak a 8-nél, az bőven elég lesz a Top 5-be.

(#4) aprokaroka87

A Samsung nem tervez semmiféle magokat a 820-ba. A magokat a Qualcomm tervezte, a Samsung meg majd a lapkát fogja gyártani. Ne keverjük már a szezont a fazonnal.

(#8) vicze válasza tjb007 (#7) üzenetére


vicze
félisten

Pedig az mondják, hogy MP12. Mondjuk az én se értem, hogy fér bele a TDP-be integrált modem mellett, de majd meglátjuk.

(#9) tjb007 válasza vicze (#8) üzenetére


tjb007
nagyúr

A katalógusban még nincs benne, az dedikált oldalon meg szokás szerint nem sok infó van, szóval ez most nekem is új. Erre nagyon kíváncsi leszek.
Nem a fogyasztás miatt tartottam kizártnak az MP12-t, hanem a kiterjedése miatt. Vagy nagyon jó munkát végeztek, vagy egy böhöm nagy dög lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10) vicze válasza tjb007 (#9) üzenetére


vicze
félisten

Hát most úgy néz ki, hogy a 8890 és a S820 szinte teljesen azonos felépítésű lesz, csak a Exynosnál ott a +4 A53, ennyivel nagyobb is lehet a SoC maga. Eléggé azonos szintű is minden mind a kettőben, majd a +4mag miatt azért a 8890 többet gurít az biztos, "zabálják"(szeretik) a benchmarkok a sok magot valamiért, akkor is ha nincs teljesítményük. :P

(#11) Fred23 válasza tjb007 (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem az MP12 lesz pedig, és valóban egy böhöm nagy dög. A fogyasztását miért nem tartod problémásnak? Én pont arra gondoltam először, hogy az lesz itt a fő baj. A Snapi 820 szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#12) Fred23 válasza Fred23 (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, alacsonyra veszik a grafikus magok maximális frekijét, így nem lesz 4K@120 fps felvétel, beérik ők is a 4K@60-nal, és így spórolnak az energiával.

(#13) zzola válasza Fred23 (#12) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem sem lesz 120 FPS...

(#14) solasola


solasola
csendes tag

Ez már simán mehetne gyengébb laptopokba, mert a Celeronokat biztosan leveri.

Gyanítom kijön ezzel majd legalább egy Samsung Chromebook 3, amint elkezdik gyártani.

A Xiaomi Linux-os laptopja kapcsán is rebesgették, hogy a Samsung nem csak képernyőt fog bele szállítani, hanem esetleg processzort is. Ez utóbbi esetén nem lenne alaptalan feltételezni, hogy ez kerül bele, jövő Februárig van még idő gyártásba tenni :D.

(#15) Fred23 válasza zzola (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én először arra gondoltam, talán megkockáztatják, mert lenne hangja annak, hogy szétalázza a Snapi 820-at. Másrészt annyira meg kéne húzni a 4K@120-hoz, hogy az már sütné az ember kezét. :D Meg akkor olyan lenne, mint a Snapi 810: bocsi, kilépek pár perc videózás után, mert túlmelegedtem!

(#16) Bucsi13 válasza solasola (#14) üzenetére


Bucsi13
tag

Van ChromeOS ARMre?

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#17) vicze válasza Bucsi13 (#16) üzenetére


vicze
félisten

Van. pl. Az említett Chromebook előző két verziója és még sok másik Exynos 5250-nel.

[ Szerkesztve ]

(#18) tjb007 válasza Fred23 (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

A T760-hoz viszonyított állítólagos alacsonyabb fogyasztása miatt. Mondjuk egzakt adatok még nincsenek, szóval belőlem is csak a nagyon optimista ember beszél.

(#17) vicze1

Meg akad még egy-kettő RK3288-cal is.

(#19) fene_vad


fene_vad
senior tag

kekeckedés on:
big.LITTLE, nem big.little, ha már így jegyezték be, és más gyártóknál figyelünk rá
kekeckedés off

[ Szerkesztve ]

(#20) etohun


etohun
aktív tag

ezek is csak annyira lesznek egyedi processzormagok mint a huawei féle a53e.... :DDD

(#21) Fejvadi válasza Fred23 (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Az elég durva lenne.

(#22) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A hivatalosan Samsung Exynos 8 Octa névre keresztelt 8890-es rendszerchip gyártása még idén megkezdődik és a vállalat új Galaxy csúcstelefonja fogja megkapni."
Csak kapjon mellé rendes méretű aksit is, mert az S6 nagyon szar ilyen szempontból. És persze az se baj ha megtanulják mit jelent az a cserélhető aksi meg az SD slot.

(#23) Chrys_ válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


Chrys_
addikt

Elkészülhet időre az új S-sorozathoz mgefelelő mennyiség? Vagy inkább a Note-ba kerül majd bele? Bár a Note ha jól tudom mindig az S HW-ét kapta meg.

(#24) Peter13


Peter13
senior tag

Én egy asztali gépet kérek ezzel az SOC-vel (vagy egy kis konzolt)
:)
Értem én, hogy egy telefonba ELENGEDHETETLEN ez a teljesítmény, de továbbra is kételkedem a big.LITTLE koncepció létjogosultságában. Szeretnék egyszer egy objektív mérést látni, ami kimutatja hogy ezzel lényegesen (!) megnövelhető az üzemidő. OK hogy négy kis mag (pláne alacsonyabb órajelen) kevesebbet fogyaszt, de kiváncsi lennék hogyha a "nagy" magokat levinnék harmad/negyed órajelre (ahol még mindig bőven hoznák a "kicsik" teljesítményét), akkor lenne-e a fogyasztásban akkora különbség, hogy megérje ez az egész macera... :U

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#25) vicze válasza Peter13 (#24) üzenetére


vicze
félisten

"Én egy asztali gépet kérek ezzel az SOC-vel"
De már ott a Shield TV jóval nagyon grafikus teljesítménnyel és nem sokkal gyengébb CPU teljesítménnyel, ez minek?

(#26) Peter13 válasza vicze (#25) üzenetére


Peter13
senior tag

Csak arra akartam utalni, hogy mekkora erő van ebben a lapkában (valószínűleg....a tesztekre azért persze kiváncsi leszek), és hogy simán kiszolgálná mindennapi igényeimet :)

(az meg hogy minek ennyi izom egy nyavajás telefonba, valószínűleg örök rejtély marad számomra....gondolom mindenki fraktálokat számol rajta, vagy mittudomén)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#27) TTTotya válasza Fred23 (#3) üzenetére


TTTotya
senior tag

Ha ez így lesz akkor a következő generációnál is meglesz a mostanihoz hasonló teljesítmény különbség az Exynos javára. :Y

(#29) gusthy válasza TTTotya (#27) üzenetére


gusthy
veterán

Kell is a TouchWiz-hez :) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.