Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

ez az e-gpu-zás növeli az input lagot?

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azért rakhattak volna bele pro Vega-t is és nem egy eleve "elavult" kártyát...főleg hogy már a Vega is lassan utódot kap.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) bazsi83vp válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Lehet lesz olyan is, hisz ezek a kártyák előbb utóbb a raktákészletekről is kifogynak.

(#4) azbest válasza Narasim (#1) üzenetére


azbest
félisten

Tippre attól függ hová megy a kép. Ha belsõ kijelzőre vissza kell küldenie, akkor igen. Ha egpu ikezel egy külsõ monitort, akkor nem. Az fps is több.

(#5) Pete55555


Pete55555
addikt

Kicsit nagyobb lenne a ház beleférne egy ITX rendszer ;]

Amúgy pofás kis gép.

Blackmagic:

...Szeretem leracsniztatni...

(#6) pomorski válasza Pete55555 (#5) üzenetére


pomorski
őstag

:DD :DD

(#7) Béééla válasza Narasim (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Ez inkább renderhez jó.
A Resolve-ot nagyon szeretem, az egyetlen normális, INGYENES és profi videóvágó, ami nem azt a nyamvadt CUDA-t kéri hanem a radeon kártyákat is bevonja a játszmába. (és azért tehetik meg, mert egy csomó vasat is fejlesztenek a profiknak)

Bélabá

(#8) Teréz Atya válasza Béééla (#7) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Én tavaly teljesen kezdőként indultam neki a videóeditálásnak. Kipróbáltam egy rakat "user friendly" meg "for beginners" editort. A legtöbb tele volt tömve csili-vili csillámpóniszar effektekkel, de alapvető funkciók, úgy mint két videó egymásra helyezése, hiányoztak. Meg valamelyik gagyiság akadt a 8 magos gépemen, miközben csak két magot használt, meg a RAM felét. WTF? Aztán itt a PH-n ajánlották a Reslove-ot. Az elején leizzadtam. Aztán, amikor elkezdtem nézni a tutorialokat, úgy éreztem, hogy felrobban az agyam. Aztán érdekes módon a videók pikk-pakk elkészültek, én meg csak lestem, hogy milyen könnyű vele a munka.
Sajnos nagyon kevés időm van a videókra munka, család, barátok és a hobbyk miatt, de ősszel újra előkapom. :)

És a legszebb az egészben, hogy a guglizás első pár lapján előugró "10 best video editing software"-t ajánló weblapok meg sem említik. Általában orrba-szájba tolják a fizetős használhatatlan vackokat, de hogy ne nézzenek ki olyan szarnak, olyan ingyenes progikat dobnak be melléjük, amit Marcika dobott össze egy este alatt.
Most épp podcast-eléssel vagyok így. Ott is mindenféle szemétbe belefutok, ellenben amit fórumokon eddig ajánlottak az a Skype / Discord + Audacity.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#9) zooly válasza azbest (#4) üzenetére


zooly
aktív tag

Nincs merheto input lag, ns-ekben merheto a kulonbseg belso kartyakhoz kepest.

https://www.ratingraph.com/

(#10) Raymond válasza Pete55555 (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Sot, ez a benne levo GPU-ra is igaz:

- "Uj?"
- "Nem, Perwoll-al mosva!"

:D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) #20844032 válasza Béééla (#7) üzenetére


#20844032
törölt tag

Na sajnos a BMD cuccokkal nem ez lesz a helyzet. Szoftveres fronton olyan ócskák bizonyos termékeik, hogy arra szavak is alig vannak. A "Resolve-ot fejlesztő BMD" meg nagyon erős csúsztatás, a Resolve-ot fejlesztő da Vinci Systems-et felvásárolta a BMD (ahogy gyakorlatilag mindenkit felvásárol 10 éve, akinek a közelébe jut, Da Vinci, Atem, Cintel, Teranex, Echolab, stb.). Szal a BMD-vel a legnagyobb probléma az, hogy nem következik az egyik általuk saját név alatt forgalmazott termék minőségéből egy másik szintén saját név alatt frogalmazott termék minősége.

(#12) Vesa


Vesa
veterán

Jobban örültem volna, ha Quadro verziókkal is kapható lenne.

A tudomány a valóság költészete!

(#13) Béééla válasza #20844032 (#11) üzenetére


Béééla
őstag

Profi videós kollégáknál láttam Blekkmedzsik cuccokat, de odáig nem jutottam hogy nekem is kelljen használni. Valamihez adták SD kártyán a Resolve-ot ajándékba, de úgyis netről jött a frissítés, a raspberrybe meg jó lesz ;)
Egy bajom volt csak vele: egy saját animációnál bizonyos ponton bizonyos mozgásnál bebugzott a mozgatott kép, előtte háromszor, utána kétszer ugyanazt csinálná, semmi. Csak pont ott... Azon felül nagyon szeretem. Nem mondom hogy jobb mint egy adobi, de én tuti nem termelném ki az AfterEffects meg Premiere árát, és fényévekkel emberibb az összes ingyenes és "ingyenes" toolnál.

Bélabá

(#14) 5150


5150
aktív tag

Hát kb a Dav volt az egyetlen amit láttam, hogy értelmesen használta is a videokártyákat... A studio verzió. A free-t nem néztem, de most nagyon ráhajtottak odabent a srácok a 15 bétáival. Új hangrendszert kapott, új video felskálázást, új lut browsert előnézetekkel, egybegyúrták a fusion-al és már az intel új generációs grafikus procijait is támogatja :) Nagyon jó progi én nagyon kedvelem. Ja és Win10-en (csak mert a cikk mintha azt sugallta volna ez maces szajré)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#15) Vesa válasza 5150 (#14) üzenetére


Vesa
veterán

Egy bajom van a BlackMagic cuccokkal. Kb. nulla részletes tutorial van hozzájuk. Fusion-t szeretném nagyon, mert kedvelem a node rendszert, de b*szki ott van hatvanezer tool, csak éppen részletes leírás arról, hogy pontosn mi mit csinál, mit mivel, miért érdemes összekapcsolni, az nincs. Vagy legalább is, maximum a user's manual-t találtam meg, ami ebből a szempontból nem túl erős. Nincsenek rendes tutorial videok, leírások, meg nagyjából semmi amiből tanulni lehetne a _profi_ felhasználást. Ami van, az nevetséges, kb. kimerül abban, hogy hozzunk létre egy feliratot...Összetettebb "mátrixok" létrehozásáról semmi konkrét gyakorlati anyagot nem találtam. Ehhez képest az AFX-hez garmadával van anyag...Nem értem, hogy a BE-nél miért nem tartják fontosnak ezt a dolgot. Pedig elképesztően powerful a cucc. A Resolve más tészta, az könnyen tanulható, főleg ha valakinek már van más video editorokban gyakorlata.

A tudomány a valóság költészete!

(#16) 5150 válasza Vesa (#15) üzenetére


5150
aktív tag

Ilyesmikre gondolsz?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#17) Vesa válasza 5150 (#16) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, pontosan! Köszönöm! Ahogy nézem ez 2018 áprilisi feltöltés, én jó egy éve nem néztem rá. Közben találtam egy "tools reference manual-t" is, ami részltezi az összes tool node képességeit. Ez már azért sokat segít, de persze legjobban úgy lehet tanulni, ha élesben látjuk használni őket.

A tudomány a valóság költészete!

(#18) 5150 válasza Vesa (#17) üzenetére


5150
aktív tag

A feltöltőnek vannak egyéb fusion-os tutorialjai is, ha érdekel, de a youtube tele van ilyesmikkel is pl. A BM fusionos oldalán is van valami infó morzsácska, bár ez nem tudom mennyit lendithet a dolgon. Egyébként mintha a Lynda-nak lettek volna ilyesmi oktató videói, esetleg less rájuk (valahol ;) )

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#19) Applefun01 válasza 5150 (#18) üzenetére


Applefun01
csendes tag

Sziasztok! Látom hogy vagytok itt páran, akik profi szinten használjátok a videószerkesztő programokat. Engem is érdekel a dolog, de nem igazán tudtam eddig rájönni, hogy mégis melyik programba kezdjek beletanulni. Esetleg tudtok segíteni ebben, van esetleg ilyen topic?
Most After Effectset és Premiere Prot próbálgatom, de pár napja láttam, hogy létezik ez a DR15 is. Érdemesebb ezt tanulni, mint az adobe-s cuccokat? (Sony Vegasra csak ránéztem, de gagyinak tűnt az adobehoz képest)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.