Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

A4Tech 10 évvel ezelőtt megcsinálta ezt már, szóval nem találta fel a Logitech a Spanyol viaszt.
Annyi különbség volt, hogy az A4Tech a surlódáskor keletkező energiával táplálta az egeret, amikor az egér nem mozgott a padon, akkor áramot sem vett fel.

[ Szerkesztve ]

(#2) -Skylake- válasza Cingáriusz (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ennek legalabb van ertelme, mert nincs vezetek. Loginal mivan ? Annyi hogy nem az egerbol, hanem 15 centivel magasabbrol, a padbol indul a vezetek. Ez aztan mar nemsemmi.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#3) Daywalker válasza -Skylake- (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

:U Az az A4tech cucc indukciós és ugyanúgy van kábele.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Tehát vegyél egy egérpadot 100$-ért, meg 100-150$-ért egy vele kompatibilis egeret?

Mit szívtak a marketingeseik?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Cingáriusz válasza Daywalker (#3) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Gondolom azt már nem lenne nagy dolog megoldani, hogy a padba lenne egy jeladó és nem kábelen vinné át a jelet, hanem wireless-en, de ez esetben akkor az egérpadba kell ellem, akkor meg mi értelme az indukciós egérnek? :D

(#6) nyunyu válasza -Skylake- (#2) üzenetére


nyunyu
félisten

~8 éves MX Revomat két hét helyett már hetente kétszer kell tölteni, mert öregszik benne az akku...

Gondolkoztam rajta, hogy vegyek-e helyette egy 45-50€-re leárazott MX Mastert, de közben "megjelent" az MX Master 2S 108€-ért, és eltűntek az akciós MX Masterek. (70€ lenne nem akciósan.)
Annyiért viszont nem szponzorálom a Logi marketingeseit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) nubreed


nubreed
veterán

Én már Logitech terméket nem vennék. Hiába ez is...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#8) L3zl13 válasza -Skylake- (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Gondolom az, hogy megszabadulsz a vezetéktől, de a wireless töltés miatt nem kell energiatakarékossággal foglalkozni és elkerülöd a wireless egerek ebből adódó problémáit.

Viszont ez a G703 nem értem hogy lehet utódja a G700(s) sorozatnak. Az abban lévő kapcsolhatóan szabadon futó görgő szerintem a legnagyobb királyság ami létezik.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) 5150 válasza nyunyu (#4) üzenetére


5150
aktív tag

ave maryjohanitát biszkubá kannájából dimitrisz motherfuckisz shopjában...

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Maradok a madzagos egereknél. :)

(#11) CsigaGyilkos válasza nyunyu (#4) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Ilyen dumát! :DDD
Jó is lenne, ha... Egyébként nem tudom honnan veszitek a kábelt. Vezetéknélküli töltést ígér vezetéknélküli egerekhez. Szvsz ez így nem h*lyeség!

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#12) Danex válasza -Skylake- (#2) üzenetére


Danex
addikt

A legtöbb ilyen egeret vásárló ember nem azért vesz vezeték nélküli egeret mert az asztalon zavarja a kábel látványa, hanem amiatt, hogy az egész mozgatásakor a kábel beakad, akadályozza az egér szabad mozgását.

(#13) Locutus


Locutus
veterán

Jó lesz ez, várom a teszteket.
Az ár meg ja, amolyan logitechesen drága. Ilyen azmikor nyugateurópai fejlesztési vízfejet kell fenntartani. De nyugodtan előállhatna ilyesmivel más gyártó is, olcsóbban. De ők még egy rendes wirelesst se hoztak össze eddig, mint a G900.
Bár ha ezek a logitech webshop kezdő árak, akkor van remény, mert kuponokkal ott mindig lehet zsonglőrködni, illetve az amazon is rendre 10-20%-kal olcsóbban adja a cuccaikat az ottani áraknál.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14) nyunyu válasza Locutus (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Amazonon másztak vissza 45-50€-ről 70€-re az MX Master árak, mióta beharangozták a ráncfelvart Master 2S-t...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) Béééla


Béééla
őstag

Úgy van, egy tartós lanparty után ha megéhezel, ott lesz a finom főtt husi, csak kár hogy hozzád nőve. Csak ne sugározzon teljesítményt az egérpad. Inkább időnként kicserélem az akkut.

Bélabá

(#16) Fred23 válasza hemaka (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy darabig még én is! :K

"így egyelőre arról, hogy telefonunkat is erről töltjük, le kell mondanunk"
Nagy hiba. Ha lehetne róla telót is tölteni, sokkal többen vennék, talán még el is terjedne!

A másik meg az ár...

(#17) bacsis válasza Cingáriusz (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Máig használok ilyen egeret itthon :DDD

(#18) Xbean


Xbean
tag

G403 wireless mellett egyszer sem éreztem még hiányát ilyen egérpadnak. Hozzáteszem intenzív játék és multi mellett.

(#19) vlevi válasza Cingáriusz (#1) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megelőztél. Nekem is volt ilyen egerem.
Nem is volt rossz. Féltem tőle, hogy majd az egerpaddal lesz gond, de végül a gombjai mondtak fel a szolgálatot.

(#20) #56573440 válasza Béééla (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

Előtte illik kivetetni a tekercseket és fémlapokat a kezedből persze, és úgy egyébként az a koponya mri se kellett volna ahogy látom...

(#21) Tomi_Sci válasza Béééla (#15) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Neked is szokott fájni a fejed amikor elmész a router mellett? :C

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#22) Cefet válasza Tomi_Sci (#21) üzenetére


Cefet
aktív tag

Igen, mert az asztal és a fal között elég kicsi a hely... :W

(#23) berVi


berVi
senior tag

Eleg nagy fail, hogy az 1-2 hete bejelentett, csucskategorias MX Master 2S nem tamogatja...

(#24) bon válasza nyunyu (#6) üzenetére


bon
őstag

Cseréld ki az akkuját.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#25) nyunyu válasza berVi (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

csucskategorias MX Master 2S

Még mindig nem vágom, hogy az 1600-ról 4000 dpire növelt érzékenységű lézeren, más színű burkolaton, meg némi szoftveres hókusz-pókuszon * kívül miben tud többet, mint az elődje, miért kerül másfél annyiba. (Kétszer, ha a 3 héttel ezelőtti 50€-s amazonos árakat nézem, nem a mostani 70€-ket.)

*: Mivel nem vagyok hajlandó SetPoint 4.80-nál újabbat használni, így élből kiesik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) gradinkov válasza nyunyu (#25) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

nevermind

[ Szerkesztve ]

(#27) tecsu


tecsu
addikt

Az lenne az értelmes lépés, ha egyáltalán nem kellene kábel és töltés, hanem a mozgási energiát használná.
Nem kell hozzá komoly kutatás, mégis nagy dobás lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) #41133696 válasza Cingáriusz (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja ezt akartam írni, és valami nagyon olcsó volt az az egér a tudásához, illetve a különlegességéhez képest, valami 4900 Ft körüli áron lehetett kapni :)

(#29) #65675776 válasza bacsis (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem is volt, nem is volt rossz. De azért voltak, vannak problémái.
-tipikusan nagyon kicsi volt az egérpad
-a csúszkák az alján nagyon gyorsan koptak, de alapból sem voltak a legjobbak
-ami miatt viszont lecseréltem, az a #1-ben levő képen is látszik: a görgő előtti gombok. Túl kicsi a felületük, kényelmetlen helyen vannak, és még a nyomáspontjuk is tré volt. Szóval az a két gomb jó közelítéssel használhatatlan volt.

(#30) Translator


Translator
tag

Hát balkezeseknek csak a 250 dodós opció maradt, de legalább gondoltak rájuk...

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#31) #16939776 válasza Danex (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

solution1: facsipesz+kétoldalas ragasztó.
solution2: rádiós átvitel+akku+vezeték nélküli töltés.

(#32) solti


solti
senior tag

Én anno irodába vettem ilyen a4tech-et, jó volt teljesen. Az indukciós működése miatt viszont fém asztalon nem működött... (telefonkönyv kellett alá ebben az esetben;)

(#33) SunMount3r válasza Cingáriusz (#1) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Létezett már régebben is egy ilyen technológia, amivel a szenzor működését lehetett a mozgatás közbeni súrlódási energiával biztosítani. :D :U

(#34) #65675776 válasza SunMount3r (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na jó, de az A4Tech megoldásának köze nem volt a surlódáshoz.

(#35) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Egyébként kíváncsi vagyok mikor találják már fel a "magától mozgó" egeret is. A teflon talpak helyett 4 kis motoros görgő mozgatná az alján. Lehetne mondjuk hangvezérléses és csak a kívánt szöget és pixelszámot kellene bemondani neki. Pl. 35°, 128pixel, "Katt". Ennél pontosabb technológia nem létezne.

Szóljatok, ha lenne rá igény, mert akkor levédetem és kitolom a Kickstarter-re. :D :U

[ Szerkesztve ]

(#36) solti válasza SunMount3r (#35) üzenetére


solti
senior tag

távirányítós egér? WOW;)

(#37) Béééla válasza Tomi_Sci (#21) üzenetére


Béééla
őstag

A pár mW-os jel és az indukciós főzőlapra tenyerelés rohadtul nem egy kategória.
A telós Qi töltés még elmegy mert kb. egymás felett van a két tekercs, de egy egérpad méretű töltőfelület ami egy egeret tölt, hát ne magyarázza be nekem senki se hogy a maradék felületen nem dolgozik - hacsak nem kismillió apró tekercs mátrixával van dolgunk, akkor jó.

Bélabá

(#38) #65675776 válasza SunMount3r (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, csak 100-200x annyi időbe tellene megcsinálni vele bármit, mint a hagyományos módon. Feltéve ha elsőre megértené mit mondtál neki.

(#39) #56573440 válasza Béééla (#37) üzenetére


#56573440
törölt tag

Próbáltál már qi töltőt nem középre helyezni? Nálam pl akkor nem is megy. Egy nagy tekercs tuti nem töltené az egeret a széleken, úgyhogy szinte biztos vagyok hogy több van benne, ha nem is kismillió, de ha valaki vesz egyet szívesen csinálok rtg felvételt róla ;]

Melegedni meg az egér nem fog, a hasonló modellek elmennek heteket, hónapokat két ceruzával, innentől nem fog túl sokat kérni a működéséhez.

daa-raa: A kocsiknál se láttam olyat hogy rendesen működne a hangvezérlés, ha ez bejönne az egész termék legértékesebb része a szövegértelmező sw lenne alatta ;]

[ Szerkesztve ]

(#40) Béééla válasza #56573440 (#39) üzenetére


Béééla
őstag

Hát akkor kérdezd meg a vezeték nélküli egereimet mitől ilyen éhesek (Logi g700s és MS Touch Mouse) mert a g700s-be ha friss akkut teszek, dolgozom egy kicsit és már "a töltöttség 25%" majd pár óra meló és elhasal. MS-féle egér dettó, az legalább egy-másfél hetet kibír napi 8 órában egy AA akkuval. Messze van a hetek-hónapok üzemidőtől. (ha 8*5 egy munkahéttel számolok akkor az 40 mA, a tapiegér 125 mA áramfelvételt ír, azért az se kevés)
Szóval valószínűleg sok kisebb tekercs lesz különben vicces lesz az egérpad áramfelvétele. De akkor se szívesen használnám. (vagy egy nagyobb töltőtekercs középen és oda told be, majd este feltölti)

Bélabá

(#41) #56573440 válasza Béééla (#40) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hogy nálad mi van az passz. Napi 10-12 óra nyüstölés melóban ms ergonomic szettel fél évente kér az egér elemet... Estére se kapcsolom ki, és folyamatosan nyüstölöm...

[ Szerkesztve ]

(#42) #16939776 válasza Béééla (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha ennyire veszi föl az áramot, és nem a ledek világítanak rajta full fényerővel, akkor folyamat dolgozik az RF-része, mert nem látja a vevő, jó jel-zaj viszonnyal.
Máshova dugnám az USB dongle-t mondjuk a gép elejébe, legyen kisebb az árnyékolás, több a direkt jel.
Valamint megnézném hogy a gépház rendesen megkapja a védőföldet, próba képen 180°-al átfordítanám a PC táp dugóját a HT aljzatban. (kapcsolóüzemű tápon nem véletlenül van feljelölve a N L bekötése, de az európai aljzat szabvány megengedi ezeket "fordítva bedugni".)

(#43) Béééla válasza #56573440 (#41) üzenetére


Béééla
őstag

Egy másik ms egér is ritkábban kért nálam elemet mint a kaktuszok vizet, ez a kettő ilyen kis zabagép.

@Duracellm... : 10-15 centis közvetlen rálásáta van mindkettőnek. Lehet ennyire árnyékolom :DDD

Bélabá

(#44) #16939776 válasza Béééla (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mond azt hogy laptop, amit töltő nélkül használsz napi 8 órát, és elnézést kérek :DDD

(#45) tecsu válasza SunMount3r (#35) üzenetére


tecsu
addikt

LOL Minek kell ehhez az egér? A kurzort mozgatnád, az egér felesleges lenne. :W
Ráadásul hangvezérléssel 2D mozgást elég "érdekes" lenne, inkább a szem pozíciójával oldanám meg.
Sajnos a mai sci-fi írók is a te szinteden vannak a fantáziát és realitást illetően, ezért van annyi csapnivaló "alkotás".

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#46) SunMount3r válasza tecsu (#45) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az kevésbé az én fantáziámat, mint inkább a te szövegértelmezésedet minősíti, hogy egy alapvetően (és a kontextusból, emotikonokból is jól kiolvashatóan) pusztán viccnek és heccnek szánt hsz.-em tartalmát te ennyire komolyan veszed, és ráadásul ilyen kö@unkó módon reagálod le.

Sorry, de most nagyon mellé lőttél a csípőből tüzelő cikisítő ágyúddal (parittyáddal)... :D :N

[ Szerkesztve ]

(#47) Béééla válasza #16939776 (#44) üzenetére


Béééla
őstag

A melós az laptop, de nincs meg a nyóccóra vezeték nélkül, nem e-maileket olvasgatok macbookról hogy kibírja egy töltéssel hanem dolgozom ;]

Bélabá

(#48) tecsu válasza SunMount3r (#46) üzenetére


tecsu
addikt

Az emotikon máshol volt, na mindegy...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) MrTwister válasza Cefet (#22) üzenetére


MrTwister
őstag

:DD :DD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.