Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyer


Tyer
őstag

4 darab? :Y
4 magos lesz?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#2) Xaels válasza Tyer (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Igen, de ezt már hónapok óta lehet tudni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) aprokaroka87 válasza Tyer (#1) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen
2 energia takarékos 2 erő vele van mag

(#4) #03372544 válasza Tyer (#1) üzenetére


#03372544
törölt tag

Talán baj?
Az almás A9-ben meg 2 van, mégis ver gyakorlatilag mindenkit.
Nem minden a magok száma.

(#5) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Végre, nem 8 mag, meg 10 mag, meg 12 mag, tökéletesen elegendő lesz a 4 mag, szükségtelen a parasztvakítás. Következő nexus és motorola csúcs biztos megkapja, aztán nyami, nyami.

Megyen!

(#6) dejvid8 válasza Tyer (#1) üzenetére


dejvid8
őstag

Igen, szerencsére. Rájöttek, hogy nem a magok száma számít. Az csak arra jó, hogy a tudatlan júzer elolvassa hogy "Octa Core" , és azt veszi mert az már biztos sokkal jobb mint a "Quad Core"... Hogyne.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez így jó lesz, optimális szerintem a 4 mag. Lehet, volt már másik topikban, de ITT egy összehasonlítás. Elég lesz ez mindenre, csak adják olcsón! :D

(#8) aprokaroka87 válasza #03372544 (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

azért azt vedd észre hogy ezek a magok saját fejlesztések

(#9) Cassi válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem Kyro, hanem Kryo, bár egy csomó helyen rosszul írják...

(#10) ADAM1337 válasza CptAdamica (#5) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szerintem a design jó, ez az energia takarékos mag + erőteljes ezzel nincs gond.
Kirin 620-ról(p8lite) váltottam snapi 800-ra(note3) majd vissza kirin 920-ra(honor6), de a honor 6 sebességben hiába alacsonyabb órajelesek a magjai, 1,3ghz illetve 1,7ghz 4-4 magja köröket ver és legalább nem olvad el a kezembe mint a note3, a maga 4db 2,26ghz-s magjaival.

Remélem az újabb 4 magosok is átállnak erre a kialakításokra, nem csak hordozható tenyérsütőket árulnak majd.

(#11) #03372544 válasza ADAM1337 (#10) üzenetére


#03372544
törölt tag

HMP-nél a magok akár egyszerre is tudnak menni, nem csak az egyik vagy a másik klaszter, tehát full terhelésen főhet ez is.

"... HMP-támogatás, ami lehetővé teszi, hogy a nyolc mag tetszőleges számban legyen aktív, vagy akár mind a nyolc fusson a maximális teljesítmény érdekében" - lásd exynos octa

[ Szerkesztve ]

(#12) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

lenne egy érdekes kérdésem

Az mit jelentene energia fogyasztás fogyasztás szempontjából ha az egész úgy lenne megtervezve hogy mind a 4-6-8 mag mindig müködne,de alapjáraton extrém alacsony(20-30)mhz órajelen járna

Az mennyivel lenne hatékonyabb mint ez a kapcsolgatás?

(#13) ADAM1337 válasza #03372544 (#11) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Tudok erről, de kiváncsi leszek az újabb megoldásokra igaz most egy darabig marad ez a honor 6-osom.

(#14) Fred23 válasza aprokaroka87 (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem az extrém alacsony órajel lehetetlenné tenné a normális, használható működést, ha a fogyasztás rendben is lenne. Parabola függvények írják le legjobban a teljesítmény és a fogyasztás kapcsolatát, vagyis alacsony órajelen extrém alacsony fogyasztás lehet tudtommal. Más kérdés, hogy használhatatlan, mert kevés a kraft bármihez, és nem is használ minden sok szálat.

(#15) #03372544 válasza aprokaroka87 (#12) üzenetére


#03372544
törölt tag

Mivel azt írod alapjáraton menne alacsony órajelen, ebből arra következtetek skálázódna feljebb is.
Ha skálázódásra gondolsz, az ugyanaz mint a "kapcsolgatás".

Azaz nem pontosan értem mit szeretnél.
Jelenleg is alacsony órajelen mennek a kevésbé használt magok, az én telómban talán 300 Mhz kerül, aztán ha kell feljebb ugrik.

(#16) aprokaroka87 válasza Fred23 (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát végig gondolva igazad van,ráadásul a skálázodást is nagyon jól meg kellene oldania a rendszernek

(#17) vicze válasza aprokaroka87 (#12) üzenetére


vicze
félisten

A fagyasztási diagramja egy logaritmikus/parabola görbe(ahogy korábban írták), nem meredek de az lényeg hogy nem egyenesen arányos. Így egy pont után hiába csökkented az órajelet nem nyersz vele jelentős energia megtakarítást, mert áram alatt kell tartsad a tranzisztorokat, tehát minden esetben az a leghatékonyabb, ha teljesen le van kapcsolva a mag használaton kívül.

Illetve nem bizonyos órajel alatt nem tudnak hibamentesen működni (ez a problematika az under voltage kerneleknél), ahhoz hogy nagyon alacsony órajelen tudjon járni úgy kell megtervezni a magot és gyártani is, de akkor nem tud magas órajelen. Ezt alkalmazta anno nV a 5+1-es felállásban.

[ Szerkesztve ]

(#18) aprokaroka87 válasza vicze (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen az a bizonyos minimum a gond leginkább

(#19) Petykemano


Petykemano
veterán

Tony Dickey mikor indítja a pert?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20) dejvid8


dejvid8
őstag

Állítólag nem rég mutatták be a 820-at, itt vannak az adatai :[LINK]
Na erre kiváncsi leszek, Ha egy 4x2,2GHz-es processzorba olyan erőt bele tudtak gyömöszölni,mint amit írnak, akkor emelem kalapom. De majd kiderül. :K

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#21) #06658560 válasza vicze (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Milyen elven működő tranzisztorokat alkalmaznak a chipekben? Mert úgy tudom egyeseknek nulla feszültség/áram esetén is van munkapontja.

(#22) Halkow.


Halkow.
senior tag

Több értelmét és előnyét látom ennek a konstrukciónak, mint az eszement 8-10 magos processzorokat amik csak a hype-ot hivatottak fokozni(tisztelet a kivételnek). A minnél több annál jobb korszak talán most más
irányzatot vehet.

(#23) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Jó lesz ez, talán nem is melegedik majd túl.

(#24) Robert07


Robert07
aktív tag

A Tegra K1-ből is volt egy kétmagos verzió, ami legalább olyan gyors volt mint a 4db A57-es maggal szerelt, néhol még le is körözte azt. Sajnos csak a Nexus 9 kapta meg.

(#25) Eclips21


Eclips21
őstag

ez olyan A9 forma csak mellé raktak egy alacsony fogyasztásút is?

(#26) isti215 válasza Tyer (#1) üzenetére


isti215
tag

Az iphone 6 meg 2 magos.Nem a magok száma számít hanem az hogy egy mag milyen teljesítményre képes.

[ Szerkesztve ]

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#27) Wesder válasza isti215 (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Aha, meg ràheggesztett OS-is

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28) aelod válasza aprokaroka87 (#12) üzenetére


aelod
veterán

Hát az azt jelentené, hogy használhatatlan lenne a telefon. Én a s410-es ace 4-emen beállítottam Setcpu-val egy profilt ahol extrém alacsony a nyugalmi órajel, 200mhz. A legmagasabb ugye 1.2ghz. Namármost ha lezártam a kijelzőt és aktív ez a profil a feloldás egy örökkévalóság volt mire felskálázta a proci órajelét a használható szintre. 30mhz-es órajel semmire nem elég szerintem.

A másik, hogy tök felesleges ennyi mag egy SoC-be. Bőven elég lenne 2 vagy 4. Viszont azok legyenek erősek és jól skálázhatóak. Jó magas órajellel. 2,7-3.0 ghz környékén. Mint pl. a s801 vagy a S805 amik most is megállják a helyüket.

Üdvözlendő a S820 megoldása ezen a téren.

(#27) wesder

A lehetőség adott minden gyártónál, hogy a nyers droidot a adott készülék specifikációjához igazítsa.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) ..thealien.. válasza aelod (#28) üzenetére


..thealien..
csendes tag

Jó lesz ez! De nem úgy volt h 4 x 3000mhz lesz??

(#30) Wesder válasza aelod (#28) üzenetére


Wesder
félisten

Adott, de pl a Samsungnak, akinek heti 3 "új" készüléke van nagyon nem éri meg ;] A többieket meg szerintem nem is érdekli. Amúgy meg ha röccenés nélkül megy, engem pont nem érdekel hogy Antutun 30+k vagy 80+k pontot kap a ketyere.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) aelod válasza ..thealien.. (#29) üzenetére


aelod
veterán

Persze, hogy jó!

Nem tudom. Lehet papíron úgy volt aztán a gyakorlat mást mutatott...

(#30) wesder

Persze. De szerintem pont ez a nagy baja a Samsungnak. Fényes hardver de semmi innovatív megoldás szoftveres téren. Mondom ezt úgy, hogy ez a 3. samu telefonom, igaz nem volt egyik sem csúcs gép.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#32) SkyLine3000 válasza Tyer (#1) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem furcsa, h asztali gépekben sem a 8, 10, 12 mag van, hanem már régóta 2 vagy 4?

(#33) calocsay válasza #03372544 (#4) üzenetére


calocsay
tag

Az A9 előnye nagyjából itt véget is ért, még mielőtt elkezdődött volna. 😅

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#34) TTTotya válasza Fred23 (#7) üzenetére


TTTotya
senior tag

Biztos, hogy jó lesz. Sok mindent újraterveztek benne. Pont ezért kár is azt várni, hogy olcsó lesz. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.