Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) proci985 válasza Dhampir (#50) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

felreerted, ez nem minoseg, ez jelenleg az abszolut minimum.

az ajanlott kb igy nez ki: egy 5700XT / 2070S szintu (ajanlott) GPU jelenleg 300ezer, es akkor meg nincs CPUd (100), lapod (also hangon 40), memoriad (30-50), SSDd (40), CPUhutod (10), hazad (30) es tapod (30). kene bill (15), eger (10) es monitor (50-100 also hangon) es fules (20).

ez lecsipegetve is 600ezer, es meg mindig csak eppen az ajanlott szinten vagy, sallangok nelkul. ma ezert nem erdemes azon gondolkodni, hogy mennyibol hozod ki, mert VGAban ha picit erosebbet akarsz akkor csak a VGA lesz 600ezer.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52) wjbhbdux válasza proci985 (#51) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Azért is érdemes várni (ha csak stalkerre kell a gép) mert addigra már lehet hogy a 8 mag lejön középkategória i5/ryzen5 szintre és akkor nem kell annyit költeni CPU-ra.

/s

(#53) Dhampir válasza proci985 (#51) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, minőség alatt arra gondoltam, hogy azt majd meg kell fizetni, már ha jó minőséget szeretne kapni a játékos. :)

Emlékeim szerint a Schindler listájából ismert az "a minőséget meg kell fizetni" jelenet, amikor Herr Schindler üzleti ajánlatot tesz a templomban.

Eszerint a határ a csillagos ég.

(#52) wjbhbdux

Esetleg addig venni valami olcsót, hogy közben lehessen a stalker modokat is tolni és később eladni, majd beleinvesztálni a pénzt az új konfigurációba. :)

[ Szerkesztve ]

(#54) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Most amit lehet kapni vga-t 3060 is 350 ezer csak a vga.

(#58) janeszgol válasza Dhampir (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

En sokkal jobban szeretem a stalker jatekokat, az atmoszferajat, mint akar a Metro sorozatot.
A kerdesedre a valasz: a jovobe nem beszelunk, de hogy az 1650 Ti mobile eleg lesz valamilyen grafikai beallitasokban a stabil 30 fps-hez, az tuti.

(#59) janeszgol válasza Dhampir (#50) üzenetére


janeszgol
félisten

Ott figyelni kell a tdp besorolasra. En a multheti ph ajanloban lattam egy 430 ezres gepet. Az baromira tetszett. Monitor, eger es bill. nelkul ennyi. De megeri. Ma meg kulonosen.

(#60) MasterDeeJay

Az a kérdés hogy maga az unreal motor mire lesz képes és hogyan használják ki.
Engem az érdekel hogy magát a hardvert hogyan képes kihasználni azaz sok magot (stalkernél AI, fizika érdekes). Lesz e rendes dx12, explicit multigpu vagy akár mi aminek már vagy 10 éve lennie kellene.
Vagy éppen semmi köze nem lesz az alap játékhoz és csak egy scripthalmaz egygombos konzolos fps csőjáték lesz szarul optimalizálva bár azt nem hiszem hogy meg merik lépni.

(#61) Blitz23 válasza Z_A_P (#39) üzenetére


Blitz23
tag

Mindkét említett kártya közel 1 évre a 1060-ra rá jelent meg. A 470/480 volt a versenytárs, de lassabbak voltak.
RX 570/580 April 18, 2017 [link]
GTX 1060 6GB July 19, 2016 [link]

(#62) proci985 válasza MasterDeeJay (#60) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

UE4 tud DX12ot es lazan ki tud hasznalni sok magot, ld Borderlands3. Explicit multiGPU igazabol mindegy, ez mar egy elmeleti problema.

---

570-580 / 1060 az kb a 2013 oktobereben megjelent 290X teljesitmenyszintje (modelltol es hutestol fuggoen 10-15%os szoras van), ami 1080pben meg hellyel-kozzel vallalhato, egy 3060 kb haromszor erosebb. Lehet 1080p low-med 40fpsre lesz csak eleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63) oneal1 válasza Dhampir (#48) üzenetére


oneal1
senior tag

400.000 ft??????? :D

periféliák és vga nélkül!!!!

(#64) MasterDeeJay válasza proci985 (#62) üzenetére

Explicit multiGPU segítene valamennyit a piacon lévő gpu hiányon. Meg persze a Vram problémáját is megoldaná mivel összeadódik. Én ki akarom próbálni a játékot de nem arra van építve a gépem viszont ha magokat is kihasználja meg a videókártyákat is akkor meg tudnék célozni egy low-med grafikát fullhd-n. (Xeon 20c/40t, radeon pro duo de csak 2x4gb vram)
De azon aggódok inkább hogy nem fogja hozni az eredeti stalker hangulatát bár ezt még nem tudom megítélni, trailerből nem látok semmi pozitívat eddig.

Megtaláltam hogy Borderlands3 már kihasználja 8 magig biztosan az jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#65) PuMbA válasza MasterDeeJay (#64) üzenetére


PuMbA
titán

A 6/12 és 8/16 között mérési hibahatárnyi a különbség, szóval sajnos nem lehet konklúziót levonni belőle :) A mai játékok többsége 6 magnál megáll, a 8 mag kihasználás most van indulófélben.

[ Szerkesztve ]

(#66) jimpo


jimpo
aktív tag

A GeForce 8800GT-től a kártyák teljesítménye, összehasonlító

Nem atom pontos, de kiindulási alapnak jó. :D

Látható melyik kártya milyen erős mondjuk a Radeon RX 580-hoz képest.

Nekem azért futni fog, igaz az ajánlott nincs meg. De majd csak el totyog az RX5600-on. :D

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#67) Dhampir válasza oneal1 (#63) üzenetére


Dhampir
félisten

Na ez az. Ezért jó a laptop, még ha erős kompromisszumokkal is kell számolni. :)

(#68) Z10N válasza PuMbA (#12) üzenetére


Z10N
veterán

"Ryzen 1xxx-nél és 2xxx-nél még egyáltalán nem volt jó"
Azert hozta az akkori intel szintet.

"A korai Ryzen 6 magon nyújtja ugyanazt"
Miben? Munkaban biztos nem.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#69) Z10N válasza Blitz23 (#33) üzenetére


Z10N
veterán

A penzzel az a baj, hogy manapsag ugy nyomtatjak, mint a wc papirt. A Forint meg mar eleve az.

"Amúgy igazat adok csak egy dolog azért változott, a 60-80ezer forintos középkategória nem tudott még FHD felbontás mellett sem kompromisszum mentes"

Dehogynem. rx470/480/570/580. Mier pont a verszegeny gtx960-t kell felhozni peldanak?

"A 1060 6GB (igaz az 80-100k körül volt) viszont nagyon sokáig ár/érték bajnoknak számított"
Ar ertek bajnok?!?!? Az pont az elobb felsorolt rx szeria volt.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#70) PuMbA válasza Z10N (#68) üzenetére


PuMbA
titán

"Azert hozta az akkori intel szintet."

Ez biztos? Én úgy tudom, hogy a Zen 2 volt az első, ami hozta az Intel szintet.

"Miben? Munkaban biztos nem."

Igen, természetesen játékokról beszélnük, tehát játékokban. Munkában mindig is erős volt a Ryzen, csak a játékok tök más kategória. Munkához elég egy buta proci, aminek van sok magja ami annyi utasítást nyom át amennyit tud. Játékokhoz viszont alacsony architektúrális késleltetés, hatékony magok közötti kommunikáció és erős magok kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#71) Blitz23 válasza Z10N (#69) üzenetére


Blitz23
tag

Akkor pénzalapon nem mondhatunk kategóriákat nem? Ha már úgyis nyomtatják meg nem ér semmit vagy keveset. :R

Azért hoztam fel az RTX 3090 példát, mert kva sokba kerül és hozzá képest a 150.000 nem sok.

A GTX 960 (2014) azért került elő, mert az esett bele annak idején a közösen középkategóriának elfogadott 60-80.000 forintos keretbe.A 960 idején még nem volt egyik említett AMD kártya sem.

A 1060-at azért hoztam fel bajnoknak, mert drágább volt, de szintén a középkategóriát képviselte még az 570/580 előtt és 2X gyorsabb volt, mint a 960. Azt visszavonom, hogy ár/érték bajnok, tévedtem.

Az egész mondadómnak az volt a lényege, hogy nem fer az egész téma. A középkategória drágult, de többet is tud adni most már és ez első körben a 960 - 1060-ra való lépésnél történt meg. Azóta van az az elvárás, hogy a következő xx60-as kártya kb az előző gen xx80-as szintjét kell hozza. Ezért lett gyenge a 3060. A 2080 gyorsabb.

(#72) Z10N válasza PuMbA (#70) üzenetére


Z10N
veterán

A korabelit hozta.

"Munkához elég egy buta proci"
Miota? :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#73) Z10N válasza Blitz23 (#71) üzenetére


Z10N
veterán

Manapsag sajnos nem, minden draga es tularazott alapon is.

Mikor tuztunk kis idopontot? Korabban meg olcsobb volt.

Igazabol en a kozepkategoriatol mindig is az ar/ertek "bajnokot" vartam el, de ez mar par eve nincs igy.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#74) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Létezik, hogy azért csúszik a megjelenés jövő àprilisra, mert UE5 motor lesz alatta?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#75) oriic válasza ericdrawen74 (#74) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, inkább covid miatt lassult le a fejlesztés.

Live-Die-Respawn

(#76) RM007


RM007
addikt

RTX ON és szépen fog futni. A CP 2077-nél biztos jobban, kizártnak tartom hogy nagyobb gépigénye legyen, legalábbis cpu oldalon. Nálam az húzhat vissza, de optimista vagyok, a fejlesztők a gyengébb hardverrel rendelkező tulajokra is gondolni fognak, ha másért nem bevételi szándékból. Remélem a 16GB vram-ot már ki fogom tudni használni.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#77) jimpo válasza ericdrawen74 (#74) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ha valaki lemaradt volna... A napokban lett megerősítve. :K

GSC Game World Tweetje

Unreal 5 motorra váltott a S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Stryd Next Gen

(#78) ericdrawen74 válasza jimpo (#77) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Akkor még is csak jól gondoltam...

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#79) melega


melega
őstag

Gyerekek én próbáltam levásárolni steamről 14 napos pénzvisszafizetési garanciával.

Megadtam a bankkártyám adatait, és visszajelzett a George alkalmazás rányomtam a
rendben gombra, erre visszaírta a steam a tranzakció sikertelen.
Zárolva van a bankkártyám

Nem tudtam megvenni.

Mindegy az Alaznál amúgy dobozosan kapható a letöltőkód április 28 ai megjelenéssel,
de félek megszívom mint a Witcher 1 el csak lengyel és cseh nyelven volt játszható.
Úgyhogy maradt a kalózverzió.

[ Szerkesztve ]

(#80) Dhampir válasza melega (#79) üzenetére


Dhampir
félisten

Hátha itt tudnak segíteni:

Steam topic

(#81) melega válasza Dhampir (#80) üzenetére


melega
őstag

Köszi, majd először ATM automatában aktiválom a kártyát hátha az a baja.
Amúgy a steam topikban leírtam a problémámat.

(#82) jimpo


jimpo
aktív tag

Lesz benne némi valósághű hangzás S.T.A.L.K.E.R. 2 — Sound Range Day Shots :DD

Stryd Next Gen

(#83) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Még a Call of Duty-knál is több helyet foglalhat a S.T.A.L.K.E.R. 2

[link]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#84) oriic válasza ericdrawen74 (#83) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

COD-oknál sem jött már be a Store-ban kiírt méret amit megjelenés előtt írtak ki oda, itt sem fog szinte biztosan.

Live-Die-Respawn

(#85) batman91 válasza ericdrawen74 (#83) üzenetére


batman91
őstag

Mondjuk én ezt meg is értem egy STALKER-nél a bele pakolt tartalmak miatt. De egy CoD nehogy már 200+ gigát foglaljon el, ez egy vicc.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#86) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

KÉPEK!!!

[link]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#87) oriic válasza ericdrawen74 (#86) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#88) Dhampir


Dhampir
félisten

(#89) melega


melega
őstag

Ti hogy érti a steam hogy a Stalker inkább hasonlít egy Fallout 4 re mint egy Metro Exodusra?

(#90) Dhampir


Dhampir
félisten

Boldog új évet kívánok! :)

(#91) jimpo


jimpo
aktív tag

B.Ú.É.K

Stryd Next Gen

(#92) melega


melega
őstag

Nektek is Boldog és stalker élményekben gazdag új évet. Én már levásároltam steamről.

(#93) melega


melega
őstag

Srácok időtartamba milyen hosszú egy Stalker játék?

(#94) Dhampir válasza melega (#93) üzenetére


Dhampir
félisten

(#95) Dhampir


Dhampir
félisten

Boldog Karácsonyt!

(#96) jimpo


jimpo
aktív tag

Official S.T.A.L.K.E.R.
" The Zone will not let the stalkers be giftless. On New Year’s Eve especially! So iron your SEVA suits, open up ration cans and tune the receivers to IGN waves. New S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl trailer incoming tomorrow at 21:00 EET!
https://youtu.be/cH3wS_Ld33U "
Premier 5 óra múlva december 29. 20:00 :C

Stryd Next Gen

(#97) Dhampir


Dhampir
félisten

Tér-idő anomáliából elfogott üzenetfoszlány:

a zóna elrepített... valahová... dimenziók... vándorlok... kikötöttem... elhagyatott... végtelennek tetsző síkon... a zóna már csak ilyen... telis-tele van csalfa utakkal és buktatókkal.... jó esetben... ha tépetten is... de... élve szabadul ki... a felfedező... a folyton folyvást változó... rendellenes területek fogságából... különös létforma... bontakozik ki... a beszűkülő háttérből... nem antropomorf... alakzat... kényszeres boldogságot érzek... ami nem a sajátom... boldog... be akar olvasztani... magába... humán tudatom zilált... boldog... szétesőben... lobog... boldog... kobold... boldog új évet kívánok...

Később a Martalóc becenevű fosztogatót több palacknyi kiürült Kozák vodkás üveg társaságában találták meg. Szája széléből csillámló nyálpatakocska szivárgott a talajra, miközben elégedetten mosolyogva, szorosan ölelte magához egy kidőlt, hámló kérgű nyírfa göcsörtös derekát.

Boldog Új Évet Kívánok!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.