Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Alapos teszt. Köszönjük. De a diagramoknál nem ártott volna más-más színt használni a kártyák azonosítására. Mert ahol három kártya is zöld színű ott igazán kivehetetlen, hogy melyik-melyik. :U Az igaz, hogy leírod a sorrendet de még azt is fejben kell akkor tartani.

[ Szerkesztve ]

(#2) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Szabad megkérdezni, hogy jutottál hozzá? Nekem elég egy low-end kari és mutim IGP-je DeltaChrome. Intel X4500-höz képest érzésre erősebb. Azóta gondolkodom egy S3 karin, csak errefelé nem forgalmazzák, ahogy tapasztaltam. A tesztért nagy köszönet és nagy ríszpekt! :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#3) Yutani válasza F_Zolee (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én is gondoltam rá, de lusta voltam megcsinálni, az az igazság. Így is elég sokat tököltem a diagramokkal. :)

]Phobos[: Mindkét kártya külföldről érkezett. S25 kártyát a német Ebayen még most is lehet kapni, az S27 egyszeri lehetőség volt.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#4) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

A megjelenése után kiderült, hogy a beharangozott S3TL egység (ahogy a T&L-t az S3 hívta) nem működött, és a kártya sebessége sem ért fel a versenytárséval. Az S3TL bár bekapcsolthatóvá vált driverből manuális úton, sosem vált működőképessé, sőt kiderült, hogy ez inkább egy terheléskiegyenlítő egység, semmint egy valós transzformációs és megvilágítási motor.

Hulyeség. Unreal Tournament-et jatszottam anno MeTaL-lal (HW TnL), eszméletlen szép és gyors volt Diamond Viper Z200-zal.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Áhhh, nagyon jó teszt lett, köszi szépen. :R

Azért lehetne mit kezdeni magával a S3-nak. Jó lenne ha legalább a mai 3850/4670/5550/70 szinten képviseltetné magát, jó alacsony árakkal, és kiforrott szoftveres támogatással. Valószínű az ATI, és az NV is háromszor meggondolná mennyiért is adja a kártyáit. :K

Az X600XT-től leesett az állam. Még mindig el vagyok hűlve, hogy hogyan is került bele ebbe a tesztbe. Egy 9800XT mehetett volna helyette. De gondolom ez volt kéznél. Azért nem semmi, hogy ez a ma 2K-ba kerülő kis vacak mire képes. Sokszor elnézem hogy a hasonlóan teljesítő GF6600, és a 7300GS-t mennyiért akarják eladni itt a hardver-aprón. Én azt hittem azok sokkal erősebbek mint egy RV380 alapú őskártya, már ami az árukat illeti. Itt a fórumon egyébként ezek a GF6-os, és 7-es szériájú AGP-és vackok enyhén szólva is túl vannak árazva. Láttam már 15K-ért eladó 7600GT, de nem ritka a 12K stb... Nem veszi észre az eladó, hogy már AGP-s 2600XT is van 10K-ért, ami kétszer erősebb, és DX10-es, na meg HD3850-es 13-17K-ért AGP-sben. :W

[ Szerkesztve ]

(#6) ]Phobos[ válasza Yutani (#3) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Köszi, gondoltam ,hogy e-Bay, talán egyszer bepróbálom.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#7) derapo


derapo
tag

Tényleg fasza teszt lett.

A baj az egész s3 chrome izékkel,hogy nagyon kaka driverek vannak hozzájuk.

A hardveraprón tényleg vannak elvetemült figurák akik 7600 meg ilyen karikat mérnek drágájéé:)

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Leesett az állam a teszttől, nagyon szuperül sikerült! Ezer köszönet érte :R
Az S3 tehát nem végzett rossz munkát a Chrome S20 családdal
Hát bizony hogy nem végzett rossz munkát.. Bakker nem hiszem el hogy nem lehetne valamiféle módon nagyobb mennyiséget legyátani ezekből a kártyákból...
Van bennük kraft, lehet nem sok, de van bennük.. Vennék az emberek az tuti.. csak hát ahhoz gyártani kéne őket... Egy nagy(obb) gyár sem lát bennük fantáziát?

(#10) Yutani válasza wwenigma (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Értem. Tehát az összes korabeli nagy hardveroldal és az én tesztem is hazudik, mert neked hibátlanul működött az S3TL UT alatt MeTaL API-val.

Gyaníthatóan MeTaL API alatt sem volt használva az S3TL. Hogy ezt miből gondolom? Egyrészt driverből le volt tiltva globálisan, másrészt a MeTaL API-t már a Savage 4 is futtatta, mindenféle T&L nélkül. Erre mondjuk sem cáfolatot, sem megerősítést nem találtam, de ha neked van valami használható infod, akkor szívesen venném, ha megosztanád velünk.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#11) bacsis válasza Yutani (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

lehet úgy működött mint XP alatt a DX10 ;)
rágooglizol, ezermillió találat, le is töltheted (jópízé) fel is rakhatod, a dxdiag is "wlhiszi" hogy DX10.. közben meg... :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Yutani válasza bacsis (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönöm az elismerést kolléga! :R

Az a helyzet, hogy ezek a kártyák 4 évesek, és már a megjelenéskor is el voltak késve, képességben pedig elmaradottak. Nem véletlen, hogy nem gyártották nagy számban, nyilván a partnerek látták, hogy bukásveszély van kilátásban.

Mint írtam, ha most kijönne az S3 valami frankó középkategóriás kártyával, én simán váltanék, de ez sajnos a mi álmainkban történhet meg. :(

#tarcsad

(#13) bacsis válasza Yutani (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

el voltak késve... de mihez képest? a közép mezőnyhöz képest... alsó kategória belépőszint-hez bőven jók voltak még akkor.. és azért abból is lehetett volna pénzt csinálni...

(#14) WolfHardver


WolfHardver
csendes tag

Nem semmi... :R

Jocoka

(#15) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Első 3D gyorsítom egy S3 Savage4 volt. Kész megváltás volt a trio után. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Yutani válasza bacsis (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hogy mihez képest? 2006 végén az Nvidia már a G80-at is bemutatta, azaz túl volt 2,5 generáció SM3.0 kártya kiadásán (NV40, G70, G71) és kijöttek az első SM4.0 kártyájukkal (8800GTX), az ATI pedig a második generációs SM3.0 kártyáival küzdött (x19x0), míg az S3 egy SM2.0 kártyát dobott piacra. Ami 2 évvel volt fiatalabb az Nvidia első SM3.0 kártyáinál, és a két évvel idősebb GF 6600 ellen indult harcba. Mi ez, ha nem lemaradás? :K

#tarcsad

(#17) Móci


Móci
addikt

Jó teszt lett, nekem legalábbis tetszett! Jó volt olvasni egy kicsit az S3-ról...
Bizony, ha lenne megfelelő kártyája 4770 szinten, lehet, hogy én is kipróbálnék egyet.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18) bacsis válasza Yutani (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

zért mondtam, hogy belépő szintnek jó lett volna még akkor is :K
ha legyártottak volna 10X ennyi kártyát hidd el az is mind elkelt volna :K

[ Szerkesztve ]

(#19) danih válasza bacsis (#18) üzenetére


danih
addikt

Köszönöm a tesztet :R
PS: kár, hogy nem olvastad a "Hogyan készítsünk diagramokat" cikket itt valahol, helyenként átláthatatlan a dolog szvsz

(#20) mickemoto


mickemoto
őstag

Anno 1995-ben egy S3 Trio 64-es kártyával kezdtem :)) valahol még meg is van az árlista, akkoriban nem 2k volt az biztos.

(#21) bacsis válasza danih (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ne nekem köszönd, Yutani csinálta :DDD ;)

(#22) Móci válasza bacsis (#21) üzenetére


Móci
addikt

Akkor neked csak a balhé jut a diagramok miatt! :D :D

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) Yutani válasza Móci (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ááááá! :))

Gyűjtsünk bacsisnak, hogy legyen kerete javítani a grafikonjaimat! :DDD

Egyébként ma asszem átszerkesztek néhány grafikont, hogy ne legyen belezavarodás.

#tarcsad

(#24) bundilolo


bundilolo
tag

Nagyon tetszik ez a cikk, főleg úgy, hogy pótkártyának egy 6600 GT van. :) Régebben szemezgettem egy S27-tel, de így utólag jó döntés volt. A grafikonokat folyton nézem, de nekem az összes zöld szín ugyanolyan, bár akinek egy pici logikája van az ki tudja következtetni melyik kártya melyik csík. :DDD

(#25) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Yutani köszi a tesztet és lám csak elolvasom mert érdekes s jól megírt cikk

(#26) Yutani válasza bundilolo (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Urak, örülök, hogy tetszik a teszt.

A grafikonokat majd átszerkesztem, hogy ne legyen problémás az értelmezés.

#tarcsad

(#27) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ez jó teszt volt. Most jöhetne egy XGI Volari review is :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28) Yutani válasza Dr. Romano (#27) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vannak teszteredményeim V5-tel és V8-cal is, de azok már 4-5 éves dolgok. :)

#tarcsad

(#29) knajf válasza wwenigma (#4) üzenetére


knajf
senior tag

igen, mert s3-ra írták/optimalizálták, ez olyan mint anno a 3dfx volt... amit arra megcsináltak az prímán ment minden karin! :F

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó kis teszt lett, és alapos!
És nem is gondoltam volna, hogy ennyire versenyképes kártyákat adott ki még az S3 (azaz VIA :D )

Amúgy ha elég olcsó, akkor az új 530-as is lehet sikeres, azokban az esetekben, amikor csak egy kimenet kell, vagy HD gyorsítás.
Meg tegyenek rá egy HDMI csatit, akkor népszerű lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) wwenigma válasza knajf (#29) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A hardveres TnL egységet használta a MeTaL API... a jatekot nem arra irtak.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32) Boxi88


Boxi88
őstag

Jó teszt lett, jók ezek a "retro" vga-k és jó újra cikkben látni őket!

Nekem 6600GT-m volt...Imádtam, csak megadta magát :(((

Grat :C

[ Szerkesztve ]

(#33) Rover623 válasza tzsolesz (#5) üzenetére


Rover623
félisten

Az X600XT-től leesett az állam. Még mindig el vagyok hűlve, hogy hogyan is került bele ebbe a tesztbe. Egy 9800XT mehetett volna helyette.De gondolom ez volt kéznél.
Ja...a PCI-express 9800XT kicsit ritka, nem...? :P

primus inter pares

(#34) Probber


Probber
őstag

Igazán korrekt, velős teszt lett! :C
Jó az ilyen nem mindennapi kártyákat is látni munka közben!

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#35) danih válasza bacsis (#21) üzenetére


danih
addikt

Bocsánat, Yutani, a cikkért a :R téged illet! :DDD

(#36) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Egyszer majdnem s3-at vettem, amikor 7300GT és x1600 között válogattam. Jelenleg 8800GT mellett nem jött szóba. Én azért remélem sikerül valamit alkotniuk még egyszer, ami versenyképes legalább középkategóriáig, de elég gyilkos verseny lehet.
A teszt mindenesetre nagyon hasznos, köszönöm.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#37) asysoft


asysoft
aktív tag

Érdekes cikk! Évekkel ezelőtt én is S3 Trio-val "kezdtem az ipart", aztán tizenegynéhány éves koromban S3 Savage4-esekre meg Savage 2000-esekre vágyakoztam (S3TC-s UT hatásos volt:) ), de mivel zsebpénzem szűkös volt, emiatt ezek csak 'álmok' maradtak. 1 éve viszont egy pont ilyen Savage IX-el hozott össze a sors, mit ne mondjak, Windows is keservesen vánszorgott vele (ablakok megnyitásakor rendesen megakadt), így az ismerősöm gépébe bekerült a régi Radeonom, ez pedig azóta kuriózumként a fiókom mélyén pihen a Permedia mellett:)

(#38) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nagy örömmel olvastam el kiváló cikkedet.Jó tájékoztatást nyújt eme ritka kártyák képességeiről.Grat :C

(#39) Yutani válasza asysoft (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egy ilyen Savage IX nekem is van otthon, működik is. :)

Majd letesztelem, és megírom itt a Logouton, hogy hogy szerepelt a korábbi Savage kártyákhoz képest. :)

#tarcsad

(#40) szuper-t


szuper-t
senior tag

Szép teszt .
ahogy az előttem szólók is elmondták szerintem is csak a énz állja az útját a fejlődésnek mert ahhoz képest miylen kicsike "gyártó" elég durván mentek a karik :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.