Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Somatom válasza quailstorm (#11) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez nem akkora probléma. A Phoenixet nem ismerem, de nem hiszem, hogy ebből a szempontból nagyon különbözne a Remix -től. Ha látod az OS választót, akkor annak a tetején írja, hogy mi is az. Valószínűleg valamilyen Grub 1. Ezeknél egy szöveges fálj tartalmazza a konfigot. Ha jól rémlik, akkor menu.lst, vagy menu.cfg. Ezt linux kompatibilis szerkesztővel tudod szerkeszteni. Win alatt ne a jegyzetelőt használd, hanem a notepad++ -t! Mivel a Win ostoba, ezért mindíg ugyanoda erőlteti a telepítését. Az első vinyó, első partíciójára. A vinyók 0 -tól, a partíciók 1 -től számozódnak, tehát HDD (0-1) lesz a jele. Sztem S-Kami csípőből tud neked írni egy Grubos Win indító bejegyzést, amit csak be kell másolnod abba a menu.lst fájlba. Vagy, ott a Puppylinux. Azokban alapból van tool a Grub szerkesztéséhez, ami automatikusan képes felismerni az adott vinyón, illetve az összes elérhető meghajtón levő oprendszereket és ezeket belefűzni a saját indítójába. Egy Puppy pedig bármiről indítható.
Gond akkor lehet, ha a Phoenix nem Grub 1 -et, hanem Grub 2 -t használ. Ez régóta az Ubuntuk alapértelmezett indítója és más a szerkesztési metódusa. Valami 40. bejegyzéssel kell bűvészkedni. Egyszer megpróbáltam, de beletörött a bicskám.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.