Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

AMD rendszeren nem próbáltad ki véletlenül? A hivatalos oldalon csak intel támogatást láttam.

(#2) Lacc válasza KISDUCK (#1) üzenetére


Lacc
aktív tag

1. Az Intel több fejlesztőt add a Linux kernel fejlesztéséhez mint az AMD (A fejlesztők 10%-át ő adja)
2. Az Intel több utasításkészletet támogat, emiatt néhány AMD elhall, mert az AMD szereti mindig az aktuális uk-kat alkalmazni.(Ezért van néha mikrókod error)
3. Itt a hardware lista, amin megy az android-x86 (PhonexOS erre épül), talán szerencséd lesz.

(#3) KISDUCK válasza Lacc (#2) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát köszönöm a linket, de sajnos nem megyek vele semmire. Nem tartalmaz cpu és vga adatot szóval mint halottnak a csók. :(

(#4) Lacc válasza KISDUCK (#3) üzenetére


Lacc
aktív tag

Elég könnyen feladtad :) (Pedig elég jól fetchelhető az infó) Sempron, Athlon-on műkődik. (Ryzen APU-n nem lesz 100% hiszen csak linux kernel 4.9-es verzióját használja, ebből sejthető is a többi ryzen-nel is próbléma lehet)

[ Szerkesztve ]

(#5) KISDUCK válasza Lacc (#4) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem adtam fel, de egyszer ha nem tartalmaz számomra hasznos információt akkor sokra nem megyek vele. :(((
Sem a gépem nem tartalmazza a táblázat, sem a benne lévő elemeket. Csak egy két hasonló dolog lelhető fel, de azok is 2-3 generációval legalább újabbak és igp terén már gcn az alap. Kerestem én FX processzorra is (az azonos cpu alap miatt), egyet tartalmazott a táblázat, de a hajamra kenhetem mert egy FX8300 és egy A10-4600m között ég és föld a teljesítmény és még azt sem tudom kideríteni hogy tudnám-e aktiválni a 7670m dvga-t értem én hogy a 12 éves öcséd feltalálja magát, de ha egyszer ebből a generációból nem találok infót...

(#6) S-kami válasza KISDUCK (#5) üzenetére


S-kami
újonc

Hát nem tudok én sem sajnos sokkal többet, nekem ugye van egy ezer éves notebook, ami szinte semmire nem jó, csak játékra, meg ez ugye inteles...

Puppy linux, mert megérdemlem!

(#7) KISDUCK válasza S-kami (#6) üzenetére


KISDUCK
addikt

Akkor mindegy, azért köszi.

(#8) Somatom válasza S-kami (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Kipróbálnám. Egy 128GB -os SATA SSD -re szeretném "telepíteni" úgy, hogy a loadere is az SSD -re kerüljön. Szted hogyan csináljam? A Remix -nél ez nagyon kacifántos volt. Annak csak Wines telepítője van. De, ha belső winyós telepítést adtam meg neki, akkor a Grub4Dos -át kérdés nélkül beleírta a Wines meghajtó MBR -jébe. Külső meghajtós telepítésnél viszont ragaszkodott a Fat32 -es fájlrendszerhez. Ezzel az volt a bibi, hogy hiába raktam az SSD -t SATA-USB adapterbe, az ostoba Win továbbra is SATA meghajtónak látta és csak NTFS -re lett volna hajlandó megformázni. Végül az lett a megoldás, hogy egy pendrive -ra megcsináltam Win alól a külső meghajtós telepítést. Aztán Puppy alatt megformáztam FAT32 -re az SSD -t, adtam neki egy boot flaget és a pendrive -ról átmásoltam mindent.
Ennél is kell trükközni, ha nem szeretném, hogy belenyúljon a Wines meghajtó MBR -jébe?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) S-kami válasza Somatom (#8) üzenetére


S-kami
újonc

Szia! Először is nagyon szépen köszönjük a rengeteg puppy linux reklámot!
Másik, hogy full telepítést szeretnél?
Húzd le a Windows vinyót, a PhoenixOS saját telepítőt futtatni, az saját grubot is tesz fel, aztán a BIOS - ban kijelölés, hogy mit szeretnél indítani.
Már ha teljes telepítéssel akarod.
később puppy alól bármikor át tudod írni a grub konfigurációt, hogy a Windows is benne legyen.

Puppy linux, mert megérdemlem!

(#10) Somatom válasza S-kami (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi az infót, bár nem egészen értem!
A Wines "vinyót" sajnos nem tudom fizikailag kiiktatni. Ez egy ilyen kütyü. A Win gyári install, ami egy 64GB -os, belső, fix eMMC -n van. Csak a SATA bővítőhely és a mikroSD slot hozzáférhető. Az előbbiről indulna a Phoenix, az utóbbiról indul a Puppy.
Jelenleg a BIOS -ban alapértelmezett boot a SATA portos meghajtó. Ott egy "Puppy" -s Grub4dos van, amit úgy konfigoltam, hogy indítható vele a másik két OS, vagy 5mp várakozás után automatikusan indul a SATA -n levő OS (jelenleg a Remix). Szóval, ezt a SATA SSD -t szeretném kicserélni és a másikat ugyanígy konfigolni, csak a Remix helyett, a Phoenix lenne. Igazából az nem világos, hogy ha kiiktatom a Win -t, akkor mi végzi el a telepítést? Attól, hogy letöltök egy ISO -t, az nem fog magától települni. A Remix -nek egy Win alól futtatható telepítője van. Ez hogy működik a Phoenix -nél? Néztem videókat, de mindegyik úgy kezdődött, hogy Win alól ezt, meg azt kell csinálni. De, Win alatt csak NTFS -re tudok formázni egy SSD -t, amit sztem nem kezelne a Phoenix. Szóval, van egy kis képzavarom.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) quailstorm válasza Somatom (#10) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Dettó ugyanezzel küzd most haverom, és neki is csak egy eszköz van.
Most ott tartunk, hogy fenn a phoenix és fut, de nincs a bootmenüben a Win10...

[ Szerkesztve ]

(#12) Somatom válasza quailstorm (#11) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez nem akkora probléma. A Phoenixet nem ismerem, de nem hiszem, hogy ebből a szempontból nagyon különbözne a Remix -től. Ha látod az OS választót, akkor annak a tetején írja, hogy mi is az. Valószínűleg valamilyen Grub 1. Ezeknél egy szöveges fálj tartalmazza a konfigot. Ha jól rémlik, akkor menu.lst, vagy menu.cfg. Ezt linux kompatibilis szerkesztővel tudod szerkeszteni. Win alatt ne a jegyzetelőt használd, hanem a notepad++ -t! Mivel a Win ostoba, ezért mindíg ugyanoda erőlteti a telepítését. Az első vinyó, első partíciójára. A vinyók 0 -tól, a partíciók 1 -től számozódnak, tehát HDD (0-1) lesz a jele. Sztem S-Kami csípőből tud neked írni egy Grubos Win indító bejegyzést, amit csak be kell másolnod abba a menu.lst fájlba. Vagy, ott a Puppylinux. Azokban alapból van tool a Grub szerkesztéséhez, ami automatikusan képes felismerni az adott vinyón, illetve az összes elérhető meghajtón levő oprendszereket és ezeket belefűzni a saját indítójába. Egy Puppy pedig bármiről indítható.
Gond akkor lehet, ha a Phoenix nem Grub 1 -et, hanem Grub 2 -t használ. Ez régóta az Ubuntuk alapértelmezett indítója és más a szerkesztési metódusa. Valami 40. bejegyzéssel kell bűvészkedni. Egyszer megpróbáltam, de beletörött a bicskám.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) quailstorm válasza Somatom (#12) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Most ráküldtem havert, hogy nyomjon rá egy grub2-t. Amúgy trustedGRUB van rajta gyárilag.
Cfg szerkesztéshez nem ért, az nagyon nehéz lenne.

(#14) Somatom válasza quailstorm (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Mit kell ahhoz érteni? Egy kutyaközönséges szöveges állomány, mint bármilyen .txt. Megnyit, előző bejegyzések megnéz, azok mintájára (ha jól emlékszem, akkor az jelenti az új bejegyzést, hogy egy sort ki kell hagyni) új bejegyzés bemásol, ment, ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) quailstorm válasza Somatom (#14) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mondd ezt el egy olyan embernek, aki ma látott életében először linux(okat). És CMD-be akarja írni a linuxos parancsokat.

Eddig RemixOS-t használt (noob installer) de azon nem fut minden. YT videók alapján a Phoenixen futna...

Elmondtam neki hogy próbálja meg amúgy, de fél a következményektől, ha elrontja. Így is már bootrepairozott máma... Nincs is másik gép most mellette, csak telefon.

[ Szerkesztve ]

(#16) Somatom válasza quailstorm (#15) üzenetére


Somatom
veterán

Mi nem ment nála Remixen?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) quailstorm válasza Somatom (#16) üzenetére


quailstorm
nagyúr

PUBG mobile

Asphalt 8 és Asphalt Xtreme az pipa Remixen, de azokat még én is toltam rajta.
A9 se megy, hátha megy Phoenixen viszont.

[ Szerkesztve ]

(#18) Somatom válasza quailstorm (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Ja, hogy játék. Azokat nem ismerem, nem vagyok gamer. A sakk megy, azt próbáltam. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) S-kami


S-kami
újonc

Hát megpróbálok segíteni, de ez egy akkora témakör, hogy nem is tudom, hogy melyik végén kezdjem...

Ajánlhatok pár videót?
Ebben az esetben a Puppy helyett nyugodtan helyettesítsük be a PhoenixOS -t...

Puppy indítása GRUB2 alatt:
[link]

Tahr Puppy 6.0.6 telepítés egyszerűen:
[link]

[ Szerkesztve ]

Puppy linux, mert megérdemlem!

(#20) Somatom válasza S-kami (#19) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Engedj meg néhány építő jellegű kritikát! Sztem kéne csinálnod vmi "forgatókönyvet" a videóidhoz, mert nagyon ugrálsz, nehéz követni. Még nekem is erősen figyelnem kellett, pedig én már láttam azokat a programokat, amiket használtál.
Mindent Puppy alól csináltál. Azt írtad, hogy képzeljünk a helyére Phoenixet. De, minek a helyére? Phoenix alatt van Grub manager tool, vagy Geparted, amivel EXT4 -re formázhatunk egy vinyót? A videóidat Puppy alatt készítetted, tehát a Phoenix telepítése úgy kezdődik, hogy telepítsünk egy Puppy -t. Ha a user -nek Win -je van és az alól szeretne Phoenixet telepíteni, akkor nincs EXT4, sőt, vinyó, vagy SSD esetén csak NTFS van. Továbbá, Grub szerkesztője sincs. Amúgy teljesen igazad van. Aki egyszer is használt Linuxos Gepartedet, az soha többet nem nyúl a Win ostoba partíciókezelőjéhez. De, ehhez kell egy Puppy, vagy valamilyen "system resque" Linux disztró, amiben van Geparted és Grub manager.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) quailstorm válasza S-kami (#19) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Köszönöm szépen, szerintem még 1-2 napot fog vele szenvedni.

Amúgy a Phoenix OS saját installere nem fejezi be és nem indítható, FAT32 és NTFS drive-ról se...
Úgyhogy muszáj a különállót.

Namost a Phoenix OS alapból asszem nem rootolt. Mivel javasolt a bootmenüt hegeszteni? Valami pendrive-ról indított Linuxról, vagy még Phoenix OS alól?

GParted live USB-t csináltattam már haverommal, meg Ubuntu 18.04 USB-je van.

[ Szerkesztve ]

(#22) S-kami


S-kami
újonc

Hát nagyon szépen köszönöm az építő jellegű javaslatokat és visszajelzéseket.

Igazatok is van, sajnos már annyira megcsontosodtak bennem ezek a szokások, hogy néha el is feljtem, hogy nem csak linux van a földön.

Van win10 -em, de csak és kizárólag a Counter Strike:GO fut rajta és azt a partíciót is a linux alól vágtam le, bár mostmár szereztem egy második vinyót is, egy 160 GB SATA, így most kettő van a gépben és természetesen arra a vinyóra is linux ment fel, de szinte csak boot -olni használom...
Lehet, hogy már a boot menüm is megérne egy külön videót... az is lenne vagy fél óra csak magában, mivel vagy 10 rendszer van rajta.
6-7 puppy, 2-3 android meg windows...

Ezt ismeritek? Ez szerintem megoldás lehet mindenkinek, aki olyan géppel rendelkezik, ami beépített windowst használ és nem szinte lehetetlen bármi mást telepíteni:

Aki nem ismerné a LICK -et, ez egy olyan alkalmazás, amely lehetővé teszi, hogy a kiszemelt, kedvenc pupletünkből pofon egyszerűen telepíthető .EXE fájlt készítsünk.
http://skamilinux.hu/lick-1-2-a-puppy-linux-windows-telepito/

Pupletek:
http://skamilinux.hu/category/puppy-linux/puplet/

...esetleg a Lili telepítő:
https://www.linuxliveusb.com/en/home

[ Szerkesztve ]

Puppy linux, mert megérdemlem!

(#23) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok.már párszor próbáltam a Phoenix OS-t de mindig az volt a problémám,h a Laptop képét a Tv-re Hdmi-vel kötve nem tudtam megváltoztatni a felbontást.Tehát a Tv felbontása 1920*1080 de a Laptopé 1366*768 akkor a Hdmi-n is csak ez a felbontás jelenik meg.Ezt hogy tudnám orvosolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.