Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor ez most egy gayming alaplap lesz? Félreértések elkerülése végett most a szó eredeti jelentésére gondolok.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) gyiku


gyiku
nagyúr

legyen rajta 6db sata, meg egye meg az ECC ramokat es kesz a nas :K

hüllő

(#3) ViZion


ViZion
félisten

Képeket ide! :K
Kíváncsi vagyok rá, de Giga mindig variál vmit és az nem mindig jó a végén... meg a rev-ekkel is volt baj AM3+ -nál, szal. figyelni kell. ITX az ritkaság, szal. jöhetne.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) gyiku válasza gyiku (#2) üzenetére


gyiku
nagyúr

vagy nem is kell ECC, csak egy alacsony fogyasztasu 4 magos APU, es htpc+nas combo :K

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#5) Robert07


Robert07
aktív tag

Ket pci-e slot egy itx lapon?

(#6) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Csak az a fránya RBG világítás ne lenne rajta... :(

(#7) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Csak valami jó proci kéne hozzá, és váltok is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) Sailwais válasza PrometheusX (#6) üzenetére


Sailwais
csendes tag

Világítás nélkül nem lenne "Gaming". :)

(#9) SunyaMacs válasza Robert07 (#5) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Befér egy 1 slotos LP VGA meg egy gémer hangkártya :)

(#10) Góliát


Góliát
senior tag

A biostar X370GTN és most a Gigabyte is elkötelezte magát, hogy itx is legyen.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#11) tserrof77


tserrof77
senior tag

Nem akarok szőrszálhasogató lenni, de egy itx lapra minek kell világítás? (...vagy csak öregszem ?!?!)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#12) Janby válasza Robert07 (#5) üzenetére


Janby
tag

Gondolom az Pci-e x1-ből M.2 lesz a végére...

(#11) tserrof77: A nagyokra minek?

Jani

I AM:D

(#13) ivana válasza tserrof77 (#11) üzenetére


ivana
Ármester

Egy alapra minek világítás ? :U

(#14) errorcode06 válasza Robert07 (#5) üzenetére


errorcode06
őstag

Mivel az apuk még a kanyarban sincsenek, ezért szerintem igen.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15) tserrof77 válasza ivana (#13) üzenetére


tserrof77
senior tag

z RGB FUSION LED Light Show Design megjegyzésből pedig arra következtetünk, hogy az AB350N-Gaming WiFi a színes fényekre várók igényeit is ki fogja elégíteni.

Egy itx rendszer általában nem a csillivillivilágít-csilingel-modding dologról szól, hanem, hogy pici házba, kis fogyasztással csináljunk gépecskét...nem? :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#16) ivana válasza tserrof77 (#15) üzenetére


ivana
Ármester

Én arra gondoltam, hogy ATX lapra se kell RGB led. :)) Nálam a számítógép az működjön, a ház legyen letisztult de minőségi, pl. brand WS ház.

(#17) Kisgépkezelő válasza ivana (#13) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Hogy sötétben is megtaláld csavarhúzóval a Power SW tüskéket. :P

[ Szerkesztve ]

(#18) Janby válasza tserrof77 (#15) üzenetére


Janby
tag

Szerintem az ITX arról szól, hogy kicsi-, és nagy teljesítményű gépet is építhetsz rá, ha akarsz. Pont ezért nem értem a gondolatmeneted. Szerinted az ITX platform(ra) alkalmatlan/értelmetlen nagy teljesítményű gépet építeni, vagy úgy sem épít olyat senki(általában), ezért nem is kell rá fényorgia? RGB= teljesítmény szerinted, vagy mi?

Jani

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#19) Petykemano válasza Janby (#18) üzenetére


Petykemano
veterán

Pont azt akartam kérdezni, hogy milyen vonatkozásban kell kompromisszumot kötni egy itx -es alaplap esetén? Miben tud kevesebbet, mint más ugyanolyan chipsettel felszerelt atx?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20) Janby válasza Petykemano (#19) üzenetére


Janby
tag

Nem tudsz mondjuk SLI/CF konfigot építeni rá, plusz ez mellé nem lehet még egy hangkártyát tenni plusz még egy pci-e SSD-t. Persze nem is akar mindenki ilyet.
De mondjuk bele tehetsz egy I7-7700K-t, meg egy 1080 Ti-t, plusz M.2/U.2 SSD-t, és egy rakat háttértárat egy aránylag kicsi házba is, ITX alapokon. Az már elég sok mindenre elég. Persze egy Workstation-höz képest kompromisszumos mindenképpen...

Jani

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#21) ivana válasza Janby (#20) üzenetére


ivana
Ármester

Igazából gyakorlatilag minden megoldható lenne itx méretben, csak az emberek azt hiszik jó valamire a a sok pci-e.

(#22) nubreed válasza PrometheusX (#6) üzenetére


nubreed
veterán

Ne viccelj már, az +80 FPS. Kell az. :DDD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23) Kisgépkezelő válasza Petykemano (#19) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Gyakran TDP korlát is van az ilyen kisebb lapok esetén. AM3 processzorokat például a legjobb ITX lapok is csak 95W TDP-ig támogatták, de voltak olyanok is amik csak 65W-ig bírták. Általában csak 2 slotnyi memóriahely van, és vannak olyanok amikbe SO-DIMM (notebook) modulok valóak, amik kicsit drágábbak és használtan is nehezebb őket beszerezni. A túlzsúfoltság miatt bizonyos CPU hűtők sem használhatóak, mert beleérnek a memóriamodulokba.
Cserében a legtöbben van integrált wifi és bluetooth, ami mindig jól jön.

(#24) Mercutio_ válasza tserrof77 (#15) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25) Janby válasza Kisgépkezelő (#23) üzenetére


Janby
tag

Van azért kivétel modjuk, amibe bele tudsz tenni egy 160w-os Xeon-t :Y , de jellemzően kissebb TDP-ig támogatják a procikat.

Jani

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#26) ivana válasza Janby (#25) üzenetére


ivana
Ármester

Ez mondjuk pont nem a legjobb megvalósítás, de az lga2011 nem is túl jó platform erre. Épp ezért tetszik a ryzen a legnagyobbat is simán lehet rakni itx lapba.

(#27) Janby válasza ivana (#26) üzenetére


Janby
tag

Na igen.Én is várom már a Ryzen/Bristol Ridge alá való ITX lapokat. Ha minden jól megy, AM4 ITX lesz a következő gépem alapja.

Jani

I AM:D

(#28) kromatika


kromatika
veterán

kíváncsi vagyok milyen felszereltségű lesz.

(#29) Robert07 válasza Janby (#12) üzenetére


Robert07
aktív tag

Valoszinu, mert ha tenyleg ket slot van rajta, akkor annak DTX-nek kellene lennie.

(#30) Janby válasza Robert07 (#29) üzenetére


Janby
tag

Ilyennek el tudnám képzelni.Ezen két slot van, de ugye nem is ITX. A speckók között mATX-et ír. A DTX nem játszik náluk :D

Jani

I AM:D

(#31) Petykemano válasza Kisgépkezelő (#23) üzenetére


Petykemano
veterán

+ Janby

Köszönöm

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Lassan akár lehet is építeni AMD-re. És remélhetőleg ez nem fog lefulladni erős proci alatt, úgy mint az fx-es lapok.

(#33) Robert07 válasza Janby (#30) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, ilyenre gondoltam en is, elvileg ez a DTX.

(#34) Vesa válasza gyiku (#2) üzenetére


Vesa
veterán

NAS-ba minek Ryzen?

A tudomány a valóság költészete!

(#35) Vesa válasza ivana (#21) üzenetére


Vesa
veterán

"Igazából gyakorlatilag minden megoldható lenne itx méretben, csak az emberek azt hiszik jó valamire a a sok pci-e."

Be vagy szűkülve kicsit. Nekem EAtx lapom van, és egyetlen szabad slot-om sem maradt! A gép hátulján pedig kb. 40db csatlakozó van. Ezt nem oldod meg ITX-ben, de még mAtx-ben, vagy sima Atx-ben sem!

A tudomány a valóság költészete!

(#36) Komplikato


Komplikato
veterán

Kiindulva a Z270-es Gaming ITX lapjukból tényleg van rajta 16x-ps PCI-E és még egy csatlakozó, de az a csati mini PCI-E és abban van a Wifi/BT modul.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#37) Mercutio_ válasza Vesa (#35) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ez a tipikus egység sugarú user gépe;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38) gyiku válasza Vesa (#34) üzenetére


gyiku
nagyúr

minek xeon?

hüllő

(#39) Vesa válasza gyiku (#38) üzenetére


Vesa
veterán

Nyilván attól függ, mire kell az a NAS, ez igaz. Xeon is felesleges egy home NAS-ba, ha pl. médiaszerverként üzemel, vagy backup-nak, vagy nem használja egyszerre 10 kliens gép...

A tudomány a valóság költészete!

(#40) Janby válasza Vesa (#39) üzenetére


Janby
tag

Meg nyilván attól is függ, hogy ki-mit-mire akar használni, nem gondolod? Neked az EATX is kevés ezek szerint, nekem meg az mATX sok. Jelenleg IGP-ről megy a rendszer, úgyhogy az összes foglalatom szabad :Y Milyen furcsa ugye, hogy nem egyformák a felhasználói igények?

Jani

I AM:D

(#41) errorcode06 válasza Janby (#40) üzenetére


errorcode06
őstag

Nekem meg játszani/filmezni kellene a TV alá, így kell egy 1 pice1x meg egy 16x rá.

Innen szép nyerni :)

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#42) Vesa válasza Janby (#40) üzenetére


Vesa
veterán

Ne zavarjon, hogy egészen másról beszéltünk. Arról volt szó, hogy minek egy NAS-ba Ryzen...Kevered a témákat...

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.