Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Faja, egy olyan ráadás állvánnyal simán elfogadnám! :K

A ventik ráadásul sima 4pin-esek, szóval azonnal cserélhetők Noctua-ra!
Csak az RAM/IGP tuning menjen! ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#2) solfilo


solfilo
veterán

Már csak az a kérdés, hogy mit lehet beletenni. Athlonokat nem lehet kapni, 2200G/3200G masszívan túlárazott, mint a 2400G/3400G is.
Kíváncsi lennék, miért van ekkora hiány Raven Ridge / Picasso APU-kból, 12nm, 14nm, nem tudnak belőlük eleget gyártani? Vagy mindent felszívnak a notik, OEM-ek?

solfilo

(#3) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Vevő lennék rá ~100k körül.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom az ara nalunk inkabb 300 euro -hoz lesz kozel.

A dupla kisebb venti helyett egy nagy kellett volna, vagy valami passziv megoldas, de gondolom megvettek az elso olcso kinai dobozt, ami elejuk kerult es onnan mar nem volt mas valasztas. Ez olyan haz, amit inkabb elrejtenek a valahova a userek, annyira ipari nulla dizajnos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) devast válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


devast
addikt

Passzív hűtéssel érdekelne engem is, ventivel nem.

(#6) Tigerclaw válasza devast (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nalam valoszinuleg Mac Mini lesz a kovetkezo "PC", de ez is johetne csak erosebb IGP-vel, leginkabb Van Gogh alapon, ami remelhetoleg 1-2 honapon belul szinten piacra dob az AMD.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kicsit összébb passzírozhatták volna a dolgot, hogy a táp is beférjen a házba. Cserélhető procira ilyenben semmi értelme, mehetett volna a fixen forrasztott is.

(#8) PSti válasza TeeBee73 (#3) üzenetére


PSti
tag
LOGOUT blog

Akkor egy tízest még meg is spórolhatsz, mert "csak" 90k a vége: [link]

(#9) Anaren91 válasza PSti (#8) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ebbe nincs benne a proci ha jól látom. Annak az ára még rájön.

(#10) devast válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


devast
addikt

Mi most gyárba keresünk valami passzív 2nic-es megoldást, egyelőre a zotac CI szériája a befutó :)

(#11) Tigerclaw válasza Anaren91 (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor viszont nem eri meg. Inkabb varnek egy ASrock mini PC-re, ami tamogatja a jelenlegi generaciot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Synthwave válasza AxBattler (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugyanez volt az első gondolatom; Noctua NF-A6X25 PWM-eket bele, oszt ide vele egy 3400G-vel, meg 2x8 GB G.Skillel. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Solten


Solten
addikt

Nem szalltak el az arral, ami orvendetes. Az Asrock X300 meg ennel is joval olcsobb bar az "dundibb".

Saor Alba

(#15) AxBattler válasza Synthwave (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Azaz! Ha már a DeskMini X300 nem akar hozzánk megérkezni...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#16) Fred23 válasza Solten (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem sok lett így is, bár én smucig vagyok. Egy pici ITX ház + táp és egy ITX alaplap simán kijöhet 60-ból is, de mondjuk kell 1-2 extra, legyen 70. :D

(#17) sb


sb
veterán

Nekem most az Asus PN50 szimpi.
4300U-val megvan itthon bruttó 100k körül és 1-2 extra is belefért. Hátrányát ekkora gépben nem látom, hogy nem cserélhető a proci (főleg mert kb. ez a 15-25, nagyon max 35W kényelmes bele) és így egyértelműen olcsóbb. Kraftra meg hasonló csak a mobil Renoir jobb azért perf/W-ra ilyen gépbe szerintem.

6/12-vel még szimpibb lenne de örvendetes, hogy egyre több kis gép jön mindenféle célra.

[ Szerkesztve ]

(#18) Duree


Duree
veterán

Szerintem egyáltalán nem kellemes az ára, kicsit drágának tűnik, azért a piacon alig drágábban komplexebb megoldások is vannak.

duree54

(#19) Synthwave válasza AxBattler (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fú, amúgy tényleg elgondolkodtam rajta. A Noctua mellett a Shuttle is a privát szívem csücske, nem kaksival dobálóznak. Meg annyira, de annyira jól dokumentált a hivatalos oldaluk (+ nagyfelbontású képek), hogy mindig öröm belőle dolgozni (és ez nagyon ritka), de ezt is biztos mondtam már párszor.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Tigerclaw válasza Solten (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az X300 tamogathatja majd az uj szerias processzorokat, vagy azokhoz mas chipset kell?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) zttk


zttk
csendes tag

Nekem is nagyon tetszik, szerintem a következő gépem valami ilyesmi lesz. Monitor hátára feltenném és kész is.

(#22) Solten válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


Solten
addikt

Jo kerdes. Valoszinuleg az Asrock majd frissiti a termeket egy uj alaplappal es kulsovel (lasd A300).

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#23) Mr.Csizmás válasza AxBattler (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

A300-ból volt emagon, az utolsó refurbot hoztam el 43k-ért. most várok bele egy 3400G-t, hogy leadhassam az öcsémnek nappalis gépnek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) AxBattler válasza Mr.Csizmás (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, úgy tűnik külföldről kell rendelni, ha vki ilyet szeretne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.