Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mamuska


Mamuska
őstag

Jóféle lenne, de a kijelző az gondolom vacak lesz.

(#2) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

A 1366x768 pixeles felbontás nem akar még kipusztulni a notebookokból? Főleg ennyi pénznél? A Lenovo már a 115 ezres kategóriába is bele tudja tenni, tiszta vicc hogy a "nevesebb" gyártóknak nem fér a keretbe egy FullHD képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#3) Bounti válasza kriszpontaz (#2) üzenetére


Bounti
aktív tag

"A notebookok a nevüknek megfelelő méretű, azaz 13,3"-es, 14"-es vagy 15,6"-es Full HD felbontású kijelzőt kapnak"

"A 15,6"-es képernyővel szerelt ProBook 645 G4 esetében... a kijelző pedig 1366x768 pixeles felbontással is választható."

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#4) opr


opr
veterán

Na, vegre talan alakul valami.
Remeljuk ezek nem megint ilyen "mutatoba kirajuk es gyartunk 5 peldanyt, aztan igazan senki nem mondhatja, hogy mi nem probaltuk" jellegu gepek lesznek. Jo lenne egy kis egeszseges verseny mobilfronton is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Neeeeeee, mi történt?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6) kriszpontaz válasza Bounti (#3) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Még választhatónak sem kellene lennie :D.

(#7) Osibaa


Osibaa
senior tag

Ha már benne van a nevében, akkor a 645-öset is 14 colosnak írjátok légyszi. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#8) #06658560


#06658560
törölt tag

Csak szerintem szarok azok a kijelzők? Rendes hűtés is lesz bennük?

(#9) Mamuska válasza #06658560 (#8) üzenetére


Mamuska
őstag

Nem, szerintem is az. Ilyen sRGB színtér azért gyalázat. Valahol el kellett rontani. :)

(#10) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Várom a teszteket :C

[ Szerkesztve ]

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#11) ROBOTER válasza kriszpontaz (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem csak a felbontás gáz. Én kb. 2 hónapig voltam notebook vásárlás előtti keresgélésben, és a ProBook 450 G5 volt kiszemelt, FHD IPS alapkritérium volt. Majd megnéztem élőben, elbizonytalanodtam. Majd elolvastam a teszteket, talán a világ legkisebb színtér lefedettséggel rendelkező kijelzője van benne, lényegében technikai csoda IPS panellel elérni ezt. A cégnél sok elitebook van, (oké, nem csúcs) közepes kijelző-opciókkal, és van gond kontraszttal stb.

Lenovo: most sokat javult a helyzet (kollégák kaptak új ThinkPadeket), de még három éve is volt a bőven 400 E Ft feletti kategóriában olyan TN panel, amiről nehéz volt eldönteni, hogy egyáltalán be van-e kapcsolva.

(#12) CheGhost


CheGhost
aktív tag

..."normál", 220 cd/m² fénysűrűséget és 45%-os sRGB-t kínáló modell is, de a valamivel jobb grafikai képességeket igénylő felhasználók számára rendelkezésre áll egy 400 cd/m²-es, 72% sRGB-t kínáló opció is...

Már egy ideje nézegetem, és várom, hogy mit hoz ki a HP a ryzenekkel kapcsolatban, de ha csak a képernyők ennyire rosszak, akkor valamelyik másik gyártótól fogok egyet keresni. Csak az a gond, hogy mások sem sietik el az amd procikkal szerelt gépek kihozatalát...

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#13) Szipó


Szipó
tag

Nem jó a vega, mert még a végén laptopokon fognak bányászni ;]

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#14) jerry311


jerry311
nagyúr

El kellene már felejteni az 1366x768-at, meg kb. mindent FullHD alatt. :(((

(#15) TeeJay válasza jerry311 (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

1600x900 azért maradhatna kezdőknek meg akinek nem annyira jó a szeme. 15,6" fullHD elég apró sajnos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) Perdedor


Perdedor
tag

Mocskosul drágák :W :W :W
Pedig egy 2700U-val szerelt masina akár opció is lehetne nálam...

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#17) Prof


Prof
addikt

Ahogy megszokhattuk AMD-s procival hulladek notikonfigokat hoznak ki... Total fuggetlen attol hogy a proci mit tud, az Intel zsebeben van az osszes noti gyarto.

(#18) Gibo válasza Prof (#17) üzenetére


Gibo
senior tag

Az intellel szerelt probookok sem jobbak, ettől nem kell tartani. Nálunk 700€ért vették az i5-7200u val, 8GB RAM-mal szerelt 450 g4eket. Másfél év után az enyémnek ráadásul már csapágyas a ventije...
Azért drágák mert üzleti széria. Az összeszerelés egyébként valóban kiváló, és elég masszív laptop (cipelni is elég kellemes emiatt :DDD ). Csak a kijelzőn kellene javítani...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#19) Graphics válasza Perdedor (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a kategória ilyen :) Inkább cégeket veszik célba.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Sirus86 válasza kriszpontaz (#2) üzenetére


Sirus86
tag

Elozo heten volt szerencsem megtapizni oket amcsiban.
Egyik sem volt 1366x768-al, mindegyik IPS, full HD, illetve 14-es modell volt 2K-s kijelzovel.
Itt is lehet valogatni, ahogy az ugyfel akarja :)
Amugy tetszetos, massziv gepek!
(Nekem 840 G4 EliteBookom van, vegre visszaternek az aluminiumra)

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#21) Sirus86 válasza Perdedor (#16) üzenetére


Sirus86
tag

Nem otthoni gepek, es az arak retail arak...
Enterprise cegek kapnak azert finom kedvezmenyeket, siman lefelezhetik az arakat. Kell egy jo kontakt egy ilyen ceghez es akkor maris barati az ar :)

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

Na EZ már tekinthető előre lépésnek. Remélem a kijelző ragasztva lesz a fedélbe, hogy véletlenül se lehessen jobbra cserélni. :DD

(#23) hallador válasza opr (#4) üzenetére


hallador
addikt

A HP 2005 óta ad ki AMD-s notebookokat, minden szériából, tulajdonképpen csak a HP gyártott business AMD-s gépeket folyamatosan senki más, a Lenovo féle ThinkPad A széria ilyen tessék lássék szériák, most épp van kérdés meddig.
Szóval ha visszanézed a HP AMD szériáit, a HP nem csak beszél róla.

(#16) Perdedor

Igen mert üzleti gépek, üzleti supporttal, az már más kérdés, hogy Magyarországot a HP pont ugyanolyan szinten veszi az end usert mint, ha consumer gépet venne azaz 50 db felett él pl a valódi NBD, és csak akkor tudnak érdemben 2 - 3 napon belül reagálni, ha kopó alkatrész ment el (hdd, odd, memória, ilyen olyan pcie card) ha új széria, és pl az alaplap döglik meg, akkor 5 - 8 hét, hiába elitebook egy magánszemély esetén is. Ez van nem piac.

(#17) Prof

Az elitebook 700-as széria minimálisan gyengébb, és kb 20 %-al olcsóbb mint az inteles verzió, a ProBook 600-as széria meg ugyanazt a házat és minőséget kapja mint az inteles. Nem értem amit írsz, a HP nem Acer, Asus, Lenovo.
Ez már 2005 óta így van. Szóval miről is beszélsz? Vagy? Nem értem.... Te amúgy tudod miről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) sb válasza kriszpontaz (#6) üzenetére


sb
veterán

Ha drágán adják maradhat. :D

@ROBOTER
Sajnos ezt én 10+ éve beszívtam normál asztali monitorban. Acer IPS-ek voltak olyan képpel, hogy elsírtad magad.
Most nézelődtem volna vmi Ultrabook vagy kicsit nagyobb, de könnyű 14” notit, a kedvem is elment tőle. Hatezer féle márka-típus és a tesztek alapján hiába IPS mind, egyik fényerőben vérzik el a másik tud 700-as kontrasztot, a harmadik 70% sRGB… Volt olyan ahol adott szérián belül Intel AMD vagy A-B Intel cpu-s modell és volt köztük 15% különbség színtérben meg mondjuk 120 vs 120000Hz PWM-ben… lehetetlen ebből a zavarosból kihalászni egy értelmes példányt.
És akkor ez csak a kijelző volt, jön még mellé a hűtés, elég-e, lekapcsol-e, stb… a huszonkettedik ami jónak tűnt annak az AC wifije vitt a teszt szerint 80mbps-t.

ON: Ezek azért jobb házak és hűtések, vajon felengedik 25W-ra a TDP-t a Ryzenekben? De akár 35-45-ig is jó lehetne...

(#25) -Skylake-


-Skylake-
addikt

A 45% srgb az mit tud ? 12 szin , esetleg 16 ? Megalol mar spec alapjan is, bar amugy legalabb megy hozza a 1366x768.

Elitebook ! es ProBook ! jelzovel mindez. Az fincsi. Ipari hulladek.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#26) ROBOTER válasza -Skylake- (#25) üzenetére


ROBOTER
addikt

Élethűen fut rajta a C64 emulátor. :)

(#27) Reggie0 válasza -Skylake- (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Az srgb altal lefedett terulet 45%-a es ezen belul van szinenkent 256 arnyalat. Szinbol ugyanis lenyegeben vegtelen van, abbol barhogy ki tudsz nyesni 16 milliot. (Valojaban nagyjabol 2*10^26 szin letezik.)

[ Szerkesztve ]

(#28) Bohus


Bohus
aktív tag

Van itthon egy 8470p, ami a színtér szempontjából szintén gyatra kijelzővel rendelkezik. De használat közben egyáltalán nem tűnik rossznak, és egyértelműen jobb mint a másik két TN-paneles notink.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.