Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Tetszik

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem tetszik, de legalább nincs összenyomorgatva a kurzorgomb, se az F1-12 sor, hátracsúszó kijelző helyett normális hagyományos van, ez mind pozitívum.

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

45W-os proci 15"-os, vékony laposba - necces lesz így 3GHz fölött nyomatni a sok magot egyszerre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Armagedown válasza t72killer (#3) üzenetére


Armagedown
őstag

Sajnos erre van igény, az átlagembernek vékony laptop kell, mert az a divat, arra már nem gondolnak, hogy az ilyenbe hatékony hűtés nem fog elférni.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5) opr


opr
veterán

Na, ugyanez kene, plane ugyanezzel a billentyuzettel, csak normalisabb minosegu gephazban (elitebook, zbook), geforce meg karacsonyfavilagitas nelkul, ugy, hogy az a ket huto, ami most a cpu+gpu parosert felel, feleljen csak a cpu(apu) huteseert, alacsony terhelesen passzivan, de lehetoleg max terhelesen se uvoltson.
Bonusznak meg rakjunk bele egy bohom akkut, otthoni szerelhetoseget (minimum akku, ram, ssd szintjen), normalis felbontasu (minimum FullHD), minosegu es szinhusegu matt kijelzot, meg egy professzionalis szinten is ertelmezheto port-kinalatot, es darabokra szakad a penztarcam, olyan sebesseggel tepem ki belole a bankkartyat.

Cserebe lehet vastagabb, nehezebb, le se szarom.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Jó lenne, csak sajnos látszólag ebbe sem engedi berakni az Nvidia a 2070/2080-as GPU-t, miközben a még többet is fogyasztó Intel alapú OMEN laptopok simán megkapják a 2080-as (nem MAX-Q!) verziót.
RDNA2-ig nehéz lesz az AMD helyzete a gamer laptopok piacán. :W

(#7) yennayo


yennayo
junior tag

ha már gamer, lehetne olyan vastag mint a biblia, és akkor normális hűtést kapna.
gamenél nem a vékonyság kéne a fő szempontnak lenni :C

(#8) t72killer válasza Alogonomus (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebben a 15"-osban ugyanúgy nincs értelme, mint az intelesben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Alogonomus válasza t72killer (#8) üzenetére


Alogonomus
őstag

Gamer laptop sosem az értelemről szólt, hanem a kivagyiságról. Egy 250+ wattos GPU egyik laptopban sem tudja kifutni magát. M6 BMW, R7 Audi vagy AMG Merci sem a használhatóságról szól, ahogy a 0,5-2,5 milliós gamer laptop is csak vezetékesként erős, akkor meg már lehetne hagyományos gép is. Gamer laptop státuszszimbólum, amiből az AMD kiszurul, pedig gamer laptoppal lehet nagyot szakítani és hírnevet szerezni.

(#10) motifator válasza Alogonomus (#9) üzenetére


motifator
senior tag

A gamer szegmensnek az a része, ami méltó a nevéhez kevésbé ismert, mert a vásárlók nagyrésze nem abban az árszegmensben keres a mobil gépet. Manapság már mindenféle müanyag vacakra ráírják, hogy gamer aztán a user kétségbeesetten tapasztalja, hogy leolvad az asztalról és széthullik, pedig ez játékra való, rá van írva a dobozára. Azt gondolom, hogy a "gamer" szegmens a megszállottak kategóriája, akiknek fontos a mobilitás. Létezik olyan gamer laptop, ami képes 200W GPU-t lehűteni Ez az omen sem gamer laptop és a hasonló társai sem, amit lehetne sorolni kifulladásig. Mellesleg az amd chip jól sikerült,per pillanat az intel 2x, 3x akkora fogyasztással tudja csak hozni ugyanazt a teljesítményt, de ez kevés lesz ahhoz, hogy komoly teret hódítson magának...

Funky + Jazz

(#11) Foszlock00


Foszlock00
csendes tag

Mi értelme van ennek a 4 zónás világításnak? Mert a per key az oké, de a 4 zónás szerintem marhára zavaró. Sztem akiknek olyan van azok inkább 1 színre állítják az összes zónát. Van valakinek 4 zónás írja már meg a tapasztalatát mert ez a dolog már vagy 2-3 -évé bassza a csőröm csak még soha nem adtam ki magamból. Amúgy jó gép csak rtx2070 super kellene bele. Nem láttam még új Ryzen procit rtx 2070 -el párosítva...

(#12) opr válasza Alogonomus (#9) üzenetére


opr
veterán

Tévedés, van normális felhasználása a gamer laptopnak; pl az, amikor valaki sokat ingázik, úgy hogy pár napot itt van, pár napot ott.
Pl kollega ezért vette meg a méregdrága új alienware lapost, mert még így is olcsóbb volt, mint három-négy ugyanolyan erős desktop + azokat szinkronizálni meg minden, és akkor még csak azok a helyek lettek lefedve, ahol minden hónapban van pár napot, az, hogy mellette évente átlag két hónapot valami más országban tölt, bele se vettük a számításba.
Másik, hogy sok embernek kell a kraft meg a laptop, viszont mivel úgyis gyakran cseréli, nem fogja a mobil workstation felárát megfizetni, egy gamer laptop tökéletes neki, pláne mióta készül olyan designban is, amit 12 éves kor felett is bevesz az ber gyomra.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) t72killer válasza motifator (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, Clevo rulz...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) motifator válasza t72killer (#13) üzenetére


motifator
senior tag

:R

Funky + Jazz

(#15) gerii válasza opr (#5) üzenetére


gerii
addikt

Milyen felhasználásra kell ilyen b@szott erős CPU, dVGA nélkül? (Komolyan)

Én az Asus G14-et várom, vagy valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#16) Raysen623


Raysen623
addikt

Tetszik a gép csak azt nem értem hol marad az RX5700M GPU a proci mellől? Komolyan újabb 3 évet kell várni mire kijön AMD lapos Radeon mobil VGA-val? Ez már tényleg útonállás.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#17) #64791808 válasza t72killer (#13) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igen, Clevo bácsi (néni? :D ) bepakol egy laptopba akár egy Ryzen 3950X-et egy 2070 társaságában :D És működik :D

@gerii: pl nekem virtualizálni, felépítem a cluster a laptopon, bárhol tudok dolgozni rajta, aztán a helyszínen átcuppantom vSphere farmra

[ Szerkesztve ]

(#18) Tanisz válasza opr (#5) üzenetére


Tanisz
senior tag

Én is hasonlót várok, mint a messiást :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#19) opr válasza gerii (#15) üzenetére


opr
veterán

Mindenféle "mérnökmunka", programozás, cad-ek, rendszermérnökök, sokan csillió virtuális géppel dolgoznak, amik egyenként, amíg csak tesztelsz rajtuk, lehetnek gyengék, de kell a sok ram meg a sok mag, viszont vga-ból épphogycsak nem karakteres kell (ok, cserébe ha meg tud hajtani három, de minimum kettő külső monitort, és ehhez megvannak gyárilag a portok is, magán a laptopon, nem külön valami hülye kábeles dokkolón) az hatalmas bónusz.

De amúgy van, aki adatbázisokkal dolgozik, és lokális gépen tesztel, vagy akár csak undorítóan nagy excel táblákkal, vagy fizikus, és írja a szimulációkat halomra, vagy akármi. Sok olyan felhasználás van, ahol erős processzor (és sok és gyors ram, ha úgy van) nagyon kell, de a vga csak amolyan muszáj, hogy legyen, mert különben nincs kép a monitoron szinten szerepel. Ilyen esetekben a dedikált vga meg konkrétan átok, mert extra hibaforrás, drágítja a gépet, melegszik, merül, csak a baj van vele.

Na, ha ez az igény találkozik a szükséges mobilitással, akkor jelenleg a gyártók azt ajánlják, hogy ülj le egy fa alá, kezdd el szopni az ujjad és dülöngéljél előre-hátra, mert mást úgyse tehetsz.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) #92116480


#92116480
törölt tag

a hütéssel kapcsolatban nem túl nehéz megoldást találni DIY módon.
először is minimálisan undervoltolni kell a cpu-t, aztán liquid metal pasztát rakni a gyári lekvár helyére és végül HA szar az alsó lemez kialakitása akkor fúrni rá pár lukat a ventihez.

ezalatt arra gondolok h pl a dell 5570-es alján levő "rések" valójában nem lyukak hanem csak disz, semmi szellőzés nem jut be azon a részen a cpu hütőjéhez.

edit: ugyanitt kérdezem, esetleg tudtok-e olyan laptop stand-et ami jó ehhez a laptophoz. végignéztem 5 árösszehasonlitó oldalt és sehol nem találok rendes tartót. vagy drága müanyag ventis szarok vannak vagy olyanok aminél pont ott van a tartó ahol ennek a ventillátora van. elsősorban fémet szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#21) Prof


Prof
addikt

Sokan elfelejtik a lenyeget, ezeket a masinakat eladasra gyartjak nem hasznalatra. A tobbsegnek ki kell birnia a garancia ido vegeig eppenhogy ha tovabb birja az nagyon nem jo a cegnek.
A valosagban a portol tonkremegy/tulmelegszik a nagyreszuk sokkal hamarabb.
A piacon levo laptopok kb. 90% komplett ipari hulladek, aminek tervezeseert az elso eves egyetemistat paros labbal rugnak ki barmelyik egyetemrol.

[ Szerkesztve ]

(#22) atok666 válasza opr (#19) üzenetére


atok666
őstag

Egy rendszermernoknek hova kell a bivaly cpu?

Atok

(#23) ilor14 válasza atok666 (#22) üzenetére


ilor14
tag

Te is tudod, hogy a terminál ablakok sok erőforrást elvesznek :DD

(#24) SidCorky válasza opr (#5) üzenetére


SidCorky
senior tag

Vagyis egy Elitebook/Zbookot kérsz, Omen logóval? :F

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#25) Tanisz válasza atok666 (#22) üzenetére


Tanisz
senior tag

Kiemelted a lényeget, látom :)

Lehet nem a legjobb példákat hozta, de pl egy alkalmazás fejlesztőnek (pl üzleti) bőven elegendő egy bivaly cpu, sok ram, meg egy gyenge alap gpu. Mondhatni a VGA-ra csak a plussz megjelenítők miatt van szükség, ha arra lenne igény.

Nekem egy 4/8-as i7em van melóra és nem kell neki sok, hogy megfektessem a gépet :)
Elég csak idea-t pár példányban megnyitni (dolgozni rajta), 1-2 docker konténert futtatni és mellé böngészőt nyitni 10-20 füllel és sajnos, nem a memóriából futok ki, abból van dögivel a gépben :D

Persze ez sem "kifiomult"/részletes példa, de sok mag sok szál mindig előny egy fejlesztőnek. Én sem hittem még pár éve, hogy 4/8 kevés lesz, de nem is kell hozzá sok sajnos, hogy elfogyjon.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#26) #64791808 válasza atok666 (#22) üzenetére


#64791808
törölt tag

A munkahelyi gépem egy zbook, i7, 16g ram, 512ssd, jó kis gép. 2 perc alatt fektetem két vállra, induláskor van 10g ram-fogyasztás tisztán. Teams, Skype fB, VPN szoftverek, kutyafüle.

(#27) Norb79 válasza t72killer (#3) üzenetére


Norb79
őstag

Szerintem nézd meg, mittud a 4900h, aztán ráérsz ezen filózni, hogy a 4800h vajon hogy lesz limites. :) Videó:
[link]

(#28) sb válasza t72killer (#3) üzenetére


sb
veterán

Annál sokkal jobban fogyaszt.
15W-ból a 4700U 2.5GHz felett marad.

Más tesztet nem néztem, de szerintem 3GHz megvan 20W-on belül. 45W az brutális ezeknek a prociknak.
De közelíthetjük arról az oldalról is, hogy egy i5-6440HQ (ilyenem van notiban, ez kb. egy desktop i5-6500, 3.1-3.2GHz gyárilag is 35W-os, undevolttal 25W inkább... és ez már nem mai proci, hiába csak 4 magos.)

Szóval értelmes órajelig, 3.5GHz-ig szerintem a 8 mag is befér 35W-ba ami azt jelenti, hogy bármelyik Latitude/Thinkpad, stb... nemhogy 15.6-os, de 14"-os félvékony gépbe bevágod és kész vagy!

Legalábbis cpu fronton... de szvsz a gpu-val is bőven el lehet lenni 25-35W közötti TDP-vel. A 45W meg megmarad azoknak akik overkill cuccokat akarnak. Oda kell vastagság meg hűt, a többi egy kommersz és/vagy jobb vékony gépbe is mehet majd.

(#29) DamianB válasza Alogonomus (#9) üzenetére


DamianB
őstag

Cpu val szokott baj lenni inkább nem a GPUval

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#30) Yeffy válasza t72killer (#13) üzenetére


Yeffy
veterán

haat, nem tudom...
3+ eve nyustolom az elso Clevomat, olyan kozepkategos volt, mikor vettem, es ugyan van benne sok jo dolog, pl hutes, a sok, egyedien konfigolhato lapos, azert nem dobtam hatast tole.
foleg anyagminoseg, kijelzo, meg portok teren. :U

mondjuk sztem egy hamar nem lesz semmilyen, hiaba szimpatizalok meg parral, terek vissza PC-re, az ami inkabb nekem valo. melle meg majd vagy iPad, vagy valami ultravekony hordozhato noti, ha utazok haza.

edit: meg nem is kellett volna 17-es szerintem, 15-os, vagy meg inkabb 13-as jobb lett volna. csak nekem kell a numpad is, az meg asszem' nem nagyon volt 15 alatt anno.
desktop kivaltonak vettem, hordozgatni alkalmankent, tapasztalatszerzesnek jo volt.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31) dabadab válasza opr (#5) üzenetére


dabadab
titán

Thinkpad T15? Valamikor nyáron jönnek a ryzenes változatai.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) DamianB válasza Yeffy (#30) üzenetére


DamianB
őstag

Dm2g be van teljes értékű bill 15 kivitelben. Matye árul is egyet elég durván olcsón.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#33) #64791808 válasza Yeffy (#30) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez tény, a Clevo anyagminőségben maximum középosztály. Maximum. A Clevonál a testre szabhatóság a csúcs, nagyon jól szerelhetőek általában, és jó árban vannak.

De mondjuk teljesen más kategória egy magenéziumházas HP, aminek annyira jó a hűtése, hogy szinte csak avx alatt lehet megforgatni a ventijét. Viszont dupla ára van egy Clevohoz képest.

(#34) opr válasza dabadab (#31) üzenetére


opr
veterán

Billentyuzetkioasztasa katasztrofa pl a cikkben levohoz kepest (kurzormozgatok, pgup/down/home/eng/ins/del), plusz u-s proci megy bele.
Persze, a cikkben levo laposnal meg a ki/bekapcsolo gomb elhelyezese katasztrofa, konkretan utni kene azt a barmot, aki kitalalta, hogy melleutsz a backspace-nek -> kikapcsol a gep, de meg azt is hajlando lennek lenyelni cserebe a tobbiert.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) Yeffy válasza #64791808 (#33) üzenetére


Yeffy
veterán

Ez tény, a Clevo anyagminőségben maximum középosztály. Maximum. A Clevonál a testre szabhatóság a csúcs, nagyon jól szerelhetőek általában, és jó árban vannak.

igy van, en is ezt tapasztaltam. nem rossz kis gep, meg direkt olyat kerestem, ami nem BGA/forrasztott, bar, mint kiderult, sokra azzal sem megyek, mert pl a GTX 960M helyett egy 1060/70 (akar Max-Q)-val meg boven ellennek vele, de nem fer bele. :(
mindegy, elso sajat laposom, legkozelebb majd jobban utanajarok.

kijelzo 3x volt cserelve, elso pixelhiba miatt (garin belul), masodszor ilyen lilas/rozsaszines csikozodastol (lehet, h szalagkabel is benne volt, nem tudom, szinten gari), a harmadik mar full pink filter volt, az mar gariidon kivul. annal meg hulyen is raktak vissza a felso takaro keretet, mert eltortek, raktak ra masikat, de a jobb also sarokban pupos, gondolom valami csavar rosszul van meghuzva.

hutese az rendben van, bar az m2 SSD tud forro lenni, valamint a portok minosegetol sem vagyok elajulva, toltoportnak ilyen ropogo hangja van mar egy ideje, amikor toltore teszem, vagy leveszem, ahogy a HDMI portnak is volt valami gondja, szoftveres, v hardveres, nem tudom, mert egy bo honapig doglott volt, nem ment rola semmi. vagy, ha igen, akkor meg a belso monitort tiltotta le, mint ha nem letezett volna. zsanerja sem valami atom combos, tobbet vartam volna.

valamint ez a gumirozott szeru bevonat is eleg massziv ujjlenyomat/zsir/por gyujto, a tapipadrol meg par honap utan elkezdett lekopni a felso reteg, mint ha csak kesheggyel nekialltam volna kapargatni. szimplan attol, h pihentettem rajta idonkent a kezem/nagy ritkan hasznaltam, lol. meg jo, h amikor masodszor csereltettem a kijelzot, kertem ujrapasztazast, es megcsinaltak ingyen a kenest, plusz az also burkolatot, tapipaddal, akksival csereltek.
ezert mindekepp le a kalappal! :C

ha esetleg lesz valami szubnotim, akkor mindenkepp ilyen jellegut veszek, mint amit emlitettel pl HP-t. ha dupla ar, ha nem.
melyik modell ez amugy?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#36) #64791808 válasza Yeffy (#35) üzenetére


#64791808
törölt tag

kijelzo 3x volt cserelve, elso pixelhiba miatt (garin belul), masodszor ilyen lilas/rozsaszines csikozodastol (lehet, h szalagkabel is benne volt, nem tudom, szinten gari), a harmadik mar full pink filter volt, az mar gariidon kivul. annal meg hulyen is raktak vissza a felso takaro keretet, mert eltortek, raktak ra masikat, de a jobb also sarokban pupos, gondolom valami csavar rosszul van meghuzva.

Mijafaaaaaasz, ez nagyongáz így leírva....

valamint ez a gumirozott szeru bevonat is eleg massziv ujjlenyomat/zsir/por gyujto

Na az valóban rettenet.

Nekem eddig 3 Clevom volt, egy még elég régen, asztali P4 Prescott, 4 SoDIMM Slot és egyéb nyalánkságok, az brutál volt. Volt egy XMG név alatt, i7+32G RAM + jó vga, ütős volt, de volt egy olyan hibája, hogy ha a Hyper-V telepítve volt, akkor nem működött a hibernálás. Furacs. De egyébként atom gép volt, és most van egy Schenker név alatt, i7 6mag+64G RAM, vga nélkül, ez eddig nagyon disznó, 3x ESXi tesztszerver, azon vCenter és egy Windows cluster elmegy rajta.

A HP, ami tetszik, az a ZBook, a céges notim ilyen, csak itt 15W-os a CPU meg 16 giga a ram, az nálam előételnek sem elég :)

Viszont ha jó kisnotit keresel, ajánlom figyelmedbe a ProBook 430 G7-et, elég jó árban van, és jól sikerült gép.

(#37) Graphics válasza t72killer (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

45W-os procik eddig is voltak, csak pár gennel ezelőtt.

Annyira nem tűnik vékony gépnek, na jó persze nem egy Dell G5

@dabadab_: Szerintem az újkori Thinkpad-eket el lehet engedni... Bili-füle lett..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) Yeffy válasza #64791808 (#36) üzenetére


Yeffy
veterán

Mijafaaaaaasz, ez nagyongáz így leírva....

nekem mondod? atelni sem volt egy leanyalom.
a tokolgetest, amig ultek rajta (volt, amelyiken majd 2 hetig, tok jo volt, tenyleg) mar nem is emlitem. ez nekem eleg nagy csalodas, nem hiszem, h vasarlok toluk megint. :U
vagy csak tul sokat vartam? hypeoltak mindehol, nem erre szamitottam.

szep kis felhasznalasi modok, arra az ESXi-re ra is kellett keresnem, sose hallottam rola, halozatokban mozgok. :D

ranezek kivancsisagbol erre a ProBook-ra meeg ZBook-ra, bar ahogy emlitettem, most asztalihoz terek vissza megint. utobbi az a magneziumhazas?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#39) #06658560 válasza yennayo (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyrészt valóban nem kellene fontos legyen, másrészt a 17"-es Ws Dellemet cipelni hátizsákban nem túl kellemes már fél órán át sem, tehát jó lenne valami dokkolható hűtés hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.