Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Alpi.


Alpi.
addikt

80-85 fokos lesz mindegyik ! Így működik ! Egy szintig az órajelet maximalizálja a hőfok kárára és egy ponton túl meg már csökken a prioritás a további melegedés esélyének csökkentése oltárán ! Amíg ez nem lesz alapértelmezettként a fejekben, addig lesznek csalódott userek a 80-85 fokos csúcsoktól.
Ha jobb hűtőt raksz rá, kb. pont annyi fokos lesz csak 25-50 mhz-el magasabb frekin fogja produkálni.
[Nem teljesen e célból készült videóm], de szerintem ebből is megérthető a működés. Nagyon lassan áll át a világ a megszokott x órajel, y fesz modellről.. :/
Ok, hogy Zen összemérhetetlenül komplexebb működési sémával bír, mint eddig bármi, de úgy látszik nincs készen még erre a világ. :)
(pl. a 3800X jogosultságát megkérdőjelező teszt végén az egy órás Avx blender okafogyottságából is látszik)
Az újabban fel-felbukkanó "biztonságos vcore" zen2-khöz témáról ne is beszéljünk, ugye... Alapvetően fel sem kéne, hogy merüljön konkretizált vcore ha a platform alapvető működését nézzük. :B
Ehelyett egyesek már ezredekig kimunkált értékeket írogatnak, hogy szerintük az még ok vagy épp már nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#52) Alpi. válasza Alpi. (#51) üzenetére


Alpi.
addikt

Rengeteget változott és most is változik a cpu piac ! Óriási magszám növekedésnek lehetünk szemtanúi. Erre a rengeteg magos világra van hajtogatva a Ryzen. Sok, megszokott, eddig látott működési forma itt vállalhatatlan hátrányokkal járna. Gondolok itt pl. az "all-core boost"-ra. Az, hogy 8-12-16- akárhány mag kicsike terhelés mellett, órajelérzékeny helyzetbe kerüljön, gyakorlatilag nem létező szitu. Ha 1-2-3 mag szépen fel boostol magasra és megoldja az épp felmerülő feladatokat, az pont tökéletes állapot pl. a játékoknál legtöbbször felmerülő cpu feladatokhoz. Amikor kifejezetten, száraz, számítási kapacitás irányú terhelést kap, akor meg pápámm !! , pont van a rengeteg mag, igaz picit alacsonyabb órajelen, de az ilyen terhelések, jellemzően egyáltalán nem érzékenyek amugy sem az órajelre. Csak az tista számítási powwa kell.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53) Alpi. válasza Alpi. (#51) üzenetére


Alpi.
addikt

Ez ugrott be a sok hasznos 3800x review-ról ! :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#54) Turbokecske válasza Alpi. (#51) üzenetére


Turbokecske
újonc

Lehet itt merengeni a platform működésén, de az mégse normális dolog, hogy 1.4voltot adnak a lapok defaultban, mikor kézzel átállítva 1.2-vel is ugyanúgy megy.

(#55) Alpi. válasza Turbokecske (#54) üzenetére


Alpi.
addikt

1.2-vel tudsz 4500 mhz-et, akár egy magon ? Nálam spec. nem megy ilyesmi. 1.4-el meg van 4500-4550 mhz is. Nekem ez normálisnak hat.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#56) Turbokecske válasza Alpi. (#55) üzenetére


Turbokecske
újonc

Normális az 1.4? Oké :)

(#57) Alpi. válasza Turbokecske (#56) üzenetére


Alpi.
addikt

Még több is akár. Lévén, hogy egy fesz. érték önmagában nem bír jelentéssel, így okozattal sem itt. Nagyjábol annyira veszélyes, mint egy 220-as konnektor mellett állni 1 méterrel. Tudván, hogy bizonyos helyzetekben halálos is lehet ránk nézve, mégsem tölt el félelemmel. Kb. ennyit mond önmagában az 1,4V vcore.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#58) adamssss


adamssss
veterán

Jó kis írás lett gratula. Jó volt olvasni. Én maradok egy jó darabig a ryzen 2600-al mert egy 1070-hez fhd-ra még így is túl erős. Szerintem 2-3 évet még ki fog szolgálni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#59) Alpi. válasza adamssss (#58) üzenetére


Alpi.
addikt

Egyébként, igen ! Nagyon jó volt olvasni, jó kis cikk lett, gratula ! Jól összeszedted ! :R

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#60) Zicokuka válasza Kleroo (#50) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ez a kinek mi kategória,azért egy Sandykát már megfog egy jó kis multi lövölde mai címekkel,persze még az is a simán élhető kategória.Nálam sosincs terv,igaz mindig rájövök elég lenne gyengébb gép is,de hát na :D A terv a kell és kész.(már ha asszony megengedi :D )

(#61) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sorry, hogy itt kérdezem meg, de ha már így összegyűltünk, biztos van pár jó tanácsotok, mert az AMD vonalat régóta nem követtem. :R

Szerintetek 3900X-hez jó ez a deszka [link]
Vagy inkább ez? [link]

A pénz nem tényező, de ha semmi értelme a ROG-nak, akkor nem veszem meg. Elsősorban a cpu-t (valamennyire talán húzva lesz) renderelésre fogják használni főleg.

(#62) F e Z o válasza ΞΔGLΞ (#61) üzenetére


F e Z o
veterán

Itt bizonyára kapsz választ kérdésedre...

H2O über alles!

(#63) ΞΔGLΞ válasza F e Z o (#62) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, pontosan nem ott, hanem direkt itt akartam megkérdezni.

(#64) jokeph válasza ΞΔGLΞ (#63) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha a VRM-et nézem, akkor a masszív renderhez inkább a ROG-Strix. :K
A TUF belépőszint+ pici. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#65) Alpi. válasza jokeph (#64) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja. Ez a Tuf már nem az a Tuf. Jelenleg a paletta aljára van pozicionálva.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66) ΞΔGLΞ válasza jokeph (#64) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#65) Alpi.

Pontosan erre a megerősítésre vártam, mert én is így gondoltam.
Kösz Srácok! :R

(#67) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Köszönöm, jó volt az olvasmány,nekem is hasonló volt az utolsó konfigom(majdnem 9 évig nyúztam)
Csak nekem 3000+ os volt,ami 2 GHz n járt, egy 6600 GT társaságában, 2x1 giga rammal(Kingmax 400mhz), és egy MSI k8 Neo V lappal.
Jó volt nosztalgiázni :)

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#68) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Nagyszerű kis bemutató grat ! Építő és okulás jellegű az egész ! Csak gratulálni lehet egy intel fan őszinte írásához :R :R :R

De ! ami még megkapott és tetszik, csak nem sejtem kivel van dolgom:

Vagyis ezzel már alaplapcsere esetén sem lesz probléma az újraaktiválással. Így hát mindennel elkészültem, jöhettek volna a játékok, viszont először az elmaradt animéket (To Aru Majutsu no Index, Rage of Bahamut, Sankarea) kellett bepótolnom, amit megígértem az nCore animés közösségének, hogy amint egyben a gép, feltöltöm őket.

Privátban jöhet, az oldalon milyen néven vagy reggelve ! Kell, hogy ismerjelek :))

(#69) Vistaboy válasza Dr. Romano (#49) üzenetére


Vistaboy
veterán

Persze, amelyiket meg tudom szerezni Japán RAW BDMV-ben, abból tutira lesz remux, illetve FullHD rip, egyedül a 720p kérdéses, mert mostanában azzal már nem foglakozok.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#70) Vistaboy válasza Kleroo (#50) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Én csak azt nem értem, hogy miért most lépted meg a cserét."

Egyszerű. Most tudtam viszonylag jó áron eladni a régi cuccokat. Korábban is hirdettem már őket, de mivel nem kellett senkinek annyiért, amennyit szerettem volna érte, így maradt. Most elvitték, így meg tudtam lépni a cserét. :)

Meg persze természetesen azért, mert megtetszett. Ennyi. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#71) Vistaboy válasza Alpi. (#59) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi szépen - neked, és mindenki másnak is természetesen - a dícséretet. :R

Remélem, a következő cikkem is jól sikerül, de ez még odébb van, most egy ideig nem lesz költve a gépre. Utána bepótolom. :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#72) KROK640 válasza Kleroo (#50) üzenetére


KROK640
veterán

"összerakok egy konfigot, az aktuális cuccokból, hogy na most aztán juhuuuuu.... aztán rájövök, hogy Á még most sincs semmi értelme 5x pénzt fizetni 40-50% tempóért. " pont ugyanezen elv mentén maradt meg anno az Athlon XP-m agyontuningolva 7 évig ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73) Nartaas


Nartaas
tag

Én is most ejtettem meg a platform cserét. B450+3700x. Hogy őszinte legyek én alapvetően nem érzem, hogy úgy megugrott volna a teljesítmény. i5 3470s ről váltottam de a napi feladatok, a boot, böngészés, játékok érzésre ugyanúgy mennek mint eddig.
Egyelőre a gyári hűtőt raktam a procira egy egész jól szellőző atx házba de elsőre kicsit kellemetlen élményt nyújtott.
A proci minden apró windows műveletnél boostol (fölöslegesen) és ilyenkor egy pillanatra képes belenyalni olyan hőfokokba ami megpörgeti a hűtőt. Pl. megnyitom a startmenüt és 2 másodpercre felpörög a hűtő. Elég tré. Szórakoztam a fan curve-el de csak elő-elő fordult a dolog. Végül kilőttem a precision boost-ot a francba, így most jó.
Értem én hogy gyári hűtő de azért windows-ba ne halljam már a processzor hűtést amikor egy sok éves proci is elboldogult vele hangtalanul még a nyomorult intel stock hűtővel is.

(#74) wwenigma válasza Nartaas (#73) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sokszor felmerult kerdes topikjaban, emeld meg a homersekleterteket es csokkentsd le a ventisebesseget nyugodtan pl. 65-70°C melle 35%-ra... :U Nem gyari huto hanem 77mm2 hoatado felulet. JAtekok kapcsan meg, hat a pacman ugyanugy fog emnni vagy ha VGA limited van. :]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#75) #11083776 válasza ΞΔGLΞ (#61) üzenetére


#11083776
törölt tag

[link]
:DD

ha x570 es akkor

[link]

[ Szerkesztve ]

(#76) #11083776 válasza wwenigma (#74) üzenetére


#11083776
törölt tag

A windows storból le lehet tölteni egy power planswitch ami jobbra a tálcán lesz és egy kattintással válthatsz ha nem játszol vagy renderelsz stb...akkor energiatakarékosra.

[link]

Illetve bios beállítás sem mindegy pl az órajelnél nem auto hanem normál,gondolom amd qool and quiet be van kapcsolva,meg van pár dolog ott még.

[ Szerkesztve ]

(#77) wwenigma válasza #11083776 (#76) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En nem kapcsolgatom, hasznalom. Kikapcsolgatok minden fejlesztest mert nekem nem tetszik, akkor akar vissza is vehetnem a regi FX-em. :) Felhuztam a homerseklet/fordulatszamot oda hogy ne porgesse fel amikor nem kell és kész.

Linket köszi, lehet hasznat veszem még, vagy valaki mas, nem tudtam hgoy van ilyen kis segitseg. :R

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#78) caprine


caprine
aktív tag

Jó írás. Nekem is hasonló konfigjaim voltak az évek során: Core i7-920 helyett 965, Core i7-3770 helyett 2700, Core i7-6700K meg szintén volt, azt váltottam le tavaly nyáron egy 2700X-re. A váltás oka, hogy bár a teljesítmény még elég volt, de már több mint 3 éves volt a konfig, plusz durván 50% nagyobb számítási teljesítmény vonzott, meg is leptek a konvertálgatási idők amiket produkál:)))

A 3700x választásán a helyedben azért gondolkodtam volna, pláne, hogy decemberben 55-ért lehetett már kapni boltban a szintén 8 magos 2700x-t, míg a 3700x dupla annyi volt. Felépítésük alapján nem jósoltam volna túl nagy előnyt a 3700x-nek, de a passmark eredményei alapján mégis komoly az előrelépés, ez meglepett (16937/23838pont).

Alaplapnál nálam 50 ezer a plafon, szerintem X570-et az vegyen aki vagy tuningolja fogja vagy 2db VGA-t rak bele. Én vettem egy Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4 deszkát, mindent tud amit kell, felette a házban 2db 20centis venti pörög, a procin meg egy Corsair H45 AIO hűtés van, árban meg 25 ezres, best buy.

Lehet túl öreg vagyok, de nekem ezek az RGB cuccok nevetségesek, és kifejezetten idegesítenek (a kutyámat meg pláne:))), bár ezen az alaplapon is van 1-2 LED, de zárt házban ki nézi. A G.skill a 965-s óta a kedvencem, de már a 6700-as deszkában is volt egy Corsair VENGEANCE LPX 16GB kittem, ami mostanság szintén a best buy kategória a maga 25 ezres árával, ez került át ebbe a gépbe is. A trident kicsit drága, a paraméterei szépek, de a RGB elriaszt tőle.

Szóval ha valaki kicsit kisebb teljesítménnyel is megelégszik az most 2700x-et a fenti deszkával meg RAM-al olyan 105 ezresért magának tudhatja, és szerintem egy ideig nem lesz vele gond.

Szerintem legalább 2 évig én sem nyulok a deszkához, vagy inkább 3, a 32GB bővítésen meg szintén gondolkodom, de még a 16G sem volt sose fullra kihasználva, így szinte felesleges kiadásnak érzem. Ha majd lesz benne egy 11GB-os VGA akkor talán.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#79) Alpi. válasza caprine (#78) üzenetére


Alpi.
addikt

2000 vs 3000 széria közt nagy ugrás van ! Ami igazán beteg, hogy amennyivel nőtt a teljesítménye, annyival csökkent a fogyasztás !
Rgb valahogy nekem sem lett a szívem csücske. Mondták, hogy majd megszokom, megkedvelem, de aztán eladtam a Corsair Led kittet és megvettem a régi, nagy álmomat, amibe első látásra beleszerettem ezer éve.
Ezt az ósdi Trident Z típust ! :B

(Mármint a borda ósdi, az enyém 3200c15 kit, de ez a külső ! Egyik legszebb "hw ever" számomra. )

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#80) #11083776 válasza wwenigma (#77) üzenetére


#11083776
törölt tag

Te tudod.Nekem szèpen tartja a 2200mhz-et.Èpp ez a kis progi lènyege,hogy nem kell az energigazdàlkodàsba belèpni ami 4-5 klikk.Egyènkènt 3 bill. kombinàciòval is megoldja.
Visszatèrhetnèl fx-re.Nem egèszen azèrt mondtam,hogy ha vège a gamènak vagy rendernek stb..böngèszèsc,levelezèz villàm gyors îgy 2200 kb olyan gyors mint egy fx en vagy egy i9 en.Ott nincs külömbsèg.

(#81) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Milyen ramot ? [link]
[link] + [link]

(#82) jokeph válasza #11083776 (#80) üzenetére


jokeph
nagyúr

:D
Nincs új a nap alatt.
Nálam már nem mostan óta 2200-on fut a konfig, átírtam az MS Kiegyensúlyozott energia profilját, és bőven gyors bármihez így is. :K
Amúgy 2 kattintás-al elérhető... de tettem ki parancsikon, ha váltanom kellene esetlegese, így csak 2 kattintás átállítással együtt. De nem szoktam váltogatni, max benchhez kell. A játék túllép ezen a beállításon, és megy a boost max-ra.
Auto+XFR+PBO beállítások vannak.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83) ΞΔGLΞ válasza #11083776 (#75) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ok.
Valahogy az jött le ezzel a bődületesen rengeteg infóval, ami a lapokat illeti, hogy...
Valószinűleg nálad otthon a wc deszka is msi. :-D!
Maradok asus vonalon, illetve már hétfőn itt is van. Azért, kösz.

[ Szerkesztve ]

(#84) wwenigma válasza #11083776 (#80) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Persze, 5mp kell neki hogy felskalazza maxra. De sosem azt kell nezni hogy mennyit mutat mert a valos frekvenciat nem ott fogja mutatni és a proci sajat frekvenciavaltasa gyorsabb...windows utemezo 15ms-onkent mondana meg a procinak mennyin menjen, mikozben a belső cucca 1ms-onkent hatarozza meg mennyi szukséges. Azert sem brennolok a windows profilokkal mert feleslegesen szolnak bele a proci dolgába, fogyasztasmerovel nezve pedig nem jelentkezik olyan elony ami miatt megérné ezt a pár plussz kattintast...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#85) Piszmaty76 válasza updog (#37) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Nekem is kb. ugyanez november óta... :-)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#86) Dr. Romano válasza Vistaboy (#69) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ok köszi az infót :R
Akinek kell 720p az átkonvertálja magának (én a tabletem miatt szoktam). A sokmagos procik világában nem hiszem hogy bárkinek nagy megeröltetést jelenthet beállítani pl 4-6 szálat konvertálásra a többivel meg addig játszik.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#87) #11083776 válasza ΞΔGLΞ (#83) üzenetére


#11083776
törölt tag

Gigabyte volt több mint 7 èvig elèg szèp tuningal,24/7 be. Annyira jó ,hogy meg is tartom.Mindegy milyen csak Asus,Asrock ne.(persze minden màrkàból van jó rossz) A sajàt tapasztalataimat úgysem hinnèd el ,nem is mondom akkor csak anyit mondok,hogy túlàrazott,hogy ne legyen vita.
(itt ez a video ami termèszetesen semmit jelent csak èpp most nèztem meg a legnagyobb forgalmu pc bolt linkelem ès èrzèz volt làtni,hogy nem csak külföldön ismerik ezt a best buy lapot ,ès nem vágják hajat magukat az Asus szó hallatára sem.
(Ja èn novemberbe vettem szóval nem ez a videó alapjàn ajànlottam.)

[link]

(#88) #11083776 válasza jokeph (#82) üzenetére


#11083776
törölt tag

Nem èrtelek :N
“ A proci minden apró windows műveletnél boostol (fölöslegesen) és ilyenkor egy pillanatra képes belenyalni olyan hőfokokba ami megpörgeti a hűtőt. Pl. megnyitom a startmenüt és 2 másodpercre felpörög a hűtő”
Erre reagàltam,ez megoldjanekem nem ugràl ès nem pörög semmi,de màs energia sèmànàl valóban 3600-4200 között ugràl,tèlen jó dolog,megoldja a lakàs fűtését de ha pl nyáron fél órát world-özök akkor nem kérek belőle.

(#89) , válasza #11083776 (#87) üzenetére


,
addikt

PCX mint legnagyobb forgalmú PC-bolt? Na ne vicceljünk már.

(#90) BiP


BiP
nagyúr

Élvezettel olvastam, mert én is hasonlón mentem keresztül. Karácsony környékén váltottam sok év intelezés után ugyanúgy 6700k-ról. Majdnem 3700x lett nekem is, de végül a sokkal olcsóbb 2700-as lett. (cserébe így szinte ingyen váltottam, mondjuk az ugrás is kisebb. - gyakorlatilag a 20e-es hűtő ára volt a platformváltás ára) De ugyanúgy Dark Rock Pro 4 és 3600-as ram. (és ugyanúgy Giga Aouris 1080Ti van alatta, csak az Extreme) Viszont "csak" B450 alaplappal.
És ugyanúgy ezer év intelezés után 6700k-ról. Előtte X2 3800+ volt az utolsó AMD-m. Aztán egy sor intel. core2Duo E6300, E6700, Core2Quad Q8300, Q9505, i5-2500k, i7-4790k, i7-6700k.

(#18) ΞΔGLΞ: Ha renderel, akkor inkább 3900x. A 12mag meghálálja.

(#26) ΞΔGLΞ: A Dark Rock Pro 4 baromi jó ebből a szempontból. Alapból valami 44mm-es ramok is befér nek a venti alá, de ha mégsem, elég kicsit feljebb emelni a ventit. Cseréhez is elég lekapni a hozzá a ventit.

Alza: én csak elállást intéztem egyszer, neten simán beregisztráltam, visszavittem a központba, és odaadták a pénzt. Utólag persze bánom, mert hosszútávon jó lett volna. (3866-os ram kit 30e-ért. A Ryzen 2700 nem tudja kihajtani, de ha majd egyszer váltok, a 3700x már jó hasznát venné).

(#91) ΞΔGLΞ válasza #11083776 (#87) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az asus-szal sosem volt gondom, ellenben a másik "kettővel" már igen.
Nem ma kezdtem, csak (jó pár éve) nem voltam képben amd vonalon. 99-óta, amikor még betárcsázós lófüttyel lehetett a sztrádára lépni, hogy mennyi gépet építettem és ment át azóta kezem alatt, azt inkább le sem írom. És még mindig renderelésre lesz használva, aminél jobban semmi sem számoltatja meg ugy a cpu-t és terheli meg a rendszert, mint egy játékban.
A videó alapján (bár számomra ez egyáltalán nem jelent semmit) a srác, meg pont azt mondja, hogy asrock, más meg az asus, de ezekből az olcsóbb fajtákkal vanank gondok. Nekem soha nem volt olcsó deszkám, hiszen a nevében is benne van az alap. Ha valamin nem spórolók, az az alaplap.

(#92) ΞΔGLΞ válasza BiP (#90) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Úgy döntöttem, hogy kraken x72 megy most bele. Ezzel a RAM kérdés, hogy elfér, vagy nem fér el, ha ki kell majd szedni, az szívás lesz etc...kilőve. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#93) kovsol


kovsol
titán

Az árba nem kalkuláltad bele az új Win 10 árát :)
Nekem AMD Athlon 64 3000+ Socket 754 volt az utolsó AMD gépem, és most tervezek egy Ryzen 7 2700X -re váltani majd. :D A mostani i5 3570K is 2012 óta hő társam.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#94) jokeph válasza #11083776 (#88) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én is erre reagáltam. :D
Ezzel a moddolt energiasémával max. 2,2 GHZ-en megy a CPU, idle 25-27 fok, load meg max 40 fok. És minden csendben van.
Ha játékot indítok, ezen túllépve automatikusan megy fel a boost 4400-ig akár.
És nem kell sehová sem menni és kattogatni. :U

(#95) kovsol: +1. :D
Az első CPU-m ami emelt a szoba hőmérsékletén 24 órás encod után, az a 478-as Prescott Pentium volt, az utolsó meg a 4,6-ra húzott FX8320e. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#95) kovsol válasza #11083776 (#88) üzenetére


kovsol
titán

Irigyellek, ha egy CPU ki tudja fűteni a lakást nálatok. :D Az emberi test többszörösét termeli annak a hőnek, mint amit egy ilyen CPU lead a környezetébe.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#96) Dr. Romano válasza kovsol (#93) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az az 1.43$ nem oszt nem szoroz ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#97) #16939776


#16939776
törölt tag

Nekem Axp 3200+ volt a nagy AMD-s előd NF7 V2.0-val és 2x512MB DDR400-as rammal.
Utána q6600 majd i7-920.. kis kitérővel E7200, E8400, Q9650, 2500K, 3570, 3570K és most egy 1800x.
Nekem is 250K volt az alaplap+cpu+memória három évvel ezelőtt, azóta felgyorsult picit a zen, többet kap az ember. ;]

Nvme SSD-vel kapcsolatban annyit tudok nyilatkozni, hogy képes arra, hogy azonnal, hezitálás nélkül történjen meg minden amire kiadod a parancsot az egérrel/billentyűzettel. Csak alap esetben az OS váratja a végrehajtást.

(#98) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Én november közepén újítottam Pentium G4400-ról Ryzen 5 2600-ra. Vettem mellé egy csinos kis TUF B450 Plus Gaming lapot meg 3000MHz-es G.Skill TridentZ 16GB kit-et. Nekem ennyi elég, mert ez a proci már bőven van az a kategória, hogy nem akasztja meg semmilyen játék sem. Tudom tudom, elérhető volt már a 3600 is, de kb. 20-30% teljesítménytöbblet nekem nem ért meg majd 26 000Ft felárat. Már csak a videókártyát kéne cserélnem és nekem bőségesen elegendő lenne így a gép. Egy 2080S-re fáj a fogam, de beérném egy 5700XT-vel/2070S-el is. Ehhez viszont kelleni fog táp csere is. Úristen mi fog rám várni, már szépen elrendeztem a kábeleket, erre új tápot veszek és kezdhetem elölről a kábelmenedzselést... :D
Jut eszembe, azok az NVMe SSD hőmérsékletek nem magasak picit? Mert nekem alap állapotban 38 fokos az SSD-m, ami egy Adata XPG SX8200 Pro. Játék alatt nem néztem milyen, mert a legkomolyabb játék ami rajta van, az egy LoL és ez nem is fog változni, mivel 256GB-os verziót vettem. Számomra bőven elég, ha HDD-ről fut a komolyabb játék, úgy sem tapasztalok semmi lassulást.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#99) wwenigma válasza kiskeni (#98) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Vegyel egy normalis SATA-s SSD-t és felejtsd el a HDD-t nagyon gyorsan....egy kevesbe komolyabb jatek is eszmeletlen modon meghalalja, ha nem tapasztalsz lassulast akkor Pacman-nel jatszol....az NVMe SSD-d meg terheld meg egy kicsit aztan majd fog melegedni. [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#100) Vistaboy válasza kovsol (#93) üzenetére


Vistaboy
veterán

Valóban, de mindössze pár ezer forintról beszélünk, a Hardverapróról vettem a kulcsot, nem az MS-től. :)

2012 óta? Az komoly! Nekem 5 évlesz a csúcs, ha kihúzza addig... :) Bár most két, viszonylag komoly összegbe kerülő komponenst is cserélnem kell a közeljövőben - VGA és 4K HDR monitor -, úgyhogy mire ezek összejönnek, lehet, hogy eltelik az az 5 év is. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.