Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Egyébként, itt egy kis adalék, hogy mennyivel vettem drágábban ugyanazt a memória szettet most, mint négy hónappal ezelőtt:

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#202) Vistaboy válasza Maxidrake (#199) üzenetére


Vistaboy
veterán

" Idén kap egy új videó kártyát egy Rtx 3080 - at szeretnék venni, remélem 300k - ból kijön majd..."

Én is remélem, bár szerintem kevés lesz rá az esély, hogy az RTX 3080 300K környékén nyisson idén, ha kijön. Nem fogják a 2xxx széria árát egyből annyival leengedni, hogy mindenki számára elérhető legyen, mert akkor senki nem venné meg a sok GTX-et, amiből a bányászláz miatti készletfelhalmozás okán szerintem még mindenhol sok van raktáron.

A kereskedők meg főleg nem fogják őket olcsóbban adni, csak hogy elvigyék azok a játékosok, akiknek még bőven elég pl. az 1080 is játékhoz. Ehelyett inkább felemelik a csúcskártyák árát az egekbe, mert tudják, hogy a tehetősebbek, illetve a fanatikusok úgyis megveszik, a szegényebbek pedig magasról le vannak ***censored***.

Ne legyen igazam, de szerintem az RTX 3080 megjelenésekor 400K alatt nem nagyon lehet majd kapni ilyen kártyát, míg a Ti bőven lesz akár 600K felett is, csak hogy ne kelljen a 2xxx széria árát nagyon lecsökkenteni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#203) Maxidrake


Maxidrake
csendes tag

Hali! Persze ez simán benne van, meg ki tudja mit mutat nekünk addig az AMD, annyira nem sietek fejvesztve, elég még a Vega is, nem gond nekem az se ha év végéig kell várnom, max lesz benne egy Rtx 2080 super ha annyira durva marad az ára, 400k már ilyenre nem költenék.

(#204) ΞΔGLΞ válasza Vistaboy (#201) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

2X16-os kit, (ha létezik egyáltalán) nem lett volna olcsóbb?

(#205) kiskeni válasza ΞΔGLΞ (#204) üzenetére


kiskeni
aktív tag

A legnagyobb méretű modul, amiről valaha hallottam 128GB-ot tudhatott magáénak. Abból már lehet faxa kit-eket alkotni (2×128GB vagy akár 4x, lol). Ez nem mostanában volt, azóta ahogy olvastam a Samsung összehozott 256GB-os modult is már.
A lényeg, hogy nyugi, 16GB-os modul tuti létezik és azt "konzumer" piacon is megkaphatod, illetve az alaplapok is képesek kezelni, a procik is kompatibilisek velük.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#206) ΞΔGLΞ válasza kiskeni (#205) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Félreértetted amit írtam. Erről a típusról van szó.
Nem pedig arról, hogy milyen kit-ek léteznek.

(#207) kiskeni válasza ΞΔGLΞ (#206) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Jaaa, értem már.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#208) Vistaboy válasza ΞΔGLΞ (#204) üzenetére


Vistaboy
veterán

Dehogynem, akkor 80K-ból megúsztam volna a dolgot. Eredetileg így is akartam csinálni, viszont amikor elhoztam a gépet, akkor szimplán nem volt annyi pénzem, hogy egyszerre elhozzam a 32 GB-ot. Csak 16 fért bele a keretbe. Várnom kellett volna a következő fizetésig, hogy elhozhassam 32-vel, ahogy terveztem.

Ez még nem is lett volna akkora gond, ha megvan a régi gépem. Viszont ugye, akkor már elvitték az alaplapot, a procit és a memóriát, úgyhogy pár hete üresen kongott a házam belseje, így mihamarabb pótolnom kellett a hiányt. Ezért inkább elhoztam 16-tal, hadd tudjak végre gépezni, később majd kiegészítem. Ez volt az oka.

Mondjuk így abból a szempontból jobb, hogy 4 modul szebb a lapban, mint 2. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#209) kovsol válasza Vistaboy (#208) üzenetére


kovsol
titán

Ryzen memória kezelője annyira nem csipázza a 4 modult. Viszi a 3600 -t négy modullal is?

May the Force be with you!

(#210) ΞΔGLΞ válasza Vistaboy (#208) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, értem.
--------------
Erről a RAM kit párosról van vélemény valakinek?
3900X mellé menne Asus x570e deszkában.

[HyperX 32GB Kit DDR4 3200MHz CL16 XMP RGB Predator]

(#211) Vistaboy válasza kovsol (#209) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nincs semmi gond a négy modullal, ha olyan rossz lenne a helyzet, akkor valószínűleg nem lenne négy slot az alaplapon... :) Eddig nem vettem észre semmi lassulást, mióta betettem a másik kettőt. Remélhetőleg nem is lesz semmi.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#212) Alpi. válasza kovsol (#209) üzenetére


Alpi.
addikt

[megyeget] 4 modullal is. :B

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#213) kovsol válasza Alpi. (#212) üzenetére


kovsol
titán

samsung b die Gondolom :)
mennyi feszt kap a ram?

May the Force be with you!

(#214) Alpi. válasza kovsol (#213) üzenetére


Alpi.
addikt

1,8V azt hiszem. Nem saját kép, nekem elég volt 2 sticket is kiköhögni. :DDD
(Igen, bdie ic-k)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#215) vemalsar


vemalsar
csendes tag

AM4-en vagyok én is, bár még egy Ryzen 5 1600X-en de nagyon jónak tűnik az új Ryzen generáció és a lapom viszi őket, szóval érik az upgrade :)

Retro_Vem YT channel: https://www.youtube.com/channel/UCXrWwrQEMxnSiyzrU5wK2DQ

(#216) Vistaboy válasza vemalsar (#215) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ha viszi a lapod, akkor pláne. Megveszed a procit, és ráérsz akkor lapot cserélni, ha valamelyik újítását kihasználod. Nekem hosszú távra kellett, ezért vettem most X570-es lapot, hogy majd később, ha jön az új Ryzen, nekem is csak procit kelljen cserélni benne. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#217) denx1992


denx1992
tag

Mi lesz ha jön a Zen 3? Mindenki gyorsan eladja majd az öreg architektúrát :D

Nber tragédiája

(#218) Vistaboy válasza denx1992 (#217) üzenetére


Vistaboy
veterán

Részemről nem sietek a váltással, egyelőre bőven elég ez a proci is. Majd esetleg jövőre, ha lesz annyi fölös pénzem és nem kell semmi másra, talán lecserélem, de egyelőre nincs tervben a váltás.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#219) denx1992 válasza Vistaboy (#218) üzenetére


denx1992
tag

Én most teszek össze uj konfigot muszály vennem :DD

Nber tragédiája

(#220) Vistaboy válasza denx1992 (#219) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem nem muszáj, de ha úgy alakul, hogy tényleg olyan jó lesz, mint mondják, akkor jövőre én is váltok. Pláne, hogy nem kell hozzá semmi, csak a procit kell kicserélni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#221) Chaser válasza denx1992 (#217) üzenetére


Chaser
titán

azért a mindenkiben és gyorsanban nem lennék biztos, drágább lesz az 5xxx, a ft pedig történelmi mélyponton van kb, 5800x lazán lesz ithon 160e minimum

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#222) Vistaboy válasza Chaser (#221) üzenetére


Vistaboy
veterán

Jaja, én is ettől tartok, hogy ez már lényegesen drágább lesz, mint a 3700X volt. Ha 120K környékén lenne az 5800X is, amennyibe került a 3700X tavaly, akkor egy cseppet sem haboznék, amint lenne rá keret, elhoznám. De így, hogy 160K körül fog indulni, hát, egyelőre ennyit nem ér meg nekem.

Majd később talán, de egyelőre most nem fog kelleni, az tuti. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#223) Chaser válasza Vistaboy (#222) üzenetére


Chaser
titán

120k-ba épp beleférhet az 5600x ( : jövőre majd kiderül mennyit finomodik az ár, de a ft az most nagyon hitvány, nálam is jövőre marad az 5xxx project, jó lenne valami combosabb gép, de egyáltalán nem sos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#224) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Jó kis cikk lett :R A magam részéről maradok Ryzen oldalon, Intel perpill. nem tud megfogni semmivel.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#225) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Feljött az AMD végre újra, ennek örülök. Annak nem, hogy az elszállt áraknak köszönhetően se procit se VGA-t nem érdemes venni most. Sőt én egyre jobban inkább a afelé hajlok, hogy egy közepes VGA áráért inkább egy PS5 és akkor a játék része is le van tudva megint 4-5 évre legalább, míg egy most 160 ezres VGA 2 év múlva már elavult lesz és felét sem fogja érni.

Mondjuk engem a mostani i7 3770k veterán korba lépő (10 éves) konfigom is jól kiszolgál, bár a Cyberpunk már megfekszi a gyomrát, de máshol még nagyon nem volt gond. Csak pár évente VGA-kat kellett benne cserélgetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.