Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) paperboy válasza joey04 (#69) üzenetére


paperboy
senior tag

Jelentem, nem alkalmatlan játékra egyáltalán...

(#102) carl18


carl18
addikt

Szerintem igazán jó vétel ez a Ryzen :) Kap az ember egy 4/8 szálas processzor + egy GT 1030 szintű GPU-t is a tokozásba.

A GT 1030 meg majd nem 750Ti szint, szóval jó írányba haladunk, egyre erősebb GPU-k fognak jönni.

Kíváncsi vagyok mit bírnak majd kihozni ha egy 7 Nanós Navi jön APU-ként :D

Nyilván nagyobb gépigényű játékokra 1080P-ben kevés, de 720P és 1366X768-ban egész jól hasítana ez a integrált :)

Nem a legújabb játékok mennének vele egészen szépen.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#103) kenwood válasza gbors (#100) üzenetére


kenwood
veterán

nem ez a kerdes,hanem az,hogy hany olyan jatek van,amiben nem ad ertekelheto pluszt a 2400g az intelhez kepest?
120 helyett 160 fps nem ilyen,de a medium helyett high,vagy 50 helyett 60+ mar annak szamit.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#104) frescho válasza gbors (#100) üzenetére


frescho
addikt

Nem 10-20% van a kettő között, hanem több 2x gyorsabb az AMD. Sok programhoz az Intel IGP kevés. Ilyen mondjuk a Dta2, GTA V. Főként koca játékosoknak elég, új FC5-re természetesen nem. Néha-néha egy kis KSP, SSam vagy L4D pl. amik az Intel IGP-n be-be szaggatnak, de ezen szépen el fognak futni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#105) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Nekem elég lenne egy 2200G vagy 2400G is így. DE! Az ITX lap felára, a DDR4-3200 felára... :( Nem tudtam tovább várni és mivel néha szenvedtem már a GT630-cal, a H81i-be vettem egy GT1030-at, a G3220 mellé. Ott a ramok feleslegesen 2400-as Savage-ek (ez volt, na). 840EVO adott, WDBlack 2,5" adott, az ISK310 tápja nevetve viszi a konfigot, a Kodati sem hangos teljes terhelésen. Játszogatok pár címmel, de nem vagyok hardcore gamer, na meg időm/kedvem/erőm sincs már fél napokat tolni. Az MMO-m, a GTA, az NFS-ek, MOBA-k FHD-ben nem minimumon mennek és nincs semmi ropogás. A GT1030 egyébként megy OEM SFF gépekben is, ahol pár esetben nem ad le 75W-ot a sín (Dell talán?). Szóval kevés pénzből és kis szerencsével egy 50k-s APU árából az ember vesz egy i5-2400/4G-s OEM-et használtan, garival és egy GT1030-at újonnan és örül, főleg, ha valami nagyon ótvar vagy régi gépet vált. Tudom, hogy a GT1030 és a 2400G sem a hardcore gamer-eknek való, de egy pöttöm pécé egy pofátlanul nagy képernyő alatt elveszve a keskeny TV polcon jobban áll szerintem (ami mellett még sorakoznak a konzolok is ugye), mint egy RGB-s szemkibszós batár dög a földön valahol, ahol elfért vagy egy külön asztalon. Ne kövezzetek meg, ez csak egy vélemény. :D Béke.

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#106) Sotho


Sotho
őstag

Mhash/s? ;]

(#107) Mark023


Mark023
tag

Korrekt teszt egy kis hibával. Ahhoz, hogy az AMD igpu így menjen dual channel kell. Az pedig kapásból 50-60 ropi 3200es memóriaból. Nah most, ha én egy i3 8100át csak single chanelbe 1050es kartyába tolok már ugyan annyi a konfi és jobb kartyám van.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#108) Plague666 válasza Mark023 (#107) üzenetére


Plague666
tag

2x4-es kitről nem hallottál? Apuhoz minek a 16 giga egyébként? Ha jól értem annak örülsz, hogy az i3-ba beteszel egy nyolcast singleben, bezzeg a ryzenbe kettő kéne. No problem, ryzenhez meg beraksz két négyest. Mennyivel kerül többe, kétezer forinttal?

(#109) Feketelaszlo válasza Plague666 (#108) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Annyiban jogos a felvetés, hogy az APU valamennyi VRAM-ot mindenképp ellop a rendszertől. Ha a 2 GB-os 1030-hoz akarja valaki hasonlítani, akkor sportszerűség kedvéért 2GB-al érdemes itt is kalkulálni*, vagyis 2x4 GB RAM esetén is csak 6 GB rendszermemóriád lesz, míg dedikált videokártyával meglenne mind a 8. Hogy ezt valaki kipótolja-e, az egyéni ízlés kérdése, de nagyon kevés memória esetén ez egy melyik kezem harapjam le játszma: vagy a GPU-nak vagy a CPU-nak nem tudsz majd eleget adni.

*A cikk nem említi, hogy a tesztben mennyi VRAM-ot különítettek el, de ezzel a tesztkonfiggal ilyen limitációkból fakadó problémákat nem is nagyon lehetett volna előidézni.

(#110) ddekany válasza Nirvanus (#105) üzenetére


ddekany
veterán

Ha jó a használt is, akkor naná, hogy az éri meg... Nincs értelme vele összevetni árban egy új terméket.

Ha ennyire nincsenek extra igények, akkor meg a DDR4 3200 totál felesleges, mint ahogy a 2400G-is, a 2200G bőven jó lassabb DDR4-el. Ezek a 10-15% különbségek nem sűrűn érezhetők, csak a teszt diagramokon látja az ember.

ITX meg luxus cikk... Ha meg szemkiverő LED van az ATX-es házban, akkor egyszerűen húzd ki. (Amúgy nem tudom mi van a TV mögött, de kis szerencsével oda beteszed a toronyházat aztán nem látszik.)

[ Szerkesztve ]

(#111) Plague666 válasza Feketelaszlo (#109) üzenetére


Plague666
tag

Ebben nagyon sok igazság van, de a gyakorlat mégis sokszor mást mutat. Ami nem fut rendesen az az igp gyengesége miatt teszi. Bf1-nek vagy a Doomnak 8 giga a minimum gépigénye, mégis a hd is totál játszható szint lowon, a 6 giga szabad memóriával.

(#112) Nirvanus válasza ddekany (#110) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

A fal. :U

[iTX-or-GtfO!]

(#113) ddaydome válasza Mark023 (#107) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

KIT-ben veszed a ramot és nem kell 3200-as, mert nem is támogatja. Olvass kicsit utána.
A RAM valóban drága.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#114) Crytek válasza carl18 (#102) üzenetére


Crytek
veterán

Elég vad lenne egy 1050-es szint IGP-ben :C

Next PC Upgrade: 2022

(#115) kukulec


kukulec
őstag

ez az eszköz gyorsabb mint az nvidia 650 gtx-em?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#116) rumkola


rumkola
veterán

ZEN+VEGA+VULCAN és eljön a kánaán, 1.5x-es sebesség stbstb...
Ja nem. Már megint nem. :DDD

(#117) hibavissza válasza Abu85 (#57) üzenetére


hibavissza
veterán

Vannak alkalmazások ahol praktikus lenne a szabadon variálható VRAM. Hatalmas baklövés, hogy letiltják 2 GB-ra. Nem mindenki Doom-ot pörget a gépén. Mondjuk az AMD-s driverek miatt mást úgy sem tudsz rajta stabilan elfuttatni. Szóval végül is igazad van. Nincs értelme.

(#118) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Gondolkozom egy multimédiás PC-n. Ahogy nézem az IGP tökéletes lenne 4K-s filmek lejátszásához. Egy HTPC-hez böven elég vagy nem? Ti mit gondoltok?

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#119) pengwin válasza -Skylake- (#9) üzenetére


pengwin
addikt

Teljes mértékben igazad van, csak sajnos azok a játékok nem benchmarkolhatóak megbízhatóan.

Esetleg replay-t lehetne visszanézni, de az meg már-már szintetikus teszt, és csak akkor működik ha azt is valós időben rendereli a játék (tudtommal ezek a játékok úgy szokták). Viszont az meg nem veszi figyelembe a tényleges játék során a hálózati kommunikációból fellépő problémákat.

Egyébként szerintem jó lenne az összes RX 560-GTX 1050Ti alatti játékot tesztelni ezekkel az online játékokkal, és csinálni az eredményeiknek egy külön összesítést ("Eredmény online játékokban"), hogy megmaradjon az összehasonlítatóság a nagyobb kártyákkal, de legyen egy kicsit valósabb teszt is.

(#13) enginev3.0 & (#20) Valdez
Nem sokkal, mivel itt egy CCX-en belül van a négy mag. Így majdnem hozza az 1600X szintjét... többnyire.

(#22) Nimda
Ha nem pasziánszoztál még 240 FPS-sel, FreeSync-kel, akkor nem is éltél...

(#33) Kopi31415
Szép is lenne 2800-as meg 3200-as IGP órajel... 150-200% tuning!

(#41) SityiSXT
CPU-ban lényegesen erősebb az eddigi kis Ryzen-eknél, mert ott előbb-utóbb belefutottál a 2+2-es mag-leosztásba, ezeknél az új APU-knál meg 4 CPU mag+IGP a két "CCX" leosztása.

(#47) ddaydome
Máshol tesztelték az IGP teljesítményt különböző "VRAM" méretekkel, és pár anomáliát leszámítva nem volt különbség. Ezek az APU-k már máshogy címzik a memóriát, így az IGP ugyanolyan sebességel éri el a neki dedikált RAM-on kívüli memóriát is. Állítsd be nyugodtan 2GB-ra a VRAM-ot, és nem kell miatta aggódni... ha nem pont emiatt futsz ki a rendszermemóriából.

(#116) rumkola
Tényleg nem másfélszeres sebesség... az AMD saját magához képest kb duplázta, az Inelhez mréve pedig triplázta az IGP teljesítményt... :P

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#120) Csupingo válasza kukulec (#115) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, a gtx 750, 750 ti között lehet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#121) #47205632


#47205632
törölt tag

Bristol Ridge-el miért nem lett összehasonlítva? És aki onnan akar váltani és látni szeretné mennyit fejlődött a cucc? :F Elvégre teljesen más és erősebb proci és teljesen más IGP is van benne...

(#122) martonx válasza #47205632 (#121) üzenetére


martonx
veterán

Én is megnéztem volna egy A10-5700 / 7800-ast vagy nem is tudom azokból mi volt az aktuális kapható verzió.

Én kérek elnézést!

(#123) #47205632 válasza martonx (#122) üzenetére


#47205632
törölt tag

A12-9800 volt az AM4-es verzió (Bristol Ridge).
Az FM2+hoz is elég lenne hasonlítani (Kaveri), abból A10-7800 pl. Lényegi különbség alig van közöttük (FM2+ vs AM4), de jó lett volna látni, hogy a jó sokáig nyúzott modulos rendszerektől mennyire sikerült meglépni a Zen magokkal és a sok lépcsővel feljebb jutott IGP architektúrával. Régen mindig le voltak mérve az előző generációs APU-k.

[ Szerkesztve ]

(#124) Abu85 válasza hibavissza (#117) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tesztben használt DX12-es alkalmazások eleve IOMMU módban kezelik az Intel és az AMD IGP-jét. Tehát nem számít, hogy a GPUMMU módra mennyi memóriát különítesz el nekik. Ez egy kompatibilitási beállítás a régi API-n futó programokra. Ezért nem törődik ezzel az AMD és az Intel, mert az új programok eleve annyi memóriát kapnak, amennyit a program lefoglal nekik a rendszermemóriából. Ha 5-öt, akkor 5-öt, ha 50-et, akkor 50-et. Nincs korlátozva. A meghajtó ezt a fajta módot automatikusan kezeli. Mindkét esetben van egy kb. 150 MB-os direkt foglalás, ami a működéshez elengedhetetlenül szükséges, de a többi memória szabad felhasználású. Persze a BIOS-ban lehetőséged van az Intelnél 1 GB-ra, míg az AMD-nél 2 GB-ra növelni a direkten elkülönített memóriát. Ugyanakkor egy DX12-es (és WDDM 2.0-n keresztüli Vulkan) alkalmazásnál nem feltétlenül ezzel jársz jól, mert attól, hogy lecsípsz a rendszermemóriából egy nagyobb szeletet, a program ugyanúgy IOMMU módban fut. Ezzel azt éred csak el a DX12-es alkalmazásoknál, hogy egy rakás memóriát lecsípsz a rendszermemóriából a semmire.

(#115) kukulec: A 2400G gyorsabb. A 2200G hol gyorsabb, hol nem. Az újabb játékokban biztos, de a régiekben nem feltétlenül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#125) kenwood válasza ddekany (#110) üzenetére


kenwood
veterán

nem luxus az itx.
intel 1151-hez mar 15K alatt kapsz itx lapot.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#126) kenwood válasza Gilberto (#118) üzenetére


kenwood
veterán

azt,hogy olcsobban is kapsz mulitimedias procit.
ezzel mar jatszani is lehet.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#127) AxBattler válasza Abu85 (#124) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez érdekes, köszi!
Akkor 2x8GB-os rendszermemóriából sem érdemes elkülöníteni?

(#125) kenwood
AM4-es foglalattal viszont nem kapsz 35k HUF alatt... pedig jó lenne. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#128) kenwood válasza AxBattler (#127) üzenetére


kenwood
veterán

azert,mert csak 350-es van.
majd lesz mas is.
intelbol se a Z370 a 15 ezres kategoria.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#129) gbors válasza frescho (#104) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, tudom, hogy nagy a diff (még a 2x-nél is több igazából), csak ez pont a senki földje. Azt hittem, hogy a kompetitív játékokra gondolsz - ott vagy béka segge alatti teljesítmény kell, vagy a nagyon sok FPS a cél, amihez meg kell VGA. Kevés a középutas.
Amiket felhoztál példaként, azokra is azt látom, hogy aki ezekkel bármilyen gyakorisággal játszik, az inkább bepattint mellé egy alsókategóriás VGA-t (ie. 1050 vagy 560), és akkor nincs gond. Mondjuk ezt statisztikai adatok nélkül nehéz lesz eldönteni :)

(#103) kenwood: ld. fent.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#130) sad_Vamp válasza kenwood (#125) üzenetére


sad_Vamp
őstag

de, sajnos az, állíts össze egy ATX, mATX és iTX formátumú gépet, az első 2 közt alig lesz különbség, viszont az ITX drágább lesz.... (A dobozt nem is számítva... kicsit non-sense néha, hogy a kisebb doboz a drágább)

TESZThez: igen, ma "menő" normális kompetitív játékok tesztje belekerülhetett volna. Pl: Overwatch, Heroes of Storm (bárr arra alternatíva volt a tesztben), CS, CSGO, Q3live...

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#131) hibavissza válasza Abu85 (#124) üzenetére


hibavissza
veterán

Van olyan alkalmazás amelyik dedikáltan a VRAM-ból dolgozik. Azért kell irgalmatlan drága kártyát venni, mert 6-8 GB VRAM alatt fagy. Konkrétan kiírja, hogy elfogyott a VRAM. És ez nem hiba, hanem feature.... Ahogy néztem a 2400 G gyorsítójának számítási kapacitása még kevés, de a következő generáció már hozhatja egy 1050ti szintjét. Nekem pedig pont ez kéne. 1050 ti teljesítmény 16 GB VRAM-mal.
Abba ne menjünk bele, hogy miért így oldották meg az alkalmazás készítői (Black Magic), de gondolom jó okuk van rá.

Ha módotokban áll kipróbálhatnátok Davinci Resolve 15-tel a 2400G-t. Ingyenes verziója is van ami bőven többet tud mint bármelyik korábbi ingyenes movie maker. UHD videó vágás, LUT-ot ráhúzni, effektezni. Legalább 8-10 Node-dal. Proxi nélkül. Biztos nagyon belassul a számolási kapacitás hiánya miatt, de lehet már képes kezelni a helyzetet és nem omlik össze.

[ Szerkesztve ]

(#132) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

kosz a tesztet!

(#133) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Jó lett a teszt és öröm látni ezt az irányt, fejlődést iGPU fronton! :)

(#134) himpike


himpike
aktív tag

Elsőre jónak tűnik de ilyen ram árak mellett már nem. Mert ugye azt is bele kellene kalkulálni pluszban.

(#135) kenwood válasza himpike (#134) üzenetére


kenwood
veterán

a konkurens gepekbe is kell ram.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#136) himpike válasza kenwood (#135) üzenetére


himpike
aktív tag

Amiben diszkrét VGA van..? Mert annak van saját memóriája ugye... itt meg azt pluszban bele kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#137) Hannibhál válasza himpike (#136) üzenetére


Hannibhál
őstag

de ebbe nem kell diszkrét vga sem, am meg ha normálisan akarsz nyomulni akkor mindkét rendszerbe minimum 8gb vram kell, s ami játékokhoz ez az igp jó, oda elég a 2gb vram is, s még mindig marad 6-ot a rendszernek s a game-nak, ami azért nem vészes

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#138) Alexios


Alexios
veterán

Emiatt a proci miatt elgondolkodtam, hogy kéne építeni egy asztali gépet a noti mellé, majd megnéztem a ddr4 árakat, és 1 évvel ismét elhalasztottam.

(#139) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Azt nem értem ,hogy az 50k-s ársávos cpu miért nem [i3-8350k] , vagy akár [i5-8400 ] lett összevetve.
Így a konklúzió félrevezető, és nem helytálló. Lehet az 1030 is jobban szárnyalt volna ezekkel.

(#140) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Off: Mikortól várható a Ryzen 5 2600-as széria magyarországi megjelenése?

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#141) Lorden válasza Bandit79 (#139) üzenetére


Lorden
senior tag

Azért, mert már kb 10 helyen megvehető 44-45k-ért a 2400G.

(#142) M@cika


M@cika
őstag

Ha akartam volna várni se jártam volna jobban, mert azért az R5-1600 csak erősebb, mint ez a proci, az 1030 meg úgyis ott van mellé. És a RAM árak a nyár óta sokat emelkedtek. 4-5 évig nem kell nyúlnom ehhez a konfighoz, persze ha lesnének a memória árak, azt bővíteném. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#143) Z_A_P válasza hibavissza (#131) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha módotokban áll kipróbálhatnátok Davinci Resolve 15-tel a 2400G-t.

Ezt itt kene megkerdezned: [link]

OK

(#144) sb válasza Csupingo (#68) üzenetére


sb
veterán

Ez a fogyasztás vélhetően az ITX Am4 lapnak köszönhető.
Más tesztekben is ez a helyzet. ITX lappal az AM4-nek van némi előnye, mATX, ATX lapokkal meg 5-20W-tal többet is kimértek rá idleben.

(#145) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Arról esetleg vannak valami hírek hogy az AM4 B370-es lapok mikor jönnek? :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#146) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem kötekedés képen, de nem értem az amd 65W max TPD fogyasztását!! Hogy lehet, hogy az Intel i3 és i5-höz képest terhelve 30W-al többet eszik! és ez az összes Ryzen-nél megfigyelhető.....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#147) ddekany válasza tibaimp (#146) üzenetére


ddekany
veterán

Na igen, az nagyon furcsa, az meg pláne, hogy a cikk ennek ellenére nem tér ki rá. Amúgy ez már #68-ban is fel lett hozva, de választ Abu részéről nem láttam rá.

(#148) tibaimp válasza ddekany (#147) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, mindenesetre érdekes. És várom én is, hátha Abu ír valamit erre! És igaz, ami Csupingo kolléga ír, ez tűnt fel nekem is kapásból. Lehet csak valami BIOS bibi....

Mondjuk ettől a proci jó lett, htpc-re atom, de akár belépőszintű játékra is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#149) frescho válasza gbors (#129) üzenetére


frescho
addikt

A legtöbb ember nem pattint be semmit, hanem azt használja amit eladnak neki akár 15 fps mellett. Ők a többség és nekik elég ez a szint is, mi a 1050 vag RX széria tagjait ismerők a kissebség. Ők azok akik néha játszanak egy kicsit azzal amit az unakaöcsi fellapátolt. Vagy az a gyerek akinek vettek valami gépet és a rendelésnél "De 100-ba férjen bele 3 év garival" volt az ukáz a boltosnak.

Persze jobb lenne, ha az AMD készíten egy lépcsőfokkal jobb APU-t. Ha kihasználnák a cacheelési lehetőséget a GPU oldalon és egy 2GB-os HBM-et raknának mellé akkor az említett 1050-et is meg tudnák közelíteni teljesítményben.

https://frescho.hu

(#150) Goldberg03


Goldberg03
tag

Köszi a tesztet. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.