Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Nimda válasza kenwood (#200) üzenetére


Nimda
addikt

azt,hogy azert halsz meg,hibazol a jatekban,mert beszaggat,viszont mar nem ferhet bele.

Hát nem tudom, egy 1060 után erre számítani lehetett. És ugye nem játszunk APU-n erőforrás igényes játékokkal. A driverek sem kiforrottak még jelen pillanatban, de csodát persze ne várjunk később sem.

[ Szerkesztve ]

(#202) solfilo válasza BerserkGuts (#197) üzenetére


solfilo
veterán

Milyen játékkal volt ez?
Csak hogy tudjam, azzal majd nem lesz érdemes próbálkoznom. :)

Btw tényleg okos döntés volt egy 100k-s kártyáról egy 45k-s APU-ra váltani. Én szerintem GTX 1050 RX 560-ra váltottam volna vissza, 40k körül megáll az is és sokkal erősebbek, mint ezek az APU-k.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#203) Z_A_P válasza BerserkGuts (#197) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem ebbe futsz bele?
How to fix stuttering Ryzen 3 2200G & Ryzen 5 2400G (Asus A320). Works on all B350/X370
Erdemes amugy a topic-jaban is kerdezni ha vm gond van.

Fixalja a Mhz-et, igy nem veszi vissza a CPU, es a min FPS megugrik.

[ Szerkesztve ]

OK

(#204) kenwood válasza solfilo (#202) üzenetére


kenwood
veterán

es ha erosebbet akar venni,csak addig apuzik,mig osszejon a penz?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#205) solfilo válasza kenwood (#204) üzenetére


solfilo
veterán

Hát akinek egy GTX 1060 6GB sem elég, mert erősebbet akar ugye, az végképp ne váltson APU-ra, csak önkínzás lenne.
Egyébként az APU árából tudott volna venni egy GTX 1050, RX 560-at és még egy görbe estére is marad forrás.

solfilo

(#206) kenwood válasza solfilo (#205) üzenetére


kenwood
veterán

te igy csinalnad,ez se rossz.
mas meg nem akar hetente cserelgetni.
nem is ez a lenyeg,hanem az,hogy az fps drop bug ,vagy feature.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#207) BerserkGuts válasza Nimda (#199) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Nem kell félre érteni mivel nekem van én tudom jól miről beszélek de nem fejtettem ki érthetően az lehet.

Tuningolni kell mindenképpen mert ha alapon hagyod shuttering van. Szóval aki nem tud vagy nem is ért hozzá csak pl:kap egy ilyet aputól és azt gondolja mehet is a játék annak gondjai lesznek.

Valamint olcsó alaplappal ami nem tunning barát azzal megint csak bajba lesz a vevő.

Most tesztelgetem pub-g szintű fornite multyhoz tuninggal egész jól megy.
De inkább a igp kell mindenképpen OC-zni vagy legalább is fixre rakni.
A cpu-t lockolni hogy ne turbózzon mert csak fölöslegesen melegedik.
Valamint gyárihűtő van még csak így nem könnyű a helyzetem.
De a lényeg tuningolni kell különben laggol mint a szemét próbáltam már mindent ez az egyetlen megoldás.

1060-ról váltás meg más téma az saját indokból van és nyílván nem gondoltam hogy egy szinten fogok vele játszani low vs High már alapból viszont mind2 kettő megoldható laggolás nélkül az egy normális játékmenet.
régi intelt cserélni akartam mindenképpen szóval platformváltáshoz jó megoldás hogy a régi áráből egy újat vettem és még pénzem is maradt bőven. Fejleszteni fogom gondolhatjátok csak jöjjön az új gtx 2xxx normális áron annak meg örülök hogy eladtam arany áron a vga-t 100at nem ér szerintem. (1060/3GB)

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#208) kenwood válasza BerserkGuts (#207) üzenetére


kenwood
veterán

ha nem kapsz olcsobban hasonlo tudasut,vagy picit dragabban jobbat,akkor meger 100at is.
sokan ugy vannak vele,hogy "10 eve olcsobb volt,nekem ennyit nem er"
sokra mennek vele,ha nincs alternativa.
lehet durcazni,de mar kijon az uj resze a jatekoknak,mire talal olyan,arra alkalmas vgat,ami neki megeri az arat :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#209) sad_Vamp válasza kenwood (#208) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hát barát, én is úgy vagyok vele. Pedig játszom... de nem fogom lecserélni a HD5850esem... amig az amit játszom fut rajta (még ha minimumon is), mert szabad-rablás amit grafokkal művelnek jelenleg....

az eredetileg 210-250€-s RX480asok most 300-400€-ért mennek?! NÓÓÓRMÁLIS MAAAARGIT?

Egyre jobban úgy gondolkodom, hogy inkább lesz egy új XBOX a grafkártya helyett.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#210) Nimda válasza BerserkGuts (#207) üzenetére


Nimda
addikt

:R

(#211) Tigerclaw válasza sad_Vamp (#209) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Detto ugyanez. GTX950-em van és nincs hova fejlesztenem 100 ezer alatt, miközben 50-60k-nál sosem adtam többet egy videokártyáért és ezen a szokásomon nem is fogok változtatni. Én is konzolban gondolkozok, de az exlusive játékok miatt inkább PS4 Pro-t választanék jelenleg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#212) kenwood válasza sad_Vamp (#209) üzenetére


kenwood
veterán

a kenyer meg eredetileg 3 forint 60 filler volt.
en addig csak zsemlet eszik,amig nem lesz ujra normalis az ara :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#213) Chaser válasza kenwood (#208) üzenetére


Chaser
titán

Legalabb eltelik annyi ido, h megjapja az ezer parchet a jatek es hasznalhato lesz addigra ( :
En se vennek vga-t ilyen arakon, inkabb egy konzol ha annyira jatszani akarnek, mivel egyaltalan nem surgos engem nem erint tulzottan, banyaszlaz lecseng arak is nornalizalodnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#214) sad_Vamp válasza kenwood (#212) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem tudom érzed e azt a nüánszi külömbséget a kenyér és a grafkártya közt, hogy:
- ha kenyérre nem jut éhen döglesz
- a grafkártya pedig LUXUS cikk...

szerintem azért ez kicsit árnyalja a példádat....

szó mi száz, amíg ilyen áron lesznek a grafok... addig bizony az APUknak felfele fog ívelni, ez szerintem nagyon valószínű

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#215) User64476


User64476
őstag

itt valami rendszerszintű baj van a PHn. már megint tele a net az új ryzenek tesztjeivel itt meg semmi... az első alkalommal még azt hittem véletlen, jó sokat kellett várni, addigra már érdektelen volt nulla új infóval, de legalább elismerten elbaltázva... most mikor lesz teszt? majd mikor a zen3 megjelenik?

(#216) martonx válasza kenwood (#212) üzenetére


martonx
veterán

Az infláció örökérvényűsége, és a bányászláz ideiglenessége azért két nehezen összevethető dolog.
Más kérdés, hogy ki tudja meddig tart ez a bányászláz. Én hiszem, hogy max 1 éven belül kifúj / telítődik a bányász piac.

Én kérek elnézést!

(#217) BerserkGuts válasza Tigerclaw (#211) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Remélem azért helyre billenek az árak majd ha kicsit is és kitudjuk használni hogy egy gtx 2060-at 65.000ft körül megvehetünk majd.
Szerintem kb Szeptembertől várható az új széria a piacon.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#218) solfilo válasza BerserkGuts (#217) üzenetére


solfilo
veterán

Ez az Agesa update lehet pont neked szól. :)


link a tweethez

solfilo

(#219) #41095680 válasza Plague666 (#97) üzenetére


#41095680
törölt tag

Azért az Uncharted 4-nek bejött a grafikája, (még az asszonynak is)... igaz fHD tv-m van nem hd ready. 😉

(#220) kenwood válasza martonx (#216) üzenetére


kenwood
veterán

en mondjuk sosem voltam raporgve az AAA jatekokra,inkabb a mobak es az mmo. ilyen szempontbol szerencses vagyok.
Az mar jobban zavar,hogy a par eve 8-9 millioba kerulo garzon most 17.
ha havi 50et felrerakok( ez kevesebb,mint amennyivel dragabb most egy felso-kozepkategorias vga a par evvel ezelottihez kepest), es megall a novekvo fazis, akkor 20-25 ev mulva meglesz. 100-120 eves koromra talan tudok valtani egy olyanra,amiben van haloszoba is :D
persze jo kerdes,hogyan rakok felre 50et,mikor egy pesti garzon berles rezsivel kozel annyi,mint az atlag fizetes :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#221) ismerosarcok


ismerosarcok
csendes tag

Sziasztok.
probléma hogy alaplapi dvi-d és hdmi nem megy együtt.
A dvi-d hol ad képet hol nem. A windowsba belépve általában elmegy a kép. Dvi-d to Hdmi átalakítóval használom.
Hdmi-n keresztül pedig 3ból egyszer.
A másik probléma ha véletlen olyan a kedve hogy nem megy el a kép akkor ha videót nézek teljes képernyőn akkor a nagyon durvan pixeles látható a kep. De csak teljes képernyős videón.
Donorok :
Ryzen 2400G
Asus EX-A320M Gaming.
Crucial 8GB DDR4 2400MHz Ballistix Sport
Tv-n keresztül ugyan ez a jelenség. A monitor hibátlan.

I Love Ryzen

(#222) ismerosarcok válasza ismerosarcok (#221) üzenetére


ismerosarcok
csendes tag

Ja és vega 11 driver telepítése után jön a probléma

I Love Ryzen

(#223) nyakdam válasza ismerosarcok (#222) üzenetére


nyakdam
aktív tag

HDMI-HDMI kábelel is ez a gond? Mert az átalakítókkal szokott gond lenni.

(#224) ismerosarcok válasza nyakdam (#223) üzenetére


ismerosarcok
csendes tag

Igen sajnos mindennél ez a gond.

I Love Ryzen

(#226) nyakdam válasza ismerosarcok (#224) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Ha nem telepíted a drivert, és úgy is előjön, akkor alaplap probléma.

(#227) ismerosarcok válasza nyakdam (#226) üzenetére


ismerosarcok
csendes tag

Driver telepítése nélkül nincs vele gond. De akkor egy 360p videót is úgy játszik le hogy siralmas a képminőség. Driver telepítése után pedig jön a katasztrófa.
Hdmi kábelek,átalakító tökéletes hisz azokat már régebb óta használom

I Love Ryzen

(#228) tzabo válasza ismerosarcok (#227) üzenetére


tzabo
tag

Nekem ugyanilyen problémám volt néhány hete monitoron dvi kábellel csatlakoztatva. Feleződött a kép és jobb oldalt csak a bal oldal egy része duplikálódott.
Win újretelepítés megoldotta a problémát. Azóta minden úgy működik, ahogy kell.

(#229) ismerosarcok válasza sad_Vamp (#225) üzenetére


ismerosarcok
csendes tag

Kicserélik. Mostmár csak agyalnom kellene hogy mire. Az előd egy MSI B350M Gaming pro volt.

I Love Ryzen

(#230) ismerosarcok válasza tzabo (#228) üzenetére


ismerosarcok
csendes tag

0 perces rendszer van rajta. Csont vatta új a gép

I Love Ryzen

(#232) Csupingo válasza ismerosarcok (#230) üzenetére


Csupingo
veterán

Még csak 1 driver van ezekhez az igpk-hez, vagy van már több is? Több változatot kipróbáltál? Lehet, hogy csak driver hiba. (Persze a win 10 is kész talány még. :) )

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#233) tzabo válasza ismerosarcok (#230) üzenetére


tzabo
tag

Próbálj meg egy live linux rendszert. Nekem az is jól kirakta a képet a monitorra.
Nekem is friss install volt, ami hibát csinált.

(#236) wolfm87


wolfm87
csendes tag

Tetszik ez a cucc. Én viszont a monitor mellett, a tv-t is szeretném használni.
Ezt meglehet oldani?

(#237) lsc válasza wolfm87 (#236) üzenetére


lsc
nagyúr

Megoldható, nálam a monitor dvi-hdmi kábellel megy, a tv hdmi-vel /így átmegy a hang is/, annyi gond van hogy win betöltésnél kb a felénél (ahol be lehetne jelentkezni winbe) ad képet a monitorra, tehát ha bioszba akarok belépni akkor a tv-t ki kell húzni. Hogy most ez a lap /asus prime b350 plus/ vagy a proci /2400/ nyűgje azt nem tudom.

Az élet kegyetlen .

(#238) pakesz


pakesz
aktív tag

nagyon jo a teszt!
es amit kerestem pont arra gondoltak a szerzok, hogy mi az a diszkret videokartya amit tud ez a gep

(#239) Trailblazer válasza BerserkGuts (#217) üzenetére


Trailblazer
addikt

No szeptember már igencsak elmúlt, új, (valóban) középkategóriás kártyáknak se híre-se hamva. A sorozat eddig kijött tagjainak (2080 Ti, 2080, 2070) áraiból kiindulva pedig a remélt 2060-ad (ha lesz egyáltalán belátható időn belül) nem 65, hanem 165 pénz körül várható...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#240) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Kérhetnék egy állásfoglalást?
Egy mini-ITX méretű asztali konfigot akarok építeni otthoni netezgetésre, és éppen én is az i3-8100 és R5 2400G között vacillálok. Csakhogy játék az nagyjából 0%-nyi lesz a géppel, tehát az IGP igazából (sajnos) teljesen irreleváns.

Ha azt mondom, hogy a kettejük processzorereje nagyjából egyezik, illetve az i3-8100 olcsóbb annyival, amennyivel lassabb, akkor egyéb szempontot kell keresni a választáshoz. Amire gondoltam, hogy vajon melyiknek a gyári hűtője halkabb illetve alacsonyabb? Vagy még az időtállóság jöhet szóba, mint szempont.

Ti, akik már láttátok testközelből ezt a két cpu-t, melyikre voksolnátok?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#241) Teaway válasza Wyll (#240) üzenetére


Teaway
veterán

Én ugyan egyiket sem láttam élőben, de ha most váltanék, akkor R5 2400G. Ezzel bármikor lesz lehetőség játékra a későbbiekben.

Nincs itthon csokid??

(#242) Sz.Zoll


Sz.Zoll
újonc

Értem itt most nem ez volt a fő szempont, de a 2400G kb 60-70% kihasználtság mellet üzemelt a gtx1060 mellet egy 1070 vagy 1080 ammi mellé kell az izmosabb proci jobban megmutatná melyik az erősebb CPU.

Tel:70/9494575

(#243) Adrian0711


Adrian0711
csendes tag

Sziasztok!
Valaki próbálta már OC-ni ?
Meddig lehet emelni a vga-t benne hogy ne legyen crash?

(#244) hokuszpk válasza Adrian0711 (#243) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

soha senki. koztudott, hogy az AMD kifacsarja az utolso MHZ -t is a termekeibol. :DD

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#245) TaurusT81


TaurusT81
lelkes újonc

Sziasztok!
Segítségeteket kérném, vásárlás előtt állok.:

A következő configot állítottam össze:

CPU: Ryzen 5 2400G
Alaplap: Gibabyte B450M DS3H
RAM: Kingstone HyperX Fury 2x4GB 3200MHz Predator
SSD: Kingstone 120GB
Tápegység: Cooler Master elit v3 500W

Jó így ez az összeállítás?
Illetve a támogatott oprendszer tnyleg csak a Win10 x64 ?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#246) ratcache válasza TaurusT81 (#245) üzenetére


ratcache
aktív tag

Szia!

Talán itt, aktívabb topic: [link]

(#247) TaurusT81 válasza ratcache (#246) üzenetére


TaurusT81
lelkes újonc

köszönöm

(#248) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Csináltam egy új konfigot, és nem találom a beállítási lehetőséget:
Gigabyte b450 AORUS M alaplap ryzen 5 2400G procival, hol tudom beállítani a GPU Vram mennyiségét??
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#249) emzeperix válasza Nagya21 (#248) üzenetére


emzeperix
tag

Bios -> Chipset -> Integrated Graphics -> Forces

UMA Mode - > UMA Specified

UMA Frame Buffer Size -> 64MB-16GB

Ha megjegyezhetem, érdemes 64MB-re állítani...

(#250) Nagya21 válasza emzeperix (#249) üzenetére


Nagya21
addikt

THX!

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#251) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok

37 ezerért megéri szerintetek?
Ha csak FHD majd kesobb 4k filmek nezesere, internetre hasznalnam es lemondok az alkalmi jatekrol?
Lehet hogy a racionalitas fog gyozni a kovetkezo gepem osszerakasanal.(gyereknek kell cipore :D)

Koszi!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#252) jobesz


jobesz
tag

Üdv. Ez megy windows 8.1 alatt? Vega grafikus driver van még rá?
Photoshop ra lenne, játszva soha...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#253) MMSZoli


MMSZoli
tag

A fiamnak egy új konfig kellett még a nyáron, és Ryzen 2400G lett belőle, 8GB Ram, egy olcsó ház, korrekt (de kis teljesítményű) táp és egy 1TB HDD. A későbbi bővítéseket leszámítva Ő fizette szülinapi pénzekből, tehát a pénzügyi keret eléggé korlátos volt. Egy megmaradt SSD és egy használt monitor egészítette ki az egészet.

Pár hónappal később idegből rendeltem mellé egy R9 Nano-t használtan, elég nyomott áron. (az Arc játék már eléggé laggolt magas settingen, és megkapta a gép a Potato PC cimkét Tőle, amin kicsit felhúztam magam)
Szerettem volna AMD-t rakni mellé, meg olyan szimpi volt a 40962bites HRB RAM no meg vagányul néz is ki. (nem utolsósorban nagyon jó a hűtése, emiatt nem melegedhet túl, és nincs throttling se). A fejlesztések miatt vett 16GB gyorsabb memória sem fáj annyira, mert a mostani gépemet ha le akarom cserélni, én is Ryzent veszek, és beletolom a régebbi lassabb 8GB-t. Pláne mivel Ő fizette :-)

Mivel nem 4K-s monitor van mellé, csak egy régebbi használt Dell Ultrasharp, emiatt mindent fullra tolva is elég jól elmegy minden amit szeret az R9 Nanoval: Arc, Dark Souls széria, Skyrim ultrán moddolva, Fallout4 ultrán moddolva, Vermintide2, Planetfall, stb.

A meglepetés a VR headsettel jött: nem akart kommunikálni az R9 Nano Displayporttal, a monitor szintén nem szerette, még átalakító kábellel sem. A HDMI-n ment minden, de csak egy van belőle. Jött az életmentő ötlet: dugjuk az alaplapi 2400G IGP-re a VR headsetet, legalább próbáljuk ki.
Akkor jött a döbbenet, hogy az egyik népszerűbb VR játék a Sword and Sorcery gyakrolatilag lag nélkül futott ebben a felbontásban a 2400G IGP-n, egyszerre ugye két képernyőn (11ms alatt). Úgyhogy bár megérkezett az adapter ami megoldja a gondjainkat, a VR Vive még mindig IGP-ről fut, megkért, hogy még ne vacakoljunk vele a téli szünetig, most legalább jól megy.
Úgyhogy meglepő, de ez az integrált 2400G megoldás még a VR-hez is még éppen elég erős, 1600x1200-ban pedig high-on megy minden vele stabilan. Kb. egy szinten megy a GT1030-al, ami nem gamer kártya, de már megmozdulnak rajta kisebb felbontáson

A Proci ereje meg egyelőre számunkra elegendő, régebbi I7 és Xeon procik sebességén megy, jóval kisebb fogyasztással.

FullHD-hez már kevés az IGP, de 4K-ig jó az R9 Nano (vagy amit beleraktok).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.