Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza gbors (#50) üzenetére


Chaser
titán

most néztem a doom 2016-ot, jelenleg 3700-en megy a 6 mag, 50-60%-on tekeri őket
1440p ultrán tolom, volt egy csúnya beröccenés, de gyanítom cpu részéről, továbbra sem tudom kiíratni a frame értékeket, aktuális már megy, de 1%, 0,1% low az nem
persze sp és vulkan alatt megy a játék
ha van valami tipped mért nem megy az osd azt szívesen fogadom :R
próbáltam aktuális ab-vel, régebbivel is, hw info 64-gyel is, az semmit nem ír sehova
5600 xt a vgam yt tutorialokat átnézve teljesen random kinél jó és kinél nem jó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) gbors válasza Chaser (#51) üzenetére


gbors
nagyúr

Az Afterburner OSD nekem nem ment Vulkan alatt. Nem állítom, hogy most sem megy, régen próbáltam, de én továbbra is az OCAT-et javaslom.
A 2016-os DOOM-ot egy Intel i3 (2C4T) is elviszi 80-100 FPS körül, szerintem valami gond van a monitorozásoddal.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#53) Chaser válasza gbors (#52) üzenetére


Chaser
titán

Megnezem a sajat benche mit mutat, ugy remlik cpu-t is
Vulkantol fuggetlen ennyit jelenit meg az ab osd-je
Rage2-nel pl sokkal kevesebb terhelest mutatott cpu-ra, de biztos van hatterben monitorozo is mint a gpuz is ami logol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54) ETOM válasza ETOM (#38) üzenetére


ETOM
addikt

Shadow of the Tomb Raider durván kisimult a falus részen. GTA 5 online része is. FH4 az 1200-l is szépen ment. Bár csak 60FPS-l játszom ezeket mert sz@r a monitor. :D

(#55) Chaser válasza ETOM (#54) üzenetére


Chaser
titán

Jojaz' ( : jatszottam a free sync csodaval, de nekem sokkal jobban tetszik a jatek vsync mellett, persze ha fixen megvan
Forzanal volt csunyabb keptores/valtas vsync mellett 5500 xt-nel hirtelen megallasoknal, de most 5600 xt-nel semmi, valszeg a driveren tenyleg csiszolgatnak, vagy a forzan ( : nalam is 60-as a monitor, ugy latszik nem vagyok ra erzekeny, multizni meg nem szoktam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) Aprósólyom válasza Chaser (#35) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én mielőtt megvettem a 8350K-t rengeteg tesztet megnéztem. A legtöbb játékban alig maradt el a nagyokhoz (pl. 8700k/9700k) képest. Pedig a tesztek többségében 1080Ti-t/2080/2080Ti-t használnak, fullHD, max graffal. Azóta biztosan árnyaltabb a kép, azt nem tagadom, de nem látok túl sok változást, mert szórakozás gyanánt szoktam még mindig nézni benchmarkokat. PL: [link]
Abban viszont igazad van, (Ha jól emlékszem korábban írtad valakinek érvként) hogy ha másért nem is, akkor a min. fps-ek számát megnövelheti a több mag. Ez részről igaz, másrészről sajnos az a helyzet, hogy ez játék és proci függő. A tesztekben pl azt látom, hogy van mikor pl. a ryzen és az intel is kihajtja a GPU-t, de a ryzen min fps-e alacsonyabb. (Talán a memória időzítés lassabb volta miatt?!)
Ellenben PUBG és QC (quake) tud nálam 80-100% közé felugrani alkalmanként. Ilyenkor sem tapasztalni emiatt laggot, leteszteltem, összevetettem az adatokat. Lag-ok még mindig legfeljebb a pillanatnyit packet loss vagy szinkronizációs késlekedések miatt vannak nálam.

Másrészről engem pl azért sem motivál a nagyon sok szál, (és biztosan sokan mások is így vannak ezzel) mert leginkább low grafon, fast paced vagy esport jelegű játékokkal játszom. Ott pedig szerencsére a tömegek igényei miatt törekednek az alacsonyabb gépigényre. Egyedül a QC (quake champions) miatt gondolkozom több magban, semmi más miatt. De egyelőre az a terv, hogy a 2*8GB ramot kicserélem 4*4GB-ra, az is tudja egyes játékokban emelni/stabilizálni a framratet. Meglátom majd a QC hogyan reagál rá.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#57) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#56) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Vagy pl. ha AC: [link] Igaz ez csak egy 1070Ti, de már itt is 100% megy a 4 mag. Ennek ellenére, nem mondanám jelentősnek a laggokat és mivel nem online competetive, nem is igazán számít. Biztosan van kb. 10-20% fps mínusz a nagy pocikhoz képest, de azok jellemzően nem 10-20% drágábbak.
Szóval ma még mindig ugyan az a konklúzióm, mint 2 éve. Igen egyre több játék van, ami igényli vagy profitál a több magból de ezek még mindig AAA játékok. AKi pedig olyan játékokkal játszik mint én, azok semmit nem profitálnak belőle. Nekik még mindig a lehető legmagasabb magonként teljesítmény számít. CS GO-t is teszteltem anno thread 1-2-3-4 parancsokkal 2670 alatt thread 1-2-3-4-6-8 paracsokkal. Jó sok időt el is csesztem vele. 2 szál után alig volt teljesítménynövekedés. Sőt, thread 3 paranccsal mindkét proci esetében magasabb avg. és low. fps-ek jöttek ki, mint thread 4-6-8 esetén. Én is meglepődtem, pont ezért meg is ismételtem párszor, de a rendszer nem hibázott. Igaz, ma már azt vettem észre, mintha már nem működne ez a thread parancs a CS GO-ban. Biztos updateltek és teljesen automatizálták a szálak kihasználását.

Jevons paradox

(#58) jokeph válasza Aprósólyom (#56) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó kis CPU az i3-8350k... pláne fel is pöckölöd kicsit. :) erősebb a 7600k-nál is, amit váltottam R5 3600X-re, de csak a stream miatt kellett a +2 mag nekem, amúgy 7600k is kiszolgált 4,8-on. :K
Szép dolog a sok mag, de semmit se ér, ha nincs mögötte meg a szükséges IPC.
És IPC-ben bőven üti a RyZen 1xxx-et, de még a 2xxx-et is. ;]
Ha nem így volna, az FX8320e-m mindenre is elég lenne... :))
Csak hát az FX8320e-t a 4,8-on ketyegő i3-7350k is lenyomja mint a bélyeget. :P
Esportra játékra meg pláne kell az IPC... (SC2 Multizom).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59) dugo_ válasza Aprósólyom (#56) üzenetére


dugo_
veterán

2*8GB ramot kicserélem 4*4GB-ra, az is tudja egyes játékokban emelni/stabilizálni a framratet

Biztos vagy ebben? 4db memória nagyobb fogyasztást (pár W), leterheltebb IMC-t jelent csak. A te szempontodból mellékes, de Ryzenek mellett OC alatt instabilitást, lényegesen alacsonyabb elérhető frekvenciát okoz a 4 modul.

(#60) Chaser válasza Aprósólyom (#56) üzenetére


Chaser
titán

röviden:
játéktól függ ez, én 20-30 játékot vennék alapnak
nálunk az ac syndycate megy még, 6 magot 50%-ra terhel, doom is, gbors azt mondta megy 2c/4t cpu-val is szépen, lehet, ahány tesztet néztem mindnél pörgeti rendesen a cpu-t az is
buta filed 1 pl sokkal kevésbé terheli a 6 magot, de szépen használja mindet
és az nem vga függvény h használja a cpu-t a játék, rx 570-et is visszafoghat játéktól függően 4 mag, illetve okozhat microlagot, nagyobb lagot a min fps eséstől
általában új árakról beszélünk, amíg a zen 1600@2600 31-1-2-3e ft, inkább az a kérdés van-e még értelme 4 magos cpu-t venni, ha fentebbi összegért kapunk 6c+6t cpu-t? :) akkor is ipc-ben magasabb azonos árú intel
engem zavar a microlag, shutter single playernél is, amikor megvan a fix 60 fps "anomáliák" nélkül, az tökéletes, valszeg' 144hz-et sem érezném hatalmas előrelépésnek, nyilván ez egyéni - és nyilván a vga-nak is kell hozzá tudni a 60 fps-t -

jokeph
a matekból azt hagyod ki, hogy az fx-ek ipc-je sokkal kisebb volt az akkori intelektől, és sokkal kisebb nyilván a jelenlegi verzióktól is, de bizony már a zen 1xxx-től is, az az érték a kb "használhatatlan", zenek ipc-je viszont már használható 1-2xxx-nél
emellett persze ipc-ben jobb egy 9xxx mint egy 2xxx
és nyilván van olyan játék is, aminek elég a 4 mag de azt magas ipc-vel "kéri"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) jokeph válasza Chaser (#60) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, tudatban van. :)
Az FX8320e-m IPC-je kb. az első gen core i7-nek felel meg, szénné húzva is csak épp súrolja a 2. gen-ét...
Van bizony, többek között ezért is lett R5 3600X-em. (meg mert a 8700k aranyárban ment/megy).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62) Chaser válasza jokeph (#61) üzenetére


Chaser
titán

ahogy tesztekből láttam intel 9xxx és zen 3xxx ipc-ben már elég közel vannak, intelek több oc-t tudnak, de eleve sokkal drágább azonos tudású cpu és a z-s lap, nagy oc-hoz jó hűtő se árt, ktsg. hatékony gépbe is egy 1600af csak belefér - ha meg nem akkor gyűjteni kell hozzá ha már játékos gép -, majd olcsón lehet 3xxx-re váltani később, bár egyre "finomabb" azoknak is az ára, de ár/értékben az 1600af a nyerő

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) Aprósólyom válasza dugo_ (#59) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én a HU tesztből azt láttam, hogy bizonyos játékok profitálnak 4 rankból. Majd meglátjuk. Csak a QC miatt próbálom ki. Ha az a játék profitál, már elégedett vagyok.

(#57) Aprósólyom Nem tudom számít-e, a hozzászólásban a 2670 az egy Xeon E5-2670 v1 akart lenni. :B

(#60) Chaser Hát, én igénytelen vagyok. Rendszeresen 2-3 játékkal játszom és csókolom. AAA játékok sosem. Ha nagy átfogó képet akarunk nézni, úgy belátom. Nem az én igényem lenne referencia. :B

Jevons paradox

(#64) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hiánypótló cikk :R

(#65) jokeph válasza Aprósólyom (#63) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kíváncsi leszek rá, így lesz e.
Az a 2670v1 nem tűnik egy erőműnek. :U

(#62) Chaser: Az E5-1650v2-őt 2600-ra se cserélném le, nem hogy 1600-ra. :D

Alaptémához: Meglehetősen felszaladt az R3 1200 új ára, egy összevetést megérne a vele nagyjából egy árban lévő R3 2200G-vel, ua. 4/4-es felosztás+Vega 8 IGP. ;]
Látatlanból azt mondanám, hogy a 2200G erősebb. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66) gbors válasza jokeph (#65) üzenetére


gbors
nagyúr

A 2200G kb. 5-10%-kal erősebb. Jelenleg olyan 20%-kal drágább, úgyhogy CPU-erőben nem éri meg - persze ha az IGP értéket jelent, akkor más a helyzet. Viszont ha az IGP érték, akkor inkább már megvárnám a Navis APU-kat.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#67) jokeph válasza gbors (#66) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
így is van. De ha úgy írom a difit, hogy 4k-val drágább, máris nem tűnik olyan vészesnek.
A Vega 8-as IGP kocagémerkedni megteszi, az Intel (U)HD Graphics 6xx akármelyik az max pasziánszozni jó. ;]
kíváncsi leszek a Navis APU-kra. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68) gbors válasza jokeph (#67) üzenetére


gbors
nagyúr

Yep. És ha úgy írom a difit, hogy 3-5 FPS, akkor minek tűnik? :)
Sajnos a Vega 8 nem elég kocagémhez sem fullHD-ben, főleg nem az a variáns, ami a 2200G-ben van - az utóbbi időben sok non-AAA játék jött Unity-vel és UE4-gyel, ezeknek egy részéhez kell azért kraft.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#69) jokeph válasza gbors (#68) üzenetére


jokeph
nagyúr

Még mindig szebbnek, mint a +20% árdifi. mediumon el lehet vele lenni, persze azért senki ne várjon rengeteg FPS-t. :DDD Másképpen megközelítve, az Intel IGP alkalmatlan kb. bármilyen játékra, még low-on is kompromisszumos.
Sebaj, ultimate netezős gépek lelkévé fog avanzsálódni a 2200G, legalábbis nálam majd a jövőben, ez fogja váltani a veterán C2D T9300-at, ami egyébként még mindig megteszi böngészgetni meg YT-on videózni, 720p-ig (a lap IGP-je itt nem játszik régóta, Intel GMA X3100), jelenleg (kivéve ma, mert dolgozom) is erről nyomatom a műhelyzenét + aktívan olvasom a fórumot.
Vagy, belehajítom az RX 550-es VGA-t... elég sok mindent támogat. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70) Aprósólyom válasza jokeph (#65) üzenetére


Aprósólyom
addikt

E5-2670v1 konfig kb. 4 éve lett véve, így ma már tényleg nem nagy szám. De mivel csak munka és multimédia megy rajta így ma is bőven jó. :K Játékra tényleg nem lenne a legjobb. Arra a kis, tartalék PC-m egy E5-1620v1 procival sokkal jobb. Annak csak kb. 5-10% az átlag fps hátránya (pl. PUBG, QC) a 8350K pécémhez képest, ugyan azon alacsony grafikai beállítások mellett és 1060 6G mild OC GPU-val. CS GO-ban ellenben valamivel nagyobb a különbség. Bizonyos játékokban (ha nincsen nagy igénye a játékosnak) még nagyon jól használhatóak ezek az őskövület CPU-k, miközben "fillérékért" beszerezhetőek.

Jevons paradox

(#71) Chaser válasza Aprósólyom (#63) üzenetére


Chaser
titán

én pedig extra igényes ((( : vagy csak arról van szó, hogy nagyon keveset játszom és alig van játék amit nem takarítok le 5-10 perc után, de az a kevés ami megfog úgy menjen ahogy a nagy könyvben megvan írva, vagy jobban ( :

jokeph
azt már simán cserélném, 1600-ra, de csak olyanra ami "átcimkézett" 2600 :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) Aprósólyom válasza Chaser (#71) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem volt egyértelmű, de nem pejoratív értelemben értettem. Arra reagáltam, hogy 20-30 játéklistás benchmark eredményeket vennél alapul. Ehhez képest én igénytelen vagyok, mert megelégszem kizárólag azzal a 2-3 játék eredményével, amivel játszom.
Az igényesség/igénytelenség a játék futását illetően egy másik kérdés, a benchmarkok játékainak számához képest.
Az előbbi ráadásul nem csak igényesség kérdése. A legtöbb esetben mindig lehet jobbat/nagyobbat/gyorsabbat de, hogy kinél hol van az a szint, ami megfelelő a befektetett összeg és eredmény szintjében, az mindenkinél más.

Jevons paradox

(#73) Chaser válasza Aprósólyom (#72) üzenetére


Chaser
titán

ha tesztet csinálunk ahhoz kell alap is, ilyenekből nem annak kell kiderülnie h nekünk mit számít ez+az, nyilván azt tudjuk, másoknak kell látnia nagy átlagban mit jelent ez+az, és nyilván népszerű játékokkal ami sokakat érint
részemről tesztelgetni jobban szeretek, mint játszani ( :
már sikerült kiíratnom az osd-t, csak egy kis affér van, majd én is "hamisítok" yt teszteket későbbiekben ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) jokeph válasza Aprósólyom (#70) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K
E5-1620v2 volt az első CPU-m ezen a platformon, jól megy, de kevésnek bizonyult, mivel sajna locked. :( Ezért lett az E5-1650v2, ez unlocked, all-core turbót viszi is szépen, 3,5@3,9 GHZ.

(#71) Chaser: semmi értelme sem volna. :D
Nem lennék vele elébb, R9 380 a VGA, azt ez is vastagon kitiporja.
Nagyobb VGA-t meg nem kap, max ha a főgépbe megy egy nagyobb, akkor abból átdobom az RX 480-at, de szerintem ez is nyélen fog benne menni.
Gazdaságilag sem érné meg cserélnem, teljesítményben a 2600X sincs nagyon elébb, átlagban 15% az előnye, azzal meg nem vagyok kint a vízből, minimumban az is gyenge, az AVG alig több, a max FPS. meg semmit se számít (2db 60HZ-es monitor van rákötve).
Eme XEON nekem a munkás gépben van, olcsó kínai lapban M2 NVMe SSD-vel és piszok olcsó REG ECC ramokkal. ;]
A másodgép meg pláne nem számít gyengének, 4 magig bizton modom hogy erősebb a 2600X-nél, ez egy i5-7600k 3,8@4,8-on. :U
És ennél a gépnél nem kell ennél több, arra ott a fő gép (R5 3600X-el).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75) Chaser válasza jokeph (#74) üzenetére


Chaser
titán

most teszteltem a fentebb említett ac origins-t, 2600 all core 3,7 kevés neki smt nélkül az biztos
voltak helyek - pl kisebb harcok - hogy 90%-ra terhelte a 6 magot, egyes magokat fel is nyomott 100-ra, a szép 60-ról zuhant is az fps 45-50-re miközben a gpu 95%-on volt ( :
nem is pont neked, de látszik mire is - nem feltétlen - elég a 4 mag, ez csak játéktól függ, nem is 1080p-n néztem hanem 1440 high-ultrán, ott már cpu "másodlagos"
jön még a legújabb ac is, de nem hiszem h kisebb étvágyú lenne
4ghz-et megy még simán a cpu, de nem szeretem kínozni a vrm-et, ha minden jól megy ma jön egy 3600 és ideális esetben megy 4,2 körül különösebb vrm kínzás nélkül, kíváncsi vagyok smt nélkül megoldja-e a cpu "droppot"
itt is csak 60hz a monitor, de ég és föld a különbség fix 60 fps és már 55-60-nál is - freesync nincs, direkt nem is akartam már olyat, jobban bejött a vsync -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) jokeph válasza Chaser (#75) üzenetére


jokeph
nagyúr

Van ebből valami free teszt variáns ? :U
3600 esetében borítékolható szerintem a min FPS emelkedése... meg szerintem a 0,1% Low mennyiségének a csökkenése is. :)
Miért dobtad ki az SMT-t ? Nem kedveli a játék ? Vagy csak kíváncsiságból...
Mondjuk, pont nem az én játékom, még legalábbis nem. :))
Azért szívesen megnyaggatnám pár klf. konfigon.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77) Chaser válasza jokeph (#76) üzenetére


Chaser
titán

nem hiszem, viszont a legújabb ac odüsszeát' holnaptól 3 napig ingyen lehet játszani pc-n is uplayen, nemrég láttam róla ph hírt
én nem játszom vele - illetve direkt csak teszt célzattal - , párom ac fan, csak engem jobban zavar ha laggol a játékja ((( :
egész biztos hogy a 3600 minden értéken javít ennél a játéknál, csillió yt tesztet megnéztem, kimondva brutális h dupla annyiba kerül - 1600af ugye 31-2e ft -, de játéktól függően sokat dob a 2600 ellen, még ha utóbbi 4g-n is megy
smt szintén játék/sw függvénye, van ahol lassít, van ahol gyorsít, ennél valószínűleg gyorsítana, nem rajongpk érte, 2700-nél is kapásból kilőttem, csak ott volt 8 mag, igaz azt 3,6-on járattam, valszeg' most még karcsúbb lenne, kell az az x szintű órajel és az 4ghz és fölötte van zeneknél - is - ezek szerint
3600-nál úgy láttam sokkal hatékonyabb már az smt is, most kifejezetten a 4 vs több mag kapcsán néztem meg smt nélkül, mivel már a syndicate is lazán használta a 6 magot, csak az nem tudta ennyire leterhelni őket
8-12 magost akarok majd, de azt már az újabb genből, 2700-tel ilyen szintű játékokat nem néztem, amiket néztem azok vígan elvannak a 2600 6 magjával is - mint kiderült -
ami tps és valamennyire érdekelt az a gears 4/5, bár utóbbi nekem elég összecsapottnak tűnik, de tesztre előveszem, az viszonylag új is, nem tudom kimeríti-e az "aaa" játékot, foglamam nincs mi az ( : de nagy eséllyel nem vitték túlzásba a pc-re optimalizálást

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) Chaser válasza jokeph (#76) üzenetére


Chaser
titán

találtam egy ac origins-2600 tesztet, 12 szálat is megeszi, syndicate nálam 6 magot valamivel jobban terhelte, de ott csak 6 mag volt, felrántom all core 4ghz-re a cpu-t és bekapcsolom az smt-t, kíváncsi vagyok nálam mit mutat

szerk:
csak a link maradt ki

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) jokeph válasza Chaser (#78) üzenetére


jokeph
nagyúr

Volt ahol igencsak határ közelébe került a 2600. :)
Belenéztem az UBISoft és a Steam oldalába, de sehol nem láttam freeplayt/demo-t AC-ból. :(
A videót tekintve ez nem az én játékom, az ilyet filmen szeretem nézni. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80) Chaser válasza jokeph (#79) üzenetére


Chaser
titán

bekapcsoltam az smt-t de rosszabb volt mint nélküle, lehet instabil volt, de ette a 12 szálat
én is csak nézője vagyok, az is esetenként - ha épp nem tesztelem, de az ritka -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81) Chaser válasza jokeph (#79) üzenetére


Chaser
titán

az ac odüsszea' viszont teljes verziósan játszható pár napig, ha tesztelni akarsz ( : az a legújabb rész

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#82) ETOM


ETOM
addikt

3.7GHz-hez milyen hőmérsékleten kell tartani a procit? Nálam 3.6GHz re áll be játék stb. alatt. Vagy lap függő is? Elég hurka lapba van még.

[ Szerkesztve ]

(#83) jokeph válasza Chaser (#81) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kipróbáltam. :)
3600X-et (PBO+XFR és SMT bekapcsolva, EDC1-es setup) nem nagyon pusztította a játék - 50 % átlag CPU használat, ellenben az RX 480 az érezhetően visszafogta... igaz, high-on volt a graf. :U
i3-7350k+RX 460 LOW-on is karcsú... 20-30 FPS. :D HT OFF, OC 4,8-on hajtva. HT ON-al lehet meglett volna a stabil 30 FPS- low-on, de az karcsú akkor is.
Mindkét esetben úgy néztem, amit a játék beállított magának, nem módosítottam semmin, az irányítást leszámítva.
Sajna E5-1650v2-vel már nem tudtam megnézni, lejárt a szabad játék. :(
Az a gyanúm, hogy az R3 2200G hasonlóan gyengén szerepelt volna, mint az i3-7350k... :)) És az R3 2200G papíron erősebb a topik indítóban szereplő R3 1200-nál.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#84) Chaser válasza jokeph (#83) üzenetére


Chaser
titán

smt-vel még nem néztem, de tegnap bekapcsoltam ( : az biztos, hogy a konnektoros fogymérő 20-30w-tal többet mutat prime blend alatt
a cinebench sokkal gyorsabban végzett, játékok alatt mit produkál majd elválik, főleg az origins érdekel, az od. elvolt a 6 natív maggal - hiába újabb, valszeg' jobban odafigyeltek az optimalizálásra, cpu terén legalábbis -
nálam fix 4,2 all core van
"lejárt a szabad játék. ", jah, vehetem is megfele' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) Chaser válasza jokeph (#83) üzenetére


Chaser
titán

most figyeltem egy ideje az originst, 3600+smt mellett úgy hasajt' mint a disznó
nincs fps drop, ez a gamme' úgy látszik profitál az smt-ből, érdekes mód 1600af-nél smt-vel romlott a helyzet, itt pedig minden szmusz' lett
valszeg' nem kamuk a tesztek, 3xxx-nél az smt már hatékonyabb
az od. meg elment simán a 6 natív maggal, persze terhelte is őket rendesen smt nélkül
új doomot "beteszteltem" volna, de nem gőzött meg, h egy zsák pénzt kiadjak érte, majd amikor apróért' adják

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) jokeph válasza Chaser (#85) üzenetére


jokeph
nagyúr

3xxx-nél nem csak az SMT jobb, hanem a fizikai magok is jóval erősebbek az 1xxx-nél, de még a 2xxx-nél is. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#87) Chaser válasza jokeph (#86) üzenetére


Chaser
titán

tudom, +10-12% ipc 2xxx-hez képest, de natív 6 maggal döcögött az origins 3600 alatt is, magában a +ipc +200mhz órajel nem volt neki elég - kb mintha 4,6-on járatnék egy 2600-ot -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88) jokeph válasza Chaser (#87) üzenetére


jokeph
nagyúr

egyre inkább arra jutok, hogy ezekhez az új CPU zabálós játékokhoz az R7 3800X/i7-9700/9900 lesz a favorit. A 6/12-es CPU meg belépőszintté fog "előlépni". :U 4/4 és 4/8 meg megmarad kocagémer+irodista cuccnak. A 2/2 és 2/4 meg böngészés+office felhasználásra lesz max elég hamarosan, a 2/2 lehet lassan arra sem.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#89) Chaser válasza jokeph (#88) üzenetére


Chaser
titán

igazából már ott van, ryzen 1600 - ami már akár 2600 is lehet ( : -, 31-2e ft, ezért is mondtam nincs értelme 4 magost venni, rx 570 mellé sincs - új árakat feltételezve -
3600 viszont már másabb világ, hiába 6+6, lehet jól kapisgálom h hatékonyabb mellette az smt, mint az elődeinél, tesztekben olyan hatalmas különbséget nem láttam 3800/3900 ellen játékoknál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90) vemalsar


vemalsar
csendes tag

Saját tapasztalat: 1060 Ti mellett Ryzen 1200-vel beleszaladtam CPU limitbe, illetve a normál használat mellett is voltak fura "beakadások/berángatások", upgrade-eltem 1600X-re és azzal semmi gondom nem volt, úgy tűnt az kellett hogy kihajtsam a kártyát. Hogy a cache, órajel, magok száma stb. listából mi számított a legtöbbet, jó kérdés.

Retro_Vem YT channel: https://www.youtube.com/channel/UCXrWwrQEMxnSiyzrU5wK2DQ

(#91) Chaser válasza vemalsar (#90) üzenetére


Chaser
titán

pedig az se sokkal gyorsabb az 570-nél, a 3gb-os 1060 és 570 közel egy szint, 1060 és 580 10-20%-kal lehetnek erősebbek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) gbors válasza vemalsar (#90) üzenetére


gbors
nagyúr

1060 Ti-vel aligha :)

De amúgy alapon az 1200 elég gyenge, meg kell hajtani, hogy becsületesn dolgozzon, és érdekes módon a gyors memória is sokat használ neki. Ill. azt nem írtad, mivel játszol, multihoz még véletlen sem javaslott.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#93) Chaser válasza gbors (#92) üzenetére


Chaser
titán

akadások/rángatások a rossz 0,1% low-1% értéktől van amit a 4 mag produkál, mai viszonylatban viszonylag gyenge ipc-vel és nem túl acélos órajellel, ez még mindig vga-tól független

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94) gbors válasza Chaser (#93) üzenetére


gbors
nagyúr

OK, már 50x leírtad, hogy 6 mag alatt nincs élet, értjük, hogy ez a véleményed, nem szükséges többször leírni :)

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#95) Chaser válasza gbors (#94) üzenetére


Chaser
titán

te pedig többször leírtad, hogy a 4 mag miatt ez meg az nem lehet, pedig de, lehet, nyilván aki tapasztalta behaluzta magának, és azért van erről csillió yt teszt is
ha nem akarsz kommentet tiltsd le sztem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) gbors válasza Chaser (#95) üzenetére


gbors
nagyúr

te pedig többször leírtad, hogy a 4 mag miatt ez meg az nem lehet

Ezt nemhogy többször nem írtam le, de egyszer sem. A bedobált hibás példákat cáfoltam, ill. a helyénvaló példák alapján módosítottam a konklúziót.

Kommentet akarok, de azt a szófosást, amit itt művelsz, azt nem. A kommentek harmada tőled származik, és nagyjából ugyanazt ismételgeted mindegyikben. Jó lenne ezt abbahagyni. Ezért írtam, hogy értjük, mi a véleményed, de amit állítasz, az továbbra is a kivétel, nem a szabály. Aki kíváncsi rá, az már 30 példányban el tudja olvasni.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#97) Chaser válasza gbors (#96) üzenetére


Chaser
titán

csinálsz egy tesztet, hány játékkkal is? - nyilván abból főzünk ami van, az a része nem gond -
aztán nyomsz egy konklúziót, ami enyhén szólva is megkérdőjelezhető már csak a kevés tesztalany miatt is
mivel páran nehezteljük, korrigálod
nehogy én érezzem már magam kellemetlenül, ha valaki ír válaszolok neki
páran itt rajtad kívül is tesztelgettünk játékot, a konklúzió az, hogy ez erősen adott játék függő, 20-30-as listából talán már lehetne látni pontosabbat régi-új-legújabb címekkel, vegyes motorokkal
lehet szó szerint előbb se mondtad, hogy a mag volt kevés, csak diszkréten sugalltad ((( :
"1060ti-vel aligha"
ez nem vga függvénye, ha a vga tudja a 60fps-t stabilan, de mégis beesik a játék 60 alá, megzizzen' bedöcög', ki hogy hívja, akkor annak a játéknak kell az adott beállításokhoz egy cpu szint amit az adott cpu nem ér el, nem tud biztosítani folyamatosan
ha visszaemlékszel még az első zenekre, mikor bejöttek az 1800-ak rengeteg yt teszt volt, akkori intelek 4c/8t felállásúak voltak, elég jó ipc-vel és órajellel, mégis rengetegen beszámoltak arról, hogy kevesebb ugyan a min fps mint egy jól meghajtott intellel, de nem zizeg' be a játék
valamikor onnantól kezdett tesztekben megjelenni a 0,1% low érték is, előtte azt kb senki nem is mérte
ha nem vagy kíváncsi rá amit mondok, akkor átugrod, majd ha rajtad kívül jeleznek még 2-3-an legalább h unják, akkor majd nem válaszolok a továbbiakban, attól hogy királyi többest használsz még e/1 vagy egyelőre
de nyugodtan fordulhatsz moderátorhoz is, mert a te topikodban a te mondandóddal nem értek egyet
egyébként egyszer sem írtam hogy nincs "6 mag alatt élet", de amíg lehet kapni 1600af-et újan 31-2e ft-ért, semmi értelme nincs pár ezer ft-tal olcsóbban szimpla 4 magost venni, illetve azt is mondtam, nem rx570 vagy bármi egyéb függvénye egy játék cpu igénye, és ezt továbbra is tartom, és úgy néz ki nem egyedül én gondolom így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) jokeph


jokeph
nagyúr

Csak a korrektség kedvéért... milyen VGA az az 1060 ti ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99) gbors válasza Chaser (#97) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor röviden.
A korrekció huskydog17 hszei alapján született, ő ugyanis hozott konkrétumokat. Nem volt mindegyik helytálló, de ami az volt, azt elfogadtam.
Nem érdekel, hogy szerinted hány játékkal kellene tesztelni, többek között azért, mert tőled eddig egyetlen korrektül összerakott tesztet sem láttam.
1060Ti-vel egész biztonsan nincs senkinek CPU-limitje, mert 1060Ti nincs.
A 0.1% FPS-re hivatkozni vagy megszállottság, vagy dilettantizmus. Tapasztalatom szerint 90%-ban az utóbbi.
Senki nem mondta, hogy érdemes négymagost venni, úgyhogy úgy fest, olyasmivel vitatkozol. ami nincs is.
Egyet nem érteni természetesen lehet, sőt, örülök is, ha valaki értelmesen leírja, miért, viszont amit csinálsz, az spammelés, és igen, ha nem hagyod abba, akkor tényleg moderátor lesz.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#100) Chaser válasza gbors (#99) üzenetére


Chaser
titán

ahhoz teszteket kell írni hogy lássam mit használnak a játékok nálam? lemaradtam valamiről
sztem ha egy játék 90%-ban használ 6 magot, az épp elég konkrétum ahhoz, hogy kevés neki a 4, bár ki tudja, lehet ezt a nasa-val le kell okéztatni, és akkor számodra is elég konkrét lesz
ha egy játék 30%-ra terhel 6 magot, akkor meg nyilván elég neki 4 is, bár ki tudja a mai világban, és az se biztos hogy 85% gpu loadnál 90% cpu használat mellett mitől esik be az fps 60 alá, valószínűleg mert kék az ég, de nem biztos
nyugodtan menj moderátorért a királyi többeseddel együtt, nagyon felnőttes
flame ez akkor lesz kedves uram, ha csak nekem lennének ilyen tapasztalataim, de így olvasgatva a topikot nem azt látom
1060ti valóban nincs, ez jogos ( : mivel napokban vagy 30 vga-t nyálaztam át rx-ektől kezdve ti-ken át a superekig, így benéztem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.