Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) huskydog17 válasza gbors (#21) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Azt ne felejtsd el, hogy a konklúzióban azt írtam, hogy akkor lehet érdemes az 1200-ban gondolkodni, ha valaki nem sajnálja tuningolni, és rak mellé jó gyors memóriát - így cca. 25%-kal gyorsabb, mint pl. a 3470."

Akkor a vásárlók kb. 90, de inkább 99%-a ki is esett. Sose értettem, ha valaki tuninggal érvel egy termék mellett, hiszen a vásárlók túlnyomó többségének az out of the box performance számít. A 3470-et is lehet tuningolni, nem értem miért egy olyan szempont alapján ajánlasz egy terméket, amire soha nincs garancia és a felhasználók túlnyomó többsége nem foglalkozik vele. Aki tuningolt 1200-ast akar, az vesz egy 1300X-et és akkor legalább gyárilag garantálva van a túlhúzás. :)

"Az elsőt nem egészen értem, mi a korreláció a képen látott FPS-ek és a grafikonba kerülő számok között, mindenesetre magukon a teszteken nem láttam a hatalmas hátrányt."

Nem láttál hátrányt? Ne már! Mit néztél? Néhány példa, itt az 1% low a lényeg, ahogy mondtam ugye ez jól mutatja mennyire stabil a sebesség, milyen beszakadások történnek az átlagtempóban. Tehát néhány példa, ahol szerintem igenis elég brutál a különbség, itt ráadásul ugye egy 1300X-et használtak, ami gyakorlatilag egy tuningolt 1200-as vagyis pont olyan, amit te használtál és ami mellett érveltél:

(fps értékek ,1% Low)
CS:GO -> 58 vs 125
Fortnite -> 26 vs 70
Ghost Recon Breakpoint -> 29 vs 47
Shadow of the Tomb Raider -> 28 vs 67 (ezt a másik videó is tökéletesen megerősíti, ott szépen lehet is látni hogy úgy szaggat, mint a fene)
The Division 2 -> 51 vs 94
Total War 3 Kingdoms -> 30 vs 53 (itt még a sima átlagon is hozott a 6 magos +50%-ot)

Remélem így már látod a különbséget.

"A másik video nagyon érdekes - a linkelt részen az alap 1200-zal össze-vissza nyaklik a megjelenítés, viszont az OC-ssel kisimul."

Abban a linkelt videóban nincs OC-s 1200, hanem 1400 van, ami 4/8-as, persze, hogy kisimult a 8 szál miatt, de ez lényegtelen, mert amint mondtam ez 8 szálas CPU, nem 4.

Nézzünk gyárilag tuningolt 1200-at, azaz 1300X-et az 1600 ellen:
Itt vess egy pillantást a frametime-ra és azonnal látod mi a gond az 1300X esetében, konkrétan katasztrofális, míg a 6 magosnál nagyságrendekkel jobb, vagy itt a RotTR esete, nézd meg a frametime-okat, ég és föld a különbség, ráadásul ugye D3D12 alatt, ahol csökkentették a CPU limitet.
Metro Exodus-ról ne is beszéljünk.

Ha tuningolsz egy 4/4-es CPU, akkor a magasabb órajel valamennyit nyilván segít, de még úgyse fogja tudni hozni egy 6 magos teljesítményét azokban a játékokban, ahol kell a 6 mag.

"Ha az Origins alatt 20 FPS-ed van, akkor a hatmagossal sem mész semmire, mert azonos IPC mellett az is 50%-kal gyorsabb, mint a négyes."
Nem is tudnék S1155-ös lapba hatmagos CPU-t tenni, de az 50% azért sokkal több, mint a semmi. Nyilván nem konzolélményt szeretnék, így ennél a játéknál az RX470 kevés a 60-hoz, hacsak az ember nem veszi le minimumra a grafikát egy bivaly erős CPU mellett, de én ilyet nem fogok. Nem az a lényeg, hanem az, hogy ha elméletben lehetőség lenne S1155-be 6 magos CPU-t rakni, akkor valószínűleg rég megléptem volna. Nem csak ACO miatt, hanem ahogy említettem, sok más játék miatt is. Nem tudom hogy jön a képbe nálad a 7600K, amikor semmivel nem gyorsabb, mint egy Ryzen 1600.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.