Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

A Vega az AMD GPU-s Bulldozere.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Szerintem abszolút nincs gond a hangjával, sokan túlmisztikálják. Én 2,5 méternyire a géptől szoktam aludni, mikor töltök valami nagyobb játékot éjjel.

Játszani meg általában én is fülhallgatóval szoktam(kivéve RPGket vagy sztori központű játékokat, ahol fellövöm a hangfalat), szóval észre sem veszem a ventit. :U

Nekem a kistesója van a kártyának, de nagyon jól muzsikál még 3440x1440 felbontáson is. Az RDNA2 érkezéséig biztos nem fogom még cserélni.

Amúgy remek lett a teszt, sok játékot leteszteltél és jó átláthatóak lettek a grafikonok! :C

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#3) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Szép munka, alapos teszt! :C :R

Grafikonokhoz annyit hogy szerintem átláthatóbb ha felbontásonként egymás alatt jeleníted meg a min/avg/max értékeket.

Ezzel az ábrázolással folyamatosan pásztázni kell a képet ha meg szeretném tudni mennyit ment a kártya 1080p-ben és mennyit 1440p-ben. Illetve ha kapásból ránézek a képre nem feltétlen tudom melyik színkód mit jelent, így még a jobb szélre is rá kell néznem hogy képe kerüljek. Ha felbontásonként egymás alatt vannak jóval egyértelműbb mert már a pozíciója is jelzi hogy ez most minimum, átlag vagy maximum. Egyébként a többi része tényleg szép lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

A Vegak valahogy a sok szara.. lettek híresek,így sose mertem bevállalni.

(#5) Hopkins95 válasza Zicokuka (#4) üzenetére


Hopkins95
addikt

Látszik hogy elhitted a sok mendemondát, aminek fele sem igaz... :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#6) Zicokuka válasza Hopkins95 (#5) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Szokták mondani hogy minden pletykának van alapja.

(#7) Urby66


Urby66
aktív tag

Gratulálok a cikkhez, látni, hogy rengeteg munkád van benne. A szöveg jól érthető, követhető, és nekem a grafikonokkal sincs bajom, olvashatóak, jók a színek, a feliratok. :C
A kártya egyébként elég vad, valahol tényleg igazak azok a pletykák... :DDD
Azért örülök, hogy sikerült a megfelelő beállításokat megtalálnod, az eredményeid alapján hozza a 1080 szintjét.A kártya rossz hírét az is okozhatja, hogy nem sokan töltöttek volna el annyi időt a pasztázással, és a beállítások finomhangolásával.

(#8) Kukk3r


Kukk3r
csendes tag

Nagyon korrekt írás :R

Egyébként crossfirében hozza a 2080ti szintjét :U
Csak hát úgye elég karcsú a crossfires támogatású játékok listája.
Amúgy ha nem csak a géming a cél akkor azért renderelésben is elég penge macos Majoven tesztelve.

(#9) Hopkins95 válasza Urby66 (#7) üzenetére


Hopkins95
addikt

Használtan vette a kártyát, ott meg mindegy hogy zöldet vagy pirosat veszel, ez benne van a pakliban - hisz ki tudja ki használta és hogyan. Nekem amióta megjelent 2017 óta azóta elsők között jutottam hozzá MSRP áron augusztus végén, egyszer nem kellett hozzányúlnom és azóta is rendeltetésszerűen üzemel.

(#8) Kukk3r Jaja, én is szerkesztettem rajta Windowson 4k 60fps-es családi videókat és szerintem ez egyaránt erre is lett kitalálva. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#10) tasiadam


tasiadam
veterán

360 watt maxon?!?!?!?!?!?! és még a papiron 185 wattot fogyasztó rx580amra hittem, hogy sok (maxon 130).

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#11) Urby66


Urby66
aktív tag

Kukk3r: Nem okoskodni akarok, de szerintem ideálisabb lenne ha kicsit távolabb tennéd a függőleges ventilátort a két kártyától. Kb. 10-20 mm már elég lenne. Legalább ugyanannyi levegő bejutna, de a ventilátor csendesebb lenne.
:R

[ Szerkesztve ]

(#12) Kukk3r válasza Urby66 (#11) üzenetére


Kukk3r
csendes tag

Szia,

Köszi az észrevételt és szerintem nem okoskodás a tanácsadás :)
A legiálisabb lenne egy Lia-Li OC11 és akkor oldalra ki tudnám vezetni.
Ha megnézed már így is ráfeszül a vízhűtésnek a csonkjaira és nem szivesen törném már tovább.
Igazából be se raktam volna mert szerintem felesleges csak azért raktam be mert nem akartam a kártyát megbontani.
Megnéztem amúgy nincs különbség ha ott van vagy nincs ott a venti és igazából 7-10 fok különbség van a két kártya között. Szerencsére alul kiszívja a táp a meleglevegőt
Egyébként nekem nem hangos a venti egyáltalán.
:R

(#13) Yézi válasza Hellwhatever (#3) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Teljesen jogos felvetés, így utólag belegondolva tényleg kissé katyvaszosnak tűnnek. Legközelebb jobban figyelek az átláthatóságra. :R

(#14) Simi37


Simi37
őstag

A melegedős dologba azért sokat számít, hogy ref. A sapphire nitro+ az nagyon jól sikerült. Hotspot-ot nem szoktam nézni de a gpu temp kb 70 fokra szokott nálam beállni. Meg egy kis undervolt + OC-val simán fel lehet küldeni a valós órajelet 1650 MHz körülire. Bár nekem ki van tolva a powerlimit +50%-ra (alapból 240W), sosem lépi túl a 300-at játékban. Elég változóan ingadozik 200-300W között játék, és azon belül is helyszín függően. Én egy percig sem bántam meg, pedig boltban vettem, tehát volt ára.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#15) Thome válasza Kukk3r (#12) üzenetére


Thome
addikt

- Full hülyeséget mondtam, del. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Egy hónapja végre megcsináltam azt a projektet, amit már dédelgettem egy ideje:
Ryzen 3600 + Vega64.
Sikerült egy Sapphire Nitro+ Vega64-est vennem, kerek 90ezer Ft-ért.
Én még ilyen minőségi, brutálisan igényes hűtést az életben nem láttam. Volt már a kezemben RX580-as Nitro+ kártya, amik a legjobb hűtésű 580-asok, de a Vega64-esnél a Sapphire még ezt is képes volt felülmúlni.
60fokig passzív, és onnan is szinte hangtalanul teszi a dolgát. Gyönyörűen megfogja a hűtés a GPU-t 60-70fok között, süvítés nélkül.
A gépet eladásra építettem, de nagyon kattogtam rajta, hogy megtartom a Vega64-est a meglévő EVGA 1080-asom helyett, pedig az is nagyon igényesen összerakott kártya.

[ Szerkesztve ]

(#17) t72killer válasza Oliverda (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi, h nem a játék a fő profilja. Davinci Resolve-ban csak egy rtx 2080ti-vel lehet igazán beelőzni. Bánya detto.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) pengwin válasza Cingáriusz (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem egy Vega 56 Pulsa-ra fájna a fogam, de egy darab sincs eladó már jó régóta.
Ref. hűtőst nem kartam venni, így meg hosszabb távon maradni fog a GTX 970-ért garanciális cserébe kapott valamilyen kártya.

Üdv, pengwin

(#19) #06314240 válasza pengwin (#18) üzenetére


#06314240
törölt tag

Ja, én se nagyon találtam. Miért mennek ritkaságszámba azok a kártyák?

(#20) Grenki


Grenki
csendes tag

Soha nem értettem mért ragaszkodik az NVIDIA is meg az AMD is ehez a "mókuskerék" hűtéshez...mért ez a "referencia hűtés" mindkét gyártónál...mikor a két-három nagy ventis nem "referencia hűtésű" kártyák hűtése minden szentpontból jobb...érthetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#21) Hellwhatever válasza Grenki (#20) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

NVIDIA-nál a Turing óta szakítottak a referencia mókuskerékkel.

(#22) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Hotspot miatt nem kell megrémülni, mindegyik cpu/gpu-ban van hasonlo csak éppen nincs szenzor mindegyikben szinte mindenütt mint ebben hgoy megmutassa neked. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#23) Grenki válasza Hellwhatever (#21) üzenetére


Grenki
csendes tag

Ha ez igy van azt nagyon jól tették...mindig jobban melegedtek ezek "mókuskerék" hűtésű kártyák mint a többi...

[ Szerkesztve ]

(#24) Grenki válasza Cingáriusz (#16) üzenetére


Grenki
csendes tag

A sapphire valahogy a hűtést nagyon eltalálja...hosszú életűek a kártyái...hét évig használtam egy sapphire hd 6950-et (most is hibátlanul működik) tavaly vettem használtan egy sapphire r9 380 nitro-t ami most öt éves de azzal se volt eddig semmi gond...nagyon jó véleménnyel vagyok én is a gyártóról...

[ Szerkesztve ]

(#25) t72killer válasza Grenki (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudtommal a mig-hajtómű dizájn hűti leghatékonyabban a teljes NYÁKot: rakat levegőt fúj a FET-ekre, kondikra, stb. Plusz ez kifújja a házból a meleg levegőt.
Zajszint persze lesz.rva, lényeg h legkevesebb színesfém-felhasználással érjenek el egy tartósan üzembiztos hőfokot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Rayyy válasza Kukk3r (#8) üzenetére


Rayyy
senior tag

Jhesszusom, az hangfal hogy bevanoda... szegény... :(

Minden a legnagyobb render!

(#27) nonsen5e


nonsen5e
addikt

1-2 hete vettem én is referenciahűtős Vega 56-ot, 64-es BIOS rajta, melegnek meleg, hangosnak hangos, de nekem tök jól tartja az 1500-1600 közötti frekvenciákat.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#28) Kukk3r válasza Rayyy (#26) üzenetére


Kukk3r
csendes tag

Ne is mondd :O
Sajnos ilyen ez ha 50nmes panel patkány az ember :U
Talán itt jobban látszik h nincs sok helyem azon a falon sem.
Mögöttem meg nem tudok a szoba közepe felé menni mert akkor benne lenne a kanapé az ajtóba :F

(#29) Hopkins95 válasza Kukk3r (#28) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez még jó, én családiban lakom, de az íróasztalomat 2 szekrény meg felülről könyvespolc szegélyezi, éppen elfér szorosan a monitor + PC + a bal oldali hangfal. A jobb oldali az ultrawide monitor mögé van becsúsztatva és mikor használom, akkor kihúzom a fiókot és abba helyezem bele(most Logitech Z200-as van mellette, ami kicsit nagyobb is).

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#30) tasiadam válasza t72killer (#25) üzenetére


tasiadam
veterán

Mert by-default akkpr talaltak ki ezt, amikor meg volt SLI, CF meg inkabb a szerverekbe szantak. Nyilvan ezert blower meg mindig a quadrok. GF meg mar nem. En is szerettem, mert hus volt a gep role, de hat valamit valamiert.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#31) Kukk3r válasza Hopkins95 (#29) üzenetére


Kukk3r
csendes tag

Nyertél :DD

Viszont van két tippem a számodra.

Ha a monitorodon van vesa felfogatás akkor egy fali konzolal felrakhatnád a falra és akkor simán el fér a hangszoró.
Nem tudom mennyire fúrnád meg az asztalod.
https://tv-fali-tarto.arukereso.hu/4world/10587-p453704250/#

Vagy ha szánsz rá egy kis pénzt akkor ez a hangszoró is lehet h elfér alatta fektetve.
Mondjuk nem tudom mennyire zenézel de ezt a hangszorót bátran ajánlom én nagyon meg voltam vele elégedve

https://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/genius/sp-hf800a-2-0-31730997100-p50565653/#

(#32) Hopkins95 válasza Kukk3r (#31) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszi, ez a hangszórós megoldás zseniális lenne számomra, megmondom őszintén ez nekem még eddig eszembe sem jutott, hogy így elfektetve helyezzek alá egy ilyet! :Y

Tetszik is maga a hangfal, szóval ezt szerintem meg is fogom rendelni! :C

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#33) Kukk3r válasza Hopkins95 (#32) üzenetére


Kukk3r
csendes tag

Igazán nincs mit amúgy top motyó és még színben is passzol de azért a méreteket csekkold:R

(#34) Vesa


Vesa
veterán

Amilyen jó lett CPU fronton az AMD, annyira beleállt a földbe GPU terén. Nem érdemes szenvedni velük. 580-akkal is zsákbamacska megy (vagy működni fog rendesen, vagy nem), sorozatos driver problémák, eleve nem túl acélos teljesítmény a zöldekhez képest. Nem vagyok már abban a korban, hogy bármilyen oldara fanboykodjak, ha az nVidia csúszott volna le, akkor arról írnám meg a véleményemet, de jelenleg nem ez a helyzet. 2020-ban ennyit mókolni egy szimpla normál üzemi működésért...hát, nem tudom. Én az első percben adtam volna tovább.

Ezzel együtt jó volt látni, hogy sikerült megoldanod a problémát!

A tudomány a valóság költészete!

(#35) pengwin válasza #06314240 (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Gondolom elégedetten használják őket a tulajaik, aki meg nem volt vele elégedett, az hamar túl is adott rajta.

(#20) Grenki
NV-nél a jelenlegi, AMD-nél a következő generációtól már nem ilyen a referencia hűtés.

Egyébként azért ragaszkodtak hozzá, mert ezzel jobban lehetett garantálni az állandó teljesítményt, ami nagyon fontos volt az OEM rendszerépítő partnerek számára. Az ilyen mókuskerék hűtések szigorúan két slotos, pontosan a foglalat magasságával megegyező méretű kártyák, amik kivezetik a házon kívülre a termelt hőt. Vagyis a méretük és a hőelvezetésük miatt is ideálisak előre összerakott gépekbe, mert így nem kell külön tervezni a VGA által termelt hővel, és egy PCIe kártya szabálytalan méreteivel.

Nekem meggyőződésem, hogy koncepcionálisan jobbak a blower hűtések és lehetne is jó (halk+hatékony) blower hűtést csinálni, csak nem kéne ennyire "költséget optimalizálni" (értsd: fillért baszni).
A legtöbb blower kártya baja, hogy egy kis olcsó ventilátor hűt egy kis bordát. Ha ezeket is olyan gonddal terveznék, mint egy Sapphire Pulse-t vagy EVGA ACX-et, akkor nem lenne ezeknek sem baja.

Üdv, pengwin

(#36) Vesa válasza Grenki (#20) üzenetére


Vesa
veterán

Nem kicsit tévedsz, az nVidia ref. hűtése igen kiváló! Csak nézd meg, hogy a többmilliós Quadro kártyák, melyek teljesítménye azonos vagy meghaladja a desktop érát (csak más szegmensben), mind ref hűtéssel mennek, ráadásul sokszor 0-24h-ban, renderfarmokban, munkaállomásokban, közel 100% terhelésen! Rendkívül hatékony hűtés, az összes alkatrészt átszellőzteti és kirakja a meleglevegőt a házon kívülre, ellentétben az egyéb gyártók 2-3 ventis megoldásával. Persze azok is nagyszerű hűtők a maguk módján, de nem kell lesajnálni a ref. hűtést, mert semmivel sem rosszabb, sőt, számos előnye van! Más kérdés, hogy nem csilivili meg RGB...

A tudomány a valóság költészete!

(#37) pengwin válasza Vesa (#36) üzenetére


pengwin
addikt

Végfelhasználói szemszögből nehéz észrevenni az előnyeit, mivel PC-s felhasználásnál többnyire egy jól szellőző, sok esetben alacsony zajszintre kigyúrt PC-be kerülnek a VGA-k. Ahol aztán nagyszerűen előjönnek a hátrányai (zajos, nem félpasszív és nincs Erzsi B.), az előnyei meg elvesznek mert egyébként is van 2-3 db 120-140mm-es házventi, amik szellőztetnek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#38) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha már nem rettentett el a ref. dizájn és a szöszmötölés, szerintem jobban jártál volna egy V56-tal, mert érezhetően olcsóbb (és tudtommal alapvetően nem is olyan problémás). Nagy valószínűséggel Samsung memórialapkák vannak rajta, szóval simán mehet az 1000-1100 MHz. V64 BIOS-szal, szépen belőtt órajelekkel/(alul)feszekkel/TDP kerettel/ventiprofillal kb. pár százalék diffi lesz teljesítményben a normálisan működő ref. V64-hez képest, és még halkabb is lesz, meg kevesebbet is eszik, mint az alap V56-os BIOS-ával.

Itt egy Sapphire ref. V56-ból ezt sikerült kihozni:
----------------------------------------------------------------------
GPU: 1590 MHz / 1V
HBM2: 1000 MHz / 960 mV
TDP: +50 %
max. fogyasztás: 190 W
max. fan speed: 40 %
max. GPU hőm.: 75 °C

Az órajelek még mehettek volna feljebb, de a 40% / 75 °C-ból nem akartam engedni. Nem világcsúcs vagy ilyesmi, de legalább betonstabil.

Amúgy annyira tényleg nem vészes a hangja. Kicsi/szűk házba meg amúgy is jó az a ref., mert kifelé nyomja a meleget.

Mindenesetre nem rossz kis írás. Jó sok a szabadidőd. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Vesa válasza pengwin (#37) üzenetére


Vesa
veterán

Ebben van igazság, de magának a hűtésnek a kritikája már nem volt jogos. Megjegyzem, volt egy ilyenem, de alig volt hangosabb, mint ez a jelenlegi.

Ha egyszer lesz rá pénzem, akkor ilyet fogok venni, direkt a Blower hűtés miatt. Meglepően halk ez a hűtés is, már régen nem az a visítós verzió, mint régen. TITAN-t nem is lehet más hűtéssel venni tudtommal. Eleve alacsonyabbak a TDP-k is.

A tudomány a valóság költészete!

(#40) kymera válasza Cingáriusz (#16) üzenetére


kymera
senior tag

Egy Ryzen 3950-es procival társítva mit tudna ez a kártya ? :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#41) Kukk3r válasza kymera (#40) üzenetére


Kukk3r
csendes tag

(#42) Fáraó


Fáraó
őstag

Nagyon jó cikk lett! Köszönjük! :) :R

VIGYORRRGAZMUS.....

(#43) pengwin válasza Vesa (#39) üzenetére


pengwin
addikt

Én sem vagyok a blower ellen.
Ex-tartalékos VGA (8800 GTS 320MB):

Éppen garanciáztatódo VGA-m meg egy EVGA GTX 970 Hybrid. Az is blower(-szerű).

Üdv, pengwin

(#44) Dilikutya válasza Kukk3r (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hihetetlen, hogy hány éve velünk van a CrossFire/SLI, és mennyire nem tudnak vele mit kezdeni még ma sem. Mondjuk a többmagos processzorokhoz is kellett pár év, mire rájöttek a fejlesztők, hogy nem csak mítosz, hátha a két-/többkártyás rendszereket is felfedezik. Vagy inkább ne, jobb azért, ha elérhetőbb gépekhez vannak a gépigények kialakítva.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) pengwin válasza Dilikutya (#44) üzenetére


pengwin
addikt

Pont az elérhetőség az oka annak, hogy nem terjedt el a CF/SLI.

Mégis minek fektetnének a kaidók komoly erőforrásokat egy olyan funkció támogatásába, amit a felhasználók elenyésző százaléka használna ki (szerintem <1%)?

A többkártyás rendszerek munkára (vagy annak látszó hobbira) valók, ott igazán ki tud jönni az előnyük.

Üdv, pengwin

(#46) #05413120


#05413120
törölt tag

Egy RX560 -> RX570 -> RX Vega sorozaton vagyok túl, Linux és egyéb okok miatt RX5xxx sorozat nem játszott.
A versenyző a szép nevű Asus Arez Strix Radeon RX Vega 56 OC, és nem csalódtam. Brutális 3 ventis hűtéssel gyk. hangtalan és hűvös, pedig trükközés mentesen, gyári beállításokkal használom.
Ha nem csak Win alatti játék a szempont, akkor maximálisan ajánlott darab!

(#47) Kukk3r válasza Dilikutya (#44) üzenetére


Kukk3r
csendes tag

Igen mert Gémingbe gondolkozik mindenki:K
Renderelés és exportálásra simán ki tudod használni a crossfirét :R

(#48) Synthwave válasza Grenki (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Japp.

A magam részéről ha Radeon, akkor csakis Sapphire.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#49) pengwin válasza Kukk3r (#47) üzenetére


pengwin
addikt

Az nem Crossfire. ;)
A Crossfire-t kifejezetten csak a több kártyán futtatott játékokra értették eredetileg a gyártók, a render gyorsítása teljesen más módon megy (pl. OpenGL API, tile based rendering), ezért is kell a szoftvereknek egyenként megoldaniuk a CF/SLI támogatást.
Csak köznyelvi megnevezés, hogy minden többkártyás rendszert CrossFire/SLI-nek hívunk. Olyan ez kb. mint az amerikaiknál a xerox, kleenex és egyéb márkanevek általános használata.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#50) tasiadam válasza Kukk3r (#47) üzenetére


tasiadam
veterán

És egy 580 crossfire van olyan jó, mint egy 64 vagy 56 magában? Vagy az nvidia nem nyerő ekkor? Mármint premiere pro export alatt. Bár azt olvastam, hogy a proci inkább számít. Vagy nem?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.