Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) apezka


apezka
tag

Hm... Jól hangzik! Hajrá-hajrá! :C

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#2) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Talán lenne egy egyszerűbb, de látványosabb teszt módszer.
A magok számának csökkentésével, az FPS szám min/max/átlagos változása, érthető információt ad.

Arra azért vigyázni kell, hogy fix frekvencián működjön a processzor. Néhány mag használata esetében hamis eredmény jöhet ki, mivel a terhelésre emelkedhet a működési frekvencia. Kiderülhet, hogy kettő maggal jobban megy a játék, mint többel. Ami azért nem feltétlenül korrekt eredmény.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) dragon1993 válasza Hieronymus (#2) üzenetére


dragon1993
őstag

Bizonyos algoritmusoknál egyébként simán kijött már nekem, hogy kevesebb magon jobban teljesít.

(#4) fo_di


fo_di
őstag

érdekes lehet esetleg egy R és shiny alapú megközelítés is az adatok ábrázolásához, akkor lehet teljesen interaktív grafikonokat is csinálni, amit mindenki arra nagyít, amerre neki tetszik

(#5) Ruuwa válasza Hieronymus (#2) üzenetére


Ruuwa
tag

A mérések célja a különböző alkalmazások erőforrás kihasználásának ábrázolása adott hardveren.

Második bekezdés. Nem egy adott alkalmazás FPS-ére vagyok kíváncsi különböző hardveres körülmények között. Nem azt szeretném kimérni, mikor lesz processzor limites a rendszerem. Kismillió teszt és elemzés van már erre szerte az interneten.

Pont arra vagyok kíváncsi, hogy mind operációs rendszer, mind alkalmazás szintjén hogyan gazdálkodnak a rendelkezésre álló erőforrásokkal.

fo_di:

Felmerült bennem is valamilyen interaktív formátum, még arra is sor kerülhet. :R
Az lenne az igazi, ha az adatokkal párhuzamosan megjelenne ahoz a pillanathoz tartozó képernyőkép is. Viszont nem biztos hogy ennyire foglalkozni szeretnék vele. :D

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.