Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Köszönjük Rud mindenki nevében a fáradozásod! :C :R

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#2) rudi válasza BandiHUN (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne köszöndd, hanem solvasd és kritizáld, hogy jobb legyen :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) BandiHUN


BandiHUN
veterán

[link] ez még esetleg lehet hasznos,te hátha kihámozod,hogyan is megy...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4) rudi válasza BandiHUN (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, ügyes egy proggi. Irányítóknak tanuláshoz, ellenfél megismeréséhez marha jó. Bár még kicsit ronda, de annyi baj legyen :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) miszisz


miszisz
újonc

Szokás szerint lenyűgöztél Rudi :) Eddig is a Te pontozásaid vettem figyelembe, a szokásos saját elképzelések figyelembe vételével együtt... tudósítok majd hogy haladok:)

(#6) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Hehe, pár napja játszom a játékkal, és már meg is jelenik PH-n egy cikk róla, ezt nevezem :D Pont most csatlakoztam egy városhoz. :K

(#7) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Rudi már öreg motoros :)

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#8) rudi válasza Szten Márs (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Melyik világ?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Szten Márs válasza rudi (#8) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Buffalo.

(#10) shev7


shev7
veterán

Volt a penzatutalasos trukkos leirasod. Mi a penzatutalast ugy oldjuk meg, hogy feldobunk egy krumplit 2$-ert, aztan aki utalna a penzt megvesze 1500ert. Igy minimalis a koltseg.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Most fent vagyok Coloradon is, de halál, olyan, mintha csak 12 évesek játszanának - valószínűleg pont ez a helyzet :O
Mondja valaki, hogy fent van azon a világon is, hogy tudjam, hogy legalább pár értelmes ember játszik ott pls!

(#12) EczkE válasza Szten Márs (#11) üzenetére


EczkE
addikt

1, 5, Arizona. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#13) shev7 válasza Szten Márs (#11) üzenetére


shev7
veterán

En is fenn vagyok, de neha nekem is van ilyen erzesem.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#14) Szten Márs válasza shev7 (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mi a nicked ott, ha szabad megkérdeznem? :)

[ Szerkesztve ]

(#15) shev7 válasza Szten Márs (#14) üzenetére


shev7
veterán

Stevie Lancer

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#16) Szten Márs válasza shev7 (#15) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx! Látom Buffalon is vagy a Nem érdekelben :D

(#17) BandiHUN válasza Szten Márs (#11) üzenetére


BandiHUN
veterán

van ott azért sok felnőtt emberke....csak rossz helyen keresgélsz :) a LOD-okban és a Veterans-okban van jópár 30+ember.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#18) Szten Márs válasza BandiHUN (#17) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, azt kb. sejtettem, hogy a LOD-okat komolyabb emberek alkotják :K
Nekem jutottak a 14 évesek, ez van :D Mondjuk nem is ez a baj, mert pl a városomban van egy tök értelmes 14 éves, aki még írni is tud helyesen, ami manapság igen ritka extra... de a többi az a 14 évességtől függetlenül igen... hmm... fura...

[ Szerkesztve ]

(#19) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Sajna a dolog egyébként nem is életkorfüggő,van sok komoly fiatalabb is,van viszont huszonx-esből is pár akkora tapló...
A helyesírás meg egyszerűen szégyen,és nem is a j-ly dologra gondolok,vagy hogy a mondatok szerkezete,írásjelek....Hanem maguk a szavak írása,a rövidítések...egyszerűen borzalom.
Nem értem,ezt nem látják az iskolában manapság?
Kapok olyan 2 soros telegramokat,amik tartalmaznak annyi hibát,amennyit érettségin 3-5 oldalban! el lehet maximum követni...
Egyszerűen nem akarom elhinni,hogy manapság ennyi elég.Azt már nem is mondom,hogy ugye rutinosabbként napi jópár ember megkeres tanácsok miatt,de egyszerűen MINDENT 100x el kell magyarázni,mert a szövegértés is semmi... :W :(

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#20) Szten Márs válasza BandiHUN (#19) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, és ezzel párhuzamosan iszonyat fejetlenség van egy-egy szövetségben... képzeld el, ha x (igen sok) várost akarnak azok irányítani, akik így nyomják, mint amit vázoltál...

Viszont, ha már rutinos vagy, meg hivatásos tanácsosztogató, akkor hadd kérdezzek valamit :D
Egy várostársam azt találta ki magának, hogy úgy fejleszt párbajost, hogy a szívósság - reflex - ütőerő - célzás négyest fejleszti, semmi mást. Értelemszerűen ütős karakter, de a kitérésre, fellépésre, taktikára nem ad semmit. Az alapgondolat mögötte: az ellenfél lehet, hogy majdnem minden körben, vagy akár minden körben eltalálja, de úgy fel tudja így tornászni a szívósságot meg reflexet, hogy csak kicsiket fog sebezni, ő meg a saját ütőerejét úgy felfejleszti, hogy neki elég legyen párszor találni, hogy megnyerje. Ő nagyon biztos ebben a taktikában, de nekem vannak kétségeim.
Igazából ha az egyes tulajdonságokra rakott pontok és a tulajdonság valós értéke között valami lineáris (vagy legalábbis valamilyen nem túlzottan ellaposodó) függvény van, akkor működhet a dolog, de ha valamilyen, idővel szépen ellaposodó (mint erődharcnál) függvény működik, akkor ez a gondolat bukta. Nem tudom, tapasztaltad, hogy idővel van-e értelme még tovább és tovább pontozni szívósságra, reflexre, ütőerőre, és jó magas pontoknál is fejlődik láthatóan? Magyarán szerinted működőképes ez a taktika?

[ Szerkesztve ]

(#21) shev7 válasza Szten Márs (#20) üzenetére


shev7
veterán

En pont ezt csinalom, es eleg jol bejon.

bar most elkezdek erodharchoz pontozni.

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#22) BandiHUN válasza Szten Márs (#20) üzenetére


BandiHUN
veterán

Igen,működőképes,bár vannak ebben is árnyalatok...ott van például,gogy az ütőerő növelése egy bizonyos szint után nem hoz több sebzést,avagy például a célzás,amire szintén nem szabad tenni a szintx1.5-nél többet,mert végülis nem számít annyit,az ellenállós pontozás lényege a szívó-reflex magas értéke,hisz nem számít,hogy mindig eltalálnak,ha csak ilyen 10-eket sebezne az emberen.
Emellé bőven elég a viszonylag magas ütőerővel akár 1x betalálni,de az mondjuk hoz 200 sebzést,innentől kezdve nyertél is...
Ennek a taktikának is van egyébként ellenszere,ugyanis a szívó-refit nagyon nagy lövéssel/ütőerővel át lehet ütni(itt ilyen 500-akra gondolok...),ami például egy ügyesség-lövés alapú kalandornál is meglehet,ha megunja a banánt,célzása pedig lesz a képességpontokból...
De egyébként ez az általános párbajos taktika,mert a tulajdonságpontokból egszerre lehet növelni az ütőerőt-szívósságot-életerőt is,és a játékban az erő az egyik legkedveltebb alap az építő munkák+ép miatt eleve,aránylag könnyű ilyen karaktert párbajossá tenni úgy,hogy remek munkái is legyenek,de ez a fajta kari igazából már 70 felett a jellemző,kicsi szinten túl kevés a pont,szétosztva elenyésző,könnyen tudnak ellene mondjuk ha neked 30 pontod van mindenen,pl.ugyanolyan szinten 100 lövést produkálni,amit már nagyon nem fed a szívó-refi.
Vagyis jó ez a pont,még akkor is,ha az ember nem akar túl sokat párbajozni,mert megvédi a hiénáktól is a jó munkák mellett,és "átlagos" párbajosok is alig sebeznek rajta,ha kikap akkor sem jelentős a veszteség,lehet magára hagyni.
Ráadásul öltözni sem kell,én a betán ilyen karit viszek,gyönyörűen elverem a szintemen a párbajosokat is jellemzően,és át sem kell öltözni a templom/kaszinóépítéshez :) Bár én csak hobbipárbajos vagyok,jobbára erődharc előtt ritkítom az ellen/utána a maradékot...
Katona kari egyébként ajánlott ehhez a ponthoz az életerő miatt,ilyen párbajossal lehet egyúttal elég jól erődharcolni is,mondjuk ezesetben az ép-pontok elvesznek a párbajosból,de a kicsit több vereséget kárpótolja az ép miatti nyugalom és az erődharc.
De mondom,szerintem kis szinten ez nem az igazi,márcsak azért sem,mert szerintem nem éri meg hamar párbajba kezdeni,jobb szintelőnybe kerülni inkább,nyomni az építős melókra,nagyobb szinten így bőven fog majd hozni tp-t a kicsi saját párbajszint miatt,és a szint miatt nem is fenyegeti sok ember az ilyen karit.
Meghát végülis lehet ez a pont úgymond a kari végjátéka is erődharccal kombinálva,ehhez ugye nem árt letudni a 75-ös kalandot a puskával például,és akkor átállni erre.
Mivel már csak 400 kézügyi kell a 3.kulcshoz is,kevesebbet kell a ponton is bántani ehhez,hamarabb is jön a puska,átlagos szerencsétlenséggel olyan 3 hét mindössze,ellentétben a régi idők 3+hónapos átlagával szembern.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#23) Szten Márs válasza BandiHUN (#22) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Huhh, köszönöm, ez alapos írás lett :R
Igen, az nekem is feltűnt, hogy ha valaki nagyon hamar elkezd párbajozni, akkor elszáll a párbajszintje, és a későbbiekben ez nem lesz valami űbernagy előny... de a Colorado ilyen, úgy látom, tele van kicsi szintű párbajosokkal...
Az ilyen maga szintű kalandokról nem tudok semmit, amikre a végén utalsz, nem vagyok egy régi játékos, plusz így a régi időket sem ismerem :)

Mindenesetre lehet, hogy egyszer majd elkezdek egy direktben párbajos karaktert fejleszteni... vagy a munkást pontozom át, bár Buffalo világban van egy félig-meddig párbajra átpontozott karakterem.... (meglepő, hogy igen hatékonyan tud így is párbajozni, pedig nem direktben párbajos karakter... valószínűleg nem én vagyok jó ott, hanem sokan bénák :D )

Egy kérdés: te LOD-os vagy Veteransos vagy?

(#24) BandiHUN válasza Szten Márs (#23) üzenetére


BandiHUN
veterán

Én mondhatni egyik sem,és mindkettő :)
Coloradoban nincs városom,Buffalo LOD,Arizona volt mindkettő,most saját város,az már haldokló világ eléggé+más dolgok...de sok emberrel vagyok napi kapcsolatban mindenhonnan,ezért is nehéz eldönteni,Coloradon hová menjek....de jó eséllyel ezt meghagyom akkorra,ha meglesz az aranypuska,utána úgysem lesz sokáig kaland,stb,az új 100 körüli kalandok nem igazán varázsoltak el...bár van,ami megéri talán,de pontozni kell azokhoz is,és 100+-nál már annyira nem nagy dolog 2000tp,ha egy jobb erődharc is ad 1500-at,ráadásul ládákat is...ami megéri,az kábé a 4 "kaland",amivel a képességpontokra lehet +3-3at szerezni,ha megvan amúgy 50: http://217.146.89.165/index.php?strana=quest&serie=qs_62

A kis szintű párbaj,amellett hogy később a nagyok által is támadhatóvá válik az ember(könnyen megvan a KO,ha duplaszintű is kihívhat...),és önmagának is cumi,mert a párbaj tp ugye szintarányos,vagyis a nagy munkásokért kapott 100tp-k a közutálat mellett elveszik a lehetőséget az embertől,hogy pl.70-80 felett elkezdve minimális párbajszinttel akár 6-700tp-ket szedjen a feltörekvő munkásverőkről...
És mivel a játékban a munkák tp-je fix,igenis sokat számít,ha az embr az elején jobb munkákkal halad,nem párbajozik,mert 70 felett már a kaszinó,stb.180as tp-i is sok óra munkát hoznak szintenként,akkor majd jól fog jönni a párbajonkénti 6-800,ráadásul még olyanokat is kell ehhez verni,akiket utálnak :) Napi 1-2 párbaj hozhat annyit,mint az egésznapos robot+ha még erődös is a pontozás,akkor simán jön csak ebből napi 2500-3000tp+a munkák.
És ráadásul az embert szintben se érik utól már,ha az elején elhúz,jól taktikázik,inkább verjék össze az elején a kóklerek,mert sokszorosan adják majd később vissza a tp-t,ráadásul mire párbajozni kezdesz,addigra olyan nagy lesz a szintkülömbség,hogy nem kell tartani attól,bármit is tudnak kezdeni ellened.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.