Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #33253120


#33253120
törölt tag

Aranyos.

(#2) scarabaeus válasza #33253120 (#1) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mondjuk a keverés 9 forgatásos, a kirakás 65, annyira nem tükrözött visszafelé kirakás ez. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes,h nem akadt meg,nekem volt hogy szétesett a kezemben.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) atok666 válasza scarabaeus (#2) üzenetére


atok666
őstag

Ez nekem se vilagos, hogy most akkor mi van? Vegignezte a cikkiro a videot? :)

Aok

(#5) #33253120 válasza scarabaeus (#2) üzenetére


#33253120
törölt tag

És azért valljuk meg mi akik nem tudjuk fejbescript alapján kirakni, csak lassan simán logikából, hogy azért azok a fordulási együttállások itt nem kicsit rondák.
Szerk.: Mi legalább kockára húzzuk a kockát.
És igen, itt az van, hogy eltekered a szervomotorokat, és a saját kb egyféle módján állítja vissza az eredeti helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#6) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Jópofa. De inkább a DeepCubeA-ról írhattatok volna.

(#7) KAMELOT


KAMELOT
titán

Legjobb én ezt soha nem tudtam kirakni pedig már 10 éves koromban a kezemben volt. Egyszer raktam ki 1 oldalát telhesen! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8) dabadab válasza pusszycat (#3) üzenetére


dabadab
titán

Nekem is ez jutott az eszembe, összeraktam itthon egy MindCubert, de kb. három próbálkozásból kétszer megakadt, mert nem sikerült mindig eléggé 90 fokhoz közelít fordítania.

(#7) KAMELOT: a lányom egyik farsangi mulatságán volt szülőknek szervezett Kubikkirakó-verseny, annak alkalmából tanultam meg, hogy ne maradjak szégyenben, egyébként nem olyan nehéz megtanulni egy egyszerűbb algoritmust.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

egy ázsiai tinédzser 6 mp alatt végez :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) Predatorr


Predatorr
őstag

Tehát akkor megtévesztés, hogy „kirakja magát”, valójában csak visszaforgatja, ami akkor már érdekesebb lenne mechanikus változatban. Ez így gagyi, szimpla memória-írás és visszaolvasás.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#11) dabadab válasza Predatorr (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát akkor megtévesztés, hogy „kirakja magát”, valójában csak visszaforgatja"

Nézd meg a videót, hülyeség az, ami a cikkben van.

DRM is theft

(#12) oriic válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A kinai Yusheng Du tartja a rekordot 3,47 masodperccel. Elotte egy ausztral, egy koreai es amerikai srac volt a cimvedo, mindegyikuk 5 masodperc alatti idovel.

Live-Die-Respawn

(#13) Plazmacucci válasza oriic (#12) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:K

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) apatyas


apatyas
Korrektor

Ok, akkor én is megugrottam a szintet, a kirakás sokkal több lépésből állt mint a keverés, illetve nem ugyanazzal az oldallal kezdődött, mint amivel végződött. Meg, hogy kis híjja volt hogy összeakadna közben. Azon gondolkozom még, hogy vajon csak egyetlen oldalával lefele képes-e lebegni, na ehhez újranézem.
Sz: igen.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15) VIC20 válasza scarabaeus (#2) üzenetére


VIC20
őstag

Igen, ez tényleg marhaság.Ráadásul duplán: Ha épp lemerült az aksi, és úgy keverjük meg, akkor nem tudná kirakni magát, ha csak annyit tudna, hogy visszafelé játssza el a mozdulatsort. Cikkíró! Maaargit! Logika?

[ Szerkesztve ]

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Elég menő, kár hogy nem lehet megvenni. :D

(#17) dajkopali válasza dabadab (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

dettó: én is megtanultam egy módszert annak idején, elég gyorsan
de magamtól sose ment volna, ezért máig tátott szájjal bámulom azt az osztálytársamat, aki 12 évesen pár nap alatt magától rakta ki - aztán meg már unalmas volt neki, és kitalált új algoritmusokat

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) Predatorr válasza dabadab (#11) üzenetére


Predatorr
őstag

Újságot olvasok. ;)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) rosejbli válasza VIC20 (#15) üzenetére


rosejbli
senior tag

Valószínűleg egy olyan algoritmust írtak rá, ami bármilyen pozícióból ki tudja rakni.

(#20) Egon válasza dajkopali (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Amennyire én tudom, alapvetően kétféle megközelítés van:
1. A profik a kockán látható mintázatot elemzik, aztán egyetlen hosszú (akár több tucat forgatást tartalmazó) pörgetéssel kirakják. Ehhez nyilván meg kell tanulni nem kevés mintázatot.
2. A nem annyira profik nem foglalkoznak a kiinduló mintázattal, hanem lépésenként rakják ki: először egy oldalt (tipikusan a fehéret), ami oldalnézetben a felső sort is jelenti, aztán a 4 középső élkockát, aztán a 4 alsó élkockát előbb pozíció- majd színhelyesen, végül a sarokkockák pozíció- és élhelyes kirakása következik.

A 2. módszerhez is meg kell tanulni legalább 5-6 rövid (tipikusan 7-8 tekerésből álló) forgatást. A középső élkockához kettőt (de azok egymás tükörképei, tehát felfogható egynek is), az alsó élkockához is elég egy (de akkor ha mondjuk az egymással szemközti és nem az egymás melletti kockákat kell megcserélni, akkor duplán kell forgatni), és tulajdonképpen a további lépésekhez is elég 1-1 metodika, max. lassabb lesz a kirakás.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Egon


Egon
nagyúr

Egyébként ha lehetne ilyet kapni kereskedelmi forgalomban, megfontolnám a vételt: nagy fless a cucc, tetszik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Malák


Malák
aktív tag

szép-szép, de semmi értelme :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.