Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

1440p -s monitort mellé,meg egy 2TB SSD,és még 32GB memóriát. Aztán vagy 3 évig nem kell hozzá nyúlni. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) flashpointer


flashpointer
őstag

jo kis cuccok ezek de meg a laptopoknal is hangosabbak...

(#3) Viktor77


Viktor77
titán

Az a 25W-os proci kihajt egy 2070-et?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Pug válasza Viktor77 (#3) üzenetére


Pug
veterán

Nem, nagyon nem :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#5) Cythyel


Cythyel
senior tag

inkább csinálnának fele vagy harmad ilyen magas gépeket 2500U vagy 2700U társaságában, sokkal több értelme lenne mint ezeknek...

(#6) G4ga válasza Viktor77 (#3) üzenetére


G4ga
őstag

Hibátlanul XD.
De nagyon jól néz ki, hogy i5 és RTX 2070.
Ez tipikusan az amit soha nem vennék meg, mert semmi értelme nincs.
Egy raklap pénzt kidobsz a semmire!
Kirakat cucc az egész!

(#7) Semin válasza Pug (#4) üzenetére


Semin
senior tag

Attól függ milyen felbontáson..

1080p nem
1440p talán
4K-ban biztos

[ Szerkesztve ]

(#8) Pug válasza Semin (#7) üzenetére


Pug
veterán

Attól függ milyen felbontáson..

1080p nem
1440p talán
4K-ban biztos

Nem egészen, multiban FHD fölött is el tud fogyni ez a CPU ;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#9) GodGamer5 válasza Viktor77 (#3) üzenetére


GodGamer5
addikt

Erre gondoltam én is egyből, hogy ez viccnek is rossz. :DD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) hardzsi2 válasza Cythyel (#5) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Tessék ez, vagy egy még kisebb :)

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#11) Cythyel válasza hardzsi2 (#10) üzenetére


Cythyel
senior tag

a 2500U és 2700U az Ryzen és nem intel :P

(#12) hardzsi2 válasza Cythyel (#11) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Igazad van, csak azt hittem, alapvetően a nagy teljesítményt kisebb űrtartalom mellett kívánod megkapni... Ha full-AMD (avagy nagy teljesítményű mobil CPU-t kis fogyasztás mellett) az óhajod, azt az Inteltől biztos nem kapod meg, de a független alaplap/miniPC gyártókban lehet reménykedni. :)

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#13) Cythyel válasza hardzsi2 (#12) üzenetére


Cythyel
senior tag

nem kell nekem annyira hatalmas teljesítmény, arra ott a nagy gamer pc-m, a kis űrtartalom és kellemes teljesítmény ami jó lenne, ezért nézegetem folyton az ilyen mini cuccokat, de perpill csak az asrock deskmini a300-ban bízhatok, igaz hogy asztali apu-val, de akkor is minden téren kellemes mérettel és teljesítménnyel, plusz kisebb is mint egy itx

[ Szerkesztve ]

(#14) berVi válasza flashpointer (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Szerintem meg az ilyen kommentek a jok. Lattal mar ilyen gepet? Nem? Ja, hogy meg meg se jelent? Akkor miert beszelsz marhasagokat?

Mi hasznaltunk tobb Pascal-os Magnus-t is, semmi kulonleges nincs a zajszintjukben.

(#16) #72042496 válasza Cythyel (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valamelyik Intel NUC integrált Radeon RX Vegával? Kicsi és egész erős gépek, egyedül a koponyás dizájnért kár szerintem.

(#18) Borisz76


Borisz76
veterán

Nekem 3 PC-m van itthon.

Egy épített ami az adatlapomon is olvasható elemekből épül fel.

Valamint 2 db Zotac barbone.

4-5 éve vettem egy Zotac ZBOX EN760-s kis gépet.
Pont azért mert ez volt a legkisebb gép amiben "dedikált" VGA van.
Gyerkőcnek játszani teljesen jó....

A gyerek nőtt ( még most is....) és nőttek az igények is.
Komolyabb játékokkal játszik, fejlődött a grafika is....

Találtam egy " használt " Zotac MAGNUS ER51060 tipusú gépet. A használt ez esetben annyit jelentett, hogy az illető egy Webáruház játékán megnyerte, kibontotta, lefotózta és feltette az apróra. ( Mindez Németországban ).

Akkor az új ára kb 650 euró volt. 500 euróért elhoztam.

Most ezt használja a lurkó és nagyon meg vagyok vele elégedve !

A régebbi "kis" Zotac kiköltözött a konyhába egy kis TV hátára ( Vesa ) és főzés közben lehet rádiót hallgatni vagy fél szemmel filmet, sorozatot nézni a NAS-ról.

Drágább mint egy saját kis gépet összerakni ? Igen.
Tudunk házilag ilyen kompakt gépet építeni ? Nem.....vagy talán ...de körülményes.

Elfogult vagyok a Zotac márkával szemben.....szeretem.
Eddig nem csalódtam benne.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#19) Redneck


Redneck
veterán

Egy kicsit komolyabb CPU-val, elfogadnék egy ilyen mini PC-t, nagyon bejönnek.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20) Cythyel válasza #72042496 (#16) üzenetére


Cythyel
senior tag

próbáltam nuc-ot, iszonyat szar a hűtésük, plusz nem fogom megfizetni az intel felárat 2% extra 1 szálas teljesítményért...

(#21) Akula


Akula
őstag

Hát az, hogy tetszetős, az egy dolog. De még használhatónak is tűnik a felszereltséggel. Eléggé nagy tapasztalatuk van már a miniPC területen, ez is jól összejött.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#22) DoItYourself válasza berVi (#14) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ezt jó hallani. Épp egy kioszk szerű állványba keresek kisméretű gépeket. A 4K vizualizáció miatt izmos vga kell, ami ilyen kis méretben nem olyan egyszerű. Állított pozícióban is lehet használni ezeket a gépeket?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23) Pugna


Pugna
kezdő

Nincs ezzel a processzorral semmi baj. Max nagyon hardcore multihoz kell az erős proci. Az i5 2500 tök jól eldöcög a 1070ti mellett 60-70% közt, mikor a VGA 99%-ot pörög. Vagy az a baj hogy közelítünk a jó balance felé? A másik gépben i7 3770 van. Vega64 a közelében sincs hogy 70% hoz közelítse a kihasználtságot. Bár igaz, 99%ban singe játékokkal játszok. De gondolom a hardcore multisok nem ilyen kis kockára hajtanak.

(#24) Csupingo válasza Pugna (#23) üzenetére


Csupingo
veterán

Nofene, akkor ez mégis csak fordítva van, mint ahogy itt szajkózzák? Az amd alá kell erősebb proci?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#25) Pugna válasza Csupingo (#24) üzenetére


Pugna
kezdő

Nem erről van szó. Csak nekem nem az a tapasztalatom hogy egy erős VGA mellé feltétlenül erős processzor kell. Az én tapasztalatom az, hogy ezek a régi vasak is kiszolgálják az erős VGA-kat is. Persze, nekem nagyrészt single játékokkal van tapasztalatom. De pl még olyat nem tapasztaltam hogy a 3770 lett volna a gyenge pont 1440P 60-75 fps nél. Biztos van olyan terület hol ez teljesen máshogy alakul, de ezek a kis gépek általában nem a hardcore gamer piac igényei szerint készülnek szerintem. Én egy 2500K mellé még bőven be mernék tenni egy 1070Ti-t vagy 2060. A 1440P 60-75 fps játékra elég lesz a tapasztalatom szerint. Full HD felbontáson már előjön a procilimit, de pl 4K felbontáson már a VGA lesz megint a gyenge pont a rendszerben. Ezek a saját tapasztalataim. De lehet mások másképp értelmezik a dolgokat. Nekem így alakultak a gépeim.

[ Szerkesztve ]

(#26) Csupingo válasza Pugna (#25) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg ha a vga csak 70%-on pörög, akkor kevés a cpu, nem? Vagy nagyon kis felbontáson (beállításokkal) vagy, ahol erős cpu limit van. Esetleg v-sync. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#27) Pugna válasza Csupingo (#26) üzenetére


Pugna
kezdő

Úgy értettem hogy a 3770 pörög 70% körül a Vega 64 mellett.

(#28) Csupingo válasza Pugna (#27) üzenetére


Csupingo
veterán

Jahh, nem volt teljesen világos. Milyen felbontáson?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#29) Pugna válasza Csupingo (#28) üzenetére


Pugna
kezdő

Általában 1440P felbontáson játszok egy 27" 4K monitoron. 4K-ban az említett kártyák teljesen elfogynak, a processzorok meg csak malmoznak. Egyébként 1080P-ben meg a procik kezdenek limitesek lenni. Witcher 3, GTA5, ME Andromeda, AC Odyssey. Ezekkel van tapasztalatom a népszerűbb címek közül. De ide 4K-ra sem a 1070Ti, sem pedig a Vega 64 nem elég.

(#30) Csupingo válasza Pugna (#29) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi! Azért kérdezgettem, mert egy tulaj gyakorlati tapasztalata azért többet érhet mint sok kétes táblázat, vagy hasraütésszerű bemondás.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.