Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Chaser válasza JanR (#296) üzenetére


Chaser
titán

nagyon nem a teljes teljesítményét használja ki
brand gépet láttál már? nagyon nem méretezik túl a tápot bennük, érdekes mód tizenéves brand gépeket mégis raklap számra lehet venni
jobb a tápnak ha 50-60% terhelésen mozog, de egy minőségi tápnak 70-80%-on is ugyanúgy kell hosszú távon is működjön

_kovi_
az meg egy másik dolog, hogy önmagáan ez az adat nem sokat ér

csongi
az amd annak nem örül, nagy pénz náluk a cpu-n van, utána vga-n, nem a konzol soc-okon
kis matek, zen 3700x-et jó esetben volt 100e
series x 114e, zen 3xxx 8c/16t cpu-val, és vga is van mellette - ha csak amd oldalról nézzük -

McNamara
pont fhd-hoz kell a minél erősebb cpu, utána 1440p-hez
4k-n játékok zöme jó esetben 60 fps-sel megy, cpu-nak addig kell csak számolni, ha 144hz-en vagy - nem mondtad - akkor 144-ig
de esetek többségében elég a 3600, jó cpu, majd ha finomodik az 5xxx széria ára akkor érdemes max cserélni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#302) csongi válasza Chaser (#301) üzenetére


csongi
veterán

Azért az AMD nem csak a hardver eladásokból kap pénzt, Van ott máshonnan is.

(#303) Yeffy válasza elder troll (#2) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#304) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. Szeretnék vásárolni egy 3060 ti-t,
de nem értem ezt az egészet. 400 dolláról volt szó, +27% áfa, nálunk az 150.000 ft körül van, akkor miért árulják mindenhol 200+ körül?... :W
PHn is árulja egy pali 230ért... :(((

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#305) csongi válasza nesh_019 (#304) üzenetére


csongi
veterán

Ezen mit nem értesz?
Dollár ár az külföldön átlagos bruttó ár.
Az bejön ide, és a kiskereskedelmi haszonra jön egy újabb kisker haszonkulcs.
Árfolyam szabadon számolása és a jaffa.

(#306) snecy20 válasza nesh_019 (#304) üzenetére


snecy20
veterán

Nos igen... pont ugyanazért, amiért a 3080-ak két hónapja 550e-ért, a 3090-ek pedig 1 millióért bukkantak fel. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#307) VGNGR válasza nesh_019 (#304) üzenetére


VGNGR
senior tag

Olvass vissza. A 300 hozzászólásból kb 200 ezzel foglalkozik.

(#308) nesh_019 válasza VGNGR (#307) üzenetére


nesh_019
senior tag

Akkor majd visszajövök márciusban vásárolni egyet. csókollak titeket. :DDD

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#309) tntmax


tntmax
aktív tag

MSRP = Manufacturer Suggested Retail Price
Az MSRP csak egy ajánlás, nem pedig konkrét ár.

A következőt tudom javasolni azoknak akiket nagyon bosszant a magas ár:
Írjatok felszólító emailt az adott kiskernek/eladónak aki a felháborítóan magasnak vélt áron adja a portékát:

Tisztelt XY!

Ezennel felszólítom hogy szíveskedjék barátságosabb áron kínálni az YZ terméket.
Amennyiben ennek nem tesz eleget akkor szankcionálni fogom magukat és nem vásárolok.
Megértésüket előre is köszönöm.

Tisztelettel,
Én

(#310) Lacc válasza nesh_019 (#304) üzenetére


Lacc
aktív tag

Termelésmenedzsment könyveket érdemes elolvasni, elsősorban a logisztikai költségek. Gazdasági könyvek nagyon jók ilyen témában. Például a HUF/EUR árfolyam is ugrál, ilyenkor nem napi szinten van korrekció a kereskedők részéről (hanem hosszabb és akkor belekalkulálják ezt is)

Alapár USD 400 + Szállítás EU-ba + EU-s vám + Logisztikai költség (szállítás+ mivel nem vagyunk tengerparti ország, és az árút be kell hozni) + ÁFA

Profit éhség is van, de nem olyan nagy mértékben, mint ahogy sokan írják. (Egyébként ha valaki mégis úgy érzi, tehet jogi lépéseket a kereskedő ellen)

(#311) snecy20 válasza Lacc (#310) üzenetére


snecy20
veterán

(Egyébként ha valaki mégis úgy érzi, tehet jogi lépéseket a kereskedő ellen)

Teljesen felesleges. Sok minden miatt büntetnek mostanában a hatóságok, de nem ilyen miatt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#312) nesh_019 válasza Lacc (#310) üzenetére


nesh_019
senior tag

a legtöbb magyar cég ott csal ahol tud nem csak ilyen téren szóval egyiket se sajnálom, én értem ezeket, de szerintem ahogy írtad profit éhség van de nagyon, pofátlanság... :(((
Amúgy elég hogyha leértékelitek őket összehangolt akcióval egyszerre többen, az interneten sokan látják[vásárlók] az árusok értékeléseit!!! Ez a legnagyobb fegyverünk! :DD

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#315) Chaser válasza csongi (#302) üzenetére


Chaser
titán

de nekik nem hatalmas businesss a konzol, sok kicsi sokra megy alapon megéri, de ennyi - már többet nyernek rajta mint előző genes gépekkel, ott max egy marék aprót kerestek -
illetve ms-nél már hivatalos partnerek, ott virít az xbox mellett az amd név és zen2, rdna2 a hivatalos oldalon, így marketing szempontjából nem rossz
cpu-n van a legtöbb lóvé, vga-n is már jóval kevesebb
ezért most jól besz@pták - meg mi is miattuk -, gyárthatják a soc-okat, másra alig maradt kapacitásuk

morgyi
mobilon nem jáccok', nem tudom
még boxon se néztem meg
de az ori is valami fantastic' game, ál-3d, nem tudom minek nevezik, méretéhez képest brutál hozzó, azt hittem 1-2 óra lesz max
értelmes tápnak nem gond a kugró áramfelvétel, meg is adják ezt peak értékként
akkor gondos, mikor a táp védelme rövidzárnak érzékeli
egyes seasonic és radeon párosítással voltak ilyen gondok pár éve
mai vga-k másképp boostolnak, más az áramfelvételi "görbéjük", régebbi desgnú táp sokszor nem tud ezzel mit kezdeni, hiába bírná papírforma szerint

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#316) nesh_019


nesh_019
senior tag

ha jól látom ennek a kártyának nagyobb a tflops tudása mint egy next gen konzolnak, persze ha nem tévedek.
next gen konzolok 10-12TFLOPS között vannak.

3060 ti pedig 16.20 TFLOPS

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#317) BerserkGuts válasza gbors (#298) üzenetére


BerserkGuts
őstag

átlag maximum fogyasztás ezért utálom az átlagolt értékeket a peak load a lényeg ha kis időre is de több áramot fogyaszt cpu meg tuningolva van az is ilyen

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#319) BerserkGuts válasza #32839680 (#318) üzenetére


BerserkGuts
őstag

kiskapuk vannak írta valaki visszaigényli a dupla adót a kereskedő ;]
még hogy nincs itt mo-n profitéhség na persze csak kikell menni a balcsira kenderbe verik a tengerparti árakat :DD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#320) csongi válasza Chaser (#315) üzenetére


csongi
veterán

En ugy gondolom a jogdijak sem eppen keves bevetelhez juttatja oket.
Eleg bonyolult rendszere van ennek.
Egy jatek fejleszto gondolom jattol, egy Bizonyos osszeget egyes algoritmusok hasznalatahoz.
Nem jotekonysagi cellal irodnak meg ezek gondolom.

A tisztan hardver gyartasba mar belehaltak volna a ryzen elott.

(#321) KTTech válasza nesh_019 (#316) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, de a next-gen konzolok még így is gyorsabbak nála, ez a felépítésükből adódik (nem kell sokféle hardverre optimalizálni).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#322) KTTech


KTTech
veterán

Megrendelve a kártya, remélem nemsokára meg is érkezik. fHD felbontásra több, mint elég lesz, egy nVidia 1080 Seahawk-ot vált, ami sajnálatos módon az örök bitmezőkre távozott (legalábbis felszakadt a GPU a panelről jó eséllyel - mert hajlamos lett 3D módváltáskor lefagyni).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#323) tibcsi0407 válasza KTTech (#322) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én is 1080-ról tervezek váltani, de még nem tudom, hogy 3060Ti, vagy 3070 legyen.
Majd kíváncsi leszek a tapasztalataidra. :R

https://utdetailing.hu/

(#324) Chaser válasza csongi (#320) üzenetére


Chaser
titán

nem vagyok náluk pénzügyes, nem tudom:)

KTTech
nem csak azért, teljesen más az egész rendszer
nincs külön vga és rendszer memória, egy közös van és az gyors
az os is más, és ott érdemben fejlesztenek, nem erőből akarják megoldani mint a pc portoknál legtöbbször

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#325) gbors válasza Lacc (#310) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez szépen hangzik, viszont a felrakott extra költségek közül kettő is 0:
- Vám ezekre a cuccokra nincs
- A logisztikai költség nagy vonalakban benne van az MSRP-ben - az USA-ban is el kell jutnia a boltokba a cuccnak
- Marad az importőr díja (szállítással), ami vszleg emel valamit

Így lesz a (korrekt) ár MSRP + ÁFA + pár % - de igazából ez csak egy közelítő becslés, mert a tényleges ár úgy alakul ki, hogy először lebontod az MSRP-ről a kiskert és a nagykert, aztán a maradékra ráteszed az importőrt, a nagykert (ha nem ugyanaz, mint az importőr) és a lokális kiskert.

Szóval ha egyszerűen akarsz számolni, akkor USD ár * árfolyam * 1.3. Természetesen az USD ár nem az MSRP, hanem az adott modell ára. Pl. a Gigabyte Gaming OC Pro esetén ez 450 USD, azaz mai árfolyamon durván 172e FT-nak kellene lennie. Ehhez képest 200e és 300e között elszórva látható. Lehetséges, hogy egy kicsi nyerészkedés van a dologban :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#326) Shing válasza D.Va (#63) üzenetére


Shing
őstag

"Amúgy szégyen a gamer PC vonal hova fajult. Régebben lehetett egész jó komplett gamer PC-t venni egy új friss konzol árából. Ma egy közepes videókártyát kap az ember egy friss generációs konzol árából.."

A régi szép idők amikor 3 év után kidobtad a hardvered mert minden téren elavult. Ma egy 10 éves i7-2600k-val vígan játszol, egy RX480 8GB-GTX1060 6GB pedig valszeg kihúz 6-7 évet GPU szinten, elfogadható grafikai minőséget nyújtva.

Teljesen leálltok az elnevezéseknél amikor semmi értelme.

Ez egy felsőkategóriás, 200W-os szörnyeteg. Ez már rég nem a GTX460, GTX660 szint. Ami most 60-as, az már felsőkategóriának számít. Ami fölötte van kategória az régen nem létezett

Csak pár szériával ezelőtt kezdték el kiadni a csúcs kártyákat, mert iszonyat megnőttek az igények (4k, 144FPS, RT, stb). Nézd meg mennyire van megpakolva egy 1080Ti, RTX2080+, RTX3080. 300W-os kategória alakult ki. Akkora a kártya hogy be sem fér a házba. -.-

Ettől még egy RTX3050 ugyan úgy baszó lesz és tovább fogja kihúzni mint a régi idők fantasztikus csúcskártyái. Még egy GTX480 sem ért semmit 5 év után. Ha visszább megyünk úgy pedig egyre rosszabb a helyzet.

Persze most tényleg van egy készletkifogyós állapot ami miatt extrán drágák a kártyák, de akkor szidjátok a bányászokat a helyzet miatt.

(#327) Pug válasza wattafaka (#293) üzenetére


Pug
veterán

Az max ugy sikerulhetett neki, hogy hibas alkatresz, vagy user error....

Egy akkora tapnak meg egy 200 watt-ra rantott CPU mellett is elegnek kell lennie azon vga melle.... :U

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#328) JanR válasza Pug (#327) üzenetére


JanR
addikt

Igen, a táp is szar, meg én is hülye vagyok. Hirtelen lett egy nagyon TDP-vel ellátott vga-m (2060S->3070) és mindjárt hirtelen beszarik a táp. Jó érzés, hogy számíthatok rátok :szivecskésemoji:...

(#330) Chaser válasza JanR (#328) üzenetére


Chaser
titán

az alkatrészek egyébként úgy szoktak megmurdelni, hogy adott pillanatig jók, aztán meg nem
2060s-nél legalább 40w-tal többet eszik az fe tdp-s 3070 is, magában simán tudnia kellene ezt a tápodnak, sőt sokkal többet
ha nem tudja, ott disznóság van
egy 450-es seasonix rx590+zen 2700-et kiröhögött nálam, akkor is ha defaulton hagytam a vga-t, ahol bezabált 200-220w-ot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#331) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Rengetegen értetlenkednek az árakon, pedig pofon egyszerű:

Az RTX 3060Ti az RTX2060S helyére érkezett, mindkettő 400 dolláros árcédulát kapott az NV-től, azaz normális helyzetben, vagyis megfelelő mennyiségű készlet és ellátás esetén az RTX3060Ti-nak ugyanannyiba kéne kerülnie itthon is, mint amennyibe RTX2060 Super került, amikor lehetett kapni.
Miért nem kerül annyiba? Egyszerű: mert nincs készlet és pont erre lehetett számítani, ugyanúgy hiány van belőle mint az összes Ampere és RDNA2 kártyából. Ez tavaszig nem is fog jelentősen javulni.

Csak érdekességképpen, aki 3060Ti-t akar venni jelenlegi árakon:
2060S 150k körül volt kapható (idén, még a vírus indulása előtt) sok custom design, a drágább custom design-ok (pl.: MSi Gaming) pedig 160 és 170k között voltak, kivéve ugye az ASUS ROG Strix-et, ami 180k körül volt, de hát ugye ez a márka mindig is extrém mértékben túl volt/van árazva. Ehhez képest érdemes nézni a jelenlegi árakat.

Ahogy fentebb McNamara kolléga nagyon helyesen már megfogalmazta, a 3060Ti 150k körül lenne jó áron, de 200k körül és a fölött egy rossz vicc.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#332) Ixion77 válasza Shing (#326) üzenetére


Ixion77
őstag

+1. Ott a pont.

A bosszantó számomra az, hogy videokártya ügyben kizárólag csak a játékosokra gondolnak. Munkára semmi szükség nem lenne ennyi shaderre, ray-tracingre meg 12+ Gb memóriára, viszont szükség lenne pl. naprakész codec támogatásra és alacsony árra.
Minthogy a processzorok terén az APU-k érezhetően mostohagyerekként vannak kezelve, kénytelen az ember munkagépbe is videokártyát venni. Csakhogy nincs. Kizárólag sokszáz wattos játékkártyák, amik többe kerülnek mint egy top processzor. Várnám hogy jöjjön a 3050, 3040 és passzív 3030, de még a horizonton sincsenek. Ha esetleg lesz is valami 50eFt alatt, akkor az egy előző generációs ócskaság lesz, amit még le is butítanak használhatatlanra biztos ami biztos.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#333) Z10N válasza BiP (#81) üzenetére


Z10N
veterán

"VGA vs. konzol: ne menjünk bele."
Merthogy? Nem nep kartya lesz, hanem nep vandorlas konzolokra. Ennyi.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#334) BerserkGuts válasza Z10N (#333) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:DD :C

így is a konzol az egyszerűbb embereknek készült és többet is adnak el belőle
annyit se kell tudni hozzá hogy telepítsél bármi bizbazt rá minek ha csak játszani akarsz bekapcsolod és kész

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#336) Noukoum válasza BerserkGuts (#334) üzenetére


Noukoum
veterán

:K

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#337) aradebil2 válasza Z10N (#333) üzenetére


aradebil2
senior tag

Hát ja, persze...miért is nem megy akkor mindenki 3060 Ti helyett PS5-öt venni? Ja várjunk csak :DDD
Mindig meglesz az a réteg, akinek van igénye az állandó bill+egér kombóra, kizárólag PC-re kijövő (vagy csak ott normálisan játszható) gamekre, vagy nem akarnak mindig az elérhető legnagyobb felbontáson és képfrissitésen játszani. Ahogy Shing is mondta, én a gépemet 2013 elején vettem 150 ezerért, azóta egy videó kártyát cseréltem benne 17-ben (+50-ért egy 1050Ti-t), és tökéletesen tudok vele játszani bármivel amivel szeretnék. CP2077 is futna rajta elvileg minimumom, és ha most nem kerültem volna olyan élethelyzetbe, hogy megtehetem hogy vegyek egy új gépet, akkor még 1-2 évig biztos nem lenne rá szükségem.
Arról már nem is beszélek, hogy milyen extrákat tud adni a PC, ha mondjuk az embernek nincsen smart TV-je, vagy nem akar másik PC-t fenn tartani irodai munkára, home officera stb. Meg arról sem, hogy a húde olcsó konzol ára hogy fog állni 7 év után, amikor majd összeadogatod az összes subscription-öd meg a játékok árát.

(#338) Noukoum válasza aradebil2 (#337) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem azt mondta hogy mindenkinek a konzol való pc helyett hanem hogy az átlag arra fog menni!
7 év alatt +1 vga halálozást minimum számolhatunk, és a játékokat előfizetéseket szoftvereket ugyanúgy meg kell venni pc-n is. És a windows mindig messze fog állni a konzol egyszerűségétől. Játék szempontjából vizsgáld, ne vágódeszkaként.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#339) CJ4567 válasza aradebil2 (#337) üzenetére


CJ4567
veterán

És szerintem akinek már van egy PC-je, az nem fogja kukába dobni az összes meglévő játékát, mert jelenleg drága a 3060Ti, és rohan konzolt venni.

#338 Noukoum Igen, meg kell venni, de PC-n elég sok a bundle, gyakori leárazásokkal, stb.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#340) Alcsi69 válasza CJ4567 (#339) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Mintha nem lennének rohadt jó akciók konzolon is.
Jesus Christ. :W

(#341) aradebil2 válasza Noukoum (#338) üzenetére


aradebil2
senior tag

A "mindig meg lesz az a réteg" kezdetű mondatommal arra próbáltam utalni, hogy a kocagamer az már rég váltott konzolra (meg mobilra...), hogy tolhassa a triple A játékait minden évben. Nem hinném, hogy tömegével játszanának az emberek kizárólag FIFAt (+EA sport játékokat) Witchert, Dark Soulst és hasonlókat PC-n konzol helyett.

(#342) Chaser válasza Z10N (#333) üzenetére


Chaser
titán

ez telitalálat ( :

morgyi
vagy nem
amd kénytelen konzol soc-okat tolni gőzerővel
ha a bányászok harapnak az új rtx-ekre az nem mostanában fog alábbhagyni

aradebil2
mondjuk úgy, aki le akarja egyszerűsíteni a életét az konzolt vesz
egér+bill párossal teljesen egyetértek fps esetén, kontrollerrel az "muris"
de onnantól, ha az embert nem érdekli az fps - sokan vannak ilyenek -, a legerősebb érv eltűnt a pc mellől
bekapcsolod megy, nem kell neked driverekkel vagy bármivel vesződni
gar lejárta előtt 3 hónappal eladni oszt' venni újat, vagy eleve +2-3 év garral venni - bár sztem érdemesebb inkább gar előtt lepasszolni, és venni egy újat -
még akkor is minimális az értéktelenedési faktora

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#343) BerserkGuts válasza aradebil2 (#341) üzenetére


BerserkGuts
őstag

a fifa jobb lett mobilon :B

a pc-nek nem sok jövőt jósolok felnő az a nemzedék akik már babaágyban nyomkodták és keresőképesek lesznek máris a játékpiac 99%-a átpártol arra a platformra

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#344) aradebil2 válasza Chaser (#342) üzenetére


aradebil2
senior tag

Lehet hogy fps-ekkel játszanak a legtöbben, de nem csak az van a világon. ARPG-t és TTS/RTS-t sem játszik kultúr ember konzolon. És azért nem minden a játék.

(#345) Chaser válasza aradebil2 (#344) üzenetére


Chaser
titán

most játékról beszélünk, az másik történet hogy a pc mindenre IS jó
a dolog szépséghibája, hogy emellett sokkal többe kerül/sokkal többet fogyaszt:)
kontroller sokaknál fentebbi játékoknál korrekt, attól még sztem kultúremberek maradnak ( :
ha valaki kényelmet akar, desktopot netezésre élből elfelejti
bedögleni az ágyba notebookkal oszt' csók - persze nem az átlagos géppel ami hangos és fosch kijelzője van -
nekem maximálisan bevált, és töredékét eszi kijelzőstől mint a pc kijelző nélkül
desktopon meg fogok dolgozni, játékot viszont én már letojom pc-n, akkor is ha "jó" lesz rá
ami személy szerint engem nagyon zavar pc-nél az a steam, ubi, ms, stb stb külön fiókok, bazzzzz, azt se tudom melyik játék melyikben van :d

szerk:
onnantól "kemény" a döntés, ha valakinek egy eszközre van anyagi fedezete - nem mintha nem ismernék olyat, aki konzolon játszik, telefonon netezik, és nem azért mert nem lenne pénze notebookra vagy asztalira -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#346) Noukoum válasza CJ4567 (#339) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem konzolon is hasonlóan jók a leárazások. Bár az kétségtelen hogy pc-n mindig olcsóbbak a játékok. Csak ilyen alkatrész árak mellett lehetnek is olcsóbbak, mikor 200ezer alatt már nagyon nehéz játékra gépet összerakni. A xbox series s pedig 110e forint tudtommal.

Most gyorsan összedobtam egy gépet, alaphangon 250ezer forint windowszal egérrel billentyűzettel. (Semmi extra) És még jó fej voltam mert egy monitort vagy egy kontrollert is odakéne venni. (Tv általában mindenhol van, monitor kevésbé). És akkor kérdés hogy az 1650 (ami belefért) mit fog tudni 5év múlva. Mert szerintem az 1650 már most kevés 1440p-re.

Egy átlagembernek nagyon sokára hozná vissza a konzol használatának nagyobb felárát a pc.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#347) Chaser válasza Noukoum (#346) üzenetére


Chaser
titán

1650s is kevés oda:) nyilván van játék aminél tudja
monitort nem kell beleszámolni, tv se feltétlen van mindenhol, és van meg kellett venni
win-ből lehet számolni kb 5e ft-osat, számlával apróról, az uo. legális mint a bolti 30-40e ft-os, max az ms-nek nem tetszik, az meg az ő baja
de így is lazán 200e ft egy játékra vmilyen szinten jó gép, ha azt akarja az ember hogy halk is legyen mellé, tényleg halk, 220-230e ft ugyanaz a gép
114e ft egyébként az s hivatalosan, én is láttam van bolt ahol 110-ért is odaadják
ebből a kontroller ha szólóban kell, 20e ft - az mondjuk vicc -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#348) Noukoum válasza Chaser (#347) üzenetére


Noukoum
veterán

Átlagembernél van tv, monitor nincs. Ahogy windows-t sem 5ezer forintosból fog venni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#349) Chaser válasza Noukoum (#348) üzenetére


Chaser
titán

akkor is meg kellett vennie a tv-t
az úgy nem korrekt, ha pc mellé azt is számolod hogy kell monitort venni
megjelenítő mindkettőhöz kell, és egyiket sem adják ingyen
nem mintha a tv-t nem lehetne monitornak használni
átlagember számára is elérhető az apró szerintem:) és nem csak aprón árulják a licenszeket, emagnál is láttam pl már, ugyanígy apróért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#350) Baryka007


Baryka007
őstag

200e ft ér népkártya ? Még mindig a 1080 ti a legkedveltebb felső házba gyártott vga... Normális körülmények között annak kellene 60-80 között mennie... Ennek a 3060 ti nak pedig valahol 100-110 ... Szörnyű ami ma van a pc piacon...

Szerk.: 2008 ban 35e ft ér vettem HD 4850 et... Amitől akkoriban csak a 4870 volt erősebb ... Nvidia oldalon még a gtx 265 ha jól emlékszem... De az sem volt annyira drága portéka

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.